Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To był tydzień marazmu

To był tydzień marazmu

Money.pl / 2008-04-18 17:33
Komentarze do wiadomości: To był tydzień marazmu.
Wyświetlaj:
Demon rynkow / 2008-04-19 21:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dla mnie zbyt abstrakcyjne gadanie wole juz jakis megahicior na polsacie obejrzec
Romi / 2008-04-19 21:21 / portfel / Koci Tata
skombinuj sobie fergusona i bedziesz miał ful pakiet cyfrowego słoneczka za free :))
Kenobi / 2008-04-20 00:24 / Uznany malkontent giełdowy
W tym biznesowe telewizje niezwykle przydatne w grze na giełdzie. Ale trzeba mieć gdzie zainstaloiwać antenę (od południowej strony, i nic nie może zasłaniać satelity).
Demon rynkow / 2008-04-19 21:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

skombinuj sobie fergusona

a co to jest wogule?
Romi / 2008-04-19 21:41 / portfel / Koci Tata
ferguson to taki tuner pod niego podłącza sie satke i można oglądać widziałem to u znajomego ; )
Kenobi / 2008-04-20 00:33 / Uznany malkontent giełdowy
Nie żaden ferguson, bo to marka, tylko jakikolwiek satelitarny tuner cyfrowy, do którego potrzebna jest antena satelitarna wraz z konwerterem, lub dwoma - na Astrę i Hot Birda.
Amigo11 / 2008-04-19 20:51 / SAMA PRAWDA

2008-04-19 19:20:26 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]

nie godzę się na mordowanie milionów ludzi tylko
dlatego, aby o kilka lat przyśpieszyć powstanie
technologii, która pozwala umieszczać w kosmosie
satelity...


I znowu pokazujesz że jesteś głównie ideologiem , możesz się godzić albo nie ale tak jest.
I twoja zgoda czy niezgoda nic nie zmienia.
marlowe / 2008-04-19 20:53 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Odwrotnie Amigo... To, że tak jest, nie znaczy, że mamy się na to godzić... I nie wywracaj kota ogonem...
Amigo11 / 2008-04-19 20:57 / SAMA PRAWDA
tak już zostaliśmy stworzeni. Samuraj zdaje się jest wierzący czyli właściwie powinien się ze mną zgodzić , natura człowieka jest grzeszna i tyle.
marlowe / 2008-04-19 21:02 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Jest jeszcze jedna prawda. I uznaję ją choć jestem ateistą: kto mieczem wojuje od miecza ginie. Tak kończą nie tylko ludzie ale i imperia :) Warto o tym pamiętać :)
Demon rynkow / 2008-04-19 20:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
za krótko prowadzimy badania żeby cokolwiek powiedziec o zmianach klimatu i ja bym nie nie smiał się z argumentu ze w XIV wieku w polsce istniały winnice bo tak naprawde nikt nie jest w stanie podac jakichs miarodajnych wynikow a to z tego powodu ze za krótko prowadzimy badania.
dlatego jak ktos pisze z cała stanowczoscia ze jest tak i tak to sam sie osmiesza
anonim_03 / 2008-04-19 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pomiary temperatury sięgają ok. -15 000 lat, z lodowca.
od około XII wieku można podać średnią temperaturę roczną rok to roku (np. z daty rozpoczęcie zbiroów wina we Francji)
Demon rynkow / 2008-04-19 21:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to pewnie lobby zanieczyszczaczy powietrza mnie w bład wprowadziło
modliszka / 2008-04-19 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A ja leżę chora w łóżeczku i wszystkich maniaków giełdowych pozdrawiam :-)))))
Na weekendowy wieczór, polecam film opaty na autentycznych wydarzeniach pt: "The bank job", który opowiada, o napadzie na jeden z największych londyńskich banków, ujawniając przy tym powiązania świata polityki i finansjery...Bardzo dobry film, uświadamiający widzowi, że nic nie jest pewne i wszystko się zdarzyc może....:-))))

Pozdrawiam all
tomtay / 2008-04-19 21:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prymulka juz dopijam ostaniego
i zaraz jade, nie wiem tylko czy
numer metra mi przypasuje tak na juz ;))
anonim_03 / 2008-04-19 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zdrówko ;-))
adrianoo / 2008-04-19 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
zdrówka życzę
Mieczyslaw / 2008-04-19 20:40 / Uznany Gracz Giełdowy
zdrowie najwazniejsze

Mam nadzieje ze to nic powaznego :)

pozdrawiam
Patrycja.N / 2008-04-19 20:48 / portfel / Tysiącznik na forum
pij herbatkę z sokiem malinowym, w sumie grzane piwo też nie zaszkodzi z koglem-moglem może być albo z sokiem malinowym i cytryną :)
modliszka / 2008-04-19 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki Panowie, dam radę i będę żyła :-)
Klima + koncerty mnie wykończyły...ale leczę sie porzadnie ;-)
adrianoo / 2008-04-19 20:53 / 10-sięciotysiącznik na forum

ale leczę sie porzadnie ;-)

brzmi interesujaco:) moze jakies szczegoly?:)
sumani_ / 2008-04-19 20:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie sądziłem że jedno z zagrożeń które wymieniłem wywoła taką dyskusję :-)) kilka słów wyjaśnienia
zmiany klimatyczne na naszym globie są FAKTEM i jestem daleki tutaj od jakiejkolwiek ideologii
można dyskutować czy są one wywołane działalnością człowieka czy jakąś cyklicznością -np tym że co około 80 mln lat nasz układ słoneczny wchodzi w gęściejsze obszary naszej galaktyki-to już jest rozważanie czysto teoretyczne
chciałem tylko uwidocznić problem który wiele gospodarek zaczyna przeliczać w bardzo realne koszty
ale jak to mówią dla kogoś koszt a dla kogoś zysk...czy ogólny bilans wyjdzie na + dla nas wszystkich to wszystko zależy od głębokości tych zmian i możliwości przystosowania się do nich...
marlowe / 2008-04-19 20:23 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ładne podsumowanie dyskusji :)
Amigo11 / 2008-04-19 20:12 / SAMA PRAWDA
Ja nie przesądzam , czy rzeczywiście dwutlenek węgla aż tak bardzo wpływa na zatrzymywanie ciepła w atmosferze ale jakoś wpływa . Są badania które pokazują że dwukrotne zwiększenie ilości CO2 w atmosferze sposodowałoby ocieplenie tylko o 1 stopień ale są też takie które mówią że o 10 . I chciałbym żeby dyskutowac merytorycznie a nie tylko przerzucać się że to propaganda a ja myślę tak a ja inaczej , bo prowadząc taki spór oddalamy się od prawdy a teksty w stylu

z kolei tzw. efekt cieplarniany i walka z dwutlenkiem węgla to ideologicznie wariactwo -
skończył się socjalizm, to tzw. "elity" wymyśliły sobie nowe bożyszczę

tylko podgrzewają oczywiście w przenoośni ;) temperature dyskusji , całkiem niepotrzebnie.
anonim_03 / 2008-04-19 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

I chciałbym żeby dyskutowac merytorycznie

cały cas czekam na referecje do orginalnych prac z pomiarami.
tylko wtedy będzie merytorycznie.

czyżbyś powoływał się na rzeczy które znasz tylko z opowiadań ?
Amigo11 / 2008-04-19 20:25 / SAMA PRAWDA
Ja nigdzie nia napisałem że są badania dowodzące wielkiej szkodliwości CO2 , tylko nie godzę się na sprowadzanie ekologii do jakiejś lewicowej idei propagowanej przez wariatów
anonim_03 / 2008-04-19 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co nie zmienia faktu że lewicowi wariaci się pod ekologię podpieli.
Ten z rady nadzorczej Apple też ;-))
Amigo11 / 2008-04-19 20:33 / SAMA PRAWDA
Dokładanie ale nie musimy przeca dyskutować językiem tych ideologów, ja tak naprawdę mało wiem o efekcie cieplarnianym ale nie jest dla mnie autorytetem ani Samuraj ani działace greenpecu . I uważam że nam należy się poznanie jak to w istocie jest dlatego nie uważam że wydawanie pieniędzy na tą naukę to zbyt duże koszty
Amigo11 / 2008-04-19 20:35 / SAMA PRAWDA
i wierzę że kiedyś ten spór NAUKOWY ostanie roztrzygnięty
Amigo11 / 2008-04-19 20:15 / SAMA PRAWDA
Bo racjonalna nauka nie uwzględnia takich argumentów jak wariactwo ideologiczne itp itd to są właśnie takie argumenty z barowej dyskusji po kilku browarach
Amigo11 / 2008-04-19 20:17 / SAMA PRAWDA
A dla załagodzenia atmosfery zrobie ukłon do Samuraja dając link do artykułu potwierdzającego trochę jego tezę ale w sposób jakże odmienny

http://brneurosci.org/co2.html
Amigo11 / 2008-04-19 20:17 / SAMA PRAWDA
A dla załagodzenia atmosfery zrobie ukłon do Samuraja dając link do artykułu potwierdzającego trochę jego tezę ale w sposób jakże odmienny

http://brneurosci.org/co2.html
TOMOK / 2008-04-19 20:10 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Tak mi przyszło do głowy właśnie coś...pamiętacie czeki? / te papierki co się wpisywało kwotę i się tym płaciło albo dawało komuś /
TO żyje jeszcze?
Pozdrawiam
adrianoo / 2008-04-19 20:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
pamietamy, a jakże:)
jeszcze są, nic się w tym temacie nie zmienilo poza czestotliwoscia uzytku
Hades / 2008-04-19 19:53 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
moje zdanie co do efektu cieplarnianego
nie zaprzeczę istnieniu efektu cieplarnianego i powiązanych z nim anomalii pogodowych oraz nasileniu sie np. burz i powodzi... zostało to już naukowo udowodnione...

ale na ochłodę pamiętajmy również że co kilkadziesiąt tysięcy lat klimat ochładza się tak mocno że następuje zlodowacenie !
może jesteśmy więc jeszcze w fazie ocieplania się klimatu, po którym będzie następować stopniowe ochłodzenie, powstrzymywane tymczasowo przez efekt cieplarniany ?
zwłaszcza że nasz wpływ na klimat jest według niektórych badań setną częścią ułamka ...
jest jeszcze wiele nie wyjaśnionych zjawisk...
anonim_03 / 2008-04-19 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

zostało to już naukowo udowodnione...

możesz to poprzeć jakimiś referencjami do tych prac ?
Mieczyslaw / 2008-04-19 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy
kolego, na dzien dzisiejszy musielibysmy spowolnic aby zmniejszyc ilosc CO2 wprowadzanego do atmosfery

Wzrost liczby samochodow i coraz większa dostępnosc podrozowania samolotami odrzutowymi to kolejne czynniki zwiększające emisję gazow cieplarnianych. Wiele bogatszych panstw importuje produkty spozywcze wytwarzane lub hodowane tanim kosztem w odległych regionach swiata.
samuraj jack / 2008-04-19 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Na ten czas zmykam - w wolnym czasie - może w długi weekend popełnię długi tekst o CO2 et consortes....

pozdrawiam wszystkich

ps. będę się odzywał wieczorami
tomtay / 2008-04-19 19:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
napisz nie o CO2 tylko o dnie bessy
i o tej długiej poziomej linii oraz o jenie tez napisz,
bo niby wyrysował formację, ale jakiś taki nie zdecydowany,
co on by chciał :))
Mieczyslaw / 2008-04-19 19:56 / Uznany Gracz Giełdowy
dno bessy mamy juz za soba, bylo w styczniu
tomtay / 2008-04-19 20:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mieczyslawie drogi bessa nie trwa piętnaście minut,
od sierpnia do stycznia to raptem chwile było,
burzliwie i owszem i potargało co poniektórych - mnie też,
do tej pory włosinów nie moge do ładu doprowadzić :))
Mieczyslaw / 2008-04-19 20:38 / Uznany Gracz Giełdowy
W 2001 WIG20 spadl do 990 pkt najnizszego poziomu bessy po szalonych internetowych wzrostach z 2000 roku

Do jakiego pozimu spadl WIG20 w styczniu br ? biorac pod uwagi wielkokrotnie wieksze zyski Naszych przedsiebiorstw obecnie ?
Mieczyslaw / 2008-04-19 20:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Zgodnie z giełdową prawdą, hossa doprowadza kursy do tak dużego przewartościowania, jakiego nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić. Podobnie jest z bessą, ale na odwrót. , na Misiach juz to nastapilo
Mieczyslaw / 2008-04-19 20:31 / Uznany Gracz Giełdowy
wg mnie to bessy nie ma i nie bylo, gleboka korekta to tak
Mieczyslaw / 2008-04-19 20:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Za kilka miesięcy gospodarka USA ruszy w górę, czy warto dziś zamartwiać się obecną sytuacją?
oll1 / 2008-04-19 21:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Te kilka miesiecy moze sie takze przelozyc w kilkanascie. W takim wypadku warto o obecnej sytuacji pomyslec.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 20:05
jeśli szukamy powodu do łyknięcia "na smutno" to czemu nie?
Mieczyslaw / 2008-04-19 20:07 / Uznany Gracz Giełdowy
napic sie mozna czemu nie :)))
kiepski / 2008-04-19 19:35 / portfel / Tysiącznik na forum
na zachodzie chyab sobie znalezli nowy konik... .. wszelkie nowe technologie służace innym źródłom energetycznym... obserwuje kilka społek... i rosną ładnie... np Heliocentrics...
kiepski / 2008-04-19 19:39 / portfel / Tysiącznik na forum
choć to aż zbyt proste..;-) Heliocentris miąło byc:-)
yayurek / 2008-04-19 19:44 / Kompulsywny looser na forum
tu jest wyrażony w euro, indeks spółek "nowoenergetycznych"
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=csaespeu:ind
yayurek / 2008-04-19 20:03 / Kompulsywny looser na forum
wygląda na to, że do maja jeszcze trochę może wzrosnąć, średnioterminowe RSI - 64, MACD jeszcze w porządku, ale indeks lubi gwałtowne zmiany i nie wiem czy nie lepiej poczekać do następnego średnioterminowego cyklu, pewnie ponownie cena zetknie się z podłogą.... tyle mam do powiedzenia na temat efektu cieplarnianego
kiepski / 2008-04-19 20:11 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki . zerkne sobie na ten indeks. ciekawe uwagi.
Amigo11 / 2008-04-19 19:32 / SAMA PRAWDA
A jeszcze jedno apropos ekoogii .
To jest naprawdę poważna nauka i efekt cieplarniany nie jest teorią którą można dyskutować tak jak kryzys na rynkach finansowych , przy piwie i paluszkach. Zostało przeprowadzonych wiele badań zarówno jakościowych i ilościowych , poglądy tu nie mają znaczenia , a argumenty w stylu że kiedyś uprawiano w Polsce wino są śmieszne.
Efekt cieplarniany istnieje , bo wywoływany jest przez dwutlenek węgla który, w przeciwieństwie do innych gazów istniejących naturalnie w górnych warstwach atmosfery pochłania promieniowanie cieplne pochodzące z ziemi .Spierać się jedynie można czy jest to niekorzystne,
marlowe / 2008-04-19 19:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Kolego, Ci sami naukowcy kilkadziesiąt lat temu straszyli że pyły produkcyjne "zasłonią Słońce" i będzie oziębienie klimatu. Wiele się zrobi, żeby pokazać się w telewizji i otrzymać grant na badania. Trzeba mieć pojęcie o sposobie finansowania nauki w USA, żeby mieć szerszy pogląd na sprawę. Naukowcy z PAN na przykład twierdzą wręcz odwrotnie i też jest to poparte solidnymi badaniami. A im bardziej ufam, bo pieniędzy mają mało i na niewiele mogą tu liczyć.
Amigo11 / 2008-04-19 19:53 / SAMA PRAWDA
fizycy kiedyś wierzyli że materia jest ciągła co nie oznacza że fizyka jest głupią nauka
marlowe / 2008-04-19 20:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Nie twierdzę, że ekologia jest głupią nauką, bo to by było nielogiczne. Nauka z założenia nie może być głupia. Chyba, że wymyślimy naukę o dłubaniu w nosie. Próbuję Ci uzmysłowić, że skoro wtedy sie goście mylili to i teraz się mogą mylić, bo za dużo pozostało do odkrycia.

A dopóki nie wiesz tak dużo jak powinieneś nerwowe ruchy nie są wskazane. To tak jak na giełdzie.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 19:50

Ci sami naukowcy kilkadziesiąt lat temu

zobacz marlowe jacy skubańcy długowieczni:))
a kto finansuje oxford,cambrige?
marlowe / 2008-04-19 20:04 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie w sensie osobowym Flugo :) Też byli naukowcami. Jeśli ktoś miał dwadzieścia parę lat temu czterdziechę to ile teraz ma?
Nie chodzi o finansowanie całych uczelni ale o granty na poszczególne badania. Trzeba mówić głośno i najlepiej katastroficznie, żeby zdobyć największe pieniądze.
anonim_03 / 2008-04-19 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostatnio był u mnie w robocie pan z pogadanką, że efekt pyłów jest rzeczywisty i konkuruje z globalnym ociepleniem. W związku ze spadkiem zapylenia ocieplenie ma mocno przyśpieszyć. więc temat nie jest martwy.
anonim_03 / 2008-04-19 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Zostało przeprowadzonych wiele badań zarówno jakościowych i ilościowych

no to może prosimy o referencje do orginalnych prac ...
samuraj jack / 2008-04-19 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
no proszę, a przez parę wodną promienie prześwitują i co więcej, prawie jej w atmosferze nie ma!!!!
cóż odpowiedzieć można człowiekowi, który o istniejącym kryzysie pozwala dyskutować przy piwie, a o hipotezie naukowej o efekcie cieplarnianym - nie, bo to za poważny temat...?
Amigo11 / 2008-04-19 19:42 / SAMA PRAWDA
oczywiście że para wodna też pochłania promieniowanie cieplne i to ona jest głównym gazem cieplarnianym
Amigo11 / 2008-04-19 19:45 / SAMA PRAWDA
Ale dwutlenek węga pochłania promieniowanie o troche innej długości fali , tak sie składa że bardzo podobnej do długości fali promieniowania cieplnego emitowanego przez ziemię
marlowe / 2008-04-19 19:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Boże, Ziema nie emituje ciepła tylko odbija słoneczne...
anonim_03 / 2008-04-19 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
niestety nie masz racji to po pierwsze.
a po drugie to Drugie.
Amigo11 / 2008-04-19 19:49 / SAMA PRAWDA
każde ciało emituje ciepło wróć do szkoły
marlowe / 2008-04-19 20:01 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
każdy organizm żywy i owszem :) Ale gdyby Ziemia emitowała ciepło, to nie było by zimy :)
Amigo11 / 2008-04-19 20:07 / SAMA PRAWDA
każde ciało o temperaturze powyżej zera bezwzględnego , czyli kostka lodu na dnie szklanki z whiskey też
marlowe / 2008-04-19 20:14 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Uwierz mi, że nie ma to wpływu na efekt cieplarniany :)
marlowe / 2008-04-19 19:44 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no tak... To trzeba zabetonować oceany, bo parują jakby nie wiedziały o konsekwencjach... Niecne bastardy...
Kenobi / 2008-04-20 00:57 / Uznany malkontent giełdowy
To właśnie oceany są głównymi źródłami CO2...
Amigo11 / 2008-04-19 19:35 / SAMA PRAWDA
a to że w 16 w uprawiano w Polsce wino to inna bajka bo jak efekt cieplarniany nałoży się z efektami występującymi naturalnie to może będziemy uprawiać pomarańcze
N70 / 2008-04-19 19:32 / portfel / Forex trejder
amigo11 uzywales GMMA jako scalpera ??
Amigo11 / 2008-04-19 19:37 / SAMA PRAWDA
tak ale z mizernym skutkiem , za dużo fałszywych sygnałów wpodczas konsolidacji
Hades / 2008-04-19 19:22 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
witam

Giełda Papierów Wartościowych - czas się obudzić
http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,5134725.html

polecam do poczytania w weekend o realiach
polskiego rynku kapitałowego...
Patrycja.N / 2008-04-19 19:19 / portfel / Tysiącznik na forum
znalezione na bankierze dotyczy Skotana

http://tnij.org/a1pf

nieźle się uśmiałam ;)
yayurek / 2008-04-19 20:00 / Kompulsywny looser na forum
dobre :)))
adrianoo / 2008-04-19 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
rewelacja:)))
marlowe / 2008-04-19 19:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witam wszystkich w końcu tygodnia (nawet brzmi to lepiej niż po angielsku).

