Forum Forum emerytalneInne

To się liczy: polityka emerytalna czy upolitycznienie emerytur?

To się liczy: polityka emerytalna czy upolitycznienie emerytur?

Wyświetlaj:
poz / 87.199.15.* / 2015-08-27 09:40
Na miliardowe prowizje z naszych składek w OFE to było rząd stać???? Więc niech pseudo eksperci nam nie wmawiają bzdur.
M_SK / 78.11.149.* / 2015-08-27 09:40
już 40-to latkom trudno znaleźć pracę wszyscy chcą młodych i doświadczonych 20-ot latków tak aby mogli zap......lać po 12 godzin za marne grosze. wmawia się im, że praca to rodzina i trzeba się jej oddawać bez reszty potem się ich wyrzuca tak przed 40-tką i nowych zatrudnia. To jest chore ....
a pracować mamy do 67 lat .... ludzie będą mrzeć z głodu albo państwo będzie wydawać więcej pieniędzy na pomoc dla najbiedniejszych czyli przedemrytów..
To jest chore
W******** / 37.152.19.* / 2015-08-27 09:40
Skoro porównują czas przechodzenia na emeryture w niemczech, to niech napiszą też, że tam masz normalną pensje a nie tak jak w polsce. Poza tym tam to masz emeryture a nie kieszonkowe jak w polsce...
res / 89.73.194.* / 2015-08-27 09:39
Polacy to idioci.Myśląc że jak podniosą koszty pracy (zus) to wszyscy będą mieli emerytury. A największe deb..le to robole- uwierzyli że jak wszyscy będą proporcjonalnie płacić składki to będzie sprawiedliwie.Ja pie...ę przecież to właśnie robole płacą najniższe składki i najkrócej odbierają emerytury np. trep 15 lat pracy a 35 lat odbiera gdy robol pracuje 30 lat a odbiera 5 lat emeryturę. Absurdalny system z PRLu jest tym samym co św.Mikołaj dla dzieci.
Geopolitik / 178.36.248.* / 2015-08-27 09:37
Niestety nie można zgłosić do prokuratury zamordowania Instytucji Babci.
Buldog64 / 31.61.141.* / 2015-08-27 09:37
Pytanie: po co zatem płacić składki emerytalne?? A jeśli chodzi o Niemców to oni znają takie "zakłady pracy" w których można pracować nawet do śmierci.
aqa / 78.10.164.* / 2015-08-27 09:36
dziwią mnie komentarze -" jak chce pracować to pracę znajdzie"...owszem..ale czy kariera młodego wykształconego człowieka ma sie realizować w burger kingu przy zmywaku, czy na czarno gdzieś na zapleczu byle jakiej hurtowni?????a gdzie ambicje, marzenia, przyszłość?? mam dwa kierunki studiów , dwa zawody w tym jeden ściśle specjalistyczny i zarabiam grosze, bo jestem z małego miasta, a pracodawca uważa siebie za boga wszechkarającego. nigdzie nie wyjadę bo mam rodzinę dzieci..więc przstańcie co niektórzy wypisyać brenie o chęciach do pracy..ja je mam..i nic więcej
j 23 / 83.30.142.* / 2015-08-27 09:35
ja mogę pracować nawet do 80 ale na posadzie ministra >>bo tam nic się nie robi a kasa idzie duża ale jak sobie można wyobrazić prace w żłobku opiekunkę w wieku 67 lat . czy spawacza w tym wieku >> TYLKO TEN KTO MA LEKKĄ PRACĘ MOŻE SOBIE NA TO POZWOLIĆ
sch60 / 94.40.46.* / 2015-08-27 09:34
- Ekspert czy ułomek ? Polskie zakłady poniszczone , Strategiczne branżę w obcych rękach ., Korupcja , prawo chroniące i dbające o cudze interesy - gdzie tu miejsce dla polaka czy Polski ?
irma133 / 77.252.241.* / 2015-08-27 09:34
pieprzone polityki i ich sowicie oplacane eksperci typu petru ,jak mozna wydluzac wiek emerytalny gdy nie ma pracy jak ludzie maja zyc mniej wiecej od 50 do 67 lat bo nikt ich nie przyjmuje a wrecz zwalnia z pracy wylacznie chiodz w tym o to zeby zaoszczedzic w zusie a te pieniazki pojda na silownie, SPA i inne uciechy dla urzedasow no i oczywiscie szklane molochy.I niech nie mowia ze pracujac dluzej bedzie wieksza emerytura bo i tak mowia o 30-tu procentach emer.,a od 50 do 67 ubostwo i nedza w przezyciu albo i nie
gosc249 / 5.172.233.* / 2015-08-27 09:33
wy dziady w wieku 51 lat mam problem w znalezieniu pracy a kto zatrudni faceta w wieku 65 lat.
gościu / 188.146.128.* / 2015-08-27 09:33
Ktoś rżnie głupa -jak mówił klasyk.Już w momencie wprowadzania "reformy" na szkoleniach w których brałem udział była mowa o tym że : Na dzień dzisiejszy (okres szkoleń ) stopa zwrotu wynosi ok 70 do 75 % a po wprowadzeniu zmian ta stopa płatna z ZUS wyniesie 30 do 35 % bo takie będą gwarancje Państwa.Był to argument by zapisywać ludzi do II filara bo ten będzie pomnażał odłożony kapitał i wypłaty z drugiego filara pozwolą na "wakacje pod palmami"Dziś wiadomo że chodziło o to by Fundusze przytuliły składkę za prowadzenie kont i "pomnażanie " nie swoich pieniędzy bez żadnego ryzyka.Przekręt wtedy dokonany winien być zgłoszony do nagrody Nobla ,nie wiem tylko czy z ekonomii, pijaru,wielkość przekrętu czy coś jeszcze.To co dzisiaj wiadomo to tyle że emerytura np. moja po 40 latach płacenia będzie na poziomie "za mało żeby żyć i za wiele by umrzeć z głodu"Pocieszeniem jest fakt że będę miał wybór :Umrę z głodu (jak wykupię leki i zapłacę zobowiązania ) czy z choroby (jak zapłacę zobowiązania i kupię chleb ze łzami a na leki zabraknie )Pozdrawiam
antek_emeryt / 37.128.3.* / 2015-08-27 09:33
Czytając te posty to uważam, że wszyscy wypisują bzdury. Pytanie jest takie : czy jesteś za obniżeniem wieku emerytalnego z powiązaniem ze stażem pracy (40 lat). Przecież Duda w kampanii wyborczej mówił o przywróceniu wieku emerytalnego 60/65 lat. Jest to zasadnicza różnica, ponieważ skrócenie wieku emerytalnego będzie dotyczyło tylko pewnej części emerytów, którzy nie będą mieć 65 lat i więcej ale będą mieć staż pracy 40 lat i mogą pójść na emeryturę w wieku nawet 55 lat. Ludzie nie dajcie się oszukać z tym referendum DUDY ponieważ jest to oszustwo, które nie pozwala powrócić do wieku emerytalnego 60/65 lat. Jeśli zagłosujecie w referendum na TAK to wam później powiedzą, że przecież nie chcieliście powrotu do systemu emerytalnego przed reformą. Przecież także ZZ zbierały podpisy o przywrócenie wieku emerytalnego a nie skrócenie wieku emerytalnego dla wybranych ludzi. Ludzie skupcie się na tym, że w referendum chcą was zrobić w KONIA !!!!!!!!
cdd / 213.77.40.* / 2015-08-27 09:32
wpuscic wiecej imigrantów, oni będą pracować na nasze emerytury....
telomer / 109.95.94.* / 2015-08-27 09:39
Pod warunkiem urządzania zamachów terrorystycznych tylko na: posłów, senatorów, prokuratorów sędziów, wysokich samorządowców, wojskowych, ubeków, WSI-ków i urzędników. Oraz na byłych przedstawicieli tych profesji.
roman319 / 93.220.215.* / 2015-08-27 09:31
hehe jak można robić ludziom wode z mózgu.To kosmici wprowadzili umowy śmieciowe.To ufoludki spowodowały że całe młode pokolenia wyjechały z RP.I jakoś na zachodzie mają dzieci.Pewnie taka polityka prorodzinna i korzystna dla młodych jest w naszej ojczyżnie że wyjeżdżają oni tylko dla turystyki.Albo dlatego że lubią pracę na zmywaku.A co do różnych funduszy emerytalnych to proponuje Panu expertowi żeby mi powierzył swoje składki a ja sie nimi zaopiekuje za 10% wartości niezależnie od zysków i strat tak jak to czyniły fundusze.

Najnowsze wpisy