Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To miały być spokojne święta

To miały być spokojne święta

Money.pl / 2006-12-22 17:19
Komentarze do wiadomości: To miały być spokojne święta.
Wyświetlaj:
Ripley Holden / 2006-12-23 00:14 / Bywalec forum
Ciepłych Świąt z rodziną.
I żebyście odpoczęli.
Tak naprawdę.
R.H. +
charmag / 2006-12-23 00:01 / Bywalec forum
spokojnych lub szalonych
wesolych lub w zadumie
rodzinnych lub indywidualnych
swiat - jak kto chce tak niech ma :)
pozdrowionka!
lojka / 2006-12-22 23:52 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich!
Niestety nie mogłam śledzić sesji - zbyt dużo pracy (w kuchni) ale widzę, że nic nie straciłam. Ładnie zjechaliście.
Szkoda że także z moimi akcjami.

P.S. Z okazji zbliżających się Świąt życzę wszystkim zdrowia - bo to jest najważniejsze oraz udanych inwestycji w Nowym Roku.

Będę jeszcze tu zaglądać :-)
pawlus / 2006-12-22 23:38 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Gratuluje posiadaczom Dudy, po switach up, jako jedyni maja zgode na export mięsa.
warren buffet / 2006-12-22 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jest gdzies oficjalnie ?
pawlus / 2006-12-22 23:45 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Kolo dzwonił, myslalem ze zabije komorke bo mi dzieciaka obudziła, no ale takie info. Jutro po południu podadza oficjalnie.
warren buffet / 2006-12-22 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to jak tylko duda to kursik zareaguje mocno... 3mam kciuki
Lodowy / 2006-12-23 08:49 / Bywalec forum
Aaa... no to byłby akurat podwójny prezent pod chojaka - zrealizowana strata pod podatek, a akcje odkupione.
Ross / 83.21.243.* / 2006-12-23 13:09
Tak zrobilam ze wszystkimiakcjam sprzedałam i odkupiłam ciekawa jestem jak na tym wyjdę bo taki sam manerw zrobiłam w tamtym roku i zapłaciłam mniejszy podatek na ile znowu przesunęlam to sięokaże po PIT jaki otrzymam.
pawlus / 2006-12-22 23:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"
no jestem ciekawy czy prawdziwe info, jutro zobaczymy, 3 x podrzucił info na 10-15 % w 2 dzionki, te w sumie mlo wartosciowe bo jutro wiedzic beda wszyscy
marlowe nielogo / 80.53.189.* / 2006-12-23 06:22
Znalazłem info w czytniku rss wczoraj. Jest zgoda na eksport mięsa na Ukrainę. Mięsa z jednej firmy. Nie powiedzieli z jakiej...
risky-rainmaker / 2006-12-22 23:37 / Ostatni Optymista
Traktujecie giełde, jak coś z zasadami...a może tego oczekujecie....a to nie jest klub dżentelmenów...tylko klub popapranców...Świat nie jest ani biały "zielony", ani czarny "czerwony" ach co do kolorów to premier już powiedział co miał powiedzieć...To jest wojna...nawet jeśli jest spokojnie nie ma pewności ,że jutro nie pie rdol nie...taka jest prawda. I malutcy mogą się danerwować....mówić nie wejde w JWC....i gówno to kogo obchodzi...bo my jesteśmy pasożyty..padlinożercy...I tak się sprzeda...bo tam gdzie są pieniądze nie ma dżentelmenów...za dużo filmów nam puszcają..
marlowe / 2006-12-23 06:33 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:) W stosunku do pieniędzy nigdy nie byłem dżentelmenem. Ale nie mogę przestać być w stosunku do kobiet, nawet jeśli to wojna :)
risky-rainmaker / 2006-12-23 08:47 / Ostatni Optymista
To się kiedyś przejedziesz...bo tam gdzie są pieniądze...nie ma mężczyzn i kobiet...(masz słabe punkty)
marlowe / 2006-12-23 09:16 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
bycie dżentelmenem nie oznacza uległości wobec kobiet, a jedynie dobre maniery. W ich zakresie nie znajduje się odnoszenie strat finansowych. Chyba, że mówimy o tej jednej kobiecie. ale żony to jeszcze nie mam :)
risky-rainmaker / 2006-12-23 09:35 / Ostatni Optymista
Żona to wyjątek (chociaż różnie to się kończy - czasem u brata Alberta)...:) A tak poważnie...maniery , manierami - powinny być....kobiety jednak nie są bezbronnymi istotkami...i chyba nie lubią jak się je tak traktuje...przynajmniej dotyczy to świata biznesu...radzą sobie doskonale...i chcą być traktowane...normalnie ;) Szacunek należy się każdemu...
marlowe / 2006-12-23 10:12 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Zgadzam się w całej rozciągłości. Dodam tylko, że moje powyższa wypowiedź nie negowała Twojej odpowiedzi. W zakresie dobrych manier również znajduje się szacunek, a nie słyszałem nic żeby tam było o traktowaniu kobiet jako istot gorszych :) Przecież ja kocham kobiety takie jakie są i takie jakie są, są godne szacunku.
KM / 2006-12-22 23:22 / Bywalec forum
Więc tak prawdę mówiąc to JWCH będzie jeszcze długo wąchać smród swoich skarpetek. Jest takie stare, dobre powiedzenie, że na dobrą opinię bardzo długo się pracuje, ale szybko traci. Wesołych Świąt.
brydzia / 2006-12-22 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo jak ludzie wywindowali spółki deweloperskie na giełdzie do granic absurdu to i prezesowi JWC się w główce po........ło
yaro_lek / 2006-12-22 23:03
Mimo nienajlepszego humoru już od kilku sesji, znalazłem ciekawą pozycję na prezent dla grubych ryb na gpw...
Na Nowy Rok polecam znakomitą książkę, oto link:
http://www.allegro.pl/item151058926_pompowanie_poradnik_dla_projektantow_inwestorow.html
Mimo, ze w tytule aukcji autor się delikatnie pomylił- musi to być wartościowa pozycja do biblioteczki każdego gracza giełdowego:)
chris / 2006-12-23 00:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dobre ;))))))
warren buffet / 2006-12-22 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Prawem zorganizowanego lub "psychologicznego" tłumu jest umysłowa jedność. Jednostki tworzące tłum tracą swoją świadomą osobowośc pod wpływem emocji i są gotowe działać jak zbiorowość rządzona przez niską inteligencję tłumu.

Tłum w rzeczywistości zazwyczaj ma rację. Problemy zaczynają sie dopiero w punktach zwrotnych.

Kiedy wszyscy myślą tak samo, najprawdopodobniej każdy sie myli... Jeżeli tłumy zostają opanowane przez pewne ideę, często odbiegaja od tematu z powodu emocji. Kiedy ludzie przestaja myślec, wtedy zaczynaja postepować w podobny sposób.

Dlaczego tłum zwykle sie myli ? Odpowiedź jest nastepujaca: kiedy prawie wszyscy zajeli juz pozycje, rynek skierowany jest w pewna strone i nie ma juz nikogo, kto popchnalby trend dalej... Nastepnie panujacy trend inicjuje trend przeciwny....
mikus / 2006-12-22 22:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A. Elder. "Zawód inwestor giełdowy"
Zachowanie tłumu jest prymitywne, stąd Twoje strategie powinny być proste. Nie musisz być naukowcem, aby opracować metodę inwestycyjną, która pozwoli Ci wygrać. Jeżeli transakcja nie przebiega zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, połóż kres stratom i uciekaj.Nie warto sprzeczać się z tłumem - po prostu kieruj się swoim rozsądkiem i sam zdecyduj, kiedy należy się doń przyłączyć, a kiedy należy go opuścić.
mikus / 2006-12-22 22:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widzę Warenn, że dzisiejsza sesja wyprowadziła Cię z równowagii. Mnie też, dawno nie widziałem takiego s****stwa. Ale znając życie nic sie nie stanie. Prezesem zostanie Kazio bo ma doświadczenie w bankowości. Jak podało radio Erewan, Pan KM miał dwa konta w róznych bankach w tym jedno w PKO BP i zdobył bardzo duże doświadczenie. Czekam kiedy będzie normalnie, ale raczej się nie doczekam.
Miłej nocki/
warren buffet / 2006-12-22 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
naprawde, dzis moj portfel sie skurczyl jak wiekszosc wycen spolek. nie o to chodzi. niech spada. rosło. ale rzeczywiscie inne fakty zagrały mi na emocjach. s***********wo.. tego inaczej nie mozna nazwac. czemu sie stresuje, jesli nie mialem ani jupitera ani energopolu ?? bo kiedys to moze spotkac mnie.... na otwarciu wtopa 50% a potem jak sie ktoś łudził to po świetach dostanie jeszcze 15% w plecy a przy emocjach pewnie z 30%.... niestety na tym cierpią tylko tacy jak my na forum... i temu sie trzeba przeciwstawiać... bo dzis energopol, jutro spolka XXX.... i to mnie degustuje...
warren buffet / 2006-12-22 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Brakuje w nim rzeczy zasadniczej, jaką jest odpowiedź na pytanie: "dlaczego?". Inwestorom kupującym akcje Energopolu po 10 października, czyli po podpisaniu listu intencyjnego z Józefem Wojciechowskim, należą się chyba jakieś wyjaśnienia. W efekcie dzisiejszej panicznej przeceny walorów o ponad 50 proc., ludzie potracili majątki. Strony mają oczywiście prawo odstąpić od realizacji transakcji, ale należałoby wytłumaczyć akcjonariuszom powody. Inaczej traci się wiarygodność.
KM / 2006-12-22 23:10 / Bywalec forum
Jedynym słusznym wyjściem jest przeprowadzenie emisji Energopolu do końca, po czym rozsądne zainwestowanie nadszarpniętego zaufania inwestorów (ale kto teraz wyłoży kasę? Tu potrzeba inwestora strategicznego, a potem dopiero pp). Choć trzeba przyznać prawdę, że ludzie świadomie sami wchodzili ciągnąc kurs w górę niemiłosiernie w oderwaniu od fundamentów. Już nie wypada mówić balon, ale cóż... Miejmy za to nadzieję, że Jupiter dyskretnie już od kilku sesji zmniejszał zaangażowanie, bo to by dużo pomogło posiadaczom.
warren buffet / 2006-12-22 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Co o tych informacjach sądzą inwestorzy? By się dowiedzieć, wystarczy przejrzeć fora internetowe. ,,Czujemy, że zostaliśmy nabici w butelkę przez coraz większą liczbą "nazwisk". Coraz trudniej znaleźć nazwisko, któremu można zaufać, że nie zrobi fikołka takiego, jak dresiarze z ENERGOPOLU" - pisze na forum Money.pl użytkownik o nicku samuraj jack. Większość opinii jest zresztą jeszcze bardziej dosadna.

Obecnie kurs Energopolu nadal jest wyższy niż przed podaniem informacji o planowanej fuzji z JWC (wcześniej było to ok. 30 zł).

Rozgoryczeniu inwestorów nie ma się co dziwić. Dziś miała być ostatnia sesja, gdy akcje Energopolu miały być notowane z prawem poboru. Do nowej emisji jednak nie dojdzie (nowe akcje miały być oferowane po 36 zł). -Transakcja nie doszła do skutku, więc w naturalny sposób nieaktualna jest emisja w przyjętym kształcie - mówił na konferencji prasowej prezes Energopolu, Tomasz Tomkowski.

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. A raczej pazerność. W momencie podpisywania porozumień o fuzji w wyliczeniach oparto się na wycenie rynkowej Energopolu na poziomie 80 mln zł, zaś wartość JWC oszacowano na 1,2 mld zł. Po dzisiejszej przecenie kapitalizacja giełdowa Energopolu wynosi 125 mln zł (w czwartek jeszcze 270 mln zł). W międzyczasie na giełdzie pojawił się jeden z konkurentów JWC - spółka Dom Development, której kapitalizacja na dzień dzisiejszy wynosi 3,3 mld zł.

Czy Janusz Wojciechowski, właściciel JWC zauważył, że więcej może osiągnąć wchodząc na parkiet samodzielnie? I pytanie najważniejsze - Czy inwestorzy którzy się srodze zawiedli, ruszą po akcje JWC? Na te pytania poznamy odpowiedź już w pierwszej połowie roku 2007. Właśnie w tym terminie JWC zapowiedziało emisję swoich akcji i debiut giełdowy.

Daniel Gąsiorowski


========================
samuraju jestes slawny nawet na podłodze :)
najcz / 2006-12-22 22:15 / Tysiącznik na forum
WESOŁYCH ŚWIĄT
chris / 2006-12-22 22:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyżby Ewka S. dawała nogę z kolejnej spółki - próchno?
ciekawę komu sprzedała - jednemu czy wielu
zeszła poniżej 5%
Krzych / 2006-12-22 21:54 / Płoteczka na forum
ktoś się pytał kiedy będzie jakieś info. na temat dużych ptaków , dzisiaj jest pierwsze mam nadzieję że nie ostatnie w tym roku.Ten papier mam zamiar trzymać długo , przynajmniej połowę stanu.
jkl / 2006-12-22 21:55 / Bywalec forum
Jakie info? - podaj adres
chris / 2006-12-22 22:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Krzych sorka za wcinkę ale jkl szukaj takich rzeczy tutaj:
http://demo.e-pap.pl/espi
Krzych / 2006-12-22 23:03 / Płoteczka na forum
bankier.pl/wiadomosc/EFH-ZURAWIE-WIEZOWCE-S-A-Podpisanie-umowy-znaczacej-1525834.html
na demo też zaglądam dzięki.
futurek_LOGO / 2006-12-22 21:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zyczenia spokojnych swiat Bozego Narodzenia a nie zadnej Gwiazdki naleza sie wszystkim forumowiczom bez wzgledu na to czy sa wobozie Niedzwiadkow czy Byczkow - tak naprawde tylko ludzie sa wazni jak mawial K.Kieslowski kasa i gielda to rzecz wtorna choc bardzo przydatna a Zielona Noc na GPW mysle jeszcze przed nami - i nie zapomnijcie poscic!!!
warren buffet / 2006-12-22 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jutro dopisze cos do mojego bloga... dzis jestem zdegustowany poczynaniami KNF..... skoro ja moge obserwowac sesje, to oni nie ??? ja jestem madrzejszy od nich ??? to oni tego nie widza ???

chyba nie....... dobranoc
Krzych / 2006-12-22 20:36 / Płoteczka na forum
Witam wszystkich.Nie miałem wiele czasu obserwować dzisiaj giełdy dlatego nic nie sprzedałem ale i nic nie kupiłem.Ustawiłem kilka zleceń ale nic , blisko byłem na LZP bo 3.80 było ale nie mam.Ok 50% gotówki 50% akcji.
Życzeń wiele i co można dodać , zdrowia nigdy za wiele i aby wszyscy się odliczyli po Świętach bo sam nie dam rady.Pozdrawiam.
zagi / 2006-12-22 21:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i ja dołączam się do życzeń - WESOŁYCH ŚWIĄT!
barakuda / 2006-12-22 20:33 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
To mimo wszystko fajny wieczór . Pracuję sobie spokojnie , w Trójce Niedźwiedź odświerza mi moje młodzieńcze wspomnienia audycją z Obywatelem GC w roli głównej, coraz bliżej Swięty spokój Bożonarodzeniowy , dzieciaki zjeżdżają do domu i jest coś takiego w powietrzu , że chce się żyć...
Warren, Ty jeszcze czasem chlupiesz ? Ostatnio tylko problemy, a ' biez pałlitra nie razbieriosz"....
warren buffet / 2006-12-22 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja. przyszedłem. wychlupałem z friendsami 4 zubrasy. to takie odreagowanie po dębowych na ktore nie spojrze rok....
chris / 2006-12-22 21:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja z bratem wysuszyłem kilka heinekenów
dawno go nie piłem ... w holandii jeszcze
ale i tak grolsch i amstel by Holandia był lepszy ... z tego co pamietam
pozdrawiam :)
mam jeszcze wspominajkę z Pragi ;) kozelka ... ;p mniam
z miłą chęcią odpocznę przez kilka dni, tez Wam tego życzę
gekko-n / 207.171.167.* / 2006-12-22 22:03
dokladnie - Grolsch w brazowej butelce ;-) niepasteryzowany .... aaaahhhh, rozmarzylem sie.
chris / 2006-12-22 22:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oj Ja też ;) ... a co tam, to wolno
a tak ze wspomnień to dawno nie piłem "rżniętego"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy