Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To był niestabilny kwartał

To był niestabilny kwartał

Money.pl / 2007-03-30 17:55
Komentarze do wiadomości: To był niestabilny kwartał.
Wyświetlaj:
Krzych / 2007-03-31 10:56 / Płoteczka na forum
Witam.
Wszyscy szczęśliwi , zarobieni i czekają na dalsze zyski czego każdemu życzę , ale należało by porozmawiać o najbliższych sesjach.
Jak wiemy kwartał bardzo udany dla posiadaczy , funduszy i wszystkich tłuściutkich inwestorów.Nasuwa się pytanie czy w obecnej sytuacji będą chętni na zakup już zdyskontowanych na kilka lat akcji może tak , ale kto?
1.Czy fundusze będą chciały skupować od nas ,bo wielu będzie chciało zrealiaować zyski.
2.Czy spółki które pokazały kiepskie wyniki będą dalej rosły , bo nie były te wyniki zdyskontowane a już zapomniane.
3.Czy uważacie że na tym poziomie zagranica się zaangażuje.
4.Czy sytuacja na świecie nie będzie teraz dyskontowana , bo koniec kwartału nie był najlepszym pomysłem dla funduszy.
Jakie argumenty są na kontynuację hossy.
1.fuzje
2.dobre wyniki
i co jeszcze bo może coś pominąłem.
Jestem na dzień dzisiejszy na 100% gotówki , tylko wykupiłem pp. dudek czy jest ktoś kto by mnie przekonał na kupno w najbliższych dniach.
gabrik / 2007-03-31 11:44 / portfel / Wierny Forumowicz
ze swej strony mam dla ciebie taką propozycję opcje R2900 jakieś rozsądne ilosci stosunek ceny do ryzyka moim zdaniem atrakcyjny moim zdaniem teraz jesteśmy w miejscu gdzie szanse dla dwóch stron są jak 50/50 druga sprawa moim zdaniem (wiem że mam wielu oponentów) za bardzo jest tu na forum lansowana wiara w siły i możliwości naszych funduszy nasze fundusze to nie oszołomy tak naprawdę też mają wykształconych ludzi i nie będą ślepo wydawać pieniędzy tylko dlatego że do nich napływają i tylko kupować w kólko akcji.

Piszę już chyba od listopada że na rynku jest coraz dziwniej i że coraz bardziej nerwowo obecna hossa moze trwać jeszcze długo ale może też się kończyć bo i tak jest jedną z dłuższych choc to może starsi uczestnicy rynku wiedzą lepiej (choć samo otwarcie długoterminowych wykresów raczej to potwierdza )
Zwróć też uwagę na średnie kroczące one nie podlegają emocjom
. / 2007-03-31 12:14 / ................
http://bossa.pl/analizy/poranny/analiza_poranna.pdf

Cytuje:
Dopoki bowiem pochodna pozostaje zamknieta pomiedzy 2-u miesieczna linia spadkowego trendu a czwartkowa luka mozliwy jest kazdy scenariusz.
P.niemiec
gabrik / 2007-03-31 12:25 / portfel / Wierny Forumowicz
cytat dotyczy kontraktów a nie indeksu
. / 2007-03-31 12:31 / ................
tak,nie zdazylem dopisac,bo ktos wszedl.Chodzi o 20M7,
ale to nie zmienia obrazu
. / 2007-03-31 12:20 / ................
pod jaki wyslales????
czynny jest witold.r@wp.pl
gabrik / 2007-03-31 12:18 / portfel / Wierny Forumowicz
kropuś przecież to jest ANALIZA TECHNICZNA!? a ty wczoraj napisałeś.............nie będę cytował ;-) dzięki za link zaraz przeczytam
Krzych / 2007-03-31 11:57 / Płoteczka na forum
nik nie pisze o inflacji która jest coraz wyższa , większość analityków jest przekonana że RPP podniesie już w kwietniu stopy % 25pkt. jednym głosem a może być 50pkt.
Jak wiemy takie wiadomości rynek dyskontuje dużo wcześniej.
nie mam zamiaru nikogo namawiać na sprzedaż akcji ale na baczną uwagę sytuacji w jakiej się znajdujemy.Rozwagę i przemyślane kroki.
Dzięki za podpowiedz:)))
gabrik / 2007-03-31 12:13 / portfel / Wierny Forumowicz
pisałem o stopach u nas już kilka razy ostatnio z modliszką chyba dwa dni temu ;-) i kiedyś z samurajem
plejer / 2007-03-31 11:18 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
bardzo dobry klimat gospodarczy
miliardy z UE
Krzych / 2007-03-31 11:43 / Płoteczka na forum
chodzi Tobie o pakiet Kluski ?
rząd nic nie robi by ten klimat był.
plejer / 2007-03-31 12:17 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
źle sie wyraziłem
gospodarka mknie na przód
polityką się nie przejmuje
nie klimat, a koniunktura
zakładam, że większość spółek wykorzysta ten okres
warren buffet / 2007-03-31 10:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze, ja od siebie zycze slonecznego i udanego weekendu. staram sie nie siedziec przy monitorze chociaz w weekend i ide sobie na spacerek. zalecam wam to samo.

pozdrawiam wszystkich
superman / 2007-03-31 10:54 / Tysiącznik na forum
dzieki, rowniez wszystkim zycze milego weekendu i odpoczynku.
superman / 2007-03-31 10:40 / Tysiącznik na forum
BYTOM
Firma odkupi od Skarbu Panstwa mniejszosciowy pakiet przeszlo 80 tys. akcji Zakladow Przemyslu Jedwabniczego Dolwis z Lesnej po 10,5 zl za sztuke.

moze pomalu spolka zacznie sie ruszac:)
superman / 2007-03-31 10:33 / Tysiącznik na forum
dzien dobry:)

dla ciekawosci nie wiem czy wiecie, ze PC GUARD chce wyemitowac 1 MIALIARD akcji z pp 1:10 , cena emisyjna walorow bedzie rowna wartosci nominalnej i ma wynosic 1 GROSZ.

PC Guard trafi do elitarnego grona firm, ktorych kapital dzieli sie na ponad 1 MLD akcji. Naleza do niego:
- Bioton,
- PGNIG,
-TP,
- upadle Leasco
valjean / 2007-03-31 12:18 / Galernik
wiem - komunikat poszedł w czwartek wieczorem, jak widać po wykresie nie jestem jedyny.
freshcom / 2007-03-31 11:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
podaj namiar na info
superman / 2007-03-31 10:51 / Tysiącznik na forum
MASTERS tez przymieza sie do emsji z pp
allo / 87.204.105.* / 2007-03-31 12:09
facet do jakiej emosji, co to za bzdury, nic oficjalego sie nie pojawił, a więc nie mów.
warren buffet / 2007-03-31 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
spolki zamiast zajmowac sie dzialalnoscia, to zajmuja sie produkowaniem akcji...
samuraj jack / 2007-03-31 10:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to też produkcja...:)
warren buffet / 2007-03-31 10:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
będzie to ukarane. tylko obawiam sie ze chyba tego nie dozyje.... zaczynam w to wątpic
samuraj jack / 2007-03-31 11:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
będzie ukarane... i to być może niebawem
wtedy za 1 grosz będzie można kupić... 10 akcji
warren buffet / 2007-03-31 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a tam upadłe leasco :)
superman / 2007-03-31 10:35 / Tysiącznik na forum
nie kupilem jeszcze papieru ale sie zastanowie bo wiadomo, ze groszowe akcje jak magnes przyciagaja spekulantow, hehe
izrael / 2007-03-31 10:34 / Tysiącznik na forum
wiadomo kiedy? bo trzeba nabyć i trzymac.
superman / 2007-03-31 10:35 / Tysiącznik na forum
11 maja WZA w tej sprawie
izrael / 2007-03-31 10:31 / Tysiącznik na forum
http://www.mbank.com.pl/download/biuletyn_analizy/28_03_2007_analiza_rynku.pdf

analiza rynku Macieja Witkowskiego Mbank
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że ostatnia korekta nie była ani zbyt głęboka, ani oczyszczająca. Nie można jej porównywać z wydarzeniami z maja 2006 roku. Może będę teraz kontrowersyjny, uważam jednak, że to źle!
Gwałtowne spadki, podczas których rynek traci dziennie po 3-4%, nie są dobre, ale łagodniejsza, aczkolwiek głębsza korekta byłaby teraz o wiele bardziej wskazana. Gdyby WIG20 zamiast 10% stracił 20%, a spadki potrwały 3-4 tygodnie, dziś rezerwa na wzrosty i chęć do kupowania byłaby o wiele większa. A tak mamy niby dobrą sytuację, ale wisi nad

nami jak miecz Demoklesa wykres tygodniowy WIG20. Widać tutaj wyraźnie, że 10-tygodniowy RSI wcale nie oddalił się od linii wykupienia i oscylator może potrzebować relatywnie niewiele czasu na to, by znowu okazać się łaskawy dla niedźwiedzi.
To oczywiście nie nastąpi natychmiast. Myślę raczej o terminie około 2 miesięcy. Radzę jednak zachowanie czujności, ponieważ głębsza korekta na pewno nas nie ominie.
Jeśli chodzi o inwestorów, którzy obecnie posiadają portfele zapełnione papierami, to nic się nie zmienia – mogą patrzeć, jak rośnie ich wartość, i czekać na następny punkt zwrotny rynku. Odradzam zakupy, bo jest już na nie nieco za późno.
warren buffet / 2007-03-31 10:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i ja sie z tym zgadzam. tamta korekta to nie byla korekta. bardzo źle sie stalo ze nie zjechalismy nizej... no ale cóż. gielda - rynek to mechanizm samowystarczalny. niewidzialna ręka rynku oczyści gorące głowy.
izrael / 2007-03-31 10:43 / Tysiącznik na forum
tylko czy czekanie na spadki to faktycznie dobre wyjscie. nie lepiej isc z silą rynku?
warren buffet / 2007-03-31 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ide. tylko trzeba patrzec w 2 strony. nie bedziesz zaskoczony nigdy. pamietaj o tym.
PedroGonzalez / 2007-03-31 10:26 / Uznany Gracz Giełdowy
witam o poranku :-)
poranna prasowka...nie wiem jak to wplynie na akcje MSX ale na Installa napewno:

"Instal Lublin z grupy Mostostalu-Export może być postawiony w stan upadłości likwidacyjnej. Wprawdzie spółka zawarła układ z wierzycielami,
ale decyzja o zatwierdzeniu układu była błędna – wskazują orzeczenia sądów wyższej instancji. Czy giełda zawiesi notowania akcji przedsiębiorstwa?"
samuraj jack / 2007-03-31 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
witam wszystkich rano
littlephobos / 2007-03-31 10:04 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam, mając przed sobą wizje mniejszych lub większych spadków w przyszłym tygodniu, portfelik się transformował tak oto:

ABPL - 17,1%
Budopol - 13,6%
Eurofilms - 32,2%
JC Auto -29,6%
PPWK - 7,5%
gotówka - 33% ogółu

a propos wizji jeszcze, to w kolorowych barwach widzi mi się przyszłość Eurofilmsa (bardzo mnie kręci wizja konsolidacji rynku tworzyw w wyspecjalizowany sposób); ABPL - spółka zagadka, zresztą ostatnia transakcja w piątek, podbijająca wzrost do ponad 6,5%, o tym świadczy, jednak mam miłe przeczucia co do niej, i już staram się dowiedzieć czegoś więcej o niej; JC Autka - kupione tanio, wiec na spokojnie patrząc wydaje mi się, że poniżej 35 nie oddam, może troszkę zredukuję, chociaż sie nie zapowiada, czekam do raportu za kwartał; Budopol i PPWK - dwa eksperymenty.
W razie spadków i/lub atrakcyjnej ceny myślę o podróży powrotnej do "Kosmetyczki" i Jupiterka, mniej do Atlantisa.

P.S. Jak widać mnie też za bardzo nie ruszają spółki popularne na forum, czasem niestety, ale nie żałuję :)
rocoman / 2007-03-31 10:35 / Tysiącznik na forum
AB zagadka ? wejdź na www.ab.pl i wszystko sie wyjaśni, zobacz do tego jej akcjonariat i myślę że więcej nie napiszesz że to spółka zagadka......
Jarg / 2007-03-31 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z wyjątkiem Budopolu, na forum jest bardzo popularna.
Karlos / 2007-03-31 09:55 / Tysiącznik na forum
Witam w sobotni poranek,

tez ostatnio przygladam sie Resbud, wydaje sie byc dobra firmą, wykonywała zlecenia dla inwestorów, którestawiaja bardzo wysoko poprzeczkę jesli chodzi o specyfikacje i warunki kontraktu....jesli temu podolali to trzeba by sie zastanowie na K.

a propos, to kiedy ona wchodzi na GPW???
Jarg / 2007-03-31 09:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uff, jeśli chodzi o ilość wpisów na forum - w ten weekend także IDZIEMY NA REKORD :))

Trudno już ogarnąć to wszystko.
slaw / 2007-03-31 09:58 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz musle ze ELs ma już to gotowe do biopaliw co Gudzowaty musi zbudować to raz a dwa .... uknułem taka teorię że J&S w końcu połknie Elstara ale to jest moj prywatna teoria ... co nie zmienia mojego zdania ze to bardzo dobra spolka tylko ..... niemodna
samuraj jack / 2007-03-31 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
co do spółki J&S to uważam, że na tyle na ile to możliwe bracia będą chcieli ją zmarginalizować, zresztą z pożytkiem dla Polski
Jarg / 2007-03-31 10:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odpowiem: OBY. Za Gudzowatym stoi szmal, ogromny szmal. To, czego zbudowanie innym zajmuje lata, on może machnąć w niedługim czasie. A spólka jest w istocie niemodna ... więc A2 powinna ja kupić , he, he :))
Jarg / 2007-03-31 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zapomniałem dodać: szmal i "taśmy", które ma chyba na wszystkich :)
samuraj jack / 2007-03-31 10:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a tymi taśmami to wykonał brudną robotę...
ale nie mam o to do niego specjalnego żalu
Jarg / 2007-03-31 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gudzowaty w PRLu uczył się "biznesu" podczas kontaktów handlowych z ZSRR. I to jest właśnie biznes w rosyjskim, czy raczej postsowieckim stylu.
samuraj jack / 2007-03-31 10:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to prawda;
po roku 89 wiele biznesów dalej prowadzono jak przed 89, w celowali głównie spadkobiercy dawnej władzy;
on to ponagrywał i ujawnia - nie mam mu tego za złe
mariusz przemysław / 2007-03-31 19:59 / portfel / Bywalec forum
może musiał? chcąc mieć spokój przy obecnej władzy,,,wykupuje się dając coś co ma na wrogów pis.
Obawiam się że teraz ostro szukają haków na Ryśka K. żeby jego też powiesić za poślednie ziobro,za konszachty z Kwachem i Ordynacką.
Karlos / 2007-03-31 09:56 / Tysiącznik na forum
widzisz, wszystko co dotyczy GPW to same rekordy
Big Lebowski / 2007-03-31 09:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
qrde - dobry boks wczoraj obejrzalem...
234 / 83.17.145.* / 2007-03-31 10:33
Bigu-a jednak wytrzymał 6 rund!Qrde,jak by troche wziął lekcji boksu to naklupałby tej Niemce.A tak ?Ciągle uciekał.Kiepski rewanż z jego strony.
Big Lebowski / 2007-03-31 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no ale ubaw byl swietny...
234 / 83.17.145.* / 2007-03-31 11:25
Ale w sumie to troche mi było przykro,że kobita tak go goniła po ringu.A e tak go pobić?Nieładnie ,oj nieładnie.A on gentelmen-nie chcial uderzyć kobiety.A może nie mógł?:)
Nie zapomnij nastepnym razem poinformowac o takich atrakcjach.Dzięki teraz za info.Ubaw po pachy.Ale czy nie było to wyreżysowane?
Big Lebowski / 2007-03-31 11:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie to nie bylo wyrezyserowane to byla czysta walka on tez jej przygzal pare razy i to dobrze - wyrezyserowane bylo raczej cala otoczka - walka nie ..jezeli bedajakies atrakcje napewno - powiadomie wszystkich..
slaw / 2007-03-31 09:59 / Uznany Gracz Giełdowy
jaki ???? Też lubie ten sport .... Och co to była za walka kieduć Fernando Vargas - Tito "Bazooka" Trynidad lub mo ulubiony Golden Boy Oscar de la Hoya - Tito "Bazooka" Trynidad
kazelot / 2007-03-31 12:19 / Tysiącznik na forum
A pierwsza walka Andriu "KO" Gołota vs Riddik "Big dady" Bowe
slaw / 2007-03-31 09:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzeń dobry z ranka pieknie na poludniu .....

