Forum Polityka, aktualnościGospodarka

To jest coś, o czym rząd musi natychmiast powiedzieć Polakom

To jest coś, o czym rząd musi natychmiast powiedzieć Polakom

Wyświetlaj:
Spark / 94.75.121.* / 2012-02-13 17:56
Pan profesor zapomniał, że w Polsce suwerenem jest NARÓD. Może zmieńmy kierunek oświadczania, zamiast rząd nam "musicie pracować do 67 roku życia", my im "zwalniamy was i zaczynamy rządzić metodą referendów". Jak się to profesorowi podoba? www.demokracjabezposrednia.pl
Viva... / 89.68.132.* / 2012-02-13 17:53
Panie Profesorze, a kto zagwarantuje pracę starszym ludziom. Już teraz dla pracowników 50+ nie ma pracy. Ja sama zostałam zwolniona w wieku 57 lat. Mogłam przejść na wcześniejszą emeryturę i z tego skorzystałam, ale niebawem nie będzie można już się posiłkować tym przywilejem. Starsi ludzie będą powiększać grono bezrobotnych lub pracować na czarno.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:46
Od zaraz należy zacząć bez zbednej zwłoki wyrównywać wiek emerytalny do 65 lat wszystkim tym, którzy mają teraz przywileje odchodzenia na emerytury przed 65 rokiem życia a dopiero potem można będzie podwyższać ten górny wiek do 66, 67 a za 20 lat nawet do 68 lat. A rząd proponuje zrobić to w odwrotnej kolejności a właściwie tylko tym któzy pracują najdłużej chce jeszcze dołozyć pracy aby była kasa na wysokie emrytury uprzywilejowanych 40 latków. Na to zgody nie będzie bo to jest ordynarne okradanie cichych i pracowitych Polaków, aby fundować przywileje kaście pieszczochów tchórzliwej władzy partyjnych kolesi.

Jeżeli ten rząd i sejm nie potrafi zrobić sprawiedliwej reformy systemu emerytalnego i nie zaprzestanie pożyczania pieniędzy na przywileje swoich pieszczochów, to niech się poda do dymisji a prezydent niech rozpisze nowe wybory. Won z sejmu nieudacznicy, którzy zmarnowali ostatnie 4 lata nie robiąc reform tylko odwlekając decyzje ze strachu o swoje poselskie i ministerialne stołki z ich wysokimi apanażami.
żona księdza / 31.174.78.* / 2012-02-13 16:52
rozmowa głupiego z głupszym - żadne prawdziwe argumenty przeciw "reformie" nie zostały ani podniesione ani tym barziej obalone przez tego nogę, to rzeczywiście noga stołowa, a nie profesor.
sceptyk / 2012-02-13 19:13 / Tysiącznik na forum
Dokładnie tak samo, jak wiewiórzyca Ziółkowska albo niejaki Filar, co to ANI RAZU nie trafił z prognozą inflacji, ale za to zawsze chciał podwyżki stóp procentowych.
jasiek45 / 151.88.22.* / 2012-02-13 15:54
okradaniu Polakow moze zapobiec tylko Konstytucja ( prawa nabyte),policjantom nie mozna zabrac przywilejow tylko tym ktorzy zaczynaja prace ( nie mylic ze sluzbą).
Pytam - gdzie pieniadze z prywatayzacji w zalozeniu mialy zasilic ZUS aby zrezygnowac z metody pokoleniowej, kazdy powinien miec konto w ZUSie tak jak w banku.
Byl Irak, jest Afganistan - ja mowie ze nie bede charowal na walke z Allachem, z nim nikt nie wygra i ja tez nie chce panie NOGA.
ogar / 78.9.74.* / 2012-02-13 15:47
Głupich nie sieją sami się rodzą. niech idzie popracować jak robol, wtedy pogadamy, mi ryży zabiera ponad rok emerytury, na którą sam zapracowałem.
Jurek 88 / 83.20.147.* / 2012-02-13 15:38
"Młodzi wchodzący na rynek pracy zatrudniani są na zupełnie innych stanowiskach, niż te okupowane przez starszych." Jak takiego ignoranta można cytować ?!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:50
Dziś mamy w Polsce więcej 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn oraz mamy więcej 50 letnich emerytek niż pracujących 59 letnich kobiet. To zawodowi politycy rozdawali przez 20 lat przywileje emerytalne i inne kosztowne dodatki do budżetowych pensji, aby oszukując wyborców trwać po kilka kadencji przy publicznej kasie i pobierać niezasłużenie, wobec złej jakości stanowionego prawa, wysokie apanaże. A teraz tym Polakom którzy najdłużej pracują, chcą rządzący kłamcy jeszcze przedłużyć o 2 lata okres pracy a tym którzy otrzymują wysokie emerytury po zaledwie 15, 25, czy 30 latach pracy, tym kosztownym pasożytom chcą ich przywileje pozostawić?!?!?!.
zibi2050 / 213.238.120.* / 2012-02-13 13:35
I to jest właśnie cała mądrość profesorska ! . Podnoszenie wieku , przekfalifikowanie ,reformowanie , ale w taki sposób , aby zolało to tych "onych", nie autorów tych pomysłów . Możę by tak ten "MEDRZEC" TAK NA 1-2 MIESIĄCE SPRÓBOWAŁ POTYRAĆ NA BUDOWIE , CZY PRZY JAKIEJŚ MASZYNIE postać 8-10 godzin . Szbciutko przestałby pieprzyć te swoje "uczone Mądrości."
azotox / 81.15.193.* / 2012-02-13 13:29
Można też dzieci oddawać do hodowli jak brojlery.
Profesor ekonomii wypowiada się jako cymbał pedagogiki.
Po preferowanych metodach sądząc musiał być jakimś instruktorem na uniwersytecie marksizmu i leninizmu.
acomitam / 195.191.163.* / 2012-02-13 13:23
Mamy ewidentnie do czynienia z nowoczesnym niewolnictwem uprawianym coraz śmielej przez totalizujące się państwa cywilizacji zachodniej. Nie wystarczy już grabienie owoców pracy i oszczędności ludzi pod postacią rozmaitych danin, trzeba także zrabować ich życie. Któryś z klasyków zauważył, że demokracja w stylu zachodnim o lewicowym rycie musi się skończyć albo totalitaryzmem absolutnym na modłę komunistyczną, albo anarchią i upadkiem. W przypadku pojedynczych państw, gdzie utrzymywany jest pozór demokratycznych procedur i w jakimś stopniu politycy zależą od wyborców, finałem jest upadek i anarchia. W przypadku zaś takich nowotworów jak UE, której władze są niewybieralne przez ogół społeczeństw - totalitaryzm absolutny, który też musi zakończyć się klapą. Przykład ZSRR jest tutaj wymowny.
tutaj-we-wrocku / 78.8.1.* / 2012-02-13 13:18
centralnych ... im pracy nie zabraknie, bo mają plecy wśród tzw. klasy politycznej. No, i SCIEMA: ilu wyjechało do pracy za granicą, i pytanie: dlaczego dali nogę z polskiej "zielonej wyspy"? i jescze jedna ściema: dlaczego rostowski jeszcze w 2011 mówił, że "nie trzeba USTAWOWO podnosić wieku emerytalnego. Na marginesie, co daja raemormy AWS+UW to los np. reformy szkolnej i OFE. Wcześniej januszek lewandowski wyprowadził MILIARDY przez tzw. NFI!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:54
Fuj! to ohydna niesprawiedliwość podwyższac wiek emerytalny 65 latkom. To nie my pracujący do 65 lat powodujemy, że brak w ZUS środków na emerytury. To rozdawnictwo przywilejów emerytalnych dla 40 latków, to puchnąca liczebnie co rok kosztowna kasta urzędasów (w poprzedniej kadencji Tusk zwiększył zatrudnienia w administracji rządowej o 65tys. osób) to niepotrzebne 400 powiatów, zamiast 200, to pożera nasze podatki i składki. Najpierw trzeba radykalnie ograniczyć i docelowo zlikwidować wszelkie przywileje emerytalne a kto nie jest zdolny do pracy temu normalnie trzeba dać na ogólnych zasadach rentę. Gdy już wszyscy zdrowi będą pracowali do 65 roku życia, wtedy dopiero można zacząć podwyższać wiek emerytalny powyżej 65 lat.
rfv / 95.50.18.* / 2012-02-13 12:53
ZAWSZE JUZ BEDZIEMY BIEDAKAMI
Problemem Polski jest chrześcijanizm .Tam gdzie w Europie go nie ma tam jest dobrobyt.
To kościół katolicki gloryfikuje biednych leniwych nieudaczników a piętnuje pracowitych bogatych .To samo robią obywatele .Bo w Polsce się należy i basta......
acomitam / 195.191.163.* / 2012-02-13 13:27
Co ma piernik do wiatraka? - nie mam pojęcia. Chyba o chrześcijaństwie kolega ma mizerne pojęcie i zapewne nie odróżnia chrześcijaństwa od katolicyzmu. Każdy pisać może, ale czy powinien?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-02-13 12:59
Szczegoolnie to widac na "laickiej" Bawari albo w Austrii czy Szwajcarii ....
Widze, ze Palikot odnosi spore sukcesy w oglupianiu
tgb / 95.50.18.* / 2012-02-13 13:25
Gdzie tam Palikot .To niejaki Jezus powiedział :,,Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego".
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 18:21
Kto nie przeczytał całej przypowieści Jezusa ten tak jak powyżej niejaki "tgb" tłumaczy urywek w sposób nieprawdziwy. Jezus mie zabraniał ludzim bogacić się przez swoją pracowitość, wstrzemięźliwość, oszczędność i mądrość ale ostrzegał, że kto bogactwo zdobywa nieuczciwie temu trudniej będzie wejść do królestwa niebieskiego niż przejść wielbłądowi przez ucho igielne. Naukę Jezusa trzeba poznać znacznie głębiej a nie będzie się błędnie rozumiało wyrwanego z kontekstu cytatu. Zachęcam do czytania Ewangelii a nie tylko do powtarzania zasłyszanych fragmentów błędnie lub może celowo przewrotnie interpretowanych.
Ffleader / 83.12.74.* / 2012-02-13 12:20
Proponuje zwolnic pana profesor. Niech sie przekwalifikuje na murarza i niech stoi do 67 lat na dworze i pracuje zobaczymy czy bedzie mu is ten pomysl podobal.
barritus / 178.42.148.* / 2012-02-13 11:39
Tylko dlaczego przekwalifikować się może murarz,spawacz,malarz ale nie może tego zrobić policjant czy górnik?Co im przeszkadza,skoro nie mają sił by pracować w dotychczasowym zawodzie zająć się czymś innym?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 18:25
W czasie studiów wieczorowych na politechnice byłem nauczycielem zawodu i kierownikiem warsztatów szkolnych, pracuję już 46 lat ale od kilkunastu lat spotykam moich byłych uczniów jako emerytów! To są chore proporcje. Mam rówieśnika z ławy szkolnej który otrzymał pełną emeryturę górniczą w wieku 39 lat, bo mu nawet szkołę zawodową zaliczyli do emerytury od 14 roku życia do 25 lat stażu pracy uprawniającego do pełnej emerytury górniczej a tylko 21 lat załączał i wyłączał pompy wodne pod szybem kopalni co jako „praca górnicza” dało mu 2500zł emerytury w 1988roku w wieku 39 lat. A mój ojciec odszedł na emeryturę z tej samej kopalni 11 lat wcześniej czyli w roku 1978 w wieku 56 lat po przepracowaniu 37 lat pod ziemią to miał tylko 2000zł emerytury. W Polsce trwa proceder dawania coraz większych przywilejów tym, których władza się boi a cichym i pracowitym Polakom tylko się dokłada obciążeń.
Sylwik / 83.30.27.* / 2012-02-15 19:25
Jestem córką byłego górnika-emeryta. Mój tata przepracował w kopalni na dole 37 lat, przeszedł na emeryturę i pożył sobie trochę lepiej jak rok na tej emeryturze i do widzenia. Codziennie baliśmy się, czy wróci cały i zdrowy do domu, a kiedy uzyskał emeryturę po prostu umarł. Ja dzisiaj mam 27 lat, ukończone podobno bardzo dobre studia, przez prawie całe studia pracowałam, by na nie zarobić, a teraz ciągle szukam pracy i nic z tego nie mam, łapie tylko jakieś fizyczne prace co jakiś czas, i po co to wszystko. Polska - co to za kraj właściwie? U nas nie będzie nigdy normalnie. Polacy zawsze będą uciemiężonym narodem, bez perspektyw i szans dla uczciwych ludzi, którzy pragną tylko żyć godnie. Zawsze będziemy ciągnęli się w ogonie Europy, i to na własne życzenie. Słyszałam, że nie długo ma być koniec świata - niechaj będzie!
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 11:42
Policjanci i górnicy na emeryturze pracują. Przekwalifikowują się i pracują, ale mają oprócz tego emeryturę.
barritus / 83.30.71.* / 2012-02-13 15:54
Przecież o to chodzi,że powinni pracować jak reszta do 65 czy też 67 roku zycia i dopiero wtedy uzyskiwać emeryturę.Nie mają siły by być policjantem?W porządku,szukają innej pracy, emeryturę uzyskują w takim wieku jak reszta społeczeństwa.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-02-13 12:20
Nie do konca. Jesli pracuja to emeryture sie im zawiesza. Chyba, ze pracuja na czarno - do czego doprowadza tusku w swojej "normalnosci" - wtedy nie.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 18:37
Dokładnie to emerytura jest zawieszana dopiero wtedy gdy pracujący emeryt zarobi więcej miesięcznie niż 130% średniej krajowej płacy. Dziś to jest ponad 4500zł. Jeżeli przekroczy emeryt 70% średniej czyli 2450zł to mu się zmniejsza emeryturę ale tylko o 24%. więc jeżeli emeryt zarabia o 1 złoty mniej niż w danym kwartale wynosi to 70% średniej płacy krajowej to pobiera całą emeryturę i całe wynagrodzenie ale po co ma płacić od całego wynagrodzenia składki i podatki. Więc w zmowie z pracodawcą zatrudnia się na 1/8 etatu a resztę robi na czarno i obaj i emeryt i jego nieuczciwy pracodawca oszczędzają na niepłaceniu skałdek i podatku. Dlatego że są w zmowie trudno to wykryć, przez PIP czy ZUS więc w ZUS kasy nie ma Budżet kasy niema i miejsc pracy dla młodych bezrobotnych również nie ma.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 13:51
Jakby nie pracowali, na czarno, na biało czy na szaro, to i tak wychodzą na swoje.
A co do Tuska, to znacznie ograniczył ilość pracujących na czarno.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-02-13 15:20
Wlasnie widze - tylko w moim otoczeniu po podniesieniu skladki rentowej w zeszlym roku trzy firmy wyslaly swoich robotnikow na Kuronia i zatrudniaja ich od stycznia "na czarno".
A moze mnie uswiadomisz jak to niby tusk ograniczyl? Bo chyba o czyms nie wiem.

Najnowsze wpisy