Forum Spółki giełdowe PZU SA

To nie będzie kolejna nudna sesja na GPW. Zobacz, dlaczego

To nie będzie kolejna nudna sesja na GPW. Zobacz, dlaczego

Wyświetlaj:
Hossa bankrutów za pożyczone / 178.36.178.* / 2013-03-13 14:59
Koniec kolejnej bajki...

Kanadyjska spółka Talisman Energy może być drugim dużym zagranicznym podmiotem, który rezygnuje z działalności w obszarze gazu łupkowego w Polsce, informuje Reuters na stronie internetowej. Pierwszym był amerykański Exxon Mobil.
synonim / 2013-03-13 14:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasi znowu wyprzedzają ruchy większych giełd
???? / 37.225.19.* / 2013-03-13 15:27
Raczej szykują się na piątek
Hossa bankrutów za pożyczone / 178.36.178.* / 2013-03-13 14:50
Euro/dolar 1,2932.

No to lewarowani spekulanci zdrowo oberwali po depozytach.

Nie będzie czym uzupełnić, bo nie ma gotówki.
Hossa bankrutów za pożyczone / 178.36.178.* / 2013-03-13 14:46
Spadek faktycznej sprzedaży detalicznej w Stanach (nie korygowany sezonowo) po raz pierwszy od 2010 roku..

The unadjusted headline number in February actually posted the first sequential decline since 2010, as retail sales declined from $382.4 billion to $381.0 billion: this was the first sequential decline in retail sales in the month of February in three years.
kaco / 83.20.195.* / 2013-03-13 14:44
chyba ze plajta na gancie jakas ?
Hossa bankrutów za pożyczone / 178.36.178.* / 2013-03-13 14:43
Flash crash przyspiesza, euro/dolar 1,2944.

Dokładnie jak zapowiadałem.
kaco / 83.20.195.* / 2013-03-13 14:42
jak ktoś rzuca gantem pod zlecenia zakupu..
to chce sprzedac papiery czy zaniżać kurs ?
łatwiej by było je wystawic chyba normalnie na sprzedazjak dołowac z premedytacją kurs ?
O co tu chodzi ??? nowy tu jestem
kri / 95.49.86.* / 2013-03-14 02:27

jak ktoś rzuca gantem pod zlecenia zakupu..
to chce sprzedac papiery czy zaniżać kurs ?

Na małych spółkach animator skupuje akcje obniżając kurs aby po zgromadzenu papierów je sprzedawać podnosząc kurs w odpowiednim momencie. Jak rozpoznasz cykl i masz czas to może uda Ci sie na tym coś zarobić. (:
luzak / 213.199.253.* / 2013-03-13 17:19
Nie kieruj się sugestiami synonima naganiacza tylko kieruj się swoim rozumkiem.Sam analizuj na forum nie dowiesz się zbyt wiele.
synonim / 2013-03-13 14:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jak ktoś rzuca gantem pod zlecenia zakupu..
to chce sprzedac papiery czy zaniżać kurs ?


A po co ktoś miałby zaniżać kurs? Spekulanci windują kursy w górę żeby napuścić leszcza ale o dołowaniu przez spekulantów to pierwsze słyszę


O co tu chodzi ??? nowy tu jestem


Przeczytaj tę książkę a zrozumiesz w kilka wieczorów to czego niejeden leszcz nie jest w stanie zrozumieć w kilka lat

http://www.maklerska.pl/wspomnienia-gracza-gieldowego-wydanie-z-komentarzem-p-1812.html
kaco / 83.20.195.* / 2013-03-13 14:53
zerkne sobie.
dzieki

ten gant plajtuje ???
kupilem dzis troche po 2 zeta
synonim / 2013-03-13 14:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ten gant plajtuje ???


Bo kurs spada to plajtuje? A jak kghm spadł w 2008 roku do 20 zeta to też plajtował? Zastanów się co piszesz


kupilem dzis troche po 2 zeta


Czemu? Rozumiesz to co kupujesz? Poucz się trochę lepiej nim wpłacisz pieniądze na giełdę

Dobre dla początkujacych

http://www.maklerska.pl/zasada-nr-1-p-146.html
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-03-13 15:23
Mi się zawsze ciśnie pytanie - skoro zarobili na giełdzie miliony, to po co piszą książki? Longtermy czy co? ;-)

Jeśli umieją wygrywać, to chyba warto trzymać te sekrety dla siebie i kosić kolejne miliony, nie?

Potem taki leszcz jak ja kupi książczynę za 60 zł, a tam zbiór uogólnień i 'złotych zasad' które nijak nie idzie przełożyć na GPW.
synonim / 2013-03-13 15:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mi się zawsze ciśnie pytanie - skoro zarobili na giełdzie miliony, to po co piszą książki? Longtermy czy co? ;-)

Jeśli umieją wygrywać, to chyba warto trzymać te sekrety dla siebie i kosić kolejne miliony, nie?


Ktoś kto ma 10 milionów nie pogardzi kolejnym milionem, apetyt rośnie w miarę jedzenia

To są bardzo ambitni i wszechstronni ludzie, którzy realizują się na wielu odcinkach, w tym w pisaniu książek bo to piękna rzecz. Niejeden bajecznie bogaty napisał książkę więc idąc za twoją logiką to tylko udają oni bogatych i musieli napisać książkę aby zarobić? Zupełnie nie rozumiem tego rozumowania
Jan Bowski / 31.183.108.* / 2013-03-13 16:13

To są bardzo ambitni i wszechstronni ludzie, którzy realizują się na wielu odcinkach,

tak ,tak , zwłaszcza synowa Buffeta -zasada nr 1 nigdy nie trac pieniędzy - qń by sie uśmiał
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-03-13 16:05
Jeśli ktoś zarobił 10 milionów na giełdzie to czemu nie zarobi kolejnych 10 milionów na giełdzie zamiast 1 miliona za książkę, która 'sprzedaje tajemnice'

Chyba, że to właśnie nie są żadne tajemnice tylko kompilacja ogólnodostępnych 'złotych reguł' i innych teoretyzmów.

Sprzedałbyś swoją wiedzę, gdyby była wyjątkowa i naprawdę coś warta? Bo ja nigdy.
synonim / 2013-03-13 16:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Sprzedałbyś swoją wiedzę, gdyby była wyjątkowa i naprawdę coś warta? Bo ja nigdy


Ale jakie "tajemnice"?? Ci co zarobili na giełdzie najwięcej grali najprostszymi systemami. Popatrz ile zarobił na giełdzie Buffett, który opowiada na lewo i prawo jak to zrobił, tylko mało kto ma jaja aby to powtórzyć

A weźmy Sorosa. Ma 10 miliardów dolarów majątku i napisał dwie książki o giełdzie. Po co? Bo nie ma ani grosza i tylko udaje, że ma? Przestań
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-03-13 16:19
Ja nie odmawiam tym ludziom pieniędzy. Oczywiście, że mają, zarobili na giełdzie.

Ja tylko wątpię, czy w tych książkach rzeczywiście przekazują wartościowe informacje pozwalające innym również zarobić.

Oczywiście, to mogą być fascynujące biografie i ciekawa lektura, ale to wszystko.

>Ale jakie "tajemnice"??

No własnie, jeśli nie ma tajemnic, to dlaczego większość traci, a zarabiają nieliczni?

>Ci co zarobili na giełdzie najwięcej grali najprostszymi systemami.

Aaa, to już wszystko jasne. Kupuj tanio, sprzedawaj drogo. Dobra, to ja już czytać nie muszę.
synonim / 2013-03-13 16:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja nie odmawiam tym ludziom pieniędzy. Oczywiście, że mają, zarobili na giełdzie.

Ja tylko wątpię, czy w tych książkach rzeczywiście przekazują wartościowe informacje pozwalające innym również zarobić.

Oczywiście, to mogą być fascynujące biografie i ciekawa lektura, ale to wszystko


No to widać, że masz z góry ustaloną opinię na temat tych książek bez przeczytania choć jednej. Można i tak


>Ale jakie "tajemnice"??

No właśnie, jeśli nie ma tajemnic, to dlaczego większość traci, a zarabiają nieliczni?


Dlatego, że większość nie ma dyscypliny, systemu i wykańcza ich psychologia. Jeśli istnieje jakakolwiek tajemnica w zarabianiu to właśnie ta. Przeżyłbyś stratę 50% na spółce w której masz 100 milionów dolarów? Nie. Ja też nie. A Buffett potrafi trzymać takie akcje ponad 20 lat i sprzedaje je dopiero jak zarobi na nich 1000%. Ot cała "tajemnica"

Poza tym większość wielkich inwestorów ma z reguły w dupie giełdę i generalnie robią pieniądze na swoich firmach. Czy Kulczyk albo Solorz śledzą kursy swych akcji? Zapomnij. Oni myślą zupełnie inaczej niż leszcz, który z kasą 5 tysi na koncie uprawia hazard na foreksie


Aaa, to już wszystko jasne. Kupuj tanio, sprzedawaj drogo. Dobra, to ja już czytać nie muszę.


No właśnie to takie proste, że w to nie wierzysz i dlatego wierzysz w "tajemnice", bo to dobra wymówka w temacie dlaczego nie zarabiasz (bo nie masz "tajemnic")
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-03-13 16:40
>A Buffett potrafi trzymać takie akcje ponad 20 lat i sprzedaje je dopiero jak zarobi na nich 1000%. Ot cała "tajemnica"

Chcesz mi powiedzieć, że kluczem do sukcesu Buffetta było przetrzymywanie strat aż przejdą w zyski?

Tymczasem jedną z kardynalnych zasad giełdy jest szybkie cięcie strat (tnij straty szybko, a zyskom pozwalaj rosnąć).

Takie porady to i ja mogę pisać, naprawdę.

Nie, ci ludzie po prostu mają zaplecze analityczne, środki, czas i informacje pozwalające przewidywać lepiej niż szare masy. Tajemnicą są dojścia i informacje wewnętrzne, ale tego ci nikt nie powie otwarcie, bo z tego wynika, że inwestowanie to jednak jest trudna i skomplikowana dziedzina, a tego szary czytelnik nie chce słyszeć.

Dlatego wciskają nam kit, że każdy może, nie trzeba mieć kapitału, nie trzeba nawet umieć dobrze liczyć i w ogóle nic nie trzeba, tylko 'przestrzegać jednej starej prostej i zasady...' ale kup pan książkę, żeby dowiedzieć się jakiej.
synonim / 2013-03-13 16:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Chcesz mi powiedzieć, że kluczem do sukcesu Buffetta było przetrzymywanie strat aż przejdą w zyski?

Jak widać - tak


Tymczasem jedną z kardynalnych zasad giełdy jest szybkie cięcie strat (tnij straty szybko, a zyskom pozwalaj rosnąć).


No i każdy to zna i nikt jakoś dzięki temu nie zarabia

To są właśnie obiegowe regułki dla pospólstwa


Nie, ci ludzie po prostu mają zaplecze analityczne, środki, czas i informacje pozwalające przewidywać lepiej niż szare masy. Tajemnicą są dojścia i informacje wewnętrzne, ale tego ci nikt nie powie otwarcie, bo z tego wynika, że inwestowanie to jednak jest trudna i skomplikowana dziedzina, a tego szary czytelnik nie chce słyszeć


To wytłumacz mi jakim cudem nadziany po uszy Paulson wtapia właśnie miliardy na złocie?

http://www.pb.pl/3033204,26441,paulson-nadal-traci-na-zlocie

Jak można przewidzieć giełdę, która jest nieprzewidywalna? Sorry ale to co piszesz to jest jakieś financial fiction


Dlatego wciskają nam kit, że każdy może, nie trzeba mieć kapitału, nie trzeba nawet umieć dobrze liczyć i w ogóle nic nie trzeba, tylko 'przestrzegać jednej starej prostej i zasady...' ale kup pan książkę, żeby dowiedzieć się jakiej


Bzdura. Town zaczynał od 1000 dolarów na giełdzie i zresztą to było pożyczone 1000 USD bo był tak biedny, że spał w stodole a cały majątek nosił w plecaku. Książkę napisał jak już miał miliony a nie odwrotnie, że to książka dała mu miliony

Wytłumacz mi jakim cudem ta kobieta bez twego "zaplecza finansowego" na początku zarobiła w końcu taką kasę na giełdzie?

http://www.fakt.pl/Babcia-z-Niemiec-zarobila-milion-euro-na-gieldzie,artykuly,170520,1.html

Albo wytłumacz mi jak Jesse Livermore zaczynał od dosłownie zera i kilka razy się zerował aż doszedł do milionów, też bez tego?

Ci ludzie mają po prostu system i dyscyplinę, której większość zwyczajnie nie ma. Nie potrzebują żadnych "tajemnic"

Moim zdaniem tkwisz w lesie błędnych założeń
Zenek bez spodenek / 79.191.232.* / 2013-03-13 14:29
jupik smile / 37.31.9.* / 2013-03-13 14:03
+ - 0 usuń
oj synku synku-gdybyś tylko wiedział do kogo masz zaszczyt pisać popaprań cu


OJCIEC DYREKTOR ????
kaco / 83.20.195.* / 2013-03-13 14:28
ile ten gant jeszcze j***** ?
jupik smile / 37.31.86.* / 2013-03-13 13:50
kghm będzie dobry,czemu nie ale po 100 zł a nie 170 PKN też do wzięcia po 42 a nie 55 zł i ttd itd no chyba że będzie jednak ten krach O KTÓRYM CORAZ GŁOŚNIEJ JEST TO I CENY Z 2008 ROKU ZOBACZYMY na zegarze i tak np KGHM po 20 zł LOTOS po 8 zł
luzak / 213.199.253.* / 2013-03-13 14:38
Jupik smile ale się rozmarzyłeś ,marzenia dobra rzecz ale powinny one być realne.
Zenek bez spodenek / 79.191.232.* / 2013-03-13 13:59
tak, tak bedzie ... i PKO po 1 zl
jupik smile / 37.31.14.* / 2013-03-13 14:01
po złotówce to nie ale po 20 jak najbardziej koleżko sympatyczny
Zenek bez spodenek / 79.191.232.* / 2013-03-13 14:01
zapisz sie do psychiatry :) golodupcu bez akcji
jupik smile / 37.31.9.* / 2013-03-13 14:03
oj synku synku-gdybyś tylko wiedział do kogo masz zaszczyt pisać popaprań cu
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-03-13 14:14
Jarosław Kaczyński? Wiem ale nie powiem?
Zenek bez spodenek / 79.191.232.* / 2013-03-13 14:12
i wzajemnie , marzycielu

Nie pamietam cie tutaj , jak bylo lotos po 7 zl czy kghm po 20 zebys pisal ze juz warto kupowac.

ps Skoro wyskakujesz mi ti z trkstem kim to ja nie jestem, to musisz naorawde miec sporo kompleksow
synonim / 2013-03-13 13:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Skoro giełda w UK jest na 5-letnim szczycie a ich gospodarka i tak wpada w trzecią recesję to po tym widać, że bez sensu jest rozumowanie łysego idioty z FED, zgodnie z którym pompowanie wycen na rynkach akcji ma poprawić nastroje w gospodarce

To nie działa, gdyby działało to w UK nie byłoby trzech recesji pod rząd
Hossa bankrutów za pożyczone / 178.36.178.* / 2013-03-13 13:43
Krach coraz bliżej - coraz większe lewarowanie, coraz mniej gotówki...

Soaring margin debt (and plunging cash balances) trigger a sell signal at BAML, which says the last time this big a move happend was April 2010 - just ahead of a 2-month, 16% decline in SPY. Alongside this is short-term sentiment which has risen to levels consistent with selloffs in the past.
MARCO POLO / 37.31.19.* / 2013-03-13 13:42
PARĘ DNI TEMU JAKIŚ KOLEŚ PISAŁ O JEDNYM TAKIM MARCU ŻE JAK SIĘ ZACZĘŁY SPADKI TO SIĘ DOPIERO W CZERWCU ZAKOŃCZYŁY-CZYŻBY POWTÓRKA Z ROZRYWKI? NAJWIĘKSZE POLSKIE FIRMY TZW TUZY WIGU 20 PODAJĄ FATALNE WYNIKI A TO NAJKRÓTSZA DROGA DO MOCNEJ ZWAŁY NA WIG 20 BO I NIBY Z CZEGO I POD CO MA ROSNĄĆ!!!WYSTARCZY TYCH DMUCHANYCH WZROSTÓW NA PKN PGNIG LOTOSIE PZU CZY KGHM TO KPINA JEST I TYLE!!!!
Zenek bez spodenek / 79.191.232.* / 2013-03-13 14:31
Odnotowuja straty ?
synonim / 2013-03-13 13:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Giełda włoska -1,76%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy