Forum Forum emerytalneInne

To się liczy: polityka emerytalna czy upolitycznienie emerytur?

To się liczy: polityka emerytalna czy upolitycznienie emerytur?

Wyświetlaj:
zuza11 / 83.20.145.* / 2015-08-27 09:56
Emerytura obecnie przecietnego szaraka wystarcza na szara maśc na pchly, więc tutaj nalezy nie brac podatku aby ten człowiek nie głodował na starość, podatki dla bogatych powinny byc słone bo ich stac na nie więc niech płacą LUCJA KRYSZAK
yytr / 89.73.194.* / 2015-08-27 09:56
Ja mam wrażenie że Polaczki uwierzyły że w ZUSie jest kapitał, hahahahahahah. DE..le.
Emerytowany / 77.6.122.* / 2015-08-27 09:54
Jesli sie pracuje za najnizsza krajowa bo tak wymaga pracodawca i z tego wzgledu odprowadza mniejsze skladki to o czym tutaj mowa!!! Trzeba zmienic polityke placowa- Na tym systemie bogaca sie wlasciciele firm. Druga sprawa. Gdzie sa piniadze ktore odkladalismy na emeryture. Ja i moja pracowalismy na to ponad 45 lat. Zona juz nie zyje a co sie stalo z jej emerytura ? W Niemczech po smierci wspolmalzonka zyjacy pobiera dwie emerytuiry. Swoja i po wspolzanku tzw. mniejsza. W Polsce okradaja emerytow. Jakie pensje maja politycy i urzednicy ZUS ?? Hanba,hanba i jeszcze raz hanba.
sredniamaturalne / 89.200.228.* / 2015-08-27 09:53
a owoc żywota Twojego JE ZUS
Włodek58 / 194.242.62.* / 2015-08-27 09:52
Po 40 latach pracy moja emerytura będzie podobna do obecnej pensji- różnica około stu złotych.
Straszenie liczbami ludzi to paranoja. Dane mam z kwitków ZUS-u jakie dostałem ostatnio.
Do emerytury zostało mi 7 lat , po co mam pracować do 67 roku. Niech mi eksperci odpowiedzą.
marek 57 lat / 79.191.109.* / 2015-08-27 10:16
Jesteś stary i tępy. Tobie tak wychodzi, bo pracowałes przed 1999r i masz doliczony kapitał początkowy, który jest bardzo korzystny dla emerytów (jest ponad dwukrotnie zawyżony w stosunku do wpłaconych składek) i on decyduje o emeryturach ludzi w tym wieku. Ale kapitał z prawdziwych składek (od 1999r) jest niewielki Przykład. Ktoś przez 40lat (480miesiecy) zarabia średnią krajowa - brutto 4.000zł. Miesięczna składka emerytalna wyniesie niecałe 800 zł x 480 m-cy = 384.000, a więc emerytura wyniesie: 384.000 : 250 = 1730zł brutto = ok. 1400zł netto
abuksan / 83.14.210.* / 2015-08-27 10:27
Miałbyś rację gdyby składki w ZUS nie były waloryzowane. Waloryzacja na poziomie 4% praktycznie podwoi zgromadzony kapitał i wysokość wypłacanej emerytury. Natomiast wydłużenie wieku emerytalnego o dwa lata zwiększy ilość tych co "niedoczekali" i tylko o to w tym interesie chodzi.
zeno / 89.73.236.* / 2015-08-27 10:00
PANIE WLODKU chyba sie PAN myli.ja po 43 latach pracy mam 500 zl, mniej niz zarabialem.chyba zapomnial PAN odliczyc podatek i 200 zl, na fundusz zdrowotny.
ekspert / 89.67.247.* / 2015-08-27 10:00
po to abyś miał własnie taką emeryturę. Gdybyś teraz przeszedł - w wieku 60 lat -dostałbyś w wysokości 1/3 tego co dzis zarabiasz.
toefl / 83.29.58.* / 2015-08-27 09:51
Emerytury winny zależeć tylko od zebranych , czyli zapłaconych składek .Ale suma wypłacanych emerytur może być tylko taka jak sumarycznie zbierane składki w ZUS , bez żadnych dotacji z budżetu państwa .
To te dotacje spowodowały wzrost długu publicznego o 340 mld zł - a całość to już jeden bilion zł .
Pora skończyć z tym zadłużaniem kraju na koszt przyszłych pokoleń . To emeryci przejedli majątek po PRL a jak widać teraz mocno zadłużają kraj .
leszek619 / 77.114.57.* / 2015-08-27 09:50
Przede wszystkim trzeba skończyć z różnymi przywilejami różnych grup społecznych. Rolnicy ,górnicy. kościół katolicki itd. Każdy ma pracować na swoją emeryturę.W tej chwili nie którzy umierają szybko po przejściu na emeryturę lub jej nie doczekają. Inni niskie płacą składki ,lub mają przywileje i żyją kosztem uczciwie pracujących.
esentia / 109.95.94.* / 2015-08-27 09:47
Co jest wrogiem Naukowca i zmorą Empiryka? Oderwanie od rzeczywistości. Od polskiej Rzeczywistości polski profesorze Modzelewski. Zostaniesz na starość, nie dość bez sowitej emerytury, ale i bez czci. Zawsze możesz Pan liczyć na wdzięczność KPP Lewiatan i BCC, puki "notowania" pozwolą....
Wiem / 85.128.70.* / 2015-08-27 10:00
Na "doradzaniu" jak płacić podatki TWÓRCA POLSKIEGO SYSTEMU PODATKOWEGO ZARABIA MILIONY MIESIĘCZNIE WIĘC MA GDZIEŚ EMERYTURĘ....zfrywa filantropa, nauczyciela dobroczyńcę...ale tylko zgrywa...
Grzegorz480 / 79.190.238.* / 2015-08-27 09:46
"Trzeba wrócić do systemu solidarnościowego, kiedy dzieci płaciły na emerytury seniorów." - pod warunkiem że MOJE dzieci będą płaciły na MOJĄ emeryturę a nie bezdzietnych egoistycznych singli.
esentia / 109.95.94.* / 2015-08-27 09:59
Te POwskie dziady już to wszystko wliczyły, a pański system działa z kroplówki Rządowej. Będzie jeszcze gorzej. Sęk w tym, że narodziny Polaków to dziś rzadkość, Ci którzy się szczęśliwie narodzili - kształcą się na Nasz koszt i wyjeżdżają za pracą. Zgotowali Nam ten los PO-PSL. Warunkami na rynku pracy. Liczyli gamonie, że "pracodawcy i biznesmeni" w Polsce, są uczciwi - na słowo. Dotowali robactwo i dziadostwo z Lewiatana i BCC, wmawiając Narodowi, że ta klika bandziorów wzniesie się ponad swój poziom i będzie zapewniać coraz więcej miejsc pracy. Te hieny ciągle wołają o więcej, głodnymi gębami: Bochniarzowej Heńki, Modzelewskiego i Mordasewicza. Howgh!
krzysztoff1955 / 2015-08-27 09:45
Jest wszystkim wiadomo że istnieje szara strefa a nikt nic z tym nie robi.Pierwsze to firmy ochroniarskie w których ludzie pracują po 400 a i więcej godz miesięcznie za stawkę około 5 zł za godz.Są tam zatrudniani rolnicy biorący nieopodatkowane dopłaty z unii za swoje ha blokując miejsca pracy ludziom z miast którzy latami są na zasiłku lub go wcale nie mając.Taki rolnik mający kilkanaście ha ziemi nie jest zainteresowany pracą w swoim gospodarstwie w którym to nie ma tam żadnego inwentarza przydomowego nie ma też żadnych przydomowych ogródków warzywnych bo i po co idzie do pracy jako pseudo ochroniarz lub cieć nie będąc zarejestrowany blokuje miejsca pracy ludziom w miastach którzy tej pracy naprawdę potrzebują.Są tam zatrudnieni emeryci i renciści taż nie zarejestrowani pracujący w szarej strefie nie mając świadomości że każdy przepracowany kwartał daje możliwości wyższej emerytury czy renty.Mieszkaniec wsi powinien dostarczyć każdemu pracodawcy zaświadczenie z gminy że nie posiada na siebie żadnych ha i dopiero wtedy miałby prawo do zatrudnienia.Gdyby ci rolnicy nie blokowali na czarno tych miejsc pracy to stawki w tych firmach opiewały by na około 10 zł za godz a nie 5 a od tych zarobków odprowadzony byłby ZUS i podatki do skarbu państwa nie mówiąc już o zmniejszającym się bezrobociu.Druga dziedzina gospodarki to transport międzynarodowy gdzie kierowcy są zatrudniani na najniższej krajowej od której to odprowadzany jest ZUS i podatki.Kierowca robiący po około 10 do 15 tys kilometrów miesięcznie nie jest w stanie przejechać tych kilometrów w ciągu 168 godz jaki obowiązuje w kodeksie pracy.Kierowcy się na to godzą zarabiając po około 6 7 tys zł nie wiedząc że w ten sposób ich emerytury w przyszłości będą śmieciowe.Tracą na tym pracownicy ZUS i skarb państwa z tytułu nie odprowadzanych podatków.Następne to likwidacja funduszu kościelnego który to pochlania około 10 miliardów rocznie o ile nie więcej i likwidacja KRUS około 17 miliardów rocznie likwidacja religii w szkołach kolejne kilkaset milionów.Można też spróbować potraktować dopłaty unijne jako dochód i je opodatkować.Te przykłady to tylko wierzchołek góry lodowej które świadczą o tym że możemy wrócić do starego wieku emerytalnego lub uzależnić go od stażu pracy
eere / 188.137.91.* / 2015-08-27 10:06
Co się tak czepiłeś tych hektarów? Moi rodzice mają/dzierżawią w chwili obecnej jakieś 30 ha, no majątku z tego nie ma. Druga sprawa, że dopłaty z unii też się konczą i jest coraz gorzej.
Tesciu ma jakieś 8-9 ha i berze za to jakies 8 tysiećy na rok z dopłat, majątek? nie wydaje mi się, tyle to ja w dwa miesiace na etacie wezmę.
Tesciu musi wiec robić na etacie dodatkowo, mówi, że jak tylko mu się trafi fuszka w okolicznym przedsiabiorstwie, to rzuca gospodarstwo.
Taka właśnie jest wieś, wychowałem się tam, więc znam te problemy i dlatego uciekłem do miasta.
Wieć proszę bajek nie opowiadać jak to rolnicy są nadziani, bo tego nie widać we wsi z któej pochcodzę.
Owszem jak ktoś rozwja gospodarstwo, ma następce, stawai na nowoczesnosć itp to ładnie zarabia, ale takich jest ylko kilku na okolicę reszta dziaduje
intruza / 95.41.117.* / 2015-08-27 09:49
Wiedział co powiedział ale madry na premiera
Baśka402 / 188.146.179.* / 2015-08-27 09:44
OK! powiedziała bym , wtedy , kiedy mieli byśmy pensje takie ż za życia mogli byśmy jechać na wczasy baz problemu bez pożyczki , trochę użyć i dać dzieciom to co potrzebują / bez przesady/ napewno by nikt nie narzekał że jest żle. Bo na starość można by chociaż wspominać jak było dobrze. ale całe młode życie od wypłty do wypłaty albo na raty i jeszcze na starość głodowe emerytury??? to życie nie ma sensu !!! A przykład z niemców nie mają prawa brać polacy. Bo Oni są na 3 miejscu a my na 60 miejscu jeśli chodzi o zarobki. My możemy się porównywać chyba już tylko do Afryki , Kto latem najwięcej przyjeżdża do polski i nietylko na wczasy ??? NIEMCY I się u nas rozpychają łokciami . I co za porównanie że niemcy to czy tamto ??? MY NIE MAMY SIĘ CZYM POCHWALIĆ....Wiadome jest jest kto ma dużo pieniędzy kto nam srednia zawyża i my cierpimy bo mówią że polacy tak dużą średnia mają
flakon5678909 / 212.182.96.* / 2015-08-27 09:43
Jak widze to Ekspert lub głupkowate znaki zapytania przy tytułach to niedobrzemi sie robi jeszcze Reklamy, dodatkowo jestesmy karmieni reklamami czy mamy na to ochote czy nie.Nasze media juz dawno zeszły na psy zreszta tu widac
res / 89.73.194.* / 2015-08-27 09:43
ZUS to zwykła piramida finansowa, która już nie długo sę yebnie. Robole to id...ci- wierzą że jak wszyscy będą płacić proporcjonalnie składki to będzie sprawiedliwe, przecież robole pracują najdłużej a odbierają najkrócej a do tego najniższe emerytury.To nie robole wymyśliły ZUS tylko czerwone elity PRLu.
ja54 / 89.231.84.* / 2015-08-27 09:42
Z jednej rządzący chronią złodziei "pracodawców" którzy przez stosowanie umów cywilnoprawnych zamiast umów o pracę okradają ZUS, a z drugiej płaczą że szykuje się katastrofa finansów ZUS i nie będzie pieniędzy na emerytury.
bbbb245 / 91.214.3.* / 2015-08-27 09:55
To załóż firmę i zatrudnij 100 osób na umowę o pracę. Powodzenia!
ja54 / 89.231.84.* / 2015-08-27 10:29
Prawo jest prawem i należy je przestrzegać i egzekwować. Jeżeli jest złe to trzeba dążyć do jego zmiany w sposób praworządny. Nie ma tłumaczenia dla łamania prawa. Bo np. dlaczego karać złodziei którzy kradną bo są biedni, głodni, nie mają pracy itd. W ten sposób można bardzo łatwo wymyślić tłumaczenie dla wszelkich innych przestępstw.
Tomasz744 / 79.187.232.* / 2015-08-27 09:41
Mogę pracować nawet do 100 lat pod warunkiem, że państwo traktuje wszystkich tak samo. System emerytalny zniszczyły i nadal niszczą przywileje emerytalne co niektórych lepszych Polaków.

Najnowsze wpisy