1. A2 pisze ze nie inwestuej w spolki modna na forum --- Kupiłaś bioton?? to byłby szczyt kontrarianskiej metody inwestowania --- pozdrawiam
2. Jezeli ktos wierzy w papiery ktore ma niech je trzyma --- Djak dzis przeczytalem parkit to mnie troche cisnienie skoczyło ---- Ponaref chyba siegnie po Hudrotor a ja go po to trzymalem i sprzedalem ---- bede sie tym katował
Big Lebowski / 2007-03-31 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kazdy powinien miec wlasna strategie inwesowania i nie ulegac wplywom..
Jarg / 2007-03-31 09:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sławku, a tak a propos niepopularnych forumowych spółek: przeczytaj, co wymyślilem poniżej na temat ELS. I co Ty na to? :))
slaw / 2007-03-31 09:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Big ja to wszystko wiem ...... bardzo dobrze wiem .... a jednak czsami sie myle ....ale tylko czasami
Big Lebowski / 2007-03-31 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wszyscy sie myla Slaw- bo to ludzkie...
Big Lebowski / 2007-03-31 09:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim...
Jarg / 2007-03-31 09:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piękny dzień wstał we Wroclawiu :)

Witam wszystkich.
warren buffet / 2007-03-31 09:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kiedys pisalem ze przygladam sie spolkom z ceto

izojar ( był po 25 zł wtedy )
karen ( był po 5,80 wtedy )

kurde, normalnie szok... ostatnio resbud ma wejsc na GPW
oll1 / 2007-03-31 11:42 / portfel / Tysiącznik na forum
No ja chcialme kupic Rafamet po 17, KPPD po 24 oraz Izojar po 27 i Zastal po 1,2. Kupiłem tylko ten ostatni i dobrze, ze przynajmniej to. Moze to sie wydawac dziwne, ale w piatek dobralem Zastal po 4,70. Uwazam, ze nadal warto. Do wrzesnia (przejscie na GPW) sobie potrzymam. Beda jeszcze grubsze cyfry moim zdaniem. Brzmi jak naganianie, ale to dobra inwestycja na moje oko :)
freshcom / 2007-03-31 11:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zastal wchodzi na jesien,info bylo 10 dni temu
Ross / 2007-03-31 10:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam resbud jużnawet był po 80 jak się nie mylę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy