Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To był tydzień marazmu

To był tydzień marazmu

Money.pl / 2008-04-18 17:33
Komentarze do wiadomości: To był tydzień marazmu.
Wyświetlaj:
TOMOK / 2008-04-19 19:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć :-)
Znowu browary...jeju ile można ? :-)
Pozdrawiam
samuraj jack / 2008-04-19 17:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich i serdecznie dziękuję za miłe słowa pod poprzednim wpisem...

KENOBI zadziwia mnie coraz bardziej - jako forumowicz/inwestor i jako człowiek [sympatyczny flirt po moim poprzednim postem];
i merytorycznie ma rację twierdząc, że jak dotąd nie było podobnej sytuacji, w której powstałoby tyle instrumentów finansowych kreujących w rzeczy samej pusty pieniądz;
w związku z tym mogą zachodzić różne procesy powodując falowanie rynku; zasadniczo jednak uważam, że musimy odreagować nadmiar pustego pieniądza, który wywindował wyceny aktywów różnego rodzaju na niebotyczne poziomy;
i gdyby nawet udało się wykaraskać z tej sytuacji, to tylko przez powstanie jakichś nowych instrumentów - ale to i tak oznaczałoby tylko odwleczenie wykonania wyroku, który im później tym bardziej dotkliwy będzie;

ANONIMie - ten rozdźwięk wynika chyba z możliwości dalszego wykorzystywania prostych rezerw obniżających koszty - np. siła robocza pracownika chińskiego, który ze wsi przybył pracować do miasta to jakieś 200 usd miesięcznie kosztu; a jeszcze kilka setek milionów Chinczyków czeka na szansę wyrwania się ze wsi; podobnie Indie; zresztą Europę Srodkowo-Wschodnią również możemy do tego zaliczyć - koszty pracy u nas dalej niższe, a jak pokazuje fabryka Opla w Gliwicach jesteśmy w stanie zagwarnatować wyższą jakość niż zakłady "starej Europy"

WARREN - Kenobi zwrócił uwagę na odmienność obecnej sytuacji; ciężko wyrokować, jak długo to będzie trwać; niejaki Roubini - którego chyba znasz - mówił o okresie do 2010

SUMAMI_ - co do surowców... ktoś niedawno w necie cytował jakiś raport opracowany w roku 1972 z którego wynikało, że szereg surowców stanie się niedostępnych przed końcem XX wieku; życie pokazuje, że wszelkie tego typu prognozy są błędne, bo zakładają one... constans - jeżeli chodzi o rozwój nauki i możliwości wykorzystania surowców "alternatywnych", które okazują się być lepsze, bardziej efektywne od starych;
jedyny realny problem - to kwestia wody...
z kolei tzw. efekt cieplarniany i walka z dwutlenkiem węgla to ideologicznie wariactwo - skończył się socjalizm, to tzw. "elity" wymyśliły sobie nowe bożyszczę

pozdrawiam na weekend
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 18:51

z kolei tzw. efekt cieplarniany i walka z dwutlenkiem węgla to
ideologicznie wariactwo - skończył się socjalizm, to tzw.
"elity" wymyśliły sobie nowe bożyszczę


elyty z drugiej strony wymyśliły sobie walkę z terroryzmem

i co gorsze?
samuraj jack / 2008-04-19 18:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mieszasz porządki...
terroryzm to rzeczywistość namacalna, którą poprzez media możemy doświadczać
a efekt cieplarniany to tylko hipoteza...
anonim_03 / 2008-04-19 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://online.wsj.com/article/SB120847988943824973.html

==
co prawda we wrogim języku ale bardzo intersujący artykuł dotyczący wiarygodności pomiarów.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 19:09

a efekt cieplarniany to tylko hipoteza...

to znaczy,że się nie ociepla? Samuraju- wiem,wiem, para wodna, cykle itd. ale lepiej oddychać powietrzem w którym mniej dwutlenku węgla czy więcej?


terroryzm to rzeczywistość namacalna

tak, z pewnością, ale czyć broń jądrowa w Iraku nie okazała się tylko hipotezą? W imię wojny z terroryzmem tłucze się Czeczenów, Kurdów itd...
samuraj jack / 2008-04-19 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a powiedz mi, ile jakiego składnik w atmosferze jest najwięcej, ile jest tlenu i ile dwutlenku węgla - ciekaw jestem, jak to się rozkłada...

co do terroryzmu w kontekście, w jakim to ująłeś - to już brudna polityka, która ma tyle wspólnego z ekologizmem - że służy do zarabiania przez nielicznych kosztem o wiele bardziej licznych..
anonim_03 / 2008-04-19 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

lepiej oddychać powietrzem w którym mniej dwutlenku węgla czy więcej?

w koncentracjach o których rozmawiamy nie ma to znaczenia. CO2 jest elementem naturalnego cyklu ekologicznego, problemy się mogą zacząć jak w imię walki z CO2 zaczniemy wprowadzać do obiegu substancje które elementami cyklu nie są (tak było np. z ołowiem). Albo jak na Philipinach wycinać pałoacie naturalnego lasu pod produkcję palm. Swoją drogą największym emitentem CO2 jest Brazyli i Philipiny.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 19:37
anonimie- mieszkam 30 metrów od ulicy- dla mnie ma znaczenie ile silniki wywalają dwutlenku węgla i innych syfów:))
gdyby nie zielone oszołomy to:
1/ moją małżonka wcierałaby w siebie kosmetyki testowane na myszach(fe..)
2/ chodziałaby w futrach z norek(fe,fe, po trzykroć fe...)
3/ nie zarobiłbym na Krynickim bo recykling byłby nieznany


co do CO2 to nie czytałem jeszcze jakiegoś opracowanie jak mialo sie jego stezenie w historii w porównaniu do ilosci lasów...
samuraj jack / 2008-04-19 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mieszasz porządki...
jedno - kosmetyki testowane na myszach... [tak nawiasem, które kosmetyki nie są testowane na zwierzętach?] czy gazy z silników samochodowych [poza CO2]

a inna rzecz CO2.... i walka z CO2
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 19:58

które kosmetyki nie są
testowane na zwierzętach?]

te ze znaczkiem przyjacielu, który wywalczyli ekologicy:))
NOT TESTED ON ANIMALS
tego typu kosmetyki testuje się na wycinkach tkanek, klinicznie na ochotnikach rasy ludzkiej
ze znanych firm- AVON i BODY SHOP na przykład

zaraz przyniosę z łazienki i zareklamuję
anonim_03 / 2008-04-19 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

i innych syfów

to jest rzeczywisty problem.
obecnie formy samochodowe są zainteresowane jedynie obniżaniem emisji CO2 ...
Kenobi / 2008-04-19 17:35 / Uznany malkontent giełdowy
Witaj Stary Druhu! Widzę, zę pióro Ci nie zardzewialo, mimo długiej nieobecności wśrod nas. Z większością Twoich twierdzeń wypada sie zgodzić, mógłbym je jeszcze pogłębić i rozwinąć, ale nie za bardzo mam teraz czas. W każdym razie cieszę się, że znów zaczynasz nas odwiedzać, bo dzieki takim jak Ty, poziom debaty w naszym forumowym Sejmie podnosi się na wyższe poziomy. Tak trzymać! Pozdrawiam.
samuraj jack / 2008-04-19 18:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witaj

ciekaw jestem Twego pogłębienia i rozwinięcia tematów; jak będziesz miał czas, to proszę, dokonaj tego; z zainteresowaniem przeczytam

pozdrawiam
Amigo11 / 2008-04-19 17:30 / SAMA PRAWDA

z kolei tzw. efekt cieplarniany i walka z dwutlenkiem węgla to ideologicznie wariactwo -
skończył się socjalizm, to tzw. "elity" wymyśliły sobie nowe bożyszczę

taka opinia też w dużej części rozpowszechniana jest przez konserwatywnych liberałów nie mających pojęcia o ekologii . Ot trzeba w każdym punkcie zacząć spór z proekologicznymi często socjalistycznymi lewicowcami.
samuraj jack / 2008-04-19 17:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nic na to nie poradzę, że ekologizm to obecna najbardziej cool/trendy ideologia, na którą wydawane są i będę jeszcze większe niebotyczne ilości środków hamując rozwój ludzkości;

z pewnością wiesz, jak nazywa się największa wyspa na Ziemi...
zadałeś sobie pytanie, skąd wzięła się taka nazwa akurat tej wyspy?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 18:55
samuraju- nie powtarzaj p******** po rednecku
a dlaczego islandia nazywa się tak jak się nazywa a tam osadnictwo przetrwało w wiekszej liczbie? dlaczego wyzdychali z zimna na tej pieknej zielonej grenlandii?

czytałem dawno temo- nie potrafię podać źródla, że to nazewnictwo to była zemsta odkrywcy-banity na tych którzy go wygnali
samuraj jack / 2008-04-19 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dlatego - jak to powiedziałeś - wyzdychali, to mamy do czynienia z okresowymi fluktuacjami klimatów - okresami cieplejszymi i zimniejszymi...
na ten przykład Czarnecki mógł do Danii po lodzie z wojskiem się dostać po zamarzniętym Bałtyku, bo wtedy istniał okres tzw. małego zlodowacenia;
raz zimniej, raz cieplej - naturalna rzecz, w którą ludzie próbują ingerować...
i niektórzy na tym zarabiają...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 19:11

dlatego - jak to powiedziałeś - wyzdychali, to mamy
do czynienia z okresowymi fluktuacjami klimatów -
okresami cieplejszymi i zimniejszymi...


ci osadnicy na Grenlandii wyzdychali w ciągu kilku(nie kilkunastu czy kilkudziesięciu)lat...
co skąd inąd potwierdza teorię spisku- czyli wpuszczenia w maliny która kiedys czytałem
samuraj jack / 2008-04-19 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tu jest o tych kilku latach - jak piszesz - osadnictwa na Grenlandii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Grenlandii#Osadnictwo_nordyckie_.28Wikingowie.29
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 19:48
do wikipedii mnie historyk odesłał? ehh...
"lub też nazwa Grenlandia została nadana tylko po to, aby zachęcić osadników do przybywania na nią i nadać jej atrakcyjne oblicze".

wikipedia zgubiła trochę lat(1000-1126) ale zobacz- co do nazwy podaje to co ja lat- pisałem o pierwszych osadnikach

tez nasz spór nigdzie nie zmierza- Ty Samuraju stoisz na stanowisku,że efektu cieplarnianego, ocieplenia etc nie powoduje człowiek
ja tego nie wiem
ale wiem że ograniczenia emisji są dla moich płuc dobre i szukanie alternatywnych źródeł energii też
samuraj jack / 2008-04-19 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
otóż ja też piszę, że tego nie wiem... to tylko nieudowodniona hipoteza....
w imię której ekologiści każą nam ponosić gigantyczne koszty w związku z próbami ograniczenia CO2...

co do Wikipedii i historyka - nie mam w domu encyklopedii na temat każdego okresu historycznego w każdym zakątku świata, podobnie nie posiadam takiej wiedzy;
internet jest "żywy", więc posługuję się tym, co mam "pod ręką"
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 20:03
jakbyś znalazł jakieś ciekawe źródło dotyczące odrywcy Grenlandii, pierwszych lat, czemu tam dotarł- będę zobowiązany- pamiętam,że czytałem o tym(nazwa, etc.), ale nie pamiętam gdzie:((
samuraj jack / 2008-04-19 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i jeszcze to o "małej epoce lodowcowej" - jakoś dziwnie zbiega się z opuszczeniem Grenlandii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82a_epoka_lodowcowa
Amigo11 / 2008-04-19 19:08 / SAMA PRAWDA
no dobra ale dziura ozonowa nie pojawia sie i znika okresowo
samuraj jack / 2008-04-19 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a to już inna rzecz - nie mająca, zdaje się, nic wspólnego z dwutlenkiem węgla...
Amigo11 / 2008-04-19 19:16 / SAMA PRAWDA
no tak ale ekologizm nie walcz tylko z efektem cieplarnianym
samuraj jack / 2008-04-19 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja mówię o dwutlenku węgla...
Amigo11 / 2008-04-19 18:31 / SAMA PRAWDA
Ekologia to nauka a nie ideologia.
samuraj jack / 2008-04-19 18:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
użyłem słowa "ekologizm" a nie ekologia
Amigo11 / 2008-04-19 18:37 / SAMA PRAWDA
a rzeczywiście przepraszam
Amigo11 / 2008-04-19 18:41 / SAMA PRAWDA
Ale ekologizm też nie jest taki zły , to jeden z katalizatorów postępu technicznego
samuraj jack / 2008-04-19 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
żadna ideologia nie jest katalizatorem postępu technicznego...
albo inaczej - może być katalizatorem postępu w jakiejś wąskiej dziedzinie kosztem wszystkich innych sfer życia; katalizatorem postępu, którego może być osiągany tylko wielkim nakładem środków - nieproporcjonalnie wielkich do osiąganych efektów
Amigo11 / 2008-04-19 18:58 / SAMA PRAWDA
a mylisz sie i to bardzo , nazistowskie niemcy np bardzo rozwinęły , technike rakietową ,
gdyby nie Von Braun nie byłobu rakiet Apollo napewno nie w latach 60 ,
samuraj jack / 2008-04-19 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a wiesz, użyłeś bardzo ciekawego porównania....
ja bym się nie ośmielił (poprawność polityczna)..., ale masz rację...
technika została rozwinięta... ale jakim kosztem budowano zakłady produkujące rakiety...?
Amigo11 / 2008-04-19 19:09 / SAMA PRAWDA
ogromnym, ale efety tego rozwoju też są ogromne kto wie gdzie bylibyśmy dzisiaj gdyby nie 2 wojna i zimna wojna
samuraj jack / 2008-04-19 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
no fakt - byłoby nas jakieś kilkadziesiąt - jeżeli nie kilkaset milionów więcej...
w końcu cóż to za koszt - śmierć milionów ludzi...
Amigo11 / 2008-04-19 19:16 / SAMA PRAWDA
a nie pomyślałeś ile ludzi by zginęło z braku , różnistych technologii??
Ile wypadków na morzu i w powietrzu z braku nawigacji i łączności satelitarnej??
Nasza cywilizacja niestety zbudowana jest na takich poświęceniach .
samuraj jack / 2008-04-19 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie godzę się na mordowanie milionów ludzi tylko dlatego, aby o kilka lat przyśpieszyć powstanie technologii, która pozwala umieszczać w kosmosie satelity...
Amigo11 / 2008-04-19 18:33 / SAMA PRAWDA
Też nie lubie epatowania się tymi zagrożeniami . Ale mówienie, że efekt cieplarniany to ideologia jest głupotą. To taka sama teoria naukowa jak darwinizm.
samuraj jack / 2008-04-19 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i tak samo - w chwili obecnej - nie udowodniona...
Amigo11 / 2008-04-19 18:43 / SAMA PRAWDA
zgagdza się. Ekosystem to zbyt złożony układ, żaden komputer nie jest w stanie ego zasymulować , ale kto wie może kiedyś.......
samuraj jack / 2008-04-19 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tylko dlaczego cała ludzkość ma ponosić gigantyczne koszty w imię czegoś, co jest tylko jakąś hipotezą...?
Amigo11 / 2008-04-19 19:03 / SAMA PRAWDA
ale jakie koszty ??
Amigo11 / 2008-04-19 19:04 / SAMA PRAWDA
to że na śląsku oddychasz czystszym powietrzem niż 20 lat temu to nie hipoteza
samuraj jack / 2008-04-19 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mieszasz dwie sprawy...
ograniczania emisji trucizn!!!, które szkodziły wszystkim organizmom
i ograniczenie emisji dwutlenku węgla, którego znaczenie dla tzw. efektu cieplarnianego jest niezbadane; co więcej, nie zbadano również czy tzw. efekt cieplarniany w istocie występuje, a jeżeli występuje, to czy jest szkodliwy...
sumani_ / 2008-04-19 16:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Świat stoi przed kilkoma problemami i kryzys finansowy który w głównej mierze dotkną USA to pikuś.
Po pierwsze
wyczerpywanie się surowców naturalnych-co by nie mówić świat jest uzależniony od ropy i gazu-energia alternatywna ,samochody na wodór itd,itp to abstrakcja-no może poza Skandynawią .Mówiąc w skrócie w powijakach.A do tego wymyśliliśmy sobie biopaliwa-ceny zbóż na giełdach szybują w kosmos -chociaż to nie jedyny powód.
po drugie
klimat a właściwie zmiany klimatyczne -koszty tych zmian i przystosowania się do nowych warunków będą ogromne -Niemcy szacują je na ok.800 mld euro w ciągu najbliższych 50 lat
po trzecie
szybko rosnąca populacja ludzkości i głód .I tu już nie chodzi o taki głód spowodowany nawet trudnymi warunkami klimatycznymi czy rejonami zagrożonymi konfliktami ale spowodowany rosnącymi w sposób niepojęty cenami produktów rolnych na giełdach(ceny ryżu ,pszenicy w ciągu roku zdrożały o ponad 100%!)

to wszystko pachnie niestabilnością i konfliktami -lokalnymi ,regionalnymi a może nawet światowymi.
ohyes / 2008-04-19 17:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

wyczerpywanie się surowców naturalnych

zadne surowce sie nie wyczerpuja /poza uranem/,przeciwnie,jest ich coraz wiecej/np.nowe zloza ropy i gazu Brazylia,Kanada,Irlandia itd/

samochody
na wodór itd,itp

samochody na wodor sa juz gotowe,czekaja na tanie paliwo,a instalacje do pozyskiwania wodoru przy pomocy energii slonecznej wlasnie sa intensywnie budowane

szybko rosnąca populacja ludzkości

populacja rosnie coraz wolniej,Chiny bardzo zwolnily i juz nawet nie potrzeba restrykcji wladz odnosnie ilosci posiadanych dzieci.Mowilo sie juz kiedys nawet o 10 mld ludzi,a jest ich "tylko" 6,5 mld i nikt juz nie snuje katastroficznych wizji

spowodowany rosnącymi w
sposób niepojęty cenami produktów rolnych na giełdach

to wynik suszy ale glownie wlasnie przerabiania wszystkiego co sie da na biopaliwa;eksperci ostrzegali,ze doplaty taki wlasnie dadza skutek,Bruksela wlasnie mysli,jak sie z tego z honorem wycofac
Amigo11 / 2008-04-19 18:36 / SAMA PRAWDA
złoż nie przybywa , odkrywane sa nowe , to zupełnie co innego
Kenobi / 2008-04-19 17:43 / Uznany malkontent giełdowy
Nasze wody geotermalne, to energia niewyczerpalna, po wykorzystaniu wtłacza się je z powrotem pod ziemię. Szkoła ś.p. prof. Juliana Sokołowskiego doskonale te problemy zbadała, tylko licho wie czemu się tego nie rozwija na wiekszą niż dotychczas skalę. Czyżby znów blokada ze strony lobby gazowo-naftowego?
Czytałem też na jednym z amerykańskich portali, że wzrost cen żywności był odwdzięczeniem się koncernom żywnościowym za poparcie w wyborach, tak, że tutaj wszelkie teorie biorą w łeb...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-04-19 19:04

Czyżby znów
blokada ze strony lobby gazowo-naftowego?

to samo mówią otwarcie w Kalifornii nazywając lobby Bush i spółka z ograniczoną(bardzo) odpowiedzialnością
CS / 2008-04-19 15:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Panstwo rozbojnicze.Emerytury o 40 % mniejsze i bardziej

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5135053.html
CS / 2008-04-19 15:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I jeszcze to:zmiany w bankowym krajobrazie

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33204,5135089.html
yocelyn / 2008-04-19 15:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=afbe1b66-2dfe-4936-87e4-4bee677c251a&open=sec

"Listkiewicz: Muszę zostać w strukturach PZPN"

Ten czlowiek wstydu nie ma !!!!!
Amigo11 / 2008-04-19 14:48 / SAMA PRAWDA
Dlaczego na tym forum nie można wklejać obrazków , ??
Mogły by chociaż emotikony być :D:D
nie uk / 77.253.171.* / 2008-04-19 15:23
bo to jest forum dla myślących i piśmiennych
Kenobi / 2008-04-19 15:02 / Uznany malkontent giełdowy
Znowu Ci się obrazków zachciewa, i to pewnie ruchomych?Dobre by to było, na jednym z portali amerykańskich widziałem wlaśnie przy nicku jednego z piszących takiego niedźwiedzia wykonujacego rożne salta i szpagaty...Przydałby się na nadchodzące czasy...
yayurek / 2008-04-19 15:22 / Kompulsywny looser na forum
hej niby-Ken, quasi-Ken, ktoś Ty, przyznaj się, coś z naszą zakałą zrobił, zakała to zakała, ale nasza zakała, obronimy ją piersią i pieśnią
Kenobi / 2008-04-19 17:27 / Uznany malkontent giełdowy
Widzę, że sen Ci spędzam z oczu...Wiem, że gońcy przynoszący niemiłe informacje są traktowani jak te informacje...Ale nic się nie martw, wszystko to kwestia nastawienia, potraktuj je więc jako dobre, i od razu poczujesz się lepiej. Ja mam ten komfort, że uniezależniłem się od kierunku ruchu na rynku i na żaden z nich się nie zżymam, nawet jak mnie zaskoczy nagła, nie podparta fundamentami, zmiana. C'est la vie! Mówi się trudno, kocha się dalej! Pozdrawiam serdecznie.
yayurek / 2008-04-19 17:46 / Kompulsywny looser na forum
"pozdrawiam serdecznie" - Ken nie Ken, nie załamuj mnie, to absolutnie do Kenowego profilu nie pasuje, ten profil to raczej chrześcijańska miłość bliżniego a la Torquemada, jaką teraz twarz przybierasz demonie, który to szereg Legionu ?
Kenobi / 2008-04-19 17:50 / Uznany malkontent giełdowy
Bo każda moja pozycja, to propozycja...
Wall Street / 2008-04-19 14:10 / Bywalec forum
Witam wszystkich ;) Gdzie sie wszyscy podziali ? Gabrik, batman, siepan, futurek, morfi, hajdi, strokuś?? Widze ze zaszla zmiana warty ;) Pozdr
Amigo11 / 2008-04-19 14:33 / SAMA PRAWDA
Teraz to tu karty rozdają AMIGOS
amigo2 / 2008-04-19 14:49 / Regulamin forum!
i społka BYTOM
amigo2 / 2008-04-19 14:16 / Regulamin forum!
przegrali wszysto co mieli)))))))
teraz nowa gwardia MIETEK,BRYDZIA,MARIKANA,..................
DIY / 79.64.113.* / 2008-04-19 17:11
BRYDZIA- nowa gwardia... ? to jest gwardia jeszcze z czasów Orła, to był gość......

Pozdrawiam
Wodnik Szuwarek / 2008-04-19 15:14 / portfel / Łapacz spadających noży
No i Bytomiacy :)
Wall Street / 2008-04-19 14:18 / Bywalec forum
brydzie to pamietam :P
Kenobi / 2008-04-19 14:20 / Uznany malkontent giełdowy
A ja Wall Street też...
yayurek / 2008-04-19 14:46 / Kompulsywny looser na forum
ja też o Wall Street słyszałem, a nawet widziałem i pamiętam
Kenobi / 2008-04-19 14:53 / Uznany malkontent giełdowy
Nie może być? Ty też tam byłeś? A ja myślałem, że tylko ja sam....
Kenobi / 2008-04-19 15:04 / Uznany malkontent giełdowy
I nawet wtedy nie pomyślalem sobie, że kiedyś będę tam bywał codziennie...
yayurek / 2008-04-19 15:25 / Kompulsywny looser na forum
ja tylko w TV :(((((((((( ale ostatnio też prawie codziennie... niestety... a takie fajne, spokojne życie miałem, klasyków się czytało, czasami coś wypiło, a teraz kreski i kreski... i paznokcie poobgryzane... i oczy zaczerwienione.... i nikt mnie nie kocha :(((((((((((((((((
Kenobi / 2008-04-19 17:18 / Uznany malkontent giełdowy
Nie mów, bo kochamy Cię wszyscy...jaki byś nie był dokuczliwy...
marikana / 83.25.233.* / 2008-04-19 13:53
świrować na kompie pisac bzdury dociekać co będzie kombinować uśredniać pisać pisać pisac dyskutować pisać itd . i po co to wszystko ? psu o bude rozbic te wasze dywagacje
hosiak / 2008-04-19 14:33 / Bywalec forum
Popatrze w lusterko

http://marikana.przyklej.pl/
kuzynx / 2008-04-19 14:14 / Tysiącznik na forum
cmok :* :)
EDiS / 2008-04-19 12:49 / Tysiącznik na forum
Coraz mniej martwią mnie komplikacje na rynku nieruchomości, finansach i w gospodarce amerykańskiej, ale większym problemem staje się sytuacja w gospodarce polskiej. Wyniki ostatniego miesiąca to jest pierwszy (?) sygnał alarmowy, inflacja sie rozkręca a co najgorsze to Rząd, który nie ma pomysłów na uzdrowienie sytuacji.
Dymisja prof. Gomółki dobitnie pokazuje, że czas populizmu wyborczego się skończył a tego Premier jeszcze nie zauważył. Zmierzamy od I-go Mieszka do pustego mieszka.
Krzych / 2008-04-19 13:01 / Płoteczka na forum
O kondycję rodzimych firm nie martwi się Maciej Krzak z CASE: – Po raz pierwszy od kilku lat w marcu mieliśmy święta i stąd mniej dni pracy. W kwietniu produkcja znowu wzrośnie.
Dane GUS nie dziwią przedsiębiorców. – W tym roku Wielkanoc była bardzo krótko po Bożym Narodzeniu, a to z jednej strony skróciło sezon zakupowy, a z drugiej spowodowało, że w marcu mniej dni pracowaliśmy – tłumaczy Marian Owertko, szef Bakallandu.

a może tak ...........
EDiS / 2008-04-19 13:14 / Tysiącznik na forum
Krótszy miesiąc to jest tylko jeden malutki powód, ale nie można wszystkiego zwalać na Święta Wielkanocne. Sytuacja jest bardziej skomplikowana.
Krzych / 2008-04-19 13:20 / Płoteczka na forum
wnioski każdy sam wyciągnie jak mu wygodnie.
Krzych / 2008-04-19 13:14 / Płoteczka na forum
odrabiam zaległości. żona w sklepach , fryzjer mam troszeczkę czasu a na moim kompie szybko to idzie:))
dokupiłem wczoraj Fama , ipx i częściowo zrealizowało się zlecenie apt w dołku........
Krzych / 2008-04-19 12:29 / Płoteczka na forum
W Rosji miliard dolarów nie wystarczy, żeby być bogaczem
PAP, 18.04.08, 1:40 PM ET
Miliard dolarów już nie wystarcza, by znaleźć się na liście rosyjskich bogaczy sporządzonej przez magazyn "Forbes". Dziesięciu miliarderów nie zdołało trafić na doroczną listę, którą otwiera potentat aluminiowy Oleg Deripaska.
A fortuna jego to 28,6 mld dolarów, o 11,8 mld więcej niż w roku ubiegłym.

więcej forbes , przykład tego co niżej napisałem ...........
Kenobi / 2008-04-19 14:33 / Uznany malkontent giełdowy
To sprawa tego dolara galopującego w dół, jak tak dalej pójdzie, to niedługo w Stanach wszyscy będą milionerami, ale to wcale jeszcze nie musi oznaczać bogactwa. Pamiętam znaczki polskie z okresu po I Wojnie Św. z nadrukami dodatkowych cen z ogromną ilością zer...
styt / 83.19.28.* / 2008-04-19 16:44
milionerem już byłeś tylko sobie przypomnij i to bliskie czasy.
Kenobi / 2008-04-19 17:46 / Uznany malkontent giełdowy
Naturalmente!
hosiak / 2008-04-19 11:46 / Bywalec forum

2008-04-19 10:59:11 | 83.25.233.* | marikana
Re: To był tydzień marazmu [0]
świry
................................................................
...............................................................u
zależnione od giełdy

A moze troche schudniesz???Bo tak to sadlo mozg ci zalewa

http://marikana.przyklej.pl/

hosiak / 2008-04-19 11:47 / Bywalec forum
http://marikana.przyklej.pl/
yayurek / 2008-04-19 11:52 / Kompulsywny looser na forum
ZAKAZ KARMIENIA TROLI - pod karą nasłania 7 FLOTY na karmiącego.... IGNOROWAĆ TROLI... NISZCZYC NAPALMEM... DDT... MUZYKĄ COUNTRY.... NAKAZEM NOSZENIA MAJTEK Z TWORZYW SZTUCZNYCH... OBOWIĄZKIEM PICIA HOOP COLI.... OGLĄDANIEM TAŃCÓW Z GWIAZDAMI... UCZESTNICTWEM W UROCZYSTYCH ODPRAWACH WART I AKADEMIACH KU CZCI ORAZ CEPELIADACH...
hosiak / 2008-04-19 11:57 / Bywalec forum

.... NAKAZEM NOSZENIA MAJTEK Z
TWORZYW SZTUCZNYCH...


z wkladka z papieru sciernego
yayurek / 2008-04-19 11:12 / Kompulsywny looser na forum
z gry w kółko i krzyżyk, wychodzi:
SPX 1510 obecnie 1390
DJ 13800 obecnie 12849
NASDAQ 2700 obecnie 2402
a one to i naszego flagowca pociągną
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$SPX
Mieczyslaw / 2008-04-19 11:21 / Uznany Gracz Giełdowy
boje sie jednego , skoncza sie problemy w USA zaczna sie u Nas
sumani_ / 2008-04-19 11:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w cyklach to mniej więcej tak może wypaść... :-)
Amigo11 / 2008-04-19 11:24 / SAMA PRAWDA
Dlatego wyskakuj z akcji instytucji finansowych i wskakuj w przemysł lekki :D:D
Fitter / 2008-04-19 16:12 / portfel / Tysiącznik na forum
teraz własnie albo powrót do finansów albo handel, przemysł jak powróci hossa i sytuacja z euro 2012 sie wyklaruje... choc juz sam nie wiem
Krzych / 2008-04-19 11:33 / Płoteczka na forum
w marcu tego roku produkcja rosła już tylko w 11 spośród 29 działów przemysłu. W wielu sektorach wartość produkcji sprzedanej przez firmy wręcz się zmniejszyła. Przykładowo w produkcji odzieży i wyrobów futrzarskich - o 17,4 proc., a skór wyprawionych i wyrobów z nich - o 16,7 proc. Spadła też wartość wyprodukowanych mebli czy produktów z drewna w porównaniu z marcem 2007 r.
tylko nowe banki.........IDM , podpisuję się pod Mieczyslawem
yayurek / 2008-04-19 11:46 / Kompulsywny looser na forum
jak popatrzeć co się dzieje na świecie, to każdy kraj wije się jak piskorz, oby tylko waluta przesadnie nie wzrosła, oby zachować konkurencyjność, znam tylko jeden kraj gdzie stały wzrost kursu waluty wywołuje nieustającą radość... bo wczasy zagraniczne będą tańsze... kraj na dorobku, o jednym z najniższych w Europie dochodzie na łba, niższym choćby niż na Litwie czy Słowacji, a o ambcjach większych od jakiejś rentierskiej Szwajcarii czy innej Holandii... to chyba jakiś atawizm z czasów gdy złotówka była śmieciem zupełnym i jakby niepatrzeć jakiś unijny nakaz odgórny celem wyrównywania różnic w konkurencyjności
Kenobi / 2008-04-19 18:25 / Uznany malkontent giełdowy
Zupełnie, jakby mnie cytował...Ale nie zwalałbym tego na cały kraj, Bogu ducha winnych, za gó.....ne pieniądze ciężko tyrających, albo często zmuszonych do tułaczki po obcych landach, ludzi...To efekt takiej, a nie innej polityki prowadonej przez określonych ludzi.
Krzych / 2008-04-19 12:04 / Płoteczka na forum
resort finansów utrzymuje, że w I kw. wzrost PKB wyniesie 6 proc.
dolar raczej odbił się od dna , eksporterzy odetchną , nie liczę na podwyżkę stóp % i umacniania się złotówki , miliarderów coraz więcej i to oni mają wpływ na rynki a ich portfele ciągle puchną , a Kowalski tak w Polsce jak i w USA króry miał kłopoty finansowe dalej go będzie miał ale oni nie wiedzą co to giełda i komputer.
Reasumując gotóki wielcy mają coraz więcej a przeciętnemu Kowalskiemu gorzej już nie będzie bo roboty jest u nas multum a rąk do pracy brak. Nie wspomnę o Euro 2112 ....
Napiszecie pewno że skoro Kowalskiemu jest zle to kto będzie to pchał , zawsze są tacy..
kisiel2 / 2008-04-19 12:32
Krzych,

> dolar raczej odbił się od dna
a skad takie przemyslenia?

http://stooq.pl/q/?s=usdeur&d=20080418&c=3y&t=b&a=lg&b=1
Krzych / 2008-04-19 12:52 / Płoteczka na forum
Prezes NBP Sławomir Skrzypek mówi otwarcie, że obecny kurs walutowy zwiększa ryzyko dla naszego eksportu.
Wcześniej prezes unikał raczej wypowiedzi, które sugerowałyby, że złoty jest zbyt silny. Pamiętamy, jak duże zamieszanie wzbudziły wypowiedzi kandydata na wiceprezesa NBP Witolda Kozińskiego (obecnie doradca prezesa NBP), który kilka tygodni temu przekonywał, że należałoby rozważyć interwencję banku centralnego, gdyby cena euro spadła do dzisiejszych poziomów.
Zdaniem ekonomistów wypowiedzi Skrzypka nie są niczym nagannym. - Rozumiem, że troska prezesa Skrzypka oznacza, że bardziej się on skłania ku przyjęciu euro przez Polskę. Taka powinna być logiczna konkluzja jego wypowiedzi - mówi Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PricewaterhouseCoopers.
eksporterzy przy każdym poziomie kursu walutowego mówili, że złoty jest za mocny i że grozi to załamaniem eksportu, ale do tego nie dochodziło. - Są jednak pewne granice - dodaje Orłowski.
Pytanie, czy słabe dane o marcowej produkcji przemysłowej oznaczają, że te granice zostały przekroczone? - To jest ostrzegawczy sygnał, że możemy mieć problemy z eksportem w niektórych branżach - mówi Ryszard Petru.
Krzych / 2008-04-19 12:37 / Płoteczka na forum
USD/PL - 2.177wsparcie pękło górą
USD/JPY - 102.6 też
kisiel2 / 2008-04-19 13:22
Jesli chodzi o wsparcia, tunele itp. - waluty maja to do siebie ze nie za bardzo chca dokladnie chodzic w kanalach. Czeso sie cos wybija, zeby zaraz wrocic.
Ogolny kierunek da sie nakreslic latwo, da sie rowniez nakreslic potencjalne wybicia.
Ale za zadne skarby nie stwierdzisz czy cos jest na dole czy nie.

Jesli chodzi o analitykow:
Popatrz na wykres, ktory podeslalem. Zapomnij o Skrzypku, innych guru i o tym co czytasz na forach tez. I powiedz co widzisz?
Krzych / 2008-04-19 12:08 / Płoteczka na forum
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. przypomina, że w dniu 21.04.2008 akcje spółki IDMSA będą notowane pierwszy dzień bez prawa poboru. W związku z tym kurs odniesienia dla akcji powyższej spółki na sesję w tym dniu wyniesie 3,93
i będzie jazda mówta co chceta..............
Mieczyslaw / 2008-04-19 11:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Gdzie jest Long , co sie z Nim dzieje ? czyzby przeszedl na lokate ?
N70 / 2008-04-19 12:43 / portfel / Forex trejder
teraz tańczy na podłodze
amigo2 / 2008-04-19 11:13 / Regulamin forum!
longterm
Młodszy chorąży


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 504

Ostrzeżenia: 0/5
Wysłany: Czw, 17 Kwi 2008, 8:58 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

co to za pal... ktoremu zalezy na trzymaniu kursu za mor...?
longterm
Młodszy chorąży


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 504

Ostrzeżenia: 0/5
Wysłany: Czw, 17 Kwi 2008, 15:14 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

niezle zabawy na tko, pieknie byloby jakby sie powtorzyl numer sprzed paru miesiacy to sie odechce idiotom
marikana / 83.25.233.* / 2008-04-19 10:59
świry ...............................................................................................................................uzależnione od giełdy
anonim_03 / 2008-04-19 10:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak to jest. Od kilku miesięcu z gospodarki-drogowskazu dobiegają katastroficzne dane makroekonomiczne. Póki co, okazało się że wyniki spółek gospodarczych (nie finansowych) są dobre lub bardzo dobre. Zyski znacznie lepsze niż w czase rozwoju rok temu.

Ma ktoś jaką teorię ??
przypadkowy czytelnik / 79.185.241.* / 2008-04-19 11:12
1. Dane nie były katastroficzne
2. Niski kurs dolara pomaga gospodarce amerykańskiej
3 . Istnieje efekt cienia
Generalnie gospodarka USA ma się dobrze choć ma dwa duże problemy: finanse i nieruchomości, to może ciągnąć całość powoli w dół.
sumani_ / 2008-04-19 11:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ot,całkiem do rzeczy ...
Mieczyslaw / 2008-04-19 11:05 / Uznany Gracz Giełdowy
najlepsze jest to ze DJ od stycznia spadl 3 % , jest w koncu recesja, tylko nie w USA )
sumani_ / 2008-04-19 11:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"tani dolar"- niestety w dłuższej perspektywie to może być gwóźdź do trumny -rosnące ceny ropy i surowców -czas przystopować obniżkę stóp w usa...
anonim_03 / 2008-04-19 11:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie chodzi o porady dla Bena -- tylko o odpowiedz dlaczego powszechnie przedstawiane i komentowane przez analityków dane makroekonomiczne tak słabiutko przewidują zyski spółek ...
przypadkowy czytelnik / 79.185.241.* / 2008-04-19 11:16
Najprościej - być może słuchasz niewłasciwych analityków.
sumani_ / 2008-04-19 11:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Warren Buffet: … pomiędzy regulowanym rynkiem a Dzikim Zachodem? Nie, nie myślę, że tracimy konkurencyjność (…) Mamy w tym kraju świetne rynki kapitałowe, które nawalają na tyle często, by stać się jeszcze bardziej świetne. Bo gdy się jest w tej branży, co ja, to nie chce się perfekcyjnie działającego rynku kapitałowego. Ludzie wciąż popełniają głupstwa bez względu na regulacje, i nadal będą to robić. (…) Bardzo ciężko jest kontrolować ludzi za pomocą przepisów. Gdybym został nowym regulatorem i dostałbym 100 najsprytniejszych ludzi i codziennie otrzymywałbym wszystkie informacje o największych instytucjach, jakie instrumenty pochodne kupują, jakie akcje i waluty – i tak nie byłbym w stanie stwierdzić, co one robią. Bardzo ciężko jest kontrolować, bo instrumenty są tak skomplikowane i do tego dochodzą jeszcze setki partnerów. Zachowanie partnerów i ryzyko były tak olbrzymie, że Fed wiedział, że w przypadku Bear Stearns musi zadziałać w ciągu weekendu. I myślę, że miał rację. Nikt nie wiedział, co by się stało z tysiącami powiązanych spółek, z umowami na 14 bln USD. Ci ludzie próbowaliby rozwiązać te umowy w przypadku bankructwa. Co by się wtedy stało z rynkami i innymi z kolei partnerami. To się robi coraz bardziej skomplikowane. A więc regulacje są ważną częścią systemu, ale ich wydajność jest naprawdę ciężką sprawą."
Kenobi / 2008-04-19 14:51 / Uznany malkontent giełdowy
Cała prawda i g...o prawda. Problem w tym, że nie ma tych regulacji, bo powstał tam tak ogromny szary rynek finansowy (fundusze hedge), poza kontrolą władz, który nie był w żaden sposób regulowany i to właśnie doprowadziło to powstania tych balonów, z którymi teraz nie wiedzą jak sobie poradzić. Dlatego trwają teraz intensywne dyskusje, w jaki sposób to teraz objąć nadzorem, żeby w przyszłości nie dochodziło do takich ekstrawagancji. Boję sie tylko, żeby jak po Enronie nie doszło znów do pozorowanych działań, mających na celu uspokojenie opinii publicznej, że niby coś się robi, a faktycznie wszystko zostanie po staremu, tak że ciężar strat z tych, co je spowodowali, przerzuci się znów na całą resztę, na całym zresztą świecie (np. poprzez sztucznie wypompowane ceny ropy), co już trwa.
sumani_ / 2008-04-19 15:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
....tyż prawda
Amigo11 / 2008-04-19 11:09 / SAMA PRAWDA
Ale naprawde sytuacja w USA jest niewesoła . Ludzie naprawdę mają problemy , naprawdę tracą pracę. Międzynarodowe giganty radzą sobie świetnie ale to nie zmienia faaktu że mają kryzys , matematyka nie kłamie produkcja i dochód nardowy praktycznie nie rośnie , to nie jest opinia to jest fakt. Przecież takie google to właściwie jest koncern medialno reklamowy działający worldwide nie ma powodu żeby ich wjakikolwiek sposób dotkną kryzys amerykański , przecież ludzie nie przestaną korzystać z internetu
Amigo11 / 2008-04-19 10:55 / SAMA PRAWDA
Nie wiem jak inne przedsiębiorstwa bo IBM GOOGLE i tym podobne to nie jest przeca cała gospodarka
Mieczyslaw / 2008-04-19 11:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Caterpillar
Amigo11 / 2008-04-19 10:58 / SAMA PRAWDA
Skoro ludzie nie mają pieniędzy na spłate kredytów i niechętnie inwestują to nie może być dobrze , a to że masowo korzystają z przeglądarki googla i gmaila nie ma żadneggo znaczenia
anonim_03 / 2008-04-19 10:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale spory kawałek giełdy, a nas przecież tylko publicznie kwotowane spółki interesują ...
Amigo11 / 2008-04-19 10:58 / SAMA PRAWDA
no pytałeś sie o gospodarke
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy