Forum Polityka, aktualnościGospodarka

To oni stoją za Kaczyńskim

To oni stoją za Kaczyńskim

Money.pl / 2011-10-05 14:50
Komentarze do wiadomości: To oni stoją za Kaczyńskim.
Wyświetlaj:
Wacuś Młody Bódowniczy / 83.29.10.* / 2011-10-05 19:02
WydOOpcone LEMINIGI - mieliśmy condominium sowieckie a teraz mamy niemieckie. Najlepiej to widać z okien tóskubusu. Na tóskostradach złomu z niemiec aż gesto, którego szkopy pozbyli ise wcale nie za psi pieniądz, co druga buda straszy germańskimi malowidłami. Chcesz przyśpieszyć agonie tej kadencji krwawych błaznów -- wesprzyj 9-go Jarosława Kaczyńskiego.
JAG1 / 83.8.175.* / 2011-10-05 19:19
Przynudzasz takimi epistołami.
Lepiej odpowiedz.

ŻUCZKU, CZY TY JUŻ WIESZ JAK ŻYĆ ?
Wacuś Młody Bódowniczy / 83.29.10.* / 2011-10-05 19:21
Dla NOŁLAJFÓW krótszy tekscik:
Chcesz przyśpieszyć agonie tej kadencji krwawych
błaznów -- wesprzyj 9-go Jarosława Kaczyńskiego.
JAG1 / 83.20.18.* / 2011-10-05 19:25
ŻUCZKU, ALE CZY TY JUŻ WIESZ JAK ŻYĆ ?
Wacuś Młody Bódowniczy / 83.29.10.* / 2011-10-05 20:04
Nie wiesz jak,? zapytaj tego gościa Andrzeja Z. co sie POdpalil, a może wolisz sznurek do snopowiazałek -- bo na rudego błazna nie masz co liczyć. wiedzą tylko JAK ŻRYĆ, i z której strony koryta jest więcej
JAG1 / 83.20.18.* / 2011-10-05 20:25
Ale ja się Ciebie pytam.
Nie jakiegoś Andrzeja Z., który przeholował z kredytami.
Wacuś Młody Bódowniczy / 83.29.10.* / 2011-10-05 20:54
Dobra, znaj moją wielkoduszność. OTO jedynie słuszna recepta jak ŻYĆ. Dołącz do sojuszu PENISA z PLATFUSEM jak jeszcze nie dołączyłeś. To że Palikocim odorem jedzie na odległość nie przejumuj sie, ten odór nie jednego LEMINGA przyprawi o torsje ale NAŻRYĆ sie mozna do syta !! To najlepsza na RECEPTA na ŻYCIE jaką HOMO wymyśłił, Dekalog wypier. dol tak jak zrobił Nergal, najlepiej pod krzyżenm z puszek po piwie. SUKCES w ŻYCIU murowany !!
JAG1 / 83.20.18.* / 2011-10-05 21:35
Przyjacielu. Żyć trzeba po bożemu.
Takie to proste, a Ty tak to komplikujesz.
I sam widzisz jak się miotasz.
Wacuś Młody Bódowniczy / 83.29.10.* / 2011-10-05 21:57
Przyjacielu, aleś zakamuflowany PiSior. Jak jest po bożemu to się już nie żyje !
leszcz z Krk / 178.37.118.* / 2011-10-05 20:04
On wie jak żyć -i to jest jedyna słuszna koncepcja.SMUTNE!!!!!!
Wacuś Młody Bódowniczy / 83.29.10.* / 2011-10-05 20:09
DOBRZE ŻRYĆ -- oto jedyna słuszna koncepcja dla sojuszu PENISA z PLATFUSEM. Palikocim odorem jedzie na odległość -- ten odór jeszczego nie jednego LEMINGA przyprawi o torsje ŻAŁOSNE !!!!!!!
jerzy3000 / 83.31.234.* / 2011-10-05 18:26
Tworki juz czekają.
Na ten "rząd"
leszcz z Krk / 178.37.118.* / 2011-10-05 20:05
Chyba je dobrze znasz.Zażyłeś już dzisiaj swoje leki?
Oszolomowaty / 91.7.75.* / 2011-10-05 17:44
Do przemyslenia z strony kontrowersje.pl :
"..Zaczne jeszcze na stare lata wierzyc w teorie spiskowe i tajemne moce. Bo jak inaczej nazwac jednoczesne i skoordynowane doniesienia mediow niemieckich i polskich o antyniemieckosci Kaczynskiego? Przez ostatnie tygodnie media niemieckie milczaly prawie zupelnie o Polsce. Balem sie juz, ze Niemcy zupelnie zapomnieli, ze w Polsce zblizaja sie wybory i potem beda jeszcze musieli na najwyzszym szczeblu przepraszac. Z drugiej strony jest raczej w dobrym tonie nie wtracac sie do prywatnych spraw sasiada. Miedzynarodowy savoir vivre, innymi slowy. Tak myslalem do dzis.

Niby ni z gruszki ni z pietruszki dzis wieczorem pojawil sie w niemieckich gazetach internetowych temat antyniemieckosci Kaczynskiego. Byc moze to rzetelny warsztat dziennikarski red. Lisa obudzil w niemieckich pismakach ducha sportowej rywalizacji i zachcialo im sie pokazac polskim kolegom po fachu kto jest lepszy w tej materii. W kazdym badz razie pisza (welt.online, Focus, stern.de), ze Kaczynski w swojej ksiazce „Polska naszych marzen“ zarzucil Merkel, ze to Stasi wepchnelo ja na fotel kanclerza. Nie mam tej ksiazki, nie czytalem, obejrzalem za to ten nieszczesny wywiad prowadzony przez mgr. Lisa. Tam dosc dokladnie przytoczono wypowiedz Kaczynskiego, ze wybor Merkel na kanclerza nie byl wyborem przypadkowym. Niezaleznie od kontekstu, w jakim Kaczynski uzyl tego sformulowania przyjrzyjmy sie przez chwile, jak to wtedy bylo.

H. Kohl rzadzil juz tak dlugo i na dodatek zle, ze ludzie mieli go dosc. Prawie wszyscy w Niemczch byli zdania, ze gdyby nie zjednoczenie, ktore trafilo mu sie jak slepej kurze ziarno, to nastepnych wyborow juz by nie wygral. Zjednoczenie spadlo mieszkancom dawnego NRD jak manna z nieba. Kohl obiecal im kwitnace krajobrazy, banki rozdawaly dla kazdego 100 zachodnich marek, w sklepach byly banany, mozna bylo z dnia na dzien zamienic trabanta na Opla z przebiegiem 180.000 km no i oczywiscie poleciec na Majorke. W ten sposob Kohl jako kanclerz byl poza wszelka konkurencja.

Tworzenie „kwitnacych krajobrazow“ w NRD bardzo szybko otrzezwilo nowych obywateli Bundesrepubliki. Zdezelowane Ople i BMW zaczely sie psuc i na nastepny urlop nie wystarczalo juz kasy. Tzw. majatek narodowy wyprzedano za bezcen, duze zaklady produkcyjne sprzedawano podejrzanym przedsiebiorcom z zachodnich Niemiec za symboliczna marke. Efektem tego bylo masowe bezrobocie i niezadowolenie, nastroje skrecaly w lewo. Do tego wszystkiego doszla konstatacja, ze zachodni bracia wcale nie ciesza sie tak bardzo ze zjednoczenia. Nikt sie nie cieszyl bo trzeba bylo placic z wlasnej kieszeni. Do dzis potracaja nam z wyplaty dodatek na NRD, mniej wiecej 50 € miesiecznie. Poparcie dla Chadecji i Kohla skurczylo sie do zelaznego minimum. Na tej fali wybory wygral domniemany socjaldemokrata Schröder. Schröder uwielbial kobiety, bankerow podziwial, nosil tylko garnitury Armani i palil cygara. No i oczywiscie pil czerwone wino, co dopelnialo wizerunku. Schröder zrobil reform zabierajac biednym ludziom ostatnie grosze i okazal sie zdrajca idei socjaldemokratow, zakamuflowanym agentem oligarchow. Tracil wyraznie popularnosc choc zrazu nie mial z kim przegrac, poniewaz chadecja nie miala nikogo kto nadawalby sie na meza stanu, kanclerza.

Z politycznego prawie niebytu, z zupelnej prawie anonimowosci wepchnieto na scene Merkel. Byla wprawdzie bylym ministrem i miala jakas funkcje w kierownictwie partii, nie byla jednak nigdy wybitnym, charyzmatycznym politykiem. Pojawila sie nagle i wiiadomo bylo, ze to nie jest talent ale strategia. Podobnie jak wielu glosowalo na Obame, bo jest afroamerykaninem, tak wielu glosowalo na Merkel, bo jako pierwsza kobieta w historii miala szanse zostac kanclerzem. Po drugie Merkel jest dzieckiem NRD, ma nawet wyrazny wschodni akcent. Merkel ze swoja chadecja nie miala nawet pomyslu na polityke ale NRD zaglosowalo na nia bo byla „swoja“. Komentatorzy polityczni najwiekszych gazet pisali bez zenady, ze tamte wybory rozstrzygna sie na wschodzie nowej Bundesrepubliki, w dawnym NRD. Tak wtedy bylo.

Dzis sytuacja zmienila sie znaczaco, prawie diametralnie. W krainie na wschod od Hannoveru i Hamburga panuja inne realia i nastroje. Merkel jest juz odchodzaca pania kanclerz, jej czas zbliza sie ku koncowi. Po niej przyjdzie czas na SPD i zielonych, takie sa dzis w republice nastroje i to pokazuja wyraznie sondaze. Przyjdzie nowy kanclerz oraz nowa polityka, oczywiscie takze w relacjach z Polska. Fakt, ze Angeli M. dane jest stac na czele niemieckiego panstwa nie jest rzeczywiscie przypadkiem a bardziej rezultatem sprytnie wykorzystanych nastrojow i trendow. W tym kontekscie slowom Kaczynskiego nie mozna moim zdaniem zarzucic, ze byly insynuacyjne.

Jesli idzie o zarzucana mu antyniemieckosc to zastanowcie sie przez chwile, czy Angela Merkel stawia dobro Polakow wyzej od dobra Niemcow czy raczej odwrotnie. A co sie tyczy ujadajacych dziennikarskich kund
Tadeusz W. / 77.45.44.* / 2011-10-05 19:41
Szanowny Panie - polityka jest niestety polityką i Pana teoria brzmi bardzo prawdopodobnie. Geniusz redaktora Lisa i jego powściągliwość obnażyły Kaczyńskiego i zapewne dzięki temu tu w Polsce część niezdecydowanych nie zagłosuje na PiS. Lepiej aby premierem Polski nie został taki "dyplomata" jak Kaczyński bo groziłoby to wojną ze wszystkimi i izolacją w Europie.Jasne, że PO przestało być partią nadziei na dogonienie zachodu bo aby to zrobić jest potrzebny niemiecki reżim gospodarczy a tego tu nie ma. Oddalamy się od zachodu na zasadzie marnotrawienia pieniędzy, w tym unijnych,na złe , kosztowne i nie przemyślane, a generalnie spartaczone inwestycje, kolesiostwo coraz bliższe południowym Włochom i chaos administracyjno-prawny.
Alternatywą na dziś mógłby być wyłącznie PiS - a więc procesy, komisje, podsłuchy, budowa 1001 pomników ku czci ofiar katastrofy, kolejna ruina służb przez Antoniego, wypowiedzi Pani Fotygi itp.itd.
My tu w Polsce mamy tego dosyć. Jest nam wstyd, bo 10-12 lat temu na zachodzie było nas na więcej stać niż teraz. Wynika to w głównej mierze z faktu, że prywatnym małym firmom w Polsce jest dużo trudniej pracować, zwłaszcza gdy płaci się uczciwie podatki. A system fiskalny, bezradny wobec szarej i czarnej strefy, co nie jest do pomyślenia w Niemczech kontroluje zawzięcie wyłącznie nas mających od zawsze firmy w tym samym miejscu. Ja osobiście sądzę, że szybko będą kolejne wybory w Polsce i z nimi wiążę nadzieję na rzeczywiste zmiany. Chyba że , w co nie wierzę, PO uzyska wynik w okolicy 42 procent co spowoduje kontynuację Polski w budowie - powstaje jednak pytanie: ile wody może nabrać nieszczelny statek , jak szybko będzie płynął i kiedy wzorem Grecji utonie?
JAG1 / 83.8.175.* / 2011-10-05 18:03
I czymś takim mam się teraz emocjonować ?
Nawet nie chce mi sie tego czytać.
Mam gdzieś opinię prezesika "Porażkę Roku" w tej kwestii.

Ale widać PiS-Staffeln jest czujne działa pod wytyczne z Nowogrodzkiej.
Oszolomowaty / 91.7.75.* / 2011-10-05 17:45
... A co sie tyczy ujadajacych dziennikarskich kundelkow, to powiadaja ludzie, ze psy szczekaja, a karawana idzie dalej..."
deba / 79.191.164.* / 2011-10-05 18:07


... A co sie tyczy ujadajacych dziennikarskich kundelkow, to
powiadaja ludzie, ze psy szczekaja, a karawana idzie
dalej..."

Tak też wygląda obecna sytuacja w Polsce. Tak dokladnie jest. I po wyborach też tak będzie. Czeka was męka przez kolejne cztery lata.
tesa1959 / 2011-10-05 18:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

I po wyborach też tak będzie

nadal będzie
ze psy szczekaja, a karawana idzie
dalej..."
:):):)
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-10-05 17:18
Czy dzieci w szkołach mają aż tak popsute zęby? Czy stomatolodzy w Polsce tak mało zarabiają, że trzeba im gwarantować pracę w szkołach i opłacać ich na dodatek z kieszeni podatników? To przecież jest równoważne z budowaniem w Polsce najdroższych na świecie dróg i stadionów. Wielkie bzdury.
andi 5 / 83.31.164.* / 2011-10-05 17:18
http://vod.gazetapolska.pl/522-tusk-rzadzi-wypier
JAG1 / 83.8.175.* / 2011-10-05 17:18
Gabinet cieniasów.
Ale 9-go października Państwu podziękujemy.
deba / 79.191.164.* / 2011-10-05 18:02

Gabinet cieniasów

A co jeden to lepszy. Pisiaki powinni stworzyć wlasny kraj z wlasnym rządem zlożonym z tych geniuszy którzy będa ich prowadzić ku świetlanej przyszlości. Brzuchy by nas ze śmiechu rozbolaly od samego patrzenia na to co ta menażeria wyprawia. Jeden bylby z tego pożytek. zapewniliby nam dobrą rozrywkę.
andi 5 / 83.31.164.* / 2011-10-05 17:16
Boicie się sprawiedliwych rządów ? czy co ?
deba / 79.191.164.* / 2011-10-05 17:52

Boicie się sprawiedliwych rządów ? czy co ?

Czy do tej twojej malej glóweczki o gladziutkim móżdzku trafi wreszcie, że jak to Ty określileś my nie boimy się niczego i nikogo. A między innymi dlatego prosty chlopie, że my nic takiego nie robimy czego moglibyśmy się wstydzić. A tym bardziej was tępaków którzy poza biciem piany i straszeniem nic nie potraficie. was pisowskiej zgrai w ogóle nie bierzemy pod uwagę bo nie tylu w Polsce ciemniaków którzy daliby pisowskiej holocie wladzę. To my kreujemy postęp w naszym kraju. Wy pisowskie ciemniaki nic nie znaczycie a żywicie się jedynie tym co spadnie z pańskiego stolu. To jeśli już pasożytujecie to przynajmniej zamknijcie japy.
tesa1959 / 2011-10-05 18:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
deba, po co te emocje. Już za cztery dni będzie wszystko wiadomo. Niepokojące jest to, że zaczynasz mówić tym samym językiem co Twoi przeciwnicy. Jeśli i Ty zmienisz język, to uznam, że obie partie położone na szli nie przeważą siebie.
deba / 79.191.164.* / 2011-10-05 21:59

Niepokojące jest to, że zaczynasz mówić tym
samym językiem co Twoi przeciwnicy.

To nie przeciwnicy. Ja tak ich nie traktuję. Ale nie znoszę jak taki cymbal jeden z drugim insynuje. Przecież jak się zastanowić to on zarzuca tym co nie chcą glosować na PIS, że są zlodziejami, przekrętasami, aferzystami czy jak tam jeszcze chcieć nas nazwać. No bo idąc dalej jego tokiem narracji przecież gdybyśmy byli uczciwi to glosowalibyśmy na PIS. Nie balibyśmy się oddać na na nich glos. A ponieważ jesteśmy zlodziejami to boimy się tej jedynej partii prawdziwych, uczciwych Polaków.
Ale masz rację. Przesadzilem. Tylko czy myślisz, że okazanie biedakowi chrześcijańskiego milosierdzia, poglaskanie po glówce i wytknięcie niestosowności jego zachowania byloby skuteczne? Czy to mogloby chociaż być kroplą która drąży skalę?
jt / 78.9.30.* / 2011-10-05 20:58

Niepokojące jest to, że zaczynasz mówić tym
samym językiem co Twoi przeciwnicy.

Nie zaczyna.On tak mówi od dawna.To taka "pełna kultura" wyborcy PO.
ps.Nie wszyscy przeciwnicy deby mówią takim językiem,więc nie uogólniaj.
tesa1959 / 2011-10-05 21:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Deba nie mówi od dawna tym językiem. Oczywiście, że nie wszyscy przeciwnicy deby mówią tym językiem, ale znaczna większość jeszcze gorszego używa języka. Kultura jest we wpisach bardzo nielicznych osób.
jt / 78.9.30.* / 2011-10-05 21:08

Kultura jest we wpisach bardzo nielicznych
osób.
Zgadzam się,i zarówno śród zwolenników PO,jak i PiS-u.

Deba nie mówi od dawna tym językiem.
Czasami mówi,czasami nie.
deba / 79.191.164.* / 2011-10-05 22:07

Zgadzam się,i zarówno śród zwolenników PO,jak
i PiS-u

Zwracam delikatnie uwagę, tak na wszelki wypadek gdybyś sobie tego nie uświadamial, że też nie jesteś taki święty.
jt / 78.9.30.* / 2011-10-05 22:36

też nie jesteś taki święty.
Wiem to dobrze.Czasami na chamski wpis,odpowiadam prosto z mostu,co o takim delikwencie myślę.Ale nie uogólniam,nie wrzucam wszystkich do jednego wora,tylko dlatego że mają inne poglądy.Dla mnie politycy PO to nie hołota,tępaki,czereda itp.Oceniam ludzi po ich wypowiedziach,a nie poglądach.
tesa1959 / 2011-10-05 21:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie powiedziałam, że tylko w Pis jest brak kultury. W PO również, ale zwolennicy PiS są bardziej aktywni na forum. Odniosłam się tylko do deby i tych, którzy mu odpowiadają. Zawsze pisał rzeczowo i ze stoickim spokojem, a przynajmniej ja nie natrafiłam na żaden inny jego wpis.
deba / 79.191.164.* / 2011-10-05 22:10

Zawsze pisał rzeczowo i ze stoickim
spokojem, a przynajmniej ja nie natrafiłam
na żaden inny jego wpis.

Dziękuję za obronę. Ona mnie do czegoś zobowiązuje. Zarysowuje pewne ramy. A ramy wiadomo ograniczają. Ale trudno.
jt / 78.9.30.* / 2011-10-05 22:00

Deba nie mówi od dawna tym językiem.


Zawsze pisał rzeczowo i ze stoickim
spokojem, a przynajmniej ja nie natrafiłam
na żaden inny jego wpis.
No to wreszcie jak?.Od dawna czy zawsze?.
Ja natomiast natrafiłem na wiele jego wpisów,może nie chamskich,ale obrażających:(hołota,pisowskie tempaki, ta klerykalna
holota pod krzyzem,pisowska czereda, I takich jak inni
debile tutaj piszący,nie mam pewności, że ten
twój maly móżdzek jest zdolny to przyswoić, tych pisowskich debili,)to niektóre cytaty z wpisów deby.Fakt że wyrwane z kontekstu,ale czy one są "rzeczowe i stoicko spokojne"?.
deba / 79.191.164.* / 2011-10-05 22:13

.Fakt że
wyrwane z kontekstu,ale czy one są
"rzeczowe i stoicko spokojne"?.

Oczywiście pisane ze stoickim spokojem.
tesa1959 / 2011-10-05 22:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie czytam wszystkich komentarzy, więc widocznie nie natrafiłam na nie. C os mi tam świta we wcześniejszych wpisach, ale od września nie mam czasu, a i ochoty ze względu na język forumowiczów (mam tego już w nadmiarze, no i znacznie mniej czasu) czytać wszystkiego. Jestem dużo rzadziej na forum niż wcześniej, a ograniczam się do jednego, dwóch komentarzy. Potem to już tylko odpowiedzi na odpowiedzi (mam włączona pocztę, kiedy przygotowuję się do pracy na następny dzień).
Przyznasz chyba jednak, że elektorat Pis ma bardziej wyrafinowany język od deby. Nie chce mi się szukać przykładu, bo już jest na to za późno, a jutro znów do pracy.
Dobranoc.
jt / 78.9.30.* / 2011-10-05 22:22

Przyznasz chyba jednak, że elektorat
Pis ma bardziej wyrafinowany język od
deby.
Nie elektorat PiS,a niektórzy z tego elektoratu,to przyznam.
Dobrych i spokojnych snów.
fox_main / 89.175.254.* / 2011-10-05 17:10
A KOT TO CO ?
On będzie ministrem zoofilii.....
Rudy_Rydz / 94.251.139.* / 2011-10-05 17:10
Tusk był fajny gość ale przed PO - założył partię Rudych i zardzewiał :-)
Posmakował Angielskiej rdzawki Gargamela i mu mózg zardzewiał.
Trzeba gościa Polską starą dobrą siwuchą naoliwić a tego może dokonać tylko Jarek.
polak66 / 193.19.125.* / 2011-10-05 17:00
pisuarowi pdeudoznawcy, klakierzy kaczyzmu...na drzewo z nimi...a waszczykowski to już jest megalizodup...koszmarny ten cały pisuarowy składzik bezmózgów...
tesa1959 / 2011-10-05 19:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
klawiatura czerwona a zero treści.
sklave / 83.2.33.* / 2011-10-05 16:47
tak jak Marcinkiewicz po paru miesiącach won
http://sklave.manifo.com/
Wszystkie fobie Jarosława / 31.60.33.* / 2011-10-05 16:44
A gdzie Staruch? On ma zostać ministrem sportu. A Wąsik? To przyszły minister transportu.No i Macierewicz? Dla niego utworzy się nowe ministerstwo, Ministerstwo Wojny z Rosją.
deba / 79.191.164.* / 2011-10-05 18:09

Ministerstwo Wojny z Rosją.

Czy tylko z Rosją? Czy to zaspokoiloby jego ambicje?
zygsta1 / 77.255.81.* / 2011-10-05 16:40
A co zrobiło przez 4 lata poza długami!!!!Teraz robicie w "gacie"ze strachu!!!!!
msiciciel / 195.117.128.* / 2011-10-05 16:13
wygrasz kaczniski to zrobim z tim chamami pożondek ty za brata ja sa synka
msiciciel / 195.117.128.* / 2011-10-05 16:13
wygrasz kaczniski to zrobim z tim chamami pożondek ty za brata ja sa synka

Najnowsze wpisy