Miło przeczytać znów Samuraja. Kenobi chyba się wzruszył... Przejrzałem pobieżnie kilka dalszych wpisów i niezwykle mnie uradował klimat forum. Poczułem się jak dwa lata temu, kiedy panował tu wersal. Będę zaszczycony, mogąc dorzucić kilka swoich słów do ogólnej wymiany myśli.

Samuraju, z Twoim podejściem do ekologizmu zgadzam się całkowicie i sądzę, że nie będziesz miał mi za złe, jeśli spróbuję wzbogacić trochę Twoją wypowiedź. Uważam, że klimat jest zbyt wielką złożonością czynników, by można było go rozpatrywać w podobnych kategoriach, w jakich robią to dzisiejsi wyznawcy ekologizmu. W latach 70 i 80 naukowcy prognozowali, iż pyły produkcyjne spowodują zagęszczenie atmosfery Ziemi, przez co nastąpi oziębienie klimatu. Obecnie wajcha została przesunięta na drugą stronę. Wbrew temu, co twierdzą piewcy zgubnego wpływu człowieka na ekosystem, ludzie nie są jeszcze aż tak potężni. Lądy zajmują jedynie około 25% powierzchni planety, a my jakiś procent tego kawałka Ziemi. Gdyby sięgnąć do podręczników historii, dowiemy się, że były czasy, kiedy na polskich ziemiach prowadzono winnice i produkowano niezłe wino. Było tu całkiem ciepło. Był też czas, kiedy do Szwecji można było dojechać saniami przez Bałtyk. I jedne, i drugie czasy mogą powrócić i na pewno ludzie nie będą mieli na to wpływu.

Ponadto z opracowań naukowców z PAN wynika, że to epoka lodowcowa się spóźnia o jakieś pięćset lat... Jednym z wielu wniosków, jakie z tych opracowań wynikają, jest to, iż to nie ocieplenia powinniśmy się obawiać, a zlodowacenia. Nie dlatego, że nadchodzi, ale ze względu na jego skutki. Również odnosząc się do historii, wszelkie okresy, kiedy działalność ludzka rozkwitała, to okresy ocieplenia klimatu. Począwszy od zejścia z drzewa, poprzez Antyk, Odrodzenie, Oświecenie - to były czasy ciepła na planecie. Kiedy klimat się oziębiał, mieliśmy epokę lodowcową, średniowiecze, barok... Ta teoria też ma wyjątki oczywiście, ale ilu ludzi będzie musiało uciekać przed wodą z oceanów w razie wzrostu średniej temperatury planety o kilka stopni, a ilu jeśli 40% planety skuje lód?

Poza tym nieraz oburzało mnie stanowisko USA wobec Chin w sprawie zmniejszenia emisji spalin i gazów cieplarnianych. To się nazywa hipokryzja. Choć akurat w tej sprawie jest kilka innych ważkich kwestii, których w tym wpisie nie poruszę.

Co do giełdy i ogólnie światowej ekonomii... Kyosaki pisał o problemie, jaki miał się niby pojawić jakoś w tych czasach. Mianowicie uzależnienie wielkiej grupy ludzi w USA od giełdy przez fundusze emerytalne. Otóż cały czas powiększa się liczba Amerykanów, którym czas zacząć wypłacać emerytury. Pokolenia z boomu demograficznego po drugiej wojnie światowej wypłaca miliardy dolarów z giełd amerykańskich. Wystarczy na kilka miesięcy zatrzymać napływ kapitału, by zrobić wielkie bum. Ja doszukuję sie w tej teorii powodów drukowania pieniędzy i obniżania kursu dolara, by ustawicznie zwiększać napływ kapitału do USA i "sztucznie" utrzymywać rynek kapitałowy w jakiej takiej normie...

Co wy na to?
Kenobi / 2008-04-20 01:07 / Uznany malkontent giełdowy
To ostatnie twierdzenie jest jak najbardziej słuszne, fala boomu demograficznego jest właśnie na krawędzi życia zawodowego i zaczyna oszczędniej żyć i coraz mniejsza ilość pieniędzy będzie dopływać, a jednocześnie coraz większa wypływać z funduszy emerytalnych. U nas też zacznie się powoli od początku przyszłego roku odpływ środków, a niektorzy cwaniacy maja pomysły, żeby wyprowadzic większą niż do tej pory część środków za granicę, nie wystarczy im, że już finansujemy naszymi rezerwami dewizowymi tamtejsze deficyty, zamiast przynajmniej ich część przeznaczyć na rozwój. A po przejściu na euro zasilą one skarbiec EBC i nic z tego nie zobaczymy.
samuraj jack / 2008-04-19 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Pozdrawiam Szanownego Forumowicza,
oczywiście nie ma za złe, a odwrotnie, jestem wdzięczny

ps. jak systemy komunikacji taksówkowej?;)))
marlowe / 2008-04-19 19:39 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Oj Samuraju, żebyś wiedział co porobili w Krakowie! :) Każdy taksówkarz może sam sobie ustalić strefy i wysokość opłat. Oprócz tych w korporacjach oczywiście. I wydrukowali ulotki, żeby uważać na taksówkarzy na postojach i w miarę możliwości dzwonić na radiotaxi... Wszyscy niezrzeszeni taksówkarze mają przechlapane. Ponadto zniesiono limit taksówek, więc jest tego na pęczki i najlepiej na tym wychodzą "korporacje" czyli paru kolesi z centrum telefonicznym. Miesięczna opłata za należenie do korporacji to około 400zł, a otrzymujesz tylko radio... Są korporacje co mają i 800 taksówkarzy, czyli zarabiają 800x400zł miesięcznie i jest im oczywiście na rękę zniesienie limitów, bo nie ważne jest ile zarabia taksówkarz, a ważne, że im taksówkarzy więcej tym większy napływ gotówki do "korporacji" bo przecież na niezrzeszonych trzeba uważać według ulotek. No nie uważam tego za sprawiedliwe dla kogokolwiek, bo korporacje trzymają identyczne ceny w każdej, a niezrzeszeni mają przerąbane i wcale klienci na tym nie zyskali. Czyli tak jak mówiłem. Na rynku taksówkarskim wolny rynek to nie do końca to samo co na innych rynkach :)
samuraj jack / 2008-04-19 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to samo MARLOWE, to samo...
na rynku hut metali też są giganci i też malutkie huty...
podobnie w wielu innych dziedzinach i tak jest najlepiej... co oczywiście nie jest równoznaczne ze słowem - doskonale...
ale nic co ludzkie nie jest doskonałe... człowiek może to uczynić tylko... gorszym...

pozdrawiam:)
marlowe / 2008-04-19 20:00 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No, a tu się nie zgodzę, bo jak chcę tani metal to trafię do odpowiednio małej huty, albo co... Ale do taksówki chcę po prostu wsiąść i nie zastanawiać się, ile zapłacę za ten kurs. Do taksówki wsiadam jak mi się spieszy, albo jestem pijany i nie mam zamiaru kilkanaście minut negocjować ceny (co teraz jest możliwe tylko u niezrzeszonych taksówkarzy), ani dzwonić po taxi aż przyjedzie ktoś tani. To nie tego rodzaju rynek, uwierz mi. Jakbym miał negocjować ceny, albo sprowadzać TEGO KONKRETNEGO małego taksówkarza z drugiego końca miasta, to wolę jechać tramwajem. Jako taksówkarz nie jesteś w stanie mieć stałych klientów jak huta...
To mniej więcej tak, jakbyś powiedział, że na rynku dostawców internetu jest konkurencja :) Nie ma! W moim bloku jest UPC do wyboru, przepraszam z TP SA... Aster nie wchodzi w grę, bo nie ich blok! A po mniejszych miejscowościach to w ogóle dramat. Moja matka chciała internet 1MB z tele2, to Tepsa napisała do tele2, że nie można na tych łączach montować takiego internetu... Ale miesiąc później montowali neostradę... Wolny rynek trzeba regulować pewnymi ustawami. W końcu samo wprowadzenie wolnego rynku zapoczątkowała ustawa... Są dziedziny, w których rynek radzi sobie sam z korzyścią dla wszystkich, ale są takie gdzie nie jest to oczywiste Samuraju :)

Pozdrawiam oczywiście :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy