Forum Forum inwestycyjneFundusze

to teraz niemiaszki,brytyjczycy i inni fundy będą umarzać?

to teraz niemiaszki,brytyjczycy i inni fundy będą umarzać?

tasses / 2008-01-21 22:43
Jeżeli dopiero dzisiaj u nich tak walneło w dół to chyba teraz oni będą uciekać ze swoich funduszy przez co nasza giełda i zarazem fundy będą mieć nowego lidera spadków którego można by dogonić.czyli ten tydzień raczej wzrostowy (nie spadający) też raczej nie będzie. Czy może coś źle rozumiem w tej całej gierce.Bo tak sie zastanawiam czy może to nie czas na jakieś drobne zakupy.pozdrawiam.
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-01-22 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W krajach, które wymieniłeś takie rzeczy dziać się będą na dużo mniejszą skalę. W odróżnieniu od polskich banków tam jest inna polityka obsługi klienta. Jeśli przychodzi pacjent, który jest zielony w inwestowaniu, to nie dostanei on mozliwości zakupu funduszu akcyjnego, chyba, że uprze się bardzo i podpisze kilka oświadczeń, które będą dupochronami dla banku.
U nas jeszcze dysrtybutorzy pchaja ludzi w akcyjne, bo na tym mają najwyższe prowizje, a z drugiej strony klienci ich nie skarżą za złe rekomendacje.
spod londynu / 78.149.208.* / 2008-01-22 19:21
Bardzo dobry komentarz. Moi rodzice (emeryci) poszli w sierpniu do banku PKOBP z chęcią zakupu obligacji. I jakaś wredna krowa w okienku im powiedziała że "teraz to wszyscy kupuja fundusze a nie obligacje" i nestety dali sie suce nabrać . Nie konsultując się ze mna, mimo ze dzwonie do Polski prawie codziennie, kupili jakieś akcyjne g.....o. Rodzice nie wiedza kompletnie co to sa fundusze i na jakich instrumentach się operają. Nikt nie starał im sie wytłumaczyć z jakim ryzykiem sie to wiaże. Podobnie polskie banki i inni doradcy z bożej łaski nabrały tysiace starych ludzi . Powinni takich doradców wykastrować a potem ukamieniować
agbi / 195.187.84.* / 2008-01-23 17:36
ja też nie znam sie na funduszach i nie wiem na jakich instrumentach sie opierają. Ale chciałam sobie kupic. Nie wiedziałam nawet jaką prowizję mi pobiorą przy nabyciu, a z zakupem nie mialam problemów. Tylko nie wiem dlaczego przy wycofaniu funduszu pobrali mi raz jeszcze opłatę, nie wiem z jakiej racji zrobili to dwa razy.
spod londynu / 78.149.122.* / 2008-01-24 00:18
Od wielu dni jaja sobie robisz na tym forum. Szczerze mówiac miałem niezły ubaw gdy przekomarzałaś (ałeś??) się z Krzyśkiem, Maksem i innymi. Mysle że trochę humoru nie zaszkodzi, szczególnie teraz . Tak trzymaj.
beal27 / 2008-01-23 18:52
Witam. Do niedawna tez niewiele wiedziałam jak to jest ztymi funduszami. Zakupiłam Arkę zrównoważoną 2 lata temu. Pięknie rosło więc się nią zbytnio nie interesowałam. tylko sprawdzałam na r-ku jak kasy przybywało. A ja naiwnie sądziłam, że tak bedzie ciągle. Az przyszła jesień 2007 i stop, potem do tyłu. Patrzyłam jak topniał mój prawie 2-letni zysk. Jeszcze go trochę zostało, ale na sprzedaz jest za późno. To dla mni e sroga nauczka. Teraz dopiero czytam różne strony o inwestowaniu, analizy, zapisałam się do "funduszy pl"( do 1 marca za darmo porady , komentaże). Zaczynam powoli cos rozumieć. A w sprawie opłat, tyle mogępowiedzieć, że zakupując fundusz np. Arkę zapłaciłam prowizję za wejscie i po roku mogłabym ją sprzedać bez ponoszenia opłaty, ale przed upływem roku musiałabym ją ponieść( wysokość zależy po ilu miesiącach się sprzedaje). Konwersję za darmo można zrobić po upływie miesiąca. Na razie z Arki nie wychodzę, ale zakładam konto w mbanku. i tutaj planuję zakupić jakieś fundusze. Piszą, że za darmo prowadzenie r-ku, konwersja i sprzedaż jednostek. Teraz zanim wykonam jakis ruch , dużo czytam, zaglądam na forum, trzeba na to poświęcic trochę czasu, alew końcu to moje pieniądze. Kazdy fundusz publikuje tabele opłat. Ztym tez trzeba sie zapoznać. Za długi mój wywód, myślę, że coś z niego sie dowiedziałas, pozdr.
agbi / 195.187.84.* / 2008-01-23 19:12
Dziękuję :)
Ja też założyłam konto w mbanku. Przed chwilą złożyłam zlecenie :) Nie wiedziałam które wybrać, bo były dwa (eKonto i eMax). Wybrałam eKonto, chociaż nie wiem czym sie różnia i jakie to ma znaczenie. A Ty które wybrałeś? Troche dlugo będzie trwało zakładanie tego konta, zanim przyślą umowę do podpisania to fundusze pójdą w górę, a ja chce kupić teraz. Wczoraj sprzedałam, to był błąd, bo straciłam dużo kasy. Już nic nie kupię na Inteligo, pobrali im wysoką prowizję, w mBanku będę miała fundusz za darmo i będę mogła zmieniac go codziennie aż odzyskam wszystkie pieniądze. Wtedy dam sobie spokój z tymi funduszami. Kupiłam w październiku gdy były drogie, a sprzedałam wczoraj, zostało mi tylko 2/3 kasy. Co to za interes! Tutaj na forum proponują jakiś Aegon, ja nawet nie wiem co to jest. Pan o nicku Krzysiek29 zaproponował mi założenie konta w mbanku, napisal że tam są za darmo fundusze, bez prowizji. Właśnie o coś takiego mi chodziło :) Kupię sobie jakiś i będę go wymieniała gdy będzie spadał na inny. Muszę odrobić straty. Myślę, ze mi się uda. Nie spocznę dopóki tego nie dokonam. Tobie również życzę powodzenia :)
Jesteś bardzo miły. Niektórzy wypowiadali się tutaj że ja "śmiecę po forum", to cytat. Zrobiło mi się przykro. Zamiast pomóc mi, bo nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie to naśmiewaja się ze mnie przy każdej okazji, może tak podbudowują samych siebie. Zarozumiali i niepomocni. Utworzyli tutaj sobie hermetyczny kąg do którego nie maja prawa wstępu niewtajemniczeni. Używają pjęć których nie rozumiem i nie chcą wyjaśnić.
miki3d / 2008-01-24 14:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mają rację niektórzy traktując Cię "z buta". Dlatego, że jesteś leniwa. Odpowiedź na większość rzeczy, o które pytasz znajdziesz wpisując te hasła w Wikipedię lub google. A informacje, które tam znajdziesz są bardziej wiarygodne niż nasze, a do tego opisane zrozumiałym jezykiem.
max1224 / 2008-01-24 00:07 / Tysiącznik na forum
a to teoria spiskowa jeśli chcesz to wskażę kilka przykładów na to że udzielałem Ci pomocy na tyle na ile potrafię wyjaśniałem np."cyferki 2500" a wniosek z tego jest taki albo stawiasz pytania i nie raczysz przeczytać odpowiedzi albo robisz sobie żarty i podpuszczasz ludzi którzy bezinteresownie starają Ci się pomóc osobiście nie mam zdania w tej kwestii jeśli znam odpowiedź na pytanie które stawiasz to odpowiadam no chyba że ewidentnie lecisz w kulki jak z tą giełdą w soboty i niedziele mało tego na dodatek Twoje oceny ludzi piszących na forum niewiele mają wspólnego z dobrym wychowaniem
beal27 / 2008-01-23 20:08
Do Agbi, Złożyłam zlecenie na ekonto z dodatkiem makler czy cos takiego. Tylko jestem ciekawa jak długo sięczeka aż kurier przywiezie umowę do podpisania. Ja myśle zakupic jakis fundusz na dniach, więc nie wiem czy zdązą. Jak się zdecydujęna zakupy to trudno kupię w moim banku od arki. Tylko po co płacić 1,5% prowizji za wejście skoro w mbanku ma być za darmo. a swoją drogą to szkoda,że nie wytrzymałas i sprzedałaś teraz. Też mam 2 fundusze( w tym 1 akcyjny), ale się zaparłam i nie sprzedałam. Czekam. Myślę jeszcze dokupić ,żeby obniżyć tamtą cenę gdy kupiłam drożej. Pozdr.
agbi / 83.24.105.* / 2008-01-23 20:34
Ja też żałuję, bo pobrali mi dużo wyższą opłatę, niż sądziłam, chyba ze 4%, na początku i na końcu. Aż dwa razy! Straciłam 1/3 pieniędzy. Miałam zamiar kupić spowrotem ten sam fundusz, tylko większą ilość jednostek, bo są teraz tanie. Ale z powodu tych prowizji nie opłaca mi sie. Inteligo jest pod tym względem bardzo nieprzyjazne.
Na podpisanie umowy z mbankiem trzeba będzie zaczekać chyba miesiąc. Ja zamówiłam od razu z takim czymś potrzebnym do założenia funduszu, SFI, czy coś takiego. W tym czasie wartość jednostek moze pójść w górę. Mam pieniądze i mogłabym kupić teraz jednostki, ale nie dam tym funduszom ani grozsa więcej. Będę obracała tylko tym co mi zostało po starym funduszu, az odrobię stratę! I pa pa fundusze na zawsze!
miki3d / 2008-01-28 11:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dowiedz się, czy w funfudze PKO/CS jest coś takiego jak "reinwestycja". Niektóre fundusze umozliwiają wejście z powrotem bez ponownej opłaty wejściowej, jeśli kasa wraca do nich do 60 dni.
wyspiarzDK / 2008-01-23 19:33 / Leszcz na dnie
nie gryż ręki, która Cię karmi
jak możesz tak pisać...Krzysiek polecił Ci najodpowiedniejszy bank miki z maxem odpowiadają na twoje pytania po 5 razy, a to że czasem im nerwy puszczają jak im zadajesz pytania na które sama znasz odpowiedż to o niczym nie świadczy. Z moich zasług wymienię choćby sprawę gwiazdek, a tak notabene to mnie rozczarowałaś bo po tygodniu wzmożonej dyskusji nie chce ci się nawet zarejestrować na forum żeby je dostać!
agbi / 195.187.84.* / 2008-01-23 19:51
Panu Krzyśkowi jestem bardzo wdzięczna. Udzielił mi znakomitej rady, bardzo trafnej, bo na czymś takim mi właśnie zależało. Już zlożyłam zamówinie na założenie konta w mbanku.
A ci dwaj panowie, max i miki piszą tak, że nic nie rozumiem, jakieś nazwy, pojęcia które mi nic nie mówią. Dobrze wiedzą ze nie jestem w stanie skorzystać z ich rad, bo nie rozeznaję sie w tym o czym piszą. Piszą raczej dla siebie nawzajem, albo żeby się wykazać. Napewno nie kierują sie chęcią pomocy. Gdyby chciali mi pomóc napisaliby w sposób jasny, zrozumiały dala laika. Taka cyferka 2500 nic i nie mówi, jak też rada o Aegonie, który nie wiem czym jest i gdzie go szukać.
annaw1218 / 2008-01-26 17:10
az mnie skreca! kobieto!!! ja tez, kiedy pierwszy raz zajrzalam na to forum czulam sie jak na lekcji chinskiego. Ale na litosc boska! zeby az tak niczego nie pojmowac!!! rob sobie notatki z odp. innych albo drukuj i zaznaczaj pojecia kt nie rozumiesz - nie chodzilas do szkoly?! albo faktycznie drwisz z tych kt. sie przejeli twoja historia...zenujace!!!
miki3d / 2008-01-23 22:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z jakiego miasta jesteś agbi?
tommmyzzz / 194.17.229.* / 2008-01-23 20:22
Agbi,
Aegona znajdziesz www.aegon.pl. Ilość dostępnych funduszy zależy od tego, na jaki rodzaj portfela się zdecydujesz. Pobierają prowizje od wpłat. Uwaga - konwersja/zamiana pomiędzy funduszami jest mało elastyczna, może trwać nawet do 5 dni roboczych. Jest to bardzo ważne w sytuacji dużej zmienności notowań (chyba że jest się jasnowidzem i można przewidzieć, co będzie za 3-4 dni :( ).
pozdrawiam
weisse111 / 2008-01-25 18:11 / Bywalec forum
Witam.
Mam pytanie - chodzi podatek naliczony przy wypłaceniu kapitału z AEGON'a?
Jak on jest naliczany i od jakiej kwoty? od zysku z kapitału początkowego? Czy może od kpitału początkowego+zysk? Czy jeszcze w inny sposó?
Ja osobiście inwestuję w parasolu Uniona i wiem, że tam jest tylko podatek naliczany od zysku.
Dziękuję z góry za odp.
Pozdrawiam
agbi / 83.24.105.* / 2008-01-23 20:40
A jak szybko realizują zlecenia konwersji w mbanku? Konwersja to przechodzenie z jednego funduszu do drugiego, tak?
tommmyzzz / 194.17.229.* / 2008-01-23 21:14
Tak, zamiana jednostek uczestnictwa jednego funduszu na drugi - konwersja.
Nie wiem, jak jest w mBanku. Najważniejsze jest, z jaką datą wyceny jednostek robiona jest konwersja - z dnia złożenia zlecenia, czy też z dnia jego realizacji. W Aegon wycena jest z dnia realizacji zlecenia, a więc wielka niewiadoma. W Commercial Union dla przykładu zlecenia konwersji złożone do godziny 14.00 realizowane są z wyceną z dnia złożenia zlecenia.
miki3d / 2008-01-23 00:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiem, że w Europie zachodniej były za takei coś procesy i banki oddawały klientom pieniądze, które stracili na funduszach i akcjach.
miki3d / 2008-01-23 22:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z czystej ciekawości. Czy jak kupowałaś fundusz poprzez konto inteligo wiązało się to z wypełnianiem jakichś kwestionariuszy, quizów? Czy przy okazji rachunek internetowy nie chciał Cię połączyć z jakąś ddatkową stroną lub nie proponował pobrania jakiegoś pliku, w których to znajdywałyby się informacje nt tego funduszu, powiomu opłat itp?
pchelek / 2008-01-23 22:57 / Tysiącznik na forum
miki - masz wiadomosc na jednym z for
tasses / 2008-01-22 20:11
o to współczuje..to u nas dzicz faktycznie, a jeszcze jak starsze osoby niedoinformują to jest to już chamstwo. mnie zapytała tylko czy jestem pewien hehe ..no i wtedy byłem :) to teraz pewnie niejedna sprawa bedzie składana do sądu jeżeli jest aż taka różnica w traktowaniu klienta przy funduszach. to mnie zaskoczyliście szczerze mówiąc.pozdr.
areksa / 193.24.24.* / 2008-01-23 16:48
Z jednej strony faktycznie kompetencje i nieuczciwość nastawionych na zysk doradców i pracowników banków jest straszna, ale z drugiej strony kupwanie produktów kompletnie nie przystosowanych do potrzeb klienta , świadczy też o strasznym niedouczeniu i naiwności klientów :/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy