Forum Polityka, aktualnościKraj

To przeraża transseksualną posłankę

To przeraża transseksualną posłankę

Money.pl / 2011-11-08 07:41
Komentarze do wiadomości: To przeraża transseksualną posłankę.
Wyświetlaj:
jakub2 / 79.162.123.* / 2011-11-12 14:20
A mnie przerażają takie transseksualne posłanki,i geje posłowie , do czego to doszło ? powtórka z rozrywki , znów odradziła się Sodoma i Gomora, tylko dlaczego w Polsce ? czyżby Polska miała iść na zagładę?czyż nie znacie rabini starego testamentu?
ździcho / 212.106.9.* / 2011-11-12 14:31

A mnie przerażają takie transseksualne posłanki,i geje posłowie

Ty naprawdę wierzysz w to, ze taki Adam Grodzki żyje sobie normalnie przez pierwsze 50 lat, a potem nagle zmienia płeć i postanawia walczyć o równouprawnienie kobiet?! Przestanże człowieku, przecież to są brednie. Jestem pewien, ze Grodzka jest kobietą od urodzenia.
znów odradziła się Sodoma i Gomora, tylko dlaczego w Polsce ?

A to - tak. Jak najbardziej.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-11-10 13:59
dawno nie widziałem nic równie odrażającego. Myśle, że teraz kolej na zoofilów i pederstów. nie w końcu tez sa tylko inni, maja swoje potrzeby i chęć akceptacji. w końcu dalczego jeden zbok ma być gorszy od drugiego.
ździcho / 212.106.20.* / 2011-11-11 09:38
Ludzie i ludziska! Czy Wy naprawdę w swojej bezgranicznej
naiwnosci wierzycie, że Grodzka to
transseksualistka, a Biedroń to
pedzio?! Pogięło Was do reszty?! Ja
nie wierzę, bo wiem , ze w tym kraju
ludzie z takimi problemami siedzą
zahukani w swoich domach,
przynajmniej tacy w wieku Grodzkiej,
czy Biedronia. Tylko gówniarze robią
rumor. Grodzka i Biedroń, to
wytresowane pieski hochsztaplera
Palikota, którzy dzięki odgrywaniu
napisanych przez niego scenek o
tematyce "homo-trans" zdobyli
mandaty, tym samym nabijając tez jego
popularność. Przecież teraz wielu
modli się do Palikota jak do Boga
dzięki takim jego posunięciom. To
zadna nowina - takie sztuczki
(homo-trans) robił już David Bowie w
latach 60/70 celem podniesienia
popytu na swoje płyty. Palikot z
pomocą Grodzkiej i Biedronia jedzie
tymi samymi, bo sprawdzonymi
patentami. Powtarzam: Ja osobiście
nie wierzę i "inność"
seksualną ani Grodzkiej, ani
Biedronia. Oni sa hetero, aż do bólu,
a Wy wszyscy daliście się podpuścić
jak małe dzieci. Pozdrawiam
Wapniak / 2011-11-08 20:17 / Tysiącznik na forum
Jak wynika z tej karczemnej, typowo polskiej pyskówki, nikt tak za bardzo przedmiotowego tekstu nie czytał i nie odniósł się do jego treści lecz dał upust swoim emocjom, fobiom, skrywanym lękom, hipokryzji i kołtuństwa. Krótko:Polskiej Głupoty. Ciekawe, że najgorzej na tym tle wypadają tzw. wierzący i katolicy. Podobno to nie to samo... jak tu ktoś zauważył. Wracając do meritum, może byłoby dobrze odnieść się do treści wywiadu, poniekąd wcale nie głupiego. Skończyć z panoszącym się chamstwem, inwektywami i pamiętać, że ponoć Bóg jest dobry i łaskawy, dał nam łaskę i stworzył nas na swoje własne podobieństwo. Z całym dobrodziejstwem inwentarza miłosierdzia Pańskiego. Czyż nie tak jest napisane Wy, którzy przy każdej okazji wojujecie instrumentalnie symbolem krzyża?
Więcej. To Wy, tacy jak Wy, daliście mi powód aby dać sobie spokój na zawsze z wszelaką wiarą i kościołem. Za co Wam serdecznie dziękuję.
P.debie życzę wytrwałości. Pozdrawiam.
jakub2 / 79.162.123.* / 2011-11-12 15:28
Wapniak Witamy jeszcze jednego zboka
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-11-10 23:32
Ciekawe na jakich badaniach opierasz ćwoku twierdzenie ,że najgorzej wypadają katolicy i wierzący,do tego tak zwani(tzw)?To tylko twoje chore insynuacje,bo wśród niewierzących pewnie jest ten sam % ludzi potepiających pedalstwo i inne odchyłki!
nie panslavik / 83.7.115.* / 2011-11-08 22:43
Towarzyszu Lektorze , to swiete słowa. Nie na darmo "nasz przyjaciel " Engels (ten od Marksa) rzekł ze Słowianie ( Polacy sa Słowianami) to Aborygeni Europy,ktorzy powinni zniknąc
pustosłowie / 81.219.160.* / 2011-11-08 21:12
Jako obiektywny i wolny od zabobonów człowiek proszę powiedzieć-więcej ludzi w Polsce zabili i maltretowali komuniści, czy katolicy.Żeby była pełna jasność.Dla mnie widok gostka ze sznytami na ręku mówi,że ma on problemy z osobowością i wolałbym nie zostawiać dzieci pod jego opieką w parku, choć teoretycznie może być łagodny jak baranek.
BUFET_W_WARSIE / 2011-11-08 20:39 / By-WALEC forum
Nareszcie jakiś zdrowy głos.Zgadzam się z powyższym w 100%.Oczekuję zmian mentalnych w tych chorym społeczeństwie "skatolicyzałym",myślę,że z każdym pokoleniem będzie lepiej i wykruszy się ten sztywny,patologiczny twór nietolerancji,zajadliwości,choroba duszy,fałszywy katolicyzm....jako wytłumaczenie niedorozwoju umysłowego,braku zmysłów,braku pokory,braku temperamentu....na pohybel poprawności !!!
bMal / 83.14.11.* / 2011-11-08 15:19
to i nie dziwi próbowanie zrównania wieku .
enedue / 195.14.4.* / 2011-11-08 14:53
Miriam. W Polskiej gorszej wersji. Fuj....
acomitam / 109.197.60.* / 2011-11-08 14:30
Ciekawe jak teraz czują się panowie zwykli całować na powitanie panie w rękę? Cmok i ta niepewność, czy się aby nie cmoknęło faceta. Chciałbym zobaczyć minę takiego w TV. Uhaha...
Elektro Devil / 2011-11-08 15:14 / Tysiącznik na forum
chyba tylko idiota, albo w najlepszym przypadku blazem mógłby cos takiego zrobic.
Elektro Devil / 2011-11-08 13:55 / Tysiącznik na forum
Szkoda zastanawiać się nad tym nawet...

wybierzcie jego(ją) na Premiera, przegonimy Europę w nowoczesności o kilkanaście lat....
deba / 95.49.247.* / 2011-11-08 14:15

wybierzcie jego(ją) na Premiera

A poza tym to on(a) jest glupi(a), gorszy(a) od innych poslów. Od takiej np. mojej ulubienicy Kempy albo Macierewicza, Tomaszewskiego, agenta Tomka? Masz juz wyrobione zdanie na ten temat. A może to nie ma znaczenia?
ździcho / 178.42.29.* / 2011-11-08 15:18
A ja na przykład nie chcę,by ktoś,kto się kastruje, przyprawia silikonowe cycki i wszczepia sobie estrogen uwchwalał dla mnie ustawy moralne, według których ja mam żyć. Niech sobie będzie hermafrodytą czy czym tam sobie chce, ale nie pcha sie do decydowania o tym jak inni mają żyć.
młoda, pyskata / 213.146.55.* / 2011-11-09 00:09
A ja ja jestem za ustawą, według której będzie się utylizować zaraz po urodzeniu takich pieprzonych zabobonnych i bezmózgich troglodytów jak ty. Skoro już żyjesz to trudno, jednak żałuję, ze nie mogę ci obić twojego pieprzonego ryja za to, ze krzywdzisz tych, którzy już są wystarczająco pokrzywdzeni. S********* ćwoku!
stry ubek / 195.116.34.* / 2011-11-10 23:45
Łatwiej zutylizować tych z podwójnym chu=jem na czole bo to widać,a zabonnych po urodzeniu trudno rozpoznać!
deba / 95.49.247.* / 2011-11-08 17:08

uwchwalał dla mnie ustawy moralne, według których ja mam
żyć.

Oj Żdzichu, Żdzichu. A kto ci tam w tym sejmie uchwala ustawy moralne? Które to są te co je do moralnych zaliczasz?
Żyjesz jak chcesz albo jak umiesz. Nikt ci nie ma prawa nakazywać jak masz zyć. To i Ty tego nie rób. Każdy czlowiek wie lepiej co dla niego dobre.
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 11:04

Które to
są te co je do moralnych zaliczasz?

A te chocby zakazujace wypicia sobie jednego piwka na ławce w parku,bo może to kogoś moralnie zgorszyć. Jak juz miałby mi ktoś zakazywać tego, to wolałbym, żeby to był ktoś,ktoswoją nudę seksualną zabija w inny sposób, niż majstrowanie w swoich genitaliach.
Nikt ci nie ma prawa nakazywać jak masz zyć.

A jednak nakazują mi spożywać browara w wyłącznie w domu lub knajpie, każą jeździć w zabudowanym 50km/h itp. Zniosę to łatwiej od kogoś, kto posiada umiar we własnym życiu płciowym i się z nim nie obnosi
mysl / 77.237.3.* / 2011-11-08 12:55
Pan Krzysztof chyba nie wie co oznacza słowo tolerancja, a wystarczy spojrzeć do słownika, krótko zaznaczę tylko że tolerancja to co innego niż akceptacja.

Ubolewam nad losem tego narodu i kraju ale już niedługo, demografia jest nieubłagana i polaków już nie ma to tylko kwestia czasu.
Natomiast to państwo rządzone przez tą zgraję 460 cwaniaków i idiotów nie zasługuje na nic innego niż pogardę nic dla mnie nie znaczy zdanie jego urzędników, nagrody i odznaczenia przez to państwo nadawane, pluje na ten zdegenerowany twór, czego symbolem jest dla mnie od czasów wyborów pan kastrat Krzystof.
I to nie znaczy że nie jestem tolerancyjny, nie chcę krzywdy, nie zabraniam mu zmiany płci, natomiast nie akceptuję tego i nie będę go nazywał kobietą ani panią.
deba / 95.49.247.* / 2011-11-08 13:26

Natomiast to państwo rządzone przez tą zgraję 460 cwaniaków i
idiotów nie zasługuje na nic innego niż pogardę

Oni są emanacją spoleczeństwa. Czyli nas samych. Humoru ci oczywiscie nie popsulem bo Ty do tego narodu cwaniaków i idiotów nie zaliczasz się. Na pogardę nie zaslugujesz?
Polikarp / 83.26.194.* / 2011-11-08 09:27
Mój sąsiad puszcz przez dzień głośną muzykę z niskimi basami. czyli cała podłoga chodzi w moim mieszkaniu. Ileż można być tolerancyjnym. Na dodatek śpi w łóżku z psem (tak mówił) - mam na dzieję że nie będzie się z tym obnosił i wymagał akceptacji od innych.
Takie tam przemyślenia.
To jest mój program i wymagam tolerancji.
Bzdury? Oczywiście jak i partia Palikota.
ździcho / 178.42.29.* / 2011-11-08 12:34

Takie tam przemyślenia.

Trafne. Wszyscy wokół huczą: "Tolerancja, tolerancja!" Nikt jednak nie pomyślał, że wszystko na tym świecie ma swoje granice,zatem i tolerancja także. Idąc tym tokiem należałoby też tolerować nietolerancję innych i brak poszanowania naszych uczuć.Np. ktoś będzie głosno i śmierdząco p******** w zatłoczonym tramwaju, bo tolerancja...
at31a / 83.22.86.* / 2011-11-08 08:39
Dzięki tzw tolerancji Polska już raz zniknęła z mapy. Teraz ma na to szanse cała Europa.
deba / 95.49.247.* / 2011-11-08 12:16

Dzięki tzw tolerancji Polska już raz zniknęła z mapy

Coś ci się chyba pomylilo. Polska nigdy nie zniknęla z mapy przez tolerancję.
Jeśli chodzi o tę poslankę to ona ma w nosie twoją i tobie podobnym tolerancję. Ona ma prawo do przezywania tego jednego swojego zycia w/g wlasnych odczuć i rozumienia szczęścia. Natura czasem sie myli. Ona ją tylko poprawila. Nawet jednego slowa na ten temat nie powinno być. Żaden ciemniak i caly ten plebejski naród tkwiący swoją mentalnością w srednowieczu nie ma prawa wycierac sobie Grodzką gęby.
Wapniak / 2011-11-08 18:51 / Tysiącznik na forum
deba - Gdyby to ode mnie zależało z tymi ciemniakami posunął bym się o wiele dalej...
acomitam / 109.197.60.* / 2011-11-08 14:37
Pani/e Anno / Krzysztofie. Co tak ostro? :)
ździcho / 178.42.29.* / 2011-11-08 12:39

Natura czasem sie myli. Ona ją tylko poprawila.

Niektórzy uzurpują sobie prawo do poprawiania natury.Dopóki to jeszczerobią jedynie na sobie samych, to jeszcze pół biedy.Gorzej będzie jak zaczną ustawowo zmieniać płeć innymcelem wyrównania demografiii płci.Chińczycy juz o tym myslą.Ciekawe,kiedy Polska się tak "unowocześni"...
Żaden
ciemniak i caly ten plebejski naród tkwiący swoją
mentalnością w srednowieczu

A siebie samego jak byś określił?
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-11-10 23:54
masz rację,w tym anormalnym kraju łatwiej zmienić płeć niz nazwisko!
tesa1959 / 2011-11-08 21:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Niektórzy uzurpują sobie prawo do poprawiania
natury

Ciesz się, że natura stworzyła Cię tym, kim jesteś. Ciekawa jestem jakbyś się czuł będąc fizycznie mężczyzną a mentalnie kobietą.
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 11:10

Ciesz się, że natura stworzyła Cię tym, kim jesteś.

Nie mam powodu.Urodziłem się w ciele pół-Polaka, pół-Cygana. Zyję z tym. Nie zmieniam koloru cery tak jak Jackson, koloru rogówki oczu,koloru włosów. Mówię sobie trudno.
Ciekawa jestem jakbyś się
czuł będąc fizycznie mężczyzną a mentalnie kobietą.


Tego problemu nie było zanim nie zaczął ktoś pierwszy. Znudziło się komuś być chłopem,to przetrasseksualizował się na babę, a jak mu się znudziło być babą, to się z powrotem przeretranssekzualizował na chłopa.Niech se taki jeden z drugim (jedna z drugą) tak robi,ale niech taki ktoś nie reguluje mojego życia ustawami.Nie życzę sobie tego.
tesa1959 / 2011-11-09 12:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

.Urodziłem się w ciele pół-Polaka, pół-Cygana.

Dlatego też wyrzucasz swoje frustracje na innych? Ale wiesz, ja Cię rozumiem i nie potępiam Twego toku rozumowania.
Znudziło się komuś
być chłopem

Upraszczasz. To nie jest sprawa "znudzenia" płcią, ale sprawa psychiki. Ten problem był od dawna. Kiedyś transseksualizm był nie pomyślenia i takich ludzi nazywano "obojniakami". Pamiętam jeszcze takie określenie z dzieciństwa. Wtedy tego nie rozumiałam, bo rodzice nie rozmawiali z dziećmi na takie tematy. Temat seksu i seksualności był tematem tabu (u mnie w domu trochę było pod tym względem luźniej, ale nie do końca). Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić cierpienia tych ludzi.
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-11-11 00:00
Mylisz pojęcia=w obojnactwie jeden osobnik może zapłodnić sam siebie. W przypadku transseksualistów -oni po prostu chcą zaistnieć "w przestrzeni",tak jak pedalstwo poprzez swoje parady!
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 13:25

Dlatego też wyrzucasz swoje frustracje na innych?

Jakie frustracje? To jest mój kontrargument. Tyle, ze go nie zrozumiałaś.Ja mówię o tym, ze skoro posłem może byc ktoś, komu znudziła się jego dotychczasowa płeć, to czemu półkrwi Cygan czemu nie moze być posłem?
Kiedyś transseksualizm był nie
pomyślenia i takich ludzi nazywano "obojniakami
A to juz zależy co jest u jego podłoża. To może być efekt wychowywania przez rodziców chłopca na dziewczynkę, bądź nudne życie seksualne. Może być to też choroba. Jednego jednak zrozumiec nie mogę; dlaczego faceta,który zmienił płeć na kobietę, pociągają nadaslkobiety,tak jak przed operacją transseksualną.
Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić
cierpienia tych ludzi.


To skąd wiesz, że cierpią w ogóle? A druga rzecz: "To bardzo cierpiący człowiek.Swym cierpieniem zasługuje na to, by zostać posłem". A mnie sie do tej pory zdawało, że żeby zostać posłem,to jeszcze trzeba coś umieć,jeszcze cos trzeba zrobić dla innych, mieć jakieś koncepcje a nie tylko krzyczeć: Tolerancja! Tolerancja!
tesa1959 / 2011-11-09 13:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

to czemu półkrwi Cygan czemu nie
moze być posłem?

Nie może? A kto mu odbiera to prawo? Jeśli ma polskie obywatelstwo, to może.
Jednego jednak zrozumiec nie mogę;
dlaczego faceta,który zmienił płeć na kobietę, pociągają
nadaslkobiety,tak jak przed operacją transseksualną.

Tego to nie wiem i nie wiem czy tak jest w rzeczywistości.
To skąd wiesz, że cierpią w ogóle?

Bo wiem jak cierpią homoseksualiści, którzy nie mogą pogodzić się ze swoją seksualnością.
Swym cierpieniem zasługuje na to, by zostać
posłem".

Tego nie wiemy, czy to było wyłącznym powodem zostania posłem. Skąd wiesz, że Anna Grodzka nie ma kwalifikacji ku temu?
I ona akurat oprócz tolerancji, ma zamiar działać na rzecz rodziny, równouprawnienia kobiet, zwłaszcza tych wracających po urlopach macierzyńskich i zwalnianych z pracy itp.
Poczekajmy może na efekty tego posłowania, a potem oceniajmy działania, a nie status seksualny.
ździcho / 212.106.20.* / 2011-11-11 09:34
No dobra. To teraz napiszę to, co zostawiłem sobie na sam koniec, bo cała ta dyskusja (mam na mysli WSZYSTKICH dyskutantów na tym forum). Ludzie i ludziska (tesa, Ty też)! Czy Wy naprawdę w swojej bezgranicznej naiwnosci wierzycie, że Grodzka to transseksualistka, a Biedroń to pedzio?! Pogięło Was do reszty?! Ja nie wierzę, bo wiem , ze w tym kraju ludzie z takimi problemami siedzą zahukani w swoich domach, przynajmniej tacy w wieku Grodzkiej, czy Biedronia. Tylko gówniarze robią rumor. Grodzka i Biedroń, to wytresowane pieski hochsztaplera Palikota, którzy dzięki odgrywaniu napisanych przez niego scenek o tematyce "homo-trans" zdobyli mandaty, tym samym nabijając tez jego popularność. Przecież teraz wielu modli się do Palikota jak do Boga dzięki takim jego posunięciom. To zadna nowina - takie sztuczki (homo-trans) robił już David Bowie w latach 60/70 celem podniesienia popytu na swoje płyty. Palikot z pomocą Grodzkiej i Biedronia jedzie tymi samymi, bo sprawdzonymi patentami. Powtarzam: Ja osobiście nie wierzę i "inność" seksualną ani Grodzkiej, ani Biedronia. Oni sa hetero, aż do bólu, a Wy wszyscy daliście się podpuścić jak małe dzieci. Pozdrawiam
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-11-11 00:05
czy pisząc "rodziny" masz na myśli rodzinę lesba+lesba+adopcja?
tesa1959 / 2011-11-11 09:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, mam na myśli rodziny: ojciec+ matka + dziecko i ona też to ma na myśli.
deba / 95.49.247.* / 2011-11-08 12:50

Niektórzy uzurpują sobie prawo do poprawiania
natury

Opamiętaj się Żdzichu. Powinieneś sie zastanowić nad znaczeniem slowa uzurpuje. Wtedy nie byloby to co napisales tak zalosne. Chociaż tak zupelnie do rzeczy też nie.
A siebie samego jak byś określił?

A po co mam to robić.
ździcho / 178.42.29.* / 2011-11-08 15:21

Powinieneś sie zastanowić nad znaczeniem slowa uzurpuje.

Zastanowiłem się dużo wcześniej. Jestem wierzący i dla mnie poprawianie po naturze,topoprawianie po Bogu.
A siebie samego jak byś określił?

A po co mam to robić

Słusznie.Wyręczę Cię: Jesteś niewychowanym i zarozumiałym chamem.
Wapniak / 2011-11-08 19:01 / Tysiącznik na forum
..."Jesteś niewychowanym i zarozumiałym chamem" - o to słowa wyznawcy miłosierdzia Bożego.
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-11-11 00:10
A co ,może ma nadstawić drugi policzek?,a moze d...?
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 13:29

o to słowa
wyznawcy miłosierdzia Bożego.


Mylisz mnie z kims innym. Ja nic wspólnego z miłosierdziem Bożym nie mam. Nie wyznaję miłosierdzia Bożego. Ja w nie wierzę, a nie wyznaję, czy sieobnoszę z jakimiś deklaracjami.Nie czytaj tego, czego nie napisano.
tesa1959 / 2011-11-09 13:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tu akurat Twoja odpowiedź natrafi na mur: jak grochem o ścianę. Możesz dodatkowo być zjechany za to, że prowadzisz prywatną korespondencję na forum i namawiasz innych do swojego światopoglądu. Przerabiałam to.
deba / 95.49.247.* / 2011-11-08 17:17

Zastanowiłem się dużo wcześniej. Jestem wierzący i
dla mnie poprawianie po naturze,topoprawianie po
Bogu.

Ale co to kogo obchodzi? To, ze Ty jesteś zaślepionym klerykalem nie znaczy, że masz prawo do ingerencji w zycie najbardziej intymne drugiego czlowieka. Do dyskwalifikowania go z zycia publicznego. Gdybyś przestrzegal dekalogu to byś tego nie robil. Ale co tam dla katolików znaczy dekalog. W niedzielę pójdziesz z calą rodziną paradnie do kościólka i będzież uważal, że jesteś porzadnym czlowiekiem. A po wyjsciu gdyby byla taka możliwość to razem z podobnie żarlywie wierzącymi spalil Grodzką na stosie w centralnym punkcie na rynku.
Jesteś niewychowanym i
zarozumiałym chamem.

Oto jest slowo chrześcijanina.
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-11-11 00:14
jesli to jest życie intymne,jak piszesz,to po chu.... pchać się z tym na afisz?(do sejmu)
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 11:13

To, ze Ty jesteś zaślepionym klerykalem nie
znaczy

A Ty od razu wiesz z kim masz do czynienia? Skoro nie jest tak zmodernizowany jak Ty, to zaraz trzeba go wrzucić do jednego wora z ciemnotą parafialną, światły zarozumialcu?
tesa1959 / 2011-11-08 18:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Gdybyś przestrzegal dekalogu
to byś tego nie robil. Ale co tam dla katolików
znaczy dekalog

Deba, zagalopowałeś się. Ździcho jest wierzącym, ale nie katolikiem i w dodatku antyklerykałem. Dla katolików właśnie Dekalog znaczy i to bardzo dużo (dla żdzicha też, ale trochę inaczej go rozumie). Ja jestem katoliczką i właśnie ze względu na Dekalog śmiem zwrócić Ci uwagę na niewłaściwe traktowanie innych - V nie zabijaj nie dotyczy tylko bezpośredniego pozbawienia życia, ale oszczerstw, znieważania, obmowy, traktowania jak powietrze itp., bo takie traktowanie może prowadzić do utraty zdrowia a czasem i życia drugiego człowieka. To jest poniekąd zamach na wolność drugiego człowieka. Może lepiej sąd zostaw Bogu, jeśli jesteś wierzący. Jeśli nie, to zastanów się czy takie postępowanie wobec innych jest etyczne.
jakub2 / 79.162.123.* / 2011-11-12 16:16
tesa1959 " No proszę jaka katoliczka i na dodatek tolerancyjna lesba
deba / 79.191.182.* / 2011-11-09 07:49

Dla katolików właśnie
Dekalog znaczy i to bardzo dużo

To oczywiste, że uogólnienie którym się poslużylem jest zbyt daleko idące. Ale myślę, że wyczuwamy, że coś na rzeczy jest. Że jest dysonans między wiarą a wypelnianiem tej wiary trescią w codziennym zyciu.
Ja
jestem katoliczką i właśnie ze względu na
Dekalog śmiem zwrócić Ci uwagę na
niewłaściwe traktowanie innych

Ja juz chyba nie wierzę. Ale staram się żyć uczciwie. Tym bardziej, że w razie czego, znikąd pomocy. Do kosciola nie pójdę aby się wyspowiadać albo przynajmiej pomodlić tworząc w ten sposób zludzenie, że wszystko w porzadku i można od nowa wieść to swoje grzeszne życie.
Natter2 / 2011-11-08 19:41 / Tysiącznik na forum
Niema coś takiego w Dekalogu nie zabijaj. Mojżesz i Jozue wymordowali prawie cały Kanaan i Najwyższy ich jeszcze błogosławił. A wśredniowieczu stosy do czego służyły ?
tesa1959 / 2011-11-08 19:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
:))
Wapniak / 2011-11-08 19:06 / Tysiącznik na forum
Tessa - robię to po raz pierwszy nie, drugi: przestań bredzić... Ad vocem, nie odpowiem.
tesa1959 / 2011-11-08 19:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Znów nie na temat? Nie komentowałam Twojej wypowiedzi, a nikomu nic nie narzucam. Nie mogę jednak pozostawić bez echa niesprawiedliwej oceny.
Proszę, nie czytaj moich tekstów, jeśli tak Cię bulwersują. Ja nie czytam wszystkich, ale widocznie postawiłeś sobie za cel sprowadzenie mnie na jedynie właściwą wg Ciebie drogę. To jest Twoje prawo, ale nie obowiązek, a moim prawem jest wypowiadanie swoich sądów wg mojego sumienia i tyle.
maly kazio / 2011-11-08 07:43 / Bywalec forum
A mnie przeraża stanowienie prawa dla wszystkich przez pedagogów,psychologów i innej maści znawców . To czy ktoś jest taki czy inny jest mi obojętne ponieważ jestem tolerancyjny ale to czy ktoś "odnajdujący szczęście" w zabiegach chirurgicznych będzie stanowił prawo mnie drażni.Ale takie są prawa demokracji a właściwie to z władzą ludu ma to niewiele wspólnego, raczej jest to wynik kreowania rzeczywistości przez media,internet i gry wideo.A i za ciepła wódka była.
deba / 95.49.247.* / 2011-11-08 12:26

w zabiegach
chirurgicznych będzie stanowił prawo mnie drażni

Ani Ty mądry ani tolerancyjny. Ty raczej jakiś rozdrazniony. Z chorymi emocjami. Ale to taki u nas standard tego tolerancyjnego narodu. A ta operacja to byla na mózg, że tak cię to drażni?
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-11-11 00:21
Ty może i tolerancyjny,ale czy mądry?
maly kazio / 2011-11-08 12:34 / Bywalec forum
Nie rozumiesz słowa pisanego.Przeczytaj wywiad z Panem Krzysztofem vel Panią Anną to zrozumiesz o czym napisałem.I mniej emocji a więcej luzu ,jak będziesz się tak spinać to możesz mieć kłopot z okrężnicą albo jeszcze gorzej.
deba / 95.49.247.* / 2011-11-08 13:17

ponieważ jestem tolerancyjny ale
to czy ktoś "odnajdujący szczęście" w zabiegach
chirurgicznych będzie stanowił prawo mnie drażni

I co? Moze to co napisalem swiadczy o tym, że nie rozumiem slowa pisanego? A moze ty nie rozumiesz co piszesz? Albo drazni cię to co draznic nie powinno. Tak czy siak dobrze nie jest.
rumot słychać / 81.219.113.* / 2011-11-08 07:41
Miałem kiedyś tolerancję w lewym tylnym kole.Jechać nie szło a tak rumotało,że natychmiast do naprawy.Potem było znowu dobrze.

Najnowsze wpisy