Forum Polityka, aktualnościKraj

To prawo zwiększy turystykę aborcyjną

To prawo zwiększy turystykę aborcyjną

Money.pl / 2011-07-04 09:58
Komentarze do wiadomości: To prawo zwiększy turystykę aborcyjną.
Wyświetlaj:
Raz na 4 lata królik z kapelusza dla gawiedzi: A B O R C J / 195.117.255.* / 2011-07-04 14:15
Raz na 4 lata królik z kapelusza dla gawiedzi: A B O R C J A
Eleonora22 / 2011-07-04 14:19
A czy nie jest tak że turystyka aborcyjna i tak była?
już się cieszę / 77.252.222.* / 2011-07-04 10:09
Czy można objąć prawem do aborcji polityków do wieku przedemerytalnego? W sumie to dłużej tylko głupie 56 lat dla kobiet i 61 dla mężczyzn.Profesorów,jak państwo widzą, w większości by to nie sięgło, a jesteśmy jedną wielką rodziną, więc prawnych przeciwwskazań nie widać..
raymundo / 2011-07-04 09:58 / Bywalec forum
"Zakazujący przerywania ciąży" - a czemuż to lewactwo tak boi się nazywać rzeczy po imieniu?
Pyclik / 2011-07-06 01:23 / Tysiącznik na forum
To jest właśnie po imieniu! A TY zajmij się ochroną męskich plemników, Twoich także, które -mówiąc Twoim językiem, przypuszczam koloratkowym - są masowo eksterminowane w miliardach, może nawet bilionach sztuk, a przecież to są inicjatorami i sprawcami życia.
Wyżyj się , załóż jakąś organizację i walcz!
Pyclik / 2011-07-06 01:35 / Tysiącznik na forum
Poprawka.
To wpis,na który odpowiada mój komentarz:
raymundo / 2011-07-04 09:58
"Zakazujący przerywania ciąży" - a czemuż to lewactwo tak boi się nazywać rzeczy
po imieniu?
A to komentarz:
To jest właśnie po imieniu!
A TY zajmij się ochroną męskich plemników, Twoich także,
które - mówiąc Twoim językiem, przypuszczam koloratkowym - są masowo eksterminowane w
miliardach, może nawet bilionach sztuk, a przecież one są inicjatorami i sprawcami życia.
Wyżyj się , załóż jakąś organizację i walcz!
issael / 46.113.73.* / 2011-07-04 14:13
Na tym to polega, aby nazwać ładniej to co ordynarne.
raymundo / 2011-07-04 14:25 / Bywalec forum
Ja bym powiedział, że nie tyle ordynarne, co wręcz zbrodnicze.
obywatelka swiata / 62.255.241.* / 2011-07-04 14:25
Nie ordynarne a ludzkie... Kazdy ma decydowac o tym co sie z nim dzieje. Prawo do przerwania ciazy powinna miec kazda kobieta a nie tylko ta ktora ma pieniadze...
raymundo / 2011-07-04 14:40 / Bywalec forum
"Prawo do przerwania ciąży powinna mieć każda kobieta"... Panie issael, to działa!!! :D

Wie Pani, prawo to Pani ma do wyboru sukienki, albo koloru lakieru na swoim samochodzie. Do mordowania prawa Pani nie ma i mieć nie może (dopóki obowiązuje prawo do życia). Proszę sobie pooglądać zdjęcia "abordowanych" dzieci, poczytać relacje kobiet, które przeżyły ten "zabieg", a potem wrócić tu i jeszcze raz napisać, że to jest "ludzkie"...
Pyclik / 2011-07-08 01:07 / Tysiącznik na forum
Bzdury wierutne, panie koloratkowy Raymundo!
Cóż to jest - u ciebie - prawo do życia?
Czy Twój plemnik - niszczysz go w miliardach czy nawet bilionach - nie ma prawa do "życia", do Twojej ochrony?
Co robisz, aby chronić swoje plemniki; może masz już przygotowaną jakąś ustawę, która ma zmusić nasze głupie Państwo do jakiejś ochrony?
gergerge / 193.243.147.* / 2011-07-04 14:52
A czy ludzkie będzie "wychowywanie" dziecka np. po gwałcie?
issael / 46.113.73.* / 2011-07-04 15:12
A nie?
Czy po gwałcie , człowiek (kobieta) staje się bestią?
Wprawdzie gwałcący może czasami być bliższy bestii niż człowiekowi, ale gwałcony już niekoniecznie.
Ponadto, człowieczeństwo nie tylko uprawnia ale i zobowiązuje,

Wyobrażam sobie jak wyglądał by świat , gdyby onegdaj w przeszłości obowiązywała moralność tak lansowana przez pewne środowiska aborcyjne.
Wszak w czasach historycznych, spora część narodzin była efektem gwałtów, takiego czy innego żołdactwa. Możliwe że i wielu apologetów aborcji nie było by dziś?
Ale to domniemanie tylko, w nie najlepszym guście, nie chodzi wszak o usprawiedliwanie gwałtów.
Ale usprawiedliwianie gwałtem morderstwa, jest już głębokim kalectwem moralnym.
O człowieczeństwie świadczy wiele, ale czy o człowieczeństwie tego czy innego świadczy jego skłonność do aborcji (?) - aborcja, znowu ładniejsze słowo do określenia czegoś złego.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-04 16:27
Co jest ważniejsze dla człowieka: wolność czy życie?
isael / 109.243.81.* / 2011-07-04 21:11
No właśnie co jest ważniejsze?

Czy max2000 teraz ma żal do rodzicielki, że nie został poddany aborcji?
Czy max2000 w łonie swojej rodzicielki miał jakikolwiek wybór?

Co to znaczy wolność w mniemaniu max2000?
Co znaczy życie w mniemaniu max2000?

Populacja człowiekowatych składa się najogólniej to ujmując z trzech rodzajów osobowości.
Osobowość zależna, osobowość niezależna oraz osobowość współzależna.

najwięcej jest zależnych grubo ponad 90%, niezależnych dużo mniej a jeszcze mniej współzależnych.

Co ciekawe najwięcej o wolności, niezależności, pitolą zależni.
Nie mają najczęściej pojęcia co to jest ale pitolą ile wlezie.
Dla większości zależnych ... wolność to egoizm ...ich egoizm.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-05 00:15
piszesz bzdury zeby uniknac odpowiedzi, zadalem proste pytanie "kulturalny madralo". Problemy z odpowiedzia?
chichot dona / 46.113.48.* / 2011-07-05 09:49
maxio2000 nie zrozumiał odpowiedzi? Zapewne zbyt kulturalna?
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-05 12:28
Na pytanie nie odpowiada się pytaniem, więc mądralo nie wcinaj się w rozmowę jak nie masz nic rzeczowego do powiedzenia. papa
isael / 188.33.45.* / 2011-07-05 15:44
Moja wypowiedź to komentarz do "pytania" maxio2000.

Komentarz jako całość jest odpowiedzią nie pytaniem. Wymądrzanie się w tej kwestii maxio2000 wiele "opowiada" o samym maxio2000.

Chcący czy nie chcacy Chichot (chyba) trafił w sedno, stwierdzając przez "ogródek" , ze moja odpowiedź jest za "kulturalna".

Odpowiem maxio2000 prościej. Nie ma dylematu co ważniejsze, tzn nie ma takiego dylematu jako takiego (nawet gdyby był, jest nie do rozstrzygnięcia - no chyba , ze jakąś decyzją arbitralną).

Dylemat ten tyczy każdej decyzji, każdego wyboru indywidualnie. Dla każdego hierarchia, jest troszkę inaczej ustawiona.
Dla mnie nie ma sprzeczności, Wolność nie może być ważniejsza od czyjegoś życia, czyjeś życie nie może być ważniejsze od wolności.
Zawsze może być inaczej, wszystko zależy od tzw. Prawa, czyli od tego co społeczność ureguluje w swoich wzajemnych stosunkach pod rozmaitymi normami, regulacjami czy sankcjami.
Czy prawo zakazujące mi zabicia maxio2000 ogranicza moja wolność(?) oczywiście , że ogranicza.
A gdybym chciał zabić swoje dziecko lub sąsiada(?) za to , że mi dokucza, wpływa na obniżenie mojego standardu życia.
To tylko kwestia prawa, bowiem więcej mnie ogranicza (w stanowionym prawie) niż mniej.
Tak jest zapewne z każdym.
Wolność nie zależy od tego, czy prawo pozwala czy nie pozwala na zabijanie nienarodzonych.

Zapewne dla wielu ich poczucie wolności bardzo cierpi na tym, ze nie mogą legalnie zabić tego czy tamtego.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-05 22:04
po 1) to sam sie wymadrzasz, piszac na wstepie jakies nieznaczace dyrdymaly. Twojej wypowiedzi bardzo duzo brakuje do "kultury". ale do sedna sprawy:


Nie ma dylematu co ważniejsze, tzn nie
ma takiego dylematu jako takiego (nawet gdyby był, jest nie do
rozstrzygnięcia - no chyba , ze jakąś decyzją arbitralną).


po 2) ten w/w fragment dyskredytuje Ciebie jako dyskutanta. zawsze jest coś ważniejsze, zawsze istnieje jakaś hierarchia wartości i trzeba być totalnym ignorantem aby tego nie widzieć ale na pewno doświadczać

po 3) wolność moja kończy się tam gdzie zaczyna Twoja. Wolność przypisana jest do jednostek dojrzałych i świadomych. Jest to oczywiste i nie podlega żadnej dyskusji, jeśli masz jakieś obiekcje to proszę napisz jakie (jeśli nie boisz się ośmieszyć)

po 4) jeśli twierdzisz że życie jest ważniejsze lub równe wolności to ludzi stawiasz na równi ze zwierzętami - powiedz to tym, co za wolność oddali życie.
isael / 46.113.82.* / 2011-07-05 22:18
maxio2000 nie widzę sensu aby dalej ciągnąć "dyskusję" . Sorry, nie jestem przedszkolanką.
issael / 188.33.175.* / 2011-07-06 13:20
isael, masz rację nie ma sensu. Po prostu jesteś za grzeczna, za kulturalna.
Twoje wypowiedzi są pełne w przeciwieństwie do wypowiedzi maxio.

maxio2000 i jemu podobni, nie wyobrażają sobie wolności bez prawa do zabijania, nie poradzisz na to nic.
mam w reku nóż, od mojej woli zależeć będzie czy tym nożem pchnę kogoś w brzuch, czy tylko ukroję kromkę chleba. Prawo zabrania mi użycia noża do zabicia drugiego człowieka, prawo ogranicza moją wolność, wszak to moja ręka i mój nóż. Moja wolność została przez takie prawo podeptana, a tylu wspaniałych ludzi przelewało krew za wolność.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-06 14:31
przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedz bo chyba zatraciłeś umiejętność czytania ze zrozumieniem, szczególnie pkt. 3) .Jeśli masz coś do zarzucenia pkt. 3) i 4) to proszę wykaż się .
co za ludzie biorą się za dyskusję raz, że bez argumentów , dwa bez zrozumienia tekstu dyskutowanego. i jak ma być dobrze w tym kraju?
issael / 188.33.227.* / 2011-07-06 22:33
Ależ przeczytałem, doskonale rozumiem, dziecko nienarodzone czyli nie narodzony człowiek nie jest jednostką dojrzałą i świadomą, można Go zabić ... ups poddać Go aborcji.
Aby jeszcze bardziej sobie uprościć, takiego nienarodzonego człowieka mozna nazwac płodem, zygotą lub jeszcze inaczej. Wtedy zupełnie lżej to brzmi, inaczej jest jak płó poddaje sie aborcji a inaczej jak zabija ludzkie dziecko nienarodzone.
Tu już socjotechnika poczyniła spore postępy, a ja ze swoim nożem i ręką nie mam tak lekko.
Moja wolność nie znalazła wytrychu, ale jak popracuję to może znajdę odpowiednia nazw która w zupełnie innym świetle pokaże ofiarę i sam czyn?
Zresztą, już mi pomogłeś, wszak jest sporo ludzi nie w pełni dojrzałych i świadomych, o różnym stopniu ułomności. Może jest jakiś sposób legalizacji "aborcji" na takich osobach?

Moim zdaniem dojrzałym osobowościom , zupełnie wystarczą te uprawniena, które już są, pod obecną ustawą aborcyjną. Podzielam tez obawy isael dotyczące "praktycznego" zastosowania tzw "luzu aborcyjnego".

Popieram natomiast większość inicjatyw, polegających na uświadomieniu seksualnym (np odpowiednie zajęcia w placówkach oświatowych - są państwa w których czyni się to nader umiejętnie), tak wcześnie jak to jest możliwe, choć nawet to w waszych autochtonicznych warunkach jest niełatwe.
O wiele łatwiej jest załatwić to za pomocą aborcji.
Pod tym względem Polska nacja jest bardzo obłudna.

To mój ostatni wpis
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-06 22:53
płód do pewnego tygodnia nie może istnieć poza organizmem matki, upośledzony człowiek żyje. druga sprawa, skoro śmierć człowieka jest ustalana na podstawie śmierci pnia mózgu, to dlaczegóż nie przyjąć jakieś sensownej granicy kiedy to ten sam pień mózgu zaczyna działać, czyli po 8 tyg. ciąży. Dlaczego wczesnemu płodowi, przypisujesz cechy dorosłego organizmu? Socjotechnika przeciwników aborcji również jest wyszukana - wszelkie filmy na ten temat pokazują usuwanie późnych płodów, kiedy rzeczywiście są tu już małe istoty, ale nie pokazują np. usuwania 4-8 tyg. płodu bo to nie jest wystarczająco emocjonalne i to nie jest manipulacja?

Żeby nie było też jestem za edukacją seksualna, która również w Polsce kuleje, co nie zmienia faktu że sama edukacja rozwiąże tak szeroki problem, który aktulanie jest spychany do podziemia aborcyjnego
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-05 23:30
no cóż, skoro skończyły Ci się "argumenty" to cóż innego możesz napisać "mądralo", papa
raymundo / 2011-07-04 15:06 / Bywalec forum
Po pierwsze mowa tu jest o "prawie każdej kobiety", zatem nie ograniczamy się do gwałtów. Po drugie mam rozumieć, że wg Pana lepiej jest w takim przypadku pozbawić tego dziecka życia?
ela46 / 79.175.230.* / 2011-07-04 19:35
prawo do przerwania ciazy powinna miec kazda kobieta, bo to JEJ SUMIENIE, WIARA,a nie oslow,,,,,,
isael / 109.243.81.* / 2011-07-04 21:48
Ponawiam wpis, do poprzedniej wersji wkradły się błędy redakcyjne.

Ależ kobiety (i mężczyźni) dokonują wyborów (prawo wyboru). Te kobiety które zdecydowały
się na aborcje lub częściej zostały do tej aborcji zmuszone przez otoczenie.
Np panienki z bardzo dobrych domów, którym rodzice fundują taka aborcyjna
turystykę, kobiety te,dokonują wyboru i mordują swoje nienarodzone dzieci.
To ich wybór, maja wolną wolę, korzystają z tego prawa do łamania prawa.

Ale dlaczego im to ułatwiać? Nie jestem zwolennikiem całkowitego zakazu
aborcji, są sytuację kiedy trzeba wybrać pomiędzy życiem matki a życiem
dziecka, zawsze jest to trudny wybór. Np właśnie co jest ważniejsze?

Nie powinno się prawem do aborcji usprawiedliwiać lekkomyślności wręcz
niemal zezwierzęcenia człowieka, sprowadzanego jedynie do podstawowych
instynktów już nawet mniej niż zwierzęcych.
Bowiem w naturze instynkt seksualny służy rozrodowi, aborcja w świecie
zwierząt jest rzadkością w przeciwieństwie do zdegenerowanego świata wielu
ludzi.

Aborcja czyli mord nie narodzonych nie może być sposobem na regulacje
populacji, ten sposób może być groźny dla cywilizacji, zachodniej
cywilizacji.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-05 00:28

Nie powinno się prawem do aborcji usprawiedliwiać lekkomyślności wręcz
niemal zezwierzęcenia człowieka, sprowadzanego jedynie do podstawowych
instynktów już nawet mniej niż zwierzęcych.
Bowiem w naturze instynkt seksualny służy rozrodowi, aborcja w świecie
zwierząt jest rzadkością w przeciwieństwie do zdegenerowanego świata wielu
ludzi.


Zezwierzęceniem jest odebranie ludziom wolności, o którą nie raz była przelewana krew świadomych ludzi. Płód ma wolę życia, ale to nie jest równoznaczne z wolnością. Nie popieram aborcji, ale to nie jest moja sprawa tylko sprawa ciężarnych kobiet, dlatego jestem przeciwny aby takie typy jak Ty wchodziły im z buciorami w życie i ograniczały ich wolność.
chichot dona / 46.113.48.* / 2011-07-05 09:57
Jaki bezpośredni, co za zaszczyt spotkał isaela, maxio2000 przeszedł na Ty i to przez duże T.

No cóż morderstwo zawsze jest morderstwem.
Zapewne w imię wolności (za którą przelewali krew świadomi ludzie - choć wątpię aby maxio2000 przelał swoja krew w imię jakiejkolwiek idei) i prawa do wolności, ja czy ktokolwiek ma prawo zadecydować a potem wykonać co zadecydował, np czy dokona eutanazji (ładniejsze określenie morderstwa) na maxio2000, czy tez nie?
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-05 12:27

Zapewne w imię wolności (za którą przelewali krew świadomi ludzie -
choć wątpię aby maxio2000 przelał swoja krew w imię jakiejkolwiek idei)


Tym większy mam szacunek dla osób które to zrobiły, Ty chyba nie bardzo. Poza tym wróć do książek bo logika Ci kuleje skoro nie rozróżniasz woli życia płodu od wolności dojrzałej jednostki. Poza tym skup się na argumentach, a nie personalnej próbie ośmieszenia rozmówcy ale obawiam się że tych rzeczowych argumentów brak
isael / 188.33.45.* / 2011-07-05 16:05
maxio2000 dobrze zrobisz jak swoje rady zastosujesz do siebie.

Moja rada, jeszcze raz przeczytaj ( jeżeli taka Twoja wola) moja wypowiedź i wypowiedź chichot dona,
przeczytaj w całości.
Wybiórcze wyrwane z kontekstu fragmenty, niczego nie zmienia, ba , dalej , moim zdaniem, są trafne.

Osobiście mam wielki szacunek dla ludzi którzy walczyli i przelewali krew dla wolności , dla idei wolności jaką wyznawali.
ale już dużo mniej mam szacunku , dla tych , którzy tą ideą chcą manipulować, a jeszcze mniej dla tych , którym zakaz , nie zabijaj, tak bardzo ogranicza ich wolność. Zawsze mogą doprowadzić do sytuacji takiej , że nie tylko oni będą mogli zabijać legalnie, także ich będzie można legalnie zabić.
Nie jestem za całkowitym zakazem aborcji, są sytuacje, kiedy trzeba wybierać pomiędzy życiem matki a życiem dziecka, czy inne dramaty.
Ale stosowanie prawa do zabijania dzieci nienarodzonych, jako pewien rodzaj antykoncepcji, jako sposób na "likwidacje skutków" lekkomyślności nastolatków, widzę negatywnie.
A jak uczy doświadczenie do tego w masowej skali to może się sprowadzić.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-07-05 22:16
nic nie wyrywam z kontekstu, po prostu odpisuję na dany fragment wyczerpująco. Jeśli tego nie rozumiesz, to sam przeczytaj dwa albo trzy razy zanim zaczniesz odpisywać.

Druga sprawa, niczym nie manipuluję, bo nie mam w tym interesu. Jednakże nie podoba mi się to, że ludzie próbują ingerować w wolność innych jednostek (przypominam komentujemy artykuł o całkowitym zakazie aborcji), wolność o którą bardzo wiele krwi zostało przelane. Jeszcze raz powtórzę płód czy też zygota nie ma wolności jako takiej, ma wolę życia jednak jest zależne od matki i nikt nie ma prawa ingerować w jej cielesność i wolność wyboru, to jet kwestia jej sumienia. Poza tym niechciane ciąże nie są domeną nastolatków, tutaj piszesz stereotypami. Poza tym nie popadaj w skrajność, że aborcja pociągnie za sobą prawo legalizacji mordowania żyjących ludzi bo to jest tak niedorzeczne że aż smieszne
isael / 109.243.81.* / 2011-07-04 21:35
Czy max2000 teraz ma żal do rodzicielki, że nie został poddany aborcji?
Czy max2000 w łonie swojej rodzicielki miał jakikolwiek wybór?

Co to znaczy wolność w mniemaniu max2000?
Co znaczy życie w mniemaniu max2000?

Populacja człowiekowatych składa się najogólniej to ujmując z trzech rodzajów osobowości.
Osobowość zależna, osobowość niezależna oraz osobowość współzależna.

najwięcej jest zależnych grubo ponad 90%, niezależnych dużo mniej a jeszcze mniej współzależnych.

Co ciekawe najwięcej o wolności, niezależności, pitolą zależni.
Nie mają najczęściej pojęcia co to jest ale pitolą ile wlezie.
Dla większości zależnych ... wolność to egoizm ...ich egoizm.

Ależ kobiety (i mężczyźni) dokonują wyborów. Te kobiety które zdecydowały się na aborcje lub częściej zostały do tej aborcji zmuszone przez otoczenie. Np panienki z bardzo dobrych domów, którym rodzice fundują taka aborcyjna turystykę, kobiety te,dokonują wyboru i mordują swoje nienarodzone dzieci.
To ich wybór, maja wolną wolę, korzystają z tego prawa do łamania prawa.

Ale dlaczego im to ułatwiać? Nie jestem zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji, są sytuację kiedy trzeba wybrać pomiędzy życiem matki a życiem dziecka, zawsze jest to trudny wybór. Np właśnie co jest ważniejsze?

Nie powinno się prawem do aborcji usprawiedliwiać lekkomyślności wręcz niemal zezwierzęcenia człowieka, sprowadzanego jedynie do podstawowych instynktów już nawet mniej niż zwierzęcych.
Bowiem w naturze instynkt seksualny służy rozrodowi, aborcja w świecie zwierząt jest rzadkością w przeciwieństwie do zdegenerowanego świata wielu ludzi.

Aborcja czyli mord nie narodzonych nie może być sposobem na regulacje populacji, ten sposób może być groźny dla cywilizacji, zachodniej cywilizacji.
isael / 109.243.81.* / 2011-07-04 21:44
Ups ...errata

połączyły sie dwa wpisy

wpisu
Czy max2000 teraz ma żal do rodzicielki, że nie został poddany aborcji?
Czy max2000 w łonie swojej rodzicielki miał jakikolwiek wybór?

Co to znaczy wolność w mniemaniu max2000?
Co znaczy życie w mniemaniu max2000?

Populacja człowiekowatych składa się najogólniej to ujmując z trzech rodzajów
osobowości.
Osobowość zależna, osobowość niezależna oraz osobowość współzależna.

najwięcej jest zależnych grubo ponad 90%, niezależnych dużo mniej a jeszcze
mniej współzależnych.

Co ciekawe najwięcej o wolności, niezależności, pitolą zależni.
Nie mają najczęściej pojęcia co to jest ale pitolą ile wlezie.
Dla większości zależnych ... wolność to egoizm ...ich egoizm.

nie powinno być, w tej częsci mojej wypowiedzi.

jeszcze raz przepraszm

Najnowsze wpisy