Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To jeszcze nie koniec spadków na GPW

To jeszcze nie koniec spadków na GPW

Money.pl / 2012-04-04 23:22
Komentarze do wiadomości: To jeszcze nie koniec spadków na GPW.
Wyświetlaj:
Longterm / 2012-04-05 00:40 / Mostek Zwyciężymy!
A ja paradoksalnie uważam że jest to doskonały moment na zainwestowanie przynajmniej części swoich oszczędności ale w wybrane - powtarzam WYBRANE spółki z polskiej giełdy. Od dawna faworyzuje eksporterów, oraz firmy czerpiące korzyści z zagranicznych inwestycji gdyż nasza waluta niestety będzie poddawana globalnym turbulencjom. Ale dlaczego na tym nie korzystać?

www.longterm.bblog.pl
squun / 78.133.227.* / 2012-04-05 08:49

doskonały moment na zainwestowanie przynajmniej części swoich oszczędności


Oczywiście że tak, jak mocno spadnie to będzie można tanio dokupić, jak mocno wzrośnie to zarobimy, mniej ale zarobimy.
Longterm / 2012-04-05 09:34 / Mostek Zwyciężymy!
Każdy ma swoją strategię - moja zakładała od listopada że całe spadki od sierpnia to jedynie normalna, przejściowa korekta w hossie. Mój autorski portfel założony 14.12.2011 jest w tej chwili na 30% a jedna spółka - zdecydowany lider jest nawet na 60% plusie więc stracić by było ciężko jeśli ustawiłem stop loss na 10% od cen aktualnych. Pozdrawiam i zachęcam do zapoznania się ze szczegółami mojego raportu.
synonim / 2012-04-05 08:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A ja paradoksalnie uważam że jest to doskonały moment na zainwestowanie przynajmniej części swoich oszczędności


Ciekawe, że cały 2009 i 2010 rok siedziałeś poza rynkiem i wszystkich zniechęcałeś do giełdy

A potem nagle w 2011 się obudziłeś z ręką w nocniku i po zakupie akcji najpierw wtopiłeś 40% na krachu w sierpniu a mimo to teraz dalej naganiasz

Jesteś wybitnym antywskaźnikiem
Longterm / 2012-04-05 09:31 / Mostek Zwyciężymy!
Po pierwsze nie wtopiłem 40% - to kłamstwo - takie typowe dla moich adwersarzy rzucanie moimi stratami a to -60% a to -50% których przecież nie miałem nawet na pojedynczych spółkach! Założyłem publiczny portfel 13.04.2011 więc pokaż mi kogoś kto od tamtego czasu do pamiętnej zwały zarobił na akcjach - a pamiętaj że ja inwestuje wyłącznie w akcje i mój portfel można nazwać wybitnie agresywnym. Owszem traci on na bessach i przejściowych korektach ale na hossie i każdym podbiciu taki portfel najwięcej rośnie. Co do strat w sierpniu/wrześniu to przyznasz chyba że była to chyba najbardziej drastyczna przecena od czasu 2008-2009 po upadku Lehmana a według mnie gorsza bo szybsza i sprowadzająca niektóre spółki o 50% w dół w szybszym czasie. Po drugie tylko na dwóch transakcjach odnotowałem stratę ponad 50% - Petrolinvest i Mostostal Zabrze ale przyznałem się do błędu i więcej nie wróciłem do tych inwestycji. Chciałem zwrócić uwagę że nie inwestuje nigdy więcej niż 10% w jeden walor więc obsunięcie na całym portfelu nie przekroczyło 10%. Pozdrawiam i zapraszam do zapoznania się z moim raportem.
anallityk / 82.115.83.* / 2012-04-04 23:34
sprawa jest banalnie i boleśnie prosta,
wig 20 spada do ok. 1200-1500pkt, upada rzond tuska, nowe wybory, a po ty wydarzeniach czeka nas przynajmniej kilkuletnia hossa
daniel303 / 83.22.86.* / 2012-04-04 23:31
ciekawe kto bedzie mial rację?? okaże się jutro, 3mam kciuki za dywizjon303 :)
dywizjon 303 / 89.74.17.* / 2012-04-04 23:59
thanx :D
dywizjon 303 / 89.74.17.* / 2012-04-04 23:22
Panie Pauka, to już jest koniec Pańskich spadków bo S&P i DJ jak Pan zauważy zakończył dzisiejszą sesję na niespełna 3,5% minusie więc nie ma czym się przejmować i po tej koniecznej, niezbędnej i symbolicznej 4% korekcie hossa w końcu nabierze wigoru. Panu życzę przynajmniej 10% trafień w pańskich żałosnych momentami pseudo analizach.

p.s. dobrze by było gdyby Pan ukończył jakieś 1-2 klasy liceum ekonomicznego co dałoby Panu podstawy do logicznego rozumowania i kojarzenia faktów, ja w każdym razie gorąco do tego Pana namawiam i zachęcam - proszę spróbować :)
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy