Forum Forum dla firmKadry

To koniec umów bezterminowych?

To koniec umów bezterminowych?

Money.pl / 2012-09-05 08:39
Komentarze do wiadomości: To koniec umów bezterminowych?.
Wyświetlaj:
Marek202 / 86.82.113.* / 2012-09-06 19:50
Zatrudnienie pracownika nie może być dla pracodawcy wyrokiem na całe życie, bo niby i dlaczego? Kiedyś było logicznie i bez umów śmieciowych. A jak? Po prostu pracownika zatrudniało się na czas nieokreślony, a ewentualny czas wypowiedzenia zależał od stażu pracy. Bez konieczności bzdurnych uzasadnień zwolnienia, z którym za każdym razem pracownik biegnie do sądu, bo ten jest bezpłatny i zawsze staje po stronie pracownika. Jak firmę stać było na pracownika to ten pracował, jak sytuacja się pogorszyła, to ten dostawał wypowiedzenie z zachowaniem terminu wypowiedzenia i sprawa była dla obu stron jasna. Nie było oporu i lęku żeby zatrudniać pracowników tak jak jest teraz. A wszystko to pozmieniali głupi politycy w imię niby większej osłony pracobiorcy. Jak ta "osłona" wygląda w praktyce sami widzicie...
jp78 / 212.160.87.* / 2012-09-06 06:41
To w koncu walczymy o jak najnizsze bezrobocie czy jak najnizsze zatrudnienie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-09-06 17:53
Gnojenie ludzi to nie jest walka z bezrobociem.
Kamil553 / 89.70.245.* / 2012-09-05 17:21
Zamiast takimi głupotami niech się zajmą zmniejszeniem kosztów pracy. Od razu zmniejszy się ilość umów śmieciowych.
Ponadto czemu ktoś ma mi mówić jak mam zatrudnić pracownika? Moja firma to moja sprawa. Prędzej zwolnię szeregowego, niewykwalifikowanego pracownika niż dam mu umowę na czas nieokreślony.
pajchiw / 2012-09-05 08:39 / Tysiącznik na forum
Heh - zamiast negocjować nowe proponuję dobrać się do dupska tym co przeginają z umowami na czas określony.
z tego co się orientuję - jeśli teraz wprowadzą nowelizację, nową ustawę lub rozporządzenie, skończy się to tym, że zmiany będą obowiązywać od nowa. Czy li od nowa będzie biegł czas na te 24, czy 36 m-cy. A pamiętajmy, że umowy na czas określony królują u nas od 2008. Jak dodamy do tego jeszcze 2 ?(minimum) lata, to niektórzy na takich warunkach (najczęściej nie mogąc korzystać z pełni praw pracowniczych) będą żyli już szósty rok. A i to nie daje gwarancji, że po tych dwóch - trzech latach pracodawcy będą działać zgodnie z prawem. Bo w tym zakresie się nic przecież nie zmieni.
szklarek / 2012-09-05 10:55
Abstrahując od tego, czy potrzeba takich zmian rzeczywiście istnieje i jakie konkretnie miałyby być to zmiany ( pewnie powrót do regulacji z Ustawy antykryzysowej ) zdecydowanie zgadzam się z opinią, że przepisy PRZEJŚCIOWE muszą być jasne i korzystne dla pracowników.

Wprowadzenie ww Ustawy miało te przepisy bardzo nieprecyzyjne i niewyczerpujące wszystkich okoliczności, o czym świadczy choćby rozmiar dyskusji w tym wątku:


http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/umowa;na;czas;okreslony;a;ustawa;antykryzysowa,249,0,751353.html

Najnowsze wpisy