Forum Forum inwestycyjneFundusze

To jest czarny rok dla TFI

To jest czarny rok dla TFI

Money.pl / 2008-09-16 15:42
Komentarze do wiadomości: To jest czarny rok dla TFI .
Wyświetlaj:
podatnik / 2008-09-22 16:23 / Bywalec forum
Bo wszystko jest zbyt relatywne w dzisiejszym świecie.
Jeszcz nie dawno analitycy wmawiali ,że trzeba myśleć wdługiej perspektywie.
podatnik / 2008-09-22 16:21 / Bywalec forum
To jest problem ogólnoświatowy i polega na tym ,że nazatrudniali dyletantów na stanowiska analityków , akwizytorów nazwali doradcami i ludzie im zaufali. Winien system. Jak sie płaci akwizytorowi od ilości zawartych umów to wciska kredyty na siłe i nie martwi się czy klient spłaci , bo to nie będzie jego problem .Jego problem kończy sie na pozyskaniu klienta. Pazerność ,głupota i niekompetencja.
Najgorsze jest to ,że ta sytuacja nic niogo nie nauczy ,jak się sytułacja ułagodzi zaczną od nowa to samo.
Rozejrzyjcie sie do okoła wszędzie pełno kretynów , którzy tylko walić w klawisze komputera potrafią , nie umią myśleć, analizować , liczyć a mają stanowska doradców.
Co chwilę promocja , nowy plan taryfowy , doradca Ci pomoże doradzi dopasuje do twoich potrzeb - a naprawdę nic nie załatwi bo o nizym nie ma pojęcia. Gada sie z maszynami na infoliniach i nawet nie ma kogo ochrzanić jak nie fukcjonuje to co powinno tak jak należy , a jak już się trafi na żywego człowieka to deklamuje wyuczone na pamięć regułki. Jesteśmy na najlepszej drodze do upadku.
Trzeba walczyć o powrót do naturalnego porządku świata
żlo nazwać złem , złodziejstwo złodziejstwem ,oszustwo oszustwem , nieroba nierobem , zboczeńca zboczeńcem.
Nie mylić tolerancji z akceptacją , pomagać pokrzywdzonym przez los a nie udającym takich.
Tak naprawdę , każda miernota i oszust się ustawi tylko , uczciwy , pracowity człowiek ma proble odnależć się w tym nienormalnym niemoralnym świecie. Upokarza się zmuszanych do złych czynów , a Ci co cała lata upodlali innych mająsię dobrze na zasłużonych emeryturkach.
Nie można się godzić na taką rzeczywistość.
nicpon / 212.76.37.* / 2008-09-17 23:43
Ludzie !!!!!! Jaka emerytura....Jak taki AIG wali wszystkich w rogi i inwestuje w papiery śmieciowe przez kilka lat.....JAKIE USA...BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWE????????????
zdenek34958y / 79.188.45.* / 2008-09-20 11:41
w błędzie jesteś ich drukarnie mają potężne moce produkcyjne, a banki centralne innych państw wykupią te nadwyrzki i znów będzie piknie. najwięcej za ten kryzys w ostatecznym rozrachunku nie zapłacą usa tylko reszta świata
edek435345 / 85.221.185.* / 2008-09-16 21:18
Ja w ciebie wierzę i myślę że z Merkel coś wymyślisz.
zdenek9485y / 79.188.45.* / 2008-09-20 11:38
koledzy z piaskownicy narazie poszli grać w nogę, więc z cudu narazie nici.
może po euro 2012 w polsce coś się ruszy i nawet jak ekipa się zmieni to i tak tusk będzie się chwalić iż jego to zasługa.
Zorro123 / 2008-09-16 19:15 / -
Niech napiszą ile straciły OFE czyli moja emerytura. To dopiero byłby szok.
Tomwic / 2008-09-16 17:55 / Bywalec forum
Od ośmiu lat jestem klientem TFI i do tej pory nie narzekam.
Dziś kupiłem tanio trochę funduszy akcyjnych.
Poczekam cierpliwie i na pewno będę do przodu.
speranca / 79.186.226.* / 2008-09-16 18:01
NIE NARZEKAM,BUHHA NA SERWIS AUTA MOZNA NIE NARZEKAC,TY OCZYWISCIE NIE ZALUJESZ ZE NIE SPRZEDALES NA GORCE.
Erelci / 2008-09-20 11:05
Jak byś nie zauważył, to nie jest typ człowieka, który kupuje w dołku i sprzedaje na górce.
On inwestuje długoterminowo i może być niemal pewien, że zawsze mu się to opłaci.
zdenek91486 / 79.188.45.* / 2008-09-20 11:18
doradcy i inni domokrążcy zawsze tak mówią szczególnie jak spada, czynią to po to aby nie pozbawiać się dochodów w czasie bessy.
Erelci / 2008-09-20 12:37
Tak, z pewnością mówię to po to, aby inni forumowicze zainwestowali te 45,5 mld zł., które w ostatnim roku wypłynęły z TFI. Gratuluję poczucia humoru ;).
Oczywiście, doradcy mówią to, co im na rękę.
Uważam jednak, że długoterminowe inwestowanie w TFI jest opłacalne.
Haman / 2008-09-16 16:29 / Bywalec forum
wytuskają polaczków
Howard Webb / 2008-09-16 19:17 / Bywalec forum
nie lepiej te 20 min co spędziłeś na pisaniu postu spędzić na żulowaniu jabola?
zdenek924609 / 79.188.45.* / 2008-09-20 11:25
głosowałeś na te dzieci z piaskonicy?
tych wielkich reformatorów zaczytanych w harrym poterze, twój donaldzik zgubił chyba gdzieś księgę zaklęć przez co różdżka jest kompletnie bezużyteczna.
oszołom tusk widzi jeszcze nadzieję w tajemnym soku z gumijagód, ale on pomaga tylko nachwilę później przychodzi kac.
Kramerko / 2008-09-16 17:48 / Spoko, spoko
Niezwykle cenna uwaga, wyjątkowo trafne spostrzeżenie, przenikliwa analiza. Wszyscy z pewnością będą wdzięczny za tak drobiazgowe wyjaśnienie zawiłości ekonomiczno-gospodarczych współczesnego świata.
zdenek9735r0 / 79.188.45.* / 2008-09-20 11:29
o następny wyborca w balona zrobiony, gdzie te twoje obniżki podatków reformy.
co zamało czasu może mieli za dwa lata te pacany z PO też tak będą gadać.
będą też mówić że kaczor im przeszkadza i dopiero jak naród tuska na wodza wybierze to może coś im się uda.
nicpon / 85.128.12.* / 2008-09-16 15:42
No tak....nabrali frajerów na szybki zarobek....zresztą przyklad idzie z USA gdzie jedni frajerzy dawali innym frajerom kredyty az sie wszystko zawalilo, bo nie zabraklo frajerow, ktorzy mieli splacac te kredyty...zreszta my wszyscy placimy za bledy USA....
lezak64 / 2008-09-16 16:28 / Bywalec forum
i nadal wierzymy w mit amerykańskiego dobrobytu który jak się okazało jest fikcją opartą na kredytach udzielanych każdemu kto jeszcze oddycha..
LdN / 2008-09-16 20:15 / Bywalec forum
Co gorsza to samo będzie u nas. Kto to widział, żeby na zadupiu, gdzie diabeł chu....m światło gasi mieszkania były po 4 tys. za metr kw.
fronczak.michal / 2008-09-16 20:46 / portfel / Bywalec forum
Całkowicie się zgadzam. Ostanio myslałem o przeprowadzce do sąsiedniej miejscowowści bo umnie to już powariowali i chcą w blokach z dżej płyty po 3 tyś za metr. Ale jak zorientowałem się że tam sobie śpiewają po 2,5 tyś a w całym miasteczku gdzie jest całe 5 tyś ludzi i jest tylko jeden supersam to całkowicie uwaażam że jak nic ludzie powariowali :). Nie wezme kredytu na 40 lat aby zapłacic 150 tyś zł za jakieś mieszkanko. Poczekam troche może ludzie się spamiętają jak nikt nie będzie chciał kupic bo kredytu nie otrzyma.
prawiezaratustra / 2008-09-16 22:12 / _
Wybuduj sobie sam.
Zobaczysz ile Cię to będzie kosztowało.
Przestaniesz mówić "oni".
Zrozumiesz, że mieszkania (domy) nie rosną na wierzbie.
Będziesz stary i zmęczony, gdy zaczniesz mówić: "ja".
LdNek / 83.6.55.* / 2008-09-17 15:52
Zobacz ile to kosztuje teraz a ile kosztowało jeszcze kilka lat temu. Tak samo jak ceny nieruchomości absurdalnie wywindowane są ceny materiałów budowalnych. Jak zniknie popyt na mieszkania bo rynek się zawali to i spadną ceny materiałów. Słyszałem dzisiaj w radio (nie pamiętam na jakiej stacji) wypowiedź pierwszego chyba odwaznego anala, który przewiduje spadek cen nieruchomości nawet o 50%.
fronczak.michal / 2008-09-17 09:20 / portfel / Bywalec forum
Ile kosztuje wybudowanie też wiem - wartośc 1 m2 nowowybudowanego domku jednorodzinnego w mojej okolicy wynosi wraz z nieruchomością gruntową 3 tys zł/1 m2 co daje przy domku o pow. użyt. ok. 140 m2 ( parterówka z poddaszem użytkowym ) 420 tyś zł i tyeraqz powstaje pytanie czy na 40 lat lepiej dać 150 tyś c zy 420 tyś i mieć własny dom w którym bewdę mógł p-owioększyc rodzine nie obawiając się że za kilka lat bedzie za mały. Oczywiście są zwolennicy i mieszkan i dom ków i każdy ma swoje racje. Ale patrząc z punktu widzenia ekonomicznego 40 letni dług na 60 m2 mieszkanie jest conajm,niej niedorzecznością.
pacco / 91.94.25.* / 2008-09-18 19:03
Ja gdzieś trafiłem na prognozy spadku cen nieruchomości o jakieś 20% względem dzisiejszego poziomu po 2012 roku. Teraz jeszcze ceny będą balansować na obecnym poziomie, albo nawet rosnąć ze względu na ogromny popyt na materiały budowalne i prace (przygotowania do Euro) Kiedyś tez nasza gospodarka będzie przeżywała jakąś mniejszą lub większą recesje (a każdy kryzys gospodarczy wiąże się ze spadkiem cen nieruchomości) więc jeszcze na pewno trafi się okazja na taki zakup domu lub mieszkania:)

A co do funduszy, to ja już powoli zaczynam kupować jednostki f.akcyjnych. Teraz jest juz bardzo tanio i w perspektywie 3-4 lat będzie można na nich zarobić bardzo dużo.
LdN / 2008-09-18 19:59 / Bywalec forum
Myślę, że z zakupami powinieneś jeszcze trochę się wtrzymać. Chyba, że naprawdę będziesz kupował bardzo powoli.
zdenek3270eou / 79.188.45.* / 2008-09-20 11:35
tak czynię ja.
z wykresów można wyczytać że troszkę to może jeszczę się obsunąć
grzechu216 / 83.15.43.* / 2008-09-20 18:28
raczej już się nie obsunie można to z wykresów wyczytać jeśli przyjrzysz się wykresowi wig od powiedzmy 1995 roku ( oczywiście wykres dzienny) już w przeszłości zdarzyło się kilka razy że wykres był podobnie uformowany jak teraz po dłuższej fali spadkowej ukształtował się wyraźny dołek po którym nastąpiło lekkie odbicie i znów indeks zaczął tracić lecz wsparcie z poziomu poprzedniego dołka nie zatrzymywało przeceny po przebiciu wsparcia po kilku sesjach kształtował się kolejny wyraźny dołek lekko poniżej tego pierwszego lecz po tym dołku indeks szedł już wyraźnie w góre taki scenariusz miał miejsce 3 razy od 1995 roku jednak fala wzrostowa nigdy nie przebiła poziomu sprzed spadków według tego scenariusza można się spodziewać wzrost indeksu do poziomu 48000-50000 punktów czyli do poziomu szczytów konsolidacji z marca- maj tego roku
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy