Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To jednak nie koniec spadków?

To jednak nie koniec spadków?

Money.pl / 2007-11-09 07:10
Komentarze do wiadomości: To jednak nie koniec spadków? .
Wyświetlaj:
marshello / 2007-11-09 09:20 / Bywalec forum
Witam ;) Brydzia ciągle piszesz o smieciach i o dobrych spólkach mogłabyś powiedziec co wg Ciebie jest smieciem a co dobra spółką, może jakieś konkrety, mile widziane ;)
brydzia / 2007-11-09 09:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
śmieć too spółka która rośnie po 30% dziennie a ciągle przynosi straty i główną działalnością jest robienie inwestorów w balona
ludzik / 2007-11-09 09:33 / Bywalec forum
kolega prosił o plik z tabelą wszystkich spółek i komentarzem śmieć/dobra spółka - tak rozumiem konkrety :D
yayurek / 2007-11-09 09:29 / Kompulsywny looser na forum
zaś graczy - nędzarzami lub bogaczami :))))
warren buffet / 2007-11-09 09:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ustawie stoper o 9:30 ile to zielone wytrzyma :)
aszulski57 / 2007-11-09 09:20 / Tysiącznik na forum
a moze koniec notowań będzie zielony?
Ameryka zrobi odbicie ????Te ich strachy -Ben nakupił się opcji spadkowych. Zamieniłsię rolą z Alanem G.
anna. / 2007-11-09 09:15 / Uznany Gracz Giełdowy
mam nadzieję, że zdążę sprzedać :)
JA / 2007-11-09 09:13 / Tysiącznik na forum
może trzeaba zacząć przyjmoważ zakłądy bukmacherskie czy dziś zielone czy dziś czerone i jak długo będzie dany kolor trwać, w końcu trzeba na czymś zarabiać
piotr824 / 2007-11-09 09:12 / Tysiącznik na forum
złośliwiec z Ciebie
masz jakieś papiery , czy siedzisz na kasie ????????
warren buffet / 2007-11-09 09:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Skład mojego portfela:

* Stalexport ( 2012 )
* Mewa
* Lubawa


* Fon PP (nienotowane)
* Sanwil PP (nienotowane)
* Relpol PP (nienotowane)

luba do wykopania, mewa do wykopania przed splitem. nienotowane do wykopania. tylko stx.
warren buffet / 2007-11-09 09:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mam papiery, oczywiscie.
JA / 2007-11-09 09:16 / Tysiącznik na forum
oj warenik nie mówisz całej prawdy wczoraj część puściłeć i też siedzisz na gotówce;))
warren buffet / 2007-11-09 09:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie da sie puscic czegos, co nie jest notowane :)
JA / 2007-11-09 09:21 / Tysiącznik na forum
ale cośtam wczoraj wywaliłeś nie wchodzisz w bytka?
warren buffet / 2007-11-09 09:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
obserwuje
JA / 2007-11-09 09:24 / Tysiącznik na forum
spaść mocno to raczej nie spadnie jak za 2 czy 3 mies będą obejmowac akcje po 6 zł nawyżej będzie się ślimaczył w tych kiepskich warunkach bessowych a może i zrobiż jazde w 1 dzień przynajmniej ja na to licze
warren buffet / 2007-11-09 09:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak prezio chce po 6 zł miec emisje to bytom po 10 zł powinien byc. ale ja nie robie pochopnych ruchów. podbitek było wiele
flavio25 / 2007-11-09 09:12 / portfel / Tysiącznik na forum
lepiej kup zielony stoper:)
radekidz / 2007-11-09 09:16 / Mazur z Mazur
.... proponuję budzik na 10.00 ...
eprach / 2007-11-09 09:04 / portfel / Onedaytrader
Zdaniem Pani Wasilewskiej-Trenkner prawdopodobieństwo podwyżki stóp w listopadzie jest bliskie jedności.
yayurek / 2007-11-09 09:03 / Kompulsywny looser na forum
Rok temu w listopadzie obserwowałem co się dzieje w czasie sesji u Janków. Podano wyniki, ani dobre, ani kiepskie. Indeksy zaczęły rosnąć, więc jajogłowi w studio CNBC zaczęli od komentarzy, że wyniki są dobre. Za 3 minuty, wszyscy traderzy zaczęli odbierać telefony i indeksy zaczęły spadać. Jajogłowi w studio popatrzyli i natychmiast zmienili ton na minorowy, że tak naprawdę to wyniki są kiepskie, zaś traderzy właśnie odbierają telefony od analityków. Za chwilę okazało się, że telefony dotyczyły jakiegoś małego prywatnego samolotu, który rozbił się na Manhattanie. Gdy sprawa się wyjaśniła i okazało się, ze to tylko wypadek prywatnej avionetki indeksy zaczęły rosnąć. PODSTAWOWYM ZADANIEM ANALITYKA TO NIE ZROBIĆ Z SIEBIE GŁUPKA I TAK PISAĆ I MÓWIĆ ABY ZAWSZE BYĆ DO PRZODU
JA / 2007-11-09 09:02 / Tysiącznik na forum
Al Kaida uderzy w hipermarkety?

Centra handlowe w USA to najbardziej prawdopodobny cel, w który w okresie przedświątecznym mogą zaatakować terroryści - ostrzega FBI.

Tymi ostrzeżeniami to tylko wywołają wzrost handlu bo wszyscy zaczną robić sobie zapasy i tak dzięki binladenowi ameryka uniknie kryzysu;))
caabi / 2007-11-09 09:00 / Tysiącznik na forum
Nie ma się co śpieszyć z zakupami na GPW, bo może to jeszcze nie koniec przeceny. Kolejne sesje będą równie nerwowe.

Warszawskie indeksy kontynuowały wczoraj przecenę po środowej rzezi. Początek sesji był fatalny — WIG20 tracił ponad 2 proc., a mWIG40 i sWIG80 około 4 proc. Inwestorzy wystraszyli się fali wyprzedaży na giełdach w USA i Azji. Później impet spadków słabł, podobnie jak na innych europejskich parkietach. Polskie indeksy zaczęły szukać dna i odbijać w górę. Do końca sesji odrobiły większość strat. Nie zmienia to jednak faktu, że w kilka dni z jednej z najsilniej zachowujących się giełd staliśmy się jedną z najsłabszych. Indeksy zachodnie zachowywały się stabilnie.

Bilans strat

Od początku tygodnia najbardziej cierpią posiadacze małych i średnich spółek — mWIG40 stracił ponad 6 proc., a sWIG80 prawie 8 proc. Tak słabego początku miesiąca nie mieliśmy już od dawna. Perspektywy też nie wyglądają dobrze.

— Nasza giełda będzie spadała tak długo, jak długo potrwa przecena na zagranicznych parkietach. Sądzę, że jeszcze w przyszłym tygodniu DJ może stracić około 5 proc. To oznaczałoby, że WIG20 może zatrzymać się na 3500 pkt — szacuje Wojciech Szymon Kowalski, analityk z biura analiz i koniunktur WS Kowalski.

Nie brakuje gorszych prognoz. Wielu analityków twierdzi, że solidnym wsparciem dla indeksu blue chipów może okazać się dopiero strefa 3200-3300 pkt. To oznaczałoby, że przed WIG20 jeszcze co najmniej 10-procentowy spadek.

— Chyba mamy zmierzch hossy. Dlatego zalecałbym zróżnicowanie portfela inwestycyjnego. Ograniczyłbym w nim inwestycje w akcje do 30 proc. Teraz wskazana jest cierpliwość i kupowanie papierów mających podstawy fundamentalne — zaleca Mirosław Saj, analityk DM BISE.

O optymistów coraz trudniej, ale jeszcze tacy są.

— To korekta, która nie powinna przerodzić się w dłuższą falę spadkową — ocenia Marek Zuber, analityk Dexus Partners.

Wyniki nie pomagają

Decydującym czynnikiem dla zachowania naszej giełdy będzie koniunktura w USA. Jednak analitycy nie bagatelizują czynników z własnego podwórka. A tu ostatnio niepokojąco wyglądają wyniki spółek z III kwartału.

— Wycenę firm mogą obniżać słabe wyniki z III kwartału, które często są gorsze od oczekiwań i prognoz zarządów. Podobne problemy mogą zdarzyć się także w IV kwartale. To, w połączeniu z turbulencją na światowych rynkach, nie wróży dobrze naszym akcjom — podkreśla Marcin Materna, analityk DM Millennium.

Warto pamiętać, że nawet silne spadki nie muszą być okazją do zakupów.

— Na nic spadki, skoro słabe wyniki firm podniosą poziom wskaźnika C/Z, co w konsekwencji będzie zmniejszać ich atrakcyjność — ostrzega Mirosław Saj.

GPW nie dla każdego

Ostatnie tąpnięcia na giełdzie mogą rykoszetem uderzyć w rynek pierwotny. Pierwsze tego symptomy już widać. Akcje Introlu i ZNTK Łapy, które debiutowały odpowiednio wczoraj i przedwczoraj na starcie przeceniono o kilkanaście procent. To może niepokoić kolejnych debiutantów.

— Skończyły się czasy, kiedy sprzedawało się wszystko po każdej cenie. Teraz jest miejsce tylko na dobre spółki, rozsądnie wycenione — zaznacza Marek Zuber.

Słabe debiuty mogą zniechęcić inwestorów do gry na rynku pierwotnym.

— Spółki muszą oferować swoje akcje po atrakcyjnej cenie, by znaleźć nabywców — mówi Maciej Bobrowski, analityk BDM.

Wojciech Szymon Kowalski uważa, że może trzeba będzie powrócić do emisji gwarantowanych przez instytucje finansowe.

Jeśli spadki na giełdzie będą kontynuowane, to liczba debiutów też spadnie.

— Wiele firm przełoży debiut, by trafić na lepszą koniunkturę — dodaje Marcin Kiepas, analityk XTB.

Sonda "PB": Dokąd zmierza WIG20?

Analitycy nie mają dobrych wieści dla inwestorów. Ich zdaniem główny indeks może stracić jeszcze 10 proc.

Marcin Materna, analityk DM Millennium

3300 pkt.

Ostrzegam przed łapaniem spadających maczet. Niewykluczone, że fala wyprzedaży będzie większa. Niepokoi brak chętnych do zakupu akcji. To grozi, że indeks WIG20 szybko może zbliżyć się do poziomu 3300 pkt.

Marcin Kiepas, analityk XTB

3300 pkt.

WIG20 zmierza w kierunku sierpniowego dołka, a więc w pobliże 3300 pkt. Dojście do tego poziomu powinno po-wstrzymać falę wyprzedaży, przynajmniej na dużych spółkach. Dużo gorzej wygląda sy-tuacja w przypadku małych i średnich firm. Tu dalej może lać się krew, zwłaszcza że prezentowane wyniki III kwartału w wielu przypadkach potwierdzają opinie o przewartościowaniu firm mniejszej wielkości.


Maciej Bobrowski, analityk BDM

3590-3630 pkt

Nie oczekuję, by indeks blue chipów w najbliższych kilku dniach spadł poniżej 3590 pkt. Teraz powinna przyjść stabilizacja. Nie spodziewam się jednak silnego odreagowania spadków. W średnim terminie dla WIG20 silnym wsparciem powinien być przedział 3590-3630 pkt. W przypadku mniejszych spółek nadal powinna obowiązywać zasada selektywnego podejścia. Wiele z nich wciąż ma wyceny oderwane od wartości fundamentalnej.

Mirosław Saj, analityk BM BISE

3200-3300 pkt

Najbliższe twarde lądowanie dla WIG20 to poziom 3200-3300 pkt. W USA wciąż nie widać końca kryzysu. Perturbacje wywołane zawirowaniami na tamtejszym rynku nieruchomości mogą potrwać kilka kwartałów. Przyszły rok dla warszawskiej giełdy będzie słaby.
flavio25 / 2007-11-09 09:13 / portfel / Tysiącznik na forum
nie mow, ze tez popadles w pesymizm
caabi / 2007-11-09 09:22 / Tysiącznik na forum
no ja raczej na odwrót....
krzysiek29 / 2007-11-09 08:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Roczna inflacja na Łotwie osiągnęła w październiku aż 13,2 proc. - zawrotny poziom jak na standardy unijne.
Wzrost cen na Łotwie jest rekordowy, ale sąsiadujące Estonia i Litwa borykają się z podobnymi problemami. Inflacja w Estonii w październiku osiągnęła 8,5 proc. w skali roku, na Litwie we wrześniu wyniosła 7,1 proc. - Wydaje się, że wzrostowi inflacji w krajach bałtyckich nie ma końca. Ceny gazu mają wzrosnąć w 2008 r., a to może spowodować dwucyfrową inflację we wszystkich trzech krajach. Na Łotwie wzrost cen może przekroczyć nawet 15 proc. - uważa Lars Christensen. Zdaniem ekonomisty wysoka inflacja podkopuje zaufanie do tych krajów, a to wystawia na próbę system sztywnego kursu walutowego. Ewentualna ucieczka inwestorów mogłaby doprowadzić do konieczności dewaluacji walut.
warren buffet / 2007-11-09 08:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Nie brakuje gorszych prognoz. Wielu analityków twierdzi, że solidnym wsparciem dla indeksu blue chipów może okazać się dopiero strefa 3200-3300 pkt. To oznaczałoby, że przed WIG20 jeszcze co najmniej 10-procentowy spadek.

