Forum Polityka, aktualnościGospodarka

To koniec OFE. Czeka nas załamanie finansów publicznych?

To koniec OFE. Czeka nas załamanie finansów publicznych?

Wyświetlaj:
pytek. / 81.190.62.* / 2013-12-08 22:10
No to skończą super-pensyjki,super premie itd. A jakie odprawki sobie ustalili ,tego to już nie wiem. Wiem natomiast ,że koszt utrzymania OFE wyniósł 17 miliardów zł.
- Na co ta kasa poszła w tym krótkim czasie ???
celsjus / 2013-12-08 16:31 / Bywalec forum
To co PO robi z OFE to najlepszy dowod na to co sie liczy dla tuska. A liczy sie tylko jego polityczny byt tu i teraz, nic innego.
Towarzysz ma w d.. to co bedzie pozniej. On bedzie dostawal emeryture z systemu ktory wlasnie niszczy.
Biorac pod uwage fakt ze po komuchach rzadzil najdluzej jego wklad w upadek tego systemu tez jest najznamienitrzy.
Ale podobnie jak jego kumple z poprzedniego systemu kase bedzie bral i wszystko mial gdzies.
Pasozyt jeden.
tomcio_paluch / 2013-12-08 13:48 / Bywalec forum
Zakwestionowanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności z konstytucją nierówności w traktowaniu obecnych i przyszłych emerytów, skutkowało by koniecznością zrównoważenia budżetu i de facto cięć emerytur. Może na pierwszy ogień poszłyby przywileje i "kominy" (czyli wysokie emerytury tych, którzy w życiu nie odłożyli żadnej składki)? Wiem, naiwny jestem :)
bsf / 87.205.160.* / 2013-12-08 12:52
Rządy chciwych cwaniaków i nieudacznków wszelkiej maści doprowadziły Polskę do dziadostwa a Polaków do ubóstwa!

Jaka jest różnica pomiędzy rządem Polski a Islandii? Otóż ten pierwszy postanowił właśnie zrabować oszczędności swoich obywateli zgromadzone w OFE, ponieważ brakuje mu pieniędzy na spłatę długów wobec zagranicznych wierzycieli. Ten drugi postanowił wprowadzić prawo, które pozwoli na umorzenie bankowych długów hipotecznych swoich obywateli nawet do 24,6 tys. euro na jedno gospodarstwo domowe.
rembert2 / 2013-12-08 12:19 / Tysiącznik na forum
Te resztki skladki dla OFE wypracuja niewiele tak ze to jest gadanie na prozno.Zabraklo rzadzacym odwagi zeby w ogole to zlikwidowac.Dziwi zakaz kupowania przez OFE obligacji panstwowych a wrecz zachecanie do inwestowania w akcje.Ewenement na skale swiatowa,fundusze przewaznie inwestuja w bezpieczne operacje.A wychodzi na to ze beda wspierac spolki skarbu panstwa gdzie liczna plejada urzednikow przy korycie.Budzet uratowany ale emerytury na papierze ,martwic sie beda inni.Ot i liberal Donald wrocil do socjalizmu
zygfryd II / 178.36.131.* / 2013-12-08 11:58
Czy jest gdzieś jakieś państwo co nie wypłaca emerytur (Afrykę w całości pominąć) ?
Za to wiem , że w żadnym państwie w Europie, a pewnie i w reszcie świata nie ma czegoś takiego jak "nasze" OFE !!!! Wpłacają za mnie bo muszą (toż to część składki zusowskiej więc już nie moje!!), a OFOwce zabierali od początku na dzień dobry 7%. Jak zrównali się z procentami w banku to dobrze jak nie to i tak można im było naskoczyć bo żadnej konkurencji realnej nie było. I tak co roku dolosowywano nowe stado, a w zamian kupowano np. obligacje które mogłem kupić sobie SAM!!! bez ich pierońskich prowizji , opłat itd. Jak to są moje czy Wasze pieniądze to powinniśmy mieć możliwość decydowania w co inwestujemy i ile, jeśli nie to niech wszelkiej maści mordechaje i inne utrzymanki , kurtyzanny finansowe nie wmawiają wszystkim, że to są wasze, nasze pieniądze i to jest jakiś skok. Skoki owszem są, ale im nie dałbym ani 1 gr, a co do emerytur to dopóki będzie system repartycyjny to nie ma się co łudzić inaczej nie będzie. Dobrowolny III filar padł bo tam dopiero OFOwce pokazały - miałem dwa Comercial Union (teraz Aviva) i Złotą Jesień w PZU i po 12 latach wyciągnąłem w potrzebie mniej niż wpłaciłem!!!!!!!!!!!!!!!! Pi razy drzwi 80% !!! Bo mnie tak ubezpieczali, żebym się przypadkiem nie przeziębił. Teraz mam 50 na karku i wszedłem w program aktywizacji 50+ Amen.
bsf / 87.205.160.* / 2013-12-08 13:05
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
karolina1240 / 109.196.63.* / 2013-12-08 11:11
Może do ciebie to nie jest wieka różnica, ale dla kogoś może być wielka. Pomyśl co by było jak przy tych 35zł brakłoby ci na jedzenie. Natomiast przy 60zł zostałoby ci jeszcze 25 zł za które kupisz sobie 50 bułek!!!
rer / 82.143.164.* / 2013-12-08 10:52
Lepiej zajmijcie się maksymalizacją zatrudnienia, niskimi płacami, warunkami pracy i wyzyskiem pracowników przez pracodawców. Zmieńcie swoją chciwość na racjonalność interesu i współpracę z zatrudnionymi. Ofe to bubel nikomu oprócz spekulantom od hazardu (GPW) niepotrzebną.
Lysy 25 / 81.219.166.* / 2013-12-08 11:02
Czas chyba zastapic prace oferowana przez *wyzyskiwaczy* niczym.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rer / 82.143.164.* / 2013-12-08 11:22
Skrajności nie prowadzą do celu, jedynie odwracają uwagę aby zabetonować patologie.
sertiel83 / 2013-12-08 10:23
Ble ble ble jak zbankrutuje państwo to wtedy zus ale również ofe więc nie wiem po co oni robią taką zadymę dla 2% emerytury to albo ci będą wypłacać 35 zł albo 60zł taka to różnica ile oni tego wypracują !!!!! Czyli nie ma się nad czym "spuszczać" ;] :D a utrzymywanie wszystkich dyrektorów pracowników ofe mi to nie potrzebne !!!!

Najnowsze wpisy