Forum Polityka, aktualnościGospodarka

To Się Liczy: Ciepła zima nie poprawia sytuacji górników. Inwestycje oparte na węglu będą miały problem z finansowaniem

To Się Liczy: Ciepła zima nie poprawia sytuacji górników. Inwestycje oparte na węglu będą miały problem z finansowaniem

Wyświetlaj:
ateista / 5.172.247.* / 2015-12-29 18:57
górnicy stracą, ale wszyscy inni zyskają ponieważ zapłacą niższe rachunki, zatem ogólnie ciepła zima sprzyja sytuacji finansowej Polaków. Jeśli w Polsce większość prądu jest wytwarzana w elektrowniach węglowych to jak to się dzieje że cena węgla jest bardzo niska a cena prądu bardzo wysoka?
asdfsadfsdf / 80.54.117.* / 2015-12-29 18:47
Wystarczy Obniżyć stawkę VAT za gaz do 0% i akcyzę do 0zł. Wszyscy zaczną palić gazem
józio / 94.40.101.* / 2015-12-29 18:28
jeżeli mnie stać będzie ogrzewac gazem i moich sąsiadów to czemu nie dzisiaj wyrzucam piec węglowy montuję gazowy i ganiam na waleta za starą po chacie
piecu7444 / 83.6.61.* / 2015-12-29 18:15
Skoro CO2 nie stanowi problemu, to dlaczego elektrownie muszą płacić haracz ?
kris69443 / 79.186.253.* / 2015-12-29 18:08
mój dziadek mój ojciec i ja też palę węglem tak było jest i pewnie będzie nigdy nikomu to nie przeszkadzało dzisiaj to nawet na działce liści spalić nie można bo zaraz komuś to zacznie przeszkadzać, pewnie niedługo grila odpalić na posesji nie bedzie można bo dymi , oczywiście że wolałbym palic w domu czymś mniej szkodliwym ale nie ma na wsi do tego warunków olej opałowy drogi gaz tak samo w porównaniu do węgla już nie chcę wspomnieć o piecach - kotłach i całej instalacji by dostosować o rany z czym do ludzi.
antosss / 91.237.85.* / 2015-12-29 17:42
Uwielbiam jak moi sąsiedzi palą czym popadnie w piecach , nie da sie oddychać a niekiedy mało co widać .. Ludzie palcie normalnym węglem a nie najgorszym szajsem szanujcie kogoś i swoje piece ... Najlepiej wymieńcie na gazowe albo na pomby ciepła nie dość że to jest tańsze to jeszcze bezobsługowe !!! Wiem bo sam mam takie ogrzewanie ...
smiling / 37.190.133.* / 2015-12-29 18:17
masz kasę to się nie chwal bo ci Izbę Skarbową naślę (i nie " pomby ciepła " a pompę ciepła ) smiling
carbon / 79.185.47.* / 2015-12-29 17:20
Najlepiej zasypać cały piec, a zanim to się rozpali to połowa dzielnicy zasyfiona.
Zwykły Obywatel / 83.15.11.* / 2015-12-29 17:17
Szanowny Panie Zasuń, ja mieszkam w małej miejscowości i mam to nieszczęście mieszkać w domu (własnym) , mam oczywiście zainstalowany piec gazowy i znienawidzony przez całą sitwę europejską, łącznie z moim macierzystym krajem, piec na węgiel.
I niech sobie Pan wyobrazi Panie Zasuń, że na złość wam wszystkim palę w piecu węglowym.
Że na złość wam Panowie, zamiast spokojnie na jesień odpalić piec gazowy i z rękami w kieszeni cieszyć się ciepełkiem do wiosny.
Nie Panie Zasuń, ja na złość wam Panowie ekolodzy, babram się od jesieni w węglu, ja z nudów lubię codziennie rozpalać w piecu, wynosić żużel, czyścić piec, pilnować żeby mi się woda nie zagotowała.
Uwielbiam się budzić rano w zimniej sypialni i na złość wam nie przeszkadza mi to że dzieci rano siedzą przy śniadaniu w dresach.
Wy tam naprawdę macie zdrowego .............. (wpisz drogi potencjalny czytelniku dowolny wulgaryzm)
Szanowny Panie Zasuń, niech Panu wyobrażana podpowie, dlaczego ludzie w Polsce palą w piecach.
To może zamiast wyobraźni (bo gdyby Pan ją miał to nie p******** by Pan takich idiotyzmów)
1. Najwyższa cena za gaz i prąd w europie.
2. Zaporowa cena za olej opałowy.
3. Cena drewna opałowego wzięta z kosmosu.
carbon / 79.185.47.* / 2015-12-29 17:16
Skansen i jeszcze raz skansen, ludzie mają gdzieś że trują innych. Brak wiedzy i ignorancja to jedne z wielu grzechów Polaków. Bo mojsza racja jest najmojsza i nieważne że sąsiad zdycha dusząc się we własnym domu nie mogąc uchylić okna.
Zuzanna350 / 83.5.114.* / 2015-12-29 17:13
Bardzo chętnie zamienię palenie eko groszkiem na pompę ciepła żeby mieć w domu czyściej i nie p********** się z węglem i całym tym syfem. Jest tylko jedno ale - chcieć to jedno a móc to drugie. Wymiana pieca czy zamiana na inny system ogrzewania to jedno. Często wymaga to dodatkowych kosztów na ocieplenie budynku, wymiany okien. To spory wydatek i póty mądrale które radziły na szczycie klimatycznym nie wymyślą też jak pomóc ludziom żeby mogli unowocześniać ogrzewanie a ich domy nie były paliwożerne nic z tego nie będzie.
qweq / 192.198.151.* / 2015-12-29 17:08
Nie wiem czy wiecie, ale problem smogu nie ma źródła w piecach (czy nawet rzekomych śmieciach), a wyłącznie w złym, starodawnym i nieefektywnym systemie opalania pieców zasypowych?

Ludzie palą od dołu, czyli trzymając żar na dnie pieca, a dosypując węgla od góry - bo tak prościej i tak się wydaje że słusznie, bo tak się pali np. drewnem w ognisku.
Ale efekt jest taki że węgla na górze się nie pali, a się go smaży, co powoduje wydzielanie substancji szkodliwych - substancji smolistych i sadzy.

A piec należy ładować cały porcją węgla na całe palenie i zapalać węgiel od góry żeby ten mógł schodzić w dół (tak działają piece podajnikowe - podają węgiel od spodu) - spaliny są czyste, ilość ciepła o 20% większa, czas palenia o 30% większy.
Czyli same zalety - czyste spaliny, niższa temperatura pieca utrzymująca się przez dłuższy czas, czyli równe, efektywne i ekologiczne grzanie.
Do tego czysty komin, a nie zawalony sadzą grożący samozapłonem.
Edi Zabierzów / 83.10.241.* / 2015-12-29 20:15
100% racji. Trzeci sezon grzewczy palę od góry i piec nie jest zasmolony, nie kopci. Wypala się wszystko i pali się dłużej.
d,w, / 91.233.115.* / 2015-12-29 21:15
Ale trzeba poczekać aż się wypali do końca i wyziąbi w domu, a to nie jest już tak efektywne nagrzewać od nowa tym bardziej podczas mrozów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dddrobak.pl / 94.240.41.* / 2015-12-29 17:05
Nie to, że Polacy mało zarabiają w mojej wsi nie ma nawet gazociągu a wola bym ogrzewać dom gazem koszt podobny do węgla a przynajmniej czysto i bez obsługowo. Inna sprawa ze większość kotłów na węgiel są z roku, w którym była zima stulecia.
CO2 unieszkodliwione / 5.172.238.* / 2015-12-29 16:53
Dzięki takim "fachowcom", jak Zasuń, to Polska będzie "leżała" na węglu, Po Wieki, Wieków, Amen.... Dobrze, że się zdążyliśmy przesiąść z powozów konnych do samochodów... Chociaż nigdy nie wiadomo.
lolek849 / 93.105.182.* / 2015-12-29 16:10
W Polsce problem jest w tym że społeczeństwo za mało zarabia i przeciętnego Kowalskiego nie stać na drogie ogrzewanie ekologiczne .Porównajmy ceny na zachodzie choćby z niemiec za gaz płacą 30 % mniej od nas ale zarobki mają czterokrotnie większe i w tym jest cały problem pomyślcie .
syn_sekretarza_PZPR / 77.237.31.* / 2015-12-29 16:14
Zobacz jakie zyski ma PGNIG. Jak myslisz na czym zarobili monopoliści?
eraa / 46.151.16.* / 2015-12-29 15:42
mieszkam W Żywcu w 10 lat rządów kapitalistycznych świń wycięto prawie wszystkie lasy w około to jest ekologia , za komuny sadzili za kapitalistycznych świń wycięli wszystko

Najnowsze wpisy