— Chyba mamy zmierzch hossy. Dlatego zalecałbym zróżnicowanie portfela inwestycyjnego. Ograniczyłbym w nim inwestycje w akcje do 30 proc. Teraz wskazana jest cierpliwość i kupowa- nie papierów mających podstawy fundamentalne — zaleca Mirosław Saj, analityk DM BISE.
radekidz / 2007-11-09 09:02 / Mazur z Mazur
... idziemy do przodu , a lód załamuje się powoli....
azja / 2007-11-09 08:58 / portfel / Obserwator
witam , pozdrawiam , zielonego, przynajmniej do południa ;-)))
radekidz / 2007-11-09 09:03 / Mazur z Mazur
.... dzięki za życzenia , rozumiem że na S do południa ...
valjean / 2007-11-09 08:57 / Galernik
Rząd PiS na walizkach, ale kadrowa karuzela w państwowych firmach i instytucjach się kręci. Zasłużeni awansują, inni zwalniani są bez podania powodów lub przez telefon - informuje "Gazeta Wyborcza".

Tak stało się z prezes spółki PSE Operator Stefanią Kasprzyk. Wiceminister skarbu zadzwonił z informacją o jej odwołaniu do jej zastępcy.
We wtorek kontrolowana przez ministra skarbu rada nadzorcza KGHM odwołała z funkcji wiceprezesa spółki Maksymiliana Bylickiego, bliskiego współpracownika prezydenta Kaczyńskiego z czasów, gdy ten kierował warszawskim ratuszem. Bylicki naraził się wiceministrowi skarbu, bo nie chciał powołać jego znajomego do władz Polkomtela.
W czwartek - pisze gazeta - okazało się, że rzecznikiem ubezpieczonych z pensją 11 tys. zł premier zrobił wiceminister pracy Halinę Olendzką. "To jakaś hucpa, mianować działacza PiS bez kwalifikacji" - mówi osoba z branży ubezpieczeniowej. Olendzka jest chirurgiem dziecięcym. To zaufana współpracownica wicepremiera Gosiewskiego. Razem z nim pojawiła się na tegorocznej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę obok premiera Kaczyńskiego.
flavio25 / 2007-11-09 09:04 / portfel / Tysiącznik na forum
trzeba potepiac takie zachowania!!!

czekam tylko czy GW podobnie bedzie rozliczac nastepna ekipe
brydzia / 2007-11-09 08:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
wczoraj czytałam że miedź spada bo w Chinach nie ma takiego popytu jak się spodziewali , teraz czytam że miedź urosła 0,7% bo może popyt się pojawi

ja cie przepraszam , same durnie piszą
radekidz / 2007-11-09 09:01 / Mazur z Mazur
... Chiny kupowały do czasu aż przestały i kiszka...
A2 / 2007-11-09 08:55 / Spekulantka
warren co Ty wypisujesz? czy zakupienie pcg pp czy jak tam , gdzie akcji miliard nie jest wielkim ryzykiem .Dla mnie wielkim .Zysku maja tyle co stragan na targu .
warren buffet / 2007-11-09 09:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja to kupilem w czerwcu, kochana, teraz tylko musialem tak dobierac, aby miec zysk.

wywaliłem smiecia
brydzia / 2007-11-09 08:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
każda spółka jest takim samym ryzykiem , zobacz A2 te z dużymi zyskami jak lecą , tu chodzi o napływ pieniędzy do funduszy a mali szybciej jakiegoś śmiecia podniosą niż dużą spółkę
flavio25 / 2007-11-09 08:51 / portfel / Tysiącznik na forum
ktos sie orientuje kiedy bedzie publikacja wynikow Dudy za III kwartal
stooq podaje 12.11
a
ING 09.11

w normalnej sytuacji rynkowej pewnie nabylbym troche papiera za 8 zł, w tej sytuacji...
brydzia / 2007-11-09 08:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
a kto teraz się wynikami przejmuje , zobacz spółki po dobrych wynikach , jadą w dół , bo to nie jest giełda tylko gra giełdowa
flavio25 / 2007-11-09 09:00 / portfel / Tysiącznik na forum
interesueje mnie spoleczka
interesuja wyniki
nie wazne czy teraz czy za rok na czyms zarabiac trzeba
wiec jak znasz poprawna date?
yayurek / 2007-11-09 08:55 / Kompulsywny looser na forum
doskonałe streszczenie sprawy :))))))))))
warren buffet / 2007-11-09 08:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oby sil starczyło nie tylko na otwarcie :)
piotr824 / 2007-11-09 08:55 / Tysiącznik na forum
witam
myślisz że to już ARMAGEDON , czy przewidujesz jeszcze wybicie??????
warren buffet / 2007-11-09 09:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bedzie wybicie, bedzie. daleko do armagedonu. tak mi sie wydaje. nie mozna panikowac.
TOMOK / 2007-11-09 08:49 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam
dziś spadnie albo wzrośnie...
Tego będę się trzymał i juz ;-)
Pozdrawiam
Moskit / 2007-11-09 08:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moim zdanim nie masz racji , myślę że dziś wzrośnie albo spadnie ....
I Tego będę się trzymal :-))
pietroo / 2007-11-09 08:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak Twój humor po wczorajszym dniu?
pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy