Forum Polityka, aktualnościGospodarka

To jest coś, o czym rząd musi natychmiast powiedzieć Polakom

To jest coś, o czym rząd musi natychmiast powiedzieć Polakom

Wyświetlaj:
WR346 / 95.48.168.* / 2012-02-13 11:30
ciekawie byłoby powrócic do argumentacji tych mędrków z poczatku lat 90, kiedy to masowo wysyłano na przedwczesna emeryture tabuny WniedojrzałychW emerutów. Polscy naukowy sa znani z koniukturalizmu i to jest nieszczęscie naszego środowiska.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 18:50
Studiowałem u profesora Karola Podgórskiego gdy miał już 80 lat i były to najlepsze wykłady a 55 letnia członkini ZNP nauczycielka rysunków, zwanych teraz wychowaniem plastycznym mówi, że po 30 latach pracy w szkole podstawowej nie jest w stanie już dłużej pracować?!!! Moja nauczycielka rysunków pracowała w zawodzie 50 lat. Uczyła przed wojną moich rodziców potem mnie i mojego najstarszego syna i odeszła na emeryturę w wieku 68 lat. Gdy z tej okazji dostała złoty krzyż zasługi to się rozpłakała ze wzruszenia mówiąc ,że nie zasłużyła na takie wyróżnienie bo przecież tylko pracowała. Karta nauczyciela spowodowała, że niektórym nauczycielom się w głowach poprzewracało.
R.Ł / 78.10.117.* / 2012-02-13 10:56
Witam!
Trzeba podnieść wiek emerytalny do 100 lat!!! to jest jedyne wyjscie z sytuacji :). Przez całe życie będziemy płacić składki a nic nie odbierzemy i król ZUS się nie rozpadnie, będą mieli za co budować nowe budynki i wypłacać sobie premie!!! Ciekawe dlaczego o tym nikt nie mówi????? Przetargi na WSZYSTKIE rządowe roboty to są wałki i łapówy żeby można było kasę z państwa czyli nas wyciągnąć :)!!! Jaka K..... reforma !!! płacimy składkę na emeryturę i rętę - to ją nam przejada zus. płacimy składkę zdrowotną to nam ją przejada NFZ jaka darmowa służba zdrowia jak za wszystko musimy płacić prywatnie chcesz iść do lekarza zanim umrzesz to musisz mu dać w łąpę żeby cię na szpitalnym łóżku położył jak chcesz mieć pląby dobrej jakości żeby nie wyleciały od razu to musisz za nie zapłacić. TO ja się PYTAM ??? Jak na emeryturę płacę i jej nie dostanę i jak na zdrowotne płacę a i tak wszystko muszę płacić TO ja się PYTAM ????? PO jaką chol...ę mam płacić??????. A powinno być prosto żeby nie utrzymywać tej masy urzędników BO ONI są największym kosztem!!!!!!
blebla / 89.74.230.* / 2012-02-13 11:59
chłopie pisze się rentę, całej reszty nie chce mi się nawet komentować
blebla / 89.74.230.* / 2012-02-13 12:01
i oczywiście plomby, a może lepiej by brzmiało wypełnienia?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 18:54
Zanim zaczniemy podwyższać wiek emerytalny najdłużej pracującym najpierw trzeba wyrównać wiek emerytalny wszystkim Polakom i Polkom do 65 lat, bo nikt po 15 latach służby w wojsku czy policji nie musi iść od razu na emeryturę wystarczy jeżeli w ZUS zapisze mu się odpowiednią do sumy zarobków kwotę kapitału emerytalnego i niech dalej pracuje w cywilu do 65 lat bo teraz i tak wszyscy biorą emeryturę i pracują albo prowadzą biznesy. A jeżeli ktoś po tych latach służby będzie niezdolny do żadnej pracy to niech dostanie rentę.
Od natychmiast należy wprowadzić dla wszystkich emerytów poniżej 65 roku życia zakaz jakiejkolwiek innej pracy niż praca na własny rachunek i ryzyko jako samozatrudniony. To bzdura, że 35 letni policjant nie może siedzieć w biurze i wykonywać biurowych prac, do których teraz zatrudnia się w policji pracowników cywilnych! To samo z podoficerami i oficerami w wojsku.
ekonomista1985 / 46.171.46.* / 2012-02-13 10:12
Jak Pan NOGA jest taki mądry i cwany to posadziłbym go na taśmie przy 67roku życia a jego żonę w przedszkolu z 30 dziećmi i chciałbym zobaczyć jak cudownie będą sobie radzić po amerykańsku; a jak nie bedzie panu stanowisko pasowało to zawsze może przejść na woźnego itp. jak Pan tak jest za zmianami profesji po amerykańsku to proszę rzucić ciepłe rządowe posadki i przekwalifikować się np na mechanika samochodowego zobaczymy czy chociaż jeden samochód będziesz w stanie zrobić !!! "Oczywiście. Niech te panie, które nie pójdą na emeryturę, też zajmują się wychowywaniem dzieci, ale w przedszkolach. Wtedy kobieta po pięćdziesiątce zajmie się nie jednym wnuczkiem, ale czwórką takich maluchów. Proste." - człowieku czy ty kiedykolwiek byłeś w przedszkolu ??
Człowieku naród nie ma gdzie pracować a ty tu srasz jakies farmazony o zmianie stanowiska pracy ??? zejdź na ziemie p************
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 11:55

Człowieku naród nie ma gdzie pracować

Naród nie ma gdzie pracować ... bo nie zmienia stanowisk pracy. Są urzędy, które powinny pomagać, ale nie pomagają. Są pieniądze na przekwalifikowania, ale ich nie ma. Mylisz przyczyny ze skutkami.

A od narodu lepiej, tak w ogóle to z dala. Naród jakoś sobie radzi sam i z bezrobociem, i z przekwalifikowaniem.

Poza tym nikt normalny nie będzie kazał profesorowi być mechanikiem ... i na odwrót.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-02-13 12:58
Takiego profesora to za mechnika nigdy - tutaj masz racje ...
A narod sobie radzi - nogami, wyjezdzajac za granice. I to jest zaiste Polski sukces
Pieniedzy na przekwalifikowania juz nie ma - zorientuj sie kto je zabral i na co ...
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 13:54
Pieniądze wspólne zwykle biorą SWOI. Przy 520 tysiącach urzędników rozejdą się każde pieniądze pomiędzy SWOICH jak mrówki.
taki tam / 178.183.158.* / 2012-02-13 09:40
Tak się zastanawiam dlaczego ci wielcy ekonomiści za dogmat przyjmują konieczność obowiązkowych ubezpieczeń społecznych wprowadzonych 100 lat temu przez Bismarcka? Proste wyliczenia pokazują że jest to system złodziejski (przez 40 lat zbiera się połowę pensji żeby przez kilka lat wypłacać ok 35% pensji) i jest niczym innym jak kolejnym podatkiem na socjalistyczną utopię.
acomitam / 195.191.163.* / 2012-02-13 13:39
Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Ci profesorowie są beneficjentami systemu redystrybucji dóbr i są finansowani z tego, co państwo odbierze obywatelom. Obowiązkowe ubzepieczenia społeczne to element tego systemu i dlatego ci szalenie mądrzy profesorowie będą go bronić do upadłości, wypowiedzą w jego obronie każdą niedorzeczność. Jak trzeba będzie to udowodnią, że tylko praca do 100 roku życia uratuje nas przed zapaścią i radykalnie zwiększy nasze emerytury. Ostatecznie wiedzą skąd pochodzą ich pensje i dlatego tak nienawidzą wszelkich przejawów ludzkiej zaradności. Człowiek sam dbający o swoją emerytrę? Nigdy, przenigdy!!!
majjkkkkk / 91.213.255.* / 2012-02-13 09:35
Ciekawe jak pan nOGA obali argument "lex retro non agit", czemu podwyzszenie wieku emerytalnego dotyczy osób, które pracują już od kilkudziesięciu lat i przez caly ten okres planowały (zgodnie z zawartą umową z zus) swoja emeryture w wieku 65 lat? Jakakolwiek zmiana powinna dotyczyc dopiero wchodzących na rynek pracy, tak jak to jest planowane dla mundurówki. Czyż nie tak powinno to wygladać panie nOGA?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 19:00
Jeżeli ten rząd i sejm nie potrafi zrobić sprawiedliwej reformy systemu emerytalnego i nie zaprzestanie pożyczania pieniędzy na przywileje swoich pieszczochów, to niech się poda do dymisji a prezydent niech rozpisze nowe wybory. Won z sejmu nieudacznicy, którzy zmarnowali ostatnie 4 lata nie robiąc reform tylko odwlekając decyzje ze strachu o swoje poselskie i ministerialne stołki z ich wysokimi apanażami.
Janek WWW / 83.136.224.* / 2012-02-13 08:41
Panie Noga co Pan pie... Jakie 65 lat? Na emerytury w tym wieku idą ludzie normalni i jako tacy nie są problemem.

Dla własnego komfortu kolejne rządy puszczały na świdaczenia emerytralne 55 letnie kobiety i 60 letnich mężczyzn.

Najprostszy mundurowy czy górnik przed 50 może liczyć na ok. 3 tys. emeryturę.
Elektro Devil / 2012-02-13 08:37 / Tysiącznik na forum
POmyjom nie starcza już pieniędzy na milionowe premie dla swoich pseudo-fachowców !

Bądźmy ludźmi zgódźmy się tyrać do 70-tki niech zapracowane POsły mają za co bujać się na jachtach...
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 09:25
To ci pseudo-fachowcy uszczelniają system i czyszczą po SLD i PiS, abyś nie musiał pracować do 70-tki.
acomitam / 195.191.163.* / 2012-02-13 13:41
Co za wyborne poczucie humoru. Przeczytałem to 5 razy i 5 razy uśmiałem się do łez.
sceptyk / 2012-02-13 19:44 / Tysiącznik na forum
Ja się nie uśmiałem.
Załkałem 5 razy z bezsilnej złości.
Ale takie typy jak MN4 mają za sobą cały aparat przymusu i państwowego terroru i dlatego czują się absolutnie upoważnieni do terroryzowania całego społeczeństwa.
Oszolomowaty / 79.255.111.* / 2012-02-13 07:43
"...Są badania, przeprowadzone na przykład przez byłą wiceminister pracy Agnieszkę Chłoń-Domińczak, które udowadniają, że i w tym wieku można pracować bez uszczerbku na zdrowiu. Ona zresztą rozprawia się też z innymi mitami. Nieprawdą jest na przykład to, że ludzie pracujący do późnego wieku zajmują miejsca pracy młodym. Młodzi wchodzący na rynek pracy zatrudniani są na zupełnie inne stanowiska, niż te okupowane przez starszych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Na te zmiany Kaczyński nigdy się nie zgodzi
Prezes PiS kpi z rządzącej koalicji: Oni nawet nie potrafią przygotować projektu ustawy. Poza tym, jeśli ktoś nie będzie miał zdrowia, by stać przy taśmie do 67. roku życia, zawsze może zmienić stanowisko, a nawet profesję. Mało kto wie, że obywatel USA w ciągu swojego życia średnio cztery razy zmienia zawód. Cztery razy! Musimy nauczyć ludzi większej elastyczności...."
- i to mówi profesor, były członek RPP. Ni ewspominajac ze średni wiek umieralności dla mężczyzn to 71 lat (biorąc pod uwagę również byłych ubeków i Jaruzelskich z Urbanami i Kiszcakami na czele, zawyżających ten wiek dramatycznie). Tak to nasze profesory w Tuskolandii znają realia zycia Polakow. Czy tutaj warto dalej cokolwiek komentować?
acomitam / 195.191.163.* / 2012-02-13 13:48
Ależ ci znakomici profesoriwe wygłaszją jedynie obstalowane tezy. Jest zapotrzebowanie na udowodnienie, że tylko praca do 67 roku życia da szczęście? Nie ma sprawy. Bierze się profesor do roboty i oto proszę - czarno na białym, szczęście możliwe tylko przy wieku emerytalnym = 67 lat! A jeśli będzie trzeba uzasadnić tezę, że w zawodzie sędziego lub policjanta szczęście osiąga się wtedy, gdy wiek emerytalny wynosi 45-50 lat? Co za problem. Kilka ruchów piórem profesora i oto jest nie pozstawiające wątpliwości wyjaśnienie.
bsf / 77.253.87.* / 2012-02-13 06:55
Takiego kretyńskiego tłumaczenia nie przyjmuję do wiadomości NIKT nie jest w stanie określić długości życia człowieka. Reszta to kłamstwa i obłuda.Problem POlega w systemie zarządzanie a właściwie jego braku.Fatalny złożony z partaczy "żond fachoFcuF" zniszczy wszystko.Gdybym dziś miał w "skarpecie" te wszystkie przymusowe składki na ZUS miałbym w D***e Wasz "żond" i Waszą tzw.Służbę Zdrowia a tak okradany i okłamywany przez POszczególne szajki "żondowe" być może nie będę miał NIC?
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 07:36
Proponujesz likwidację ZUS? ZUS nie jest dla silnych byków, tylko dla słabych i niezaradnych. To się nazywa solidaryzm społeczny.
Długość życia człowieka można uśrednić. Tak samo oblicza się ilość osób jadących tramwajem, i zbiory w rolnictwie.
Moja teściowa płakała gdy musiała odejść na emeryturę. Gdy mogła podjąć pracę na pół etatu to odżyła.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2012-02-13 11:55
Rozumiem żę ci słabi i chorzy to te trzydziestoparolatki z policyjna emryturąką? W zadku mam solidaryzm społeczny, moja emrytura- moja kasa. Nikogo nie chce urzymywac i na nikogo dwać. Każdy niwch płci na siwbie, to jedyny sprwiWdliwy i co ważniWsze wydolny system. nie odłozysz nie masz.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 12:21
Nie, słabi i chorzy to nie te trzydziestoparolatki z policyjną emeryturką.
Oszolomowaty / 79.255.111.* / 2012-02-13 07:47
A gdzie twoja tesciowa pracowala wczesniej? Bo znam też osoby które plakały, kiedy musiały opuścić życie przy ciepłym biureczku ... Ci na taśmie z reguły nie plączą. To może zróbmy tak - ci z tasmy kilka lat krocej a strefa publiczna pracuje dluzej?
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 09:21
Nie pracowała przy taśmie. Wychowała trójkę dzieci. prowadzi aktywny tryb życia. Nie pije alkoholu. Nie pali papierosów. Jest normalna. A co do taśmy czy zawodów podobnych, to już przed wojną istniały przepisy zabraniające pracować na niektórych stanowiskach dłużej niż 5 lat. U nas również, aby pracować w warunkach trudnych trzeba mieć odpowiednie badania lekarskie.
anty22 / 2012-02-13 08:13 / Bywalec forum
Ta reforma i tak jest w miarę łagodna i będziemy przechodzić do niej bardzo powolnymi krokami. Wydłużenie wieku emerytalnego jest niezbędne, w Polsce i tak obecnie przechodzimy wcześnie.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 18:48
Mam 62 lata pracuję od 16 roku życia. Zaczynałem jako robotnik. Technikum, Politechnikę i dwoje studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim i na Akademii Ekonomicznej zrobiłem wieczorowo cały czas pracując, więc już mam 46 lat stażu pracy. Za 3 lata jeżeli dożyję 65 lat i będę nadal mógł pracować, będę miał 49 lat stażu pracy i Tusk chce mi jeszcze przedłużyć o 6 miesięcy obowiązkowy czas pracy abym nadal musiał płacić haracz na 40 letnich uprzywilejowanych emerytów z budżetówki z wysokimi ponadprzeciętnymi emeryturami ?!!!!! To jest chamstwo. Trójka moich dzieci i czworo moich wnuków ma spłacać te 900 miliardów zadłużenia a rząd nadal będzie za zgodą sejmu pożyczał pieniądze na apanaże dla półmilionowej armii swoich uprzywilejowanych kolesi urzędasów??!!
bsf / 77.253.87.* / 2012-02-13 15:35
To nie jest żadna reforma PO prostu POdwórkowcy wszystko przejedli w bezmyślny sposób karmiąc swoich, teraz brakuje już kasy na wszystko.Kolejne cztery lata takich "żondów fachoFcUF" z PO gospodarka i Polacy nie wytrzymają.Cztery lata Donek z ferajną się wylenili na koszt POdatnika.Tusk nie chodził do sejmu na głosowania bo kopał w gałę albo biegał PO plaży.Przelatał nieudacznik 6 MILIONÓW złoty
i dużo by jeszcze pisać na temat tych KOLESI..którzy POd osłoną POlicji POlitycznej czuli się i czują bezkarni.
tomcio_paluch / 2012-02-13 13:38 / Bywalec forum
Doucz się trochę. Uwzględniając średnią długość życia Polacy pracują na emeryturę już dziś najdłużej ze wszystkich krajów europejskich.
ewatka / 109.95.95.* / 2012-03-12 08:19
BEZ KOMENTARZA..... RĘCE I NOGI OPADAJĄ- JAKICH-"POŻAL SIĘ BOŻE PROF." MAMY- DLATEGO TAK "DOBRZE MAMY"
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy