Forum Polityka, aktualnościGospodarka

To w gospodarce chcą zmienić po wyborach. Znamy pomysły partii

To w gospodarce chcą zmienić po wyborach. Znamy pomysły partii

Wyświetlaj:
core_saint / 62.148.87.* / 2011-07-27 17:54
Szkoda, że nikt nie podał programów innych partii.
Polecam zapoznanie się z programem KONGRESU NOWEJ PRAWICY.
Wiele bardzo dobrych rozwiązań ekonomicznych oraz prawnych.
Tadeusz W. / 77.45.44.* / 2011-07-27 17:42
Pseudopolitycy ! Obiecacie wszystko, byle dostać się do koryta! O !
I tu zginam łokieć w geście Kozakiewicza ! Obecna zbieranina mi nie odpowiada - nie mam na kogo głosować - już nie będę głosował na mniejsze zło. Oczywiście pójdę aby wypisać w poprzek karty, że nikt nie jest godzien mojego głosu - ciężko pracującego Polaka - uczciwego, który płaci podatki i jak coś komuś obieca to tego dotrzyma. Kolesiom i cwaniakom mówię dosyć. NIE WIERZĘ WAM I MAM DOSYĆ DEMOKRACJI , która w naszym wydaniu polega na " ustawieniu się " i nieróbstwie. Przed wyborami moja ręka uzbrojona w długopis jest wam potrzebna - po wyborach macie nas w dupie ( czas skończyć z poprawną elegancją bo na nią nie zasługujecie )
lololololo / 82.0.168.* / 2011-07-27 20:07
głosuj na mikke on też ma dosyć demokracji
dgen / 2011-07-27 17:39 / Tysiącznik na forum
jestem za peło:
3x15=
45% vat
45% PIT
45% CIT
Krzysztopor / 82.0.168.* / 2011-07-27 17:19
Ch*je, móje, dzikie węże
rentier112353432 / 188.66.75.* / 2011-07-27 17:17
Tylko NOWA PRAWICA, ten beton polityczny POPISPJSSLDPSL nic nigdy nie zrobi, to sa partie wladzy-bezideowe, banda leni
ekonometryk / 94.40.26.* / 2011-07-27 17:05
Nie wiem, kto ma najgorszy program... Same idiotyzmy wymyślają te partie...
galanonimus1 / 193.16.255.* / 2011-07-27 15:56
jak zwykle kiełbaska wyborcza z dobrymi przyprawami a może by tak coś zrobić jeszcze przed wyborami?? drodzy politycy.
np:
Wszyscy ładnie mówią o likwidacji szarej strefy ale jak chcą ją likwidować podnosząc podatki, zwiększając skuteczność ściągania podatków?
Jeszcze bardziej biurokratyzować urzędy??
Może należało by się zastanowić nad przyczyną szarej strefy, nad kosztami pracodawców?
Może należało by przenieść obowiązek płacenia podatku dochodowego i vat-u na dłużników, którzy nie raczyli zapłacić za usługę bądź towar w terminie przez co z czasem tworzy się dziura w przepływie pieniędzy.
Albo skoro już jest po 5 urzędników na jedno wymagane miejsce kazać im pomagać przedsiębiorcom w odzyskiwaniu pieniędzy z nie uczciwych klientów, kontrahentów..
Może zamiast podnosić podatki to je uprościć i obniżyć. ie jestem ekonomistą jestem zwykłym przedsiębiorcą, który dostaje białej gorączki ze wzgldu na 10 czy 20 każdego miesiąca, ale wie że jeśli obniży ceny to sprzeda więcej towaru usługi czyli zarobi więcej i według mnie analogicznie jest z podatkami.
Nie będzie opłacało się nie płacić małych podatków i ryzykować podczas kontroli.
A teraz to czasem ryzyko się bardziej opłaca.
To samo z papirologią i biurokracją żyjemy w 21 w i praktycznie wszędzie jest net i komputer więc pytam się po co wypisywać tony papierków, deklaracji do 5 różnych skarbówek bo tu jest jedna filja a w tamtym mieście druga etc.

głosowałem na obecną partię rządzącą bo miałem nadzieję że coś zmieni że coś uprości, ale nie... ja rozumiem że dla posłów pitolenie po raz 500 o aborcji in-vitro jest najważniejsze ale dla mnie ważniejsze jest to jakie podatki będę płacił za rok czy za miesiąc jakie zezwolenia czy koncesje będę musiał mieć i najważniejsze czy np walka z dłużnikami będzie skuteczniejsza czy jakiś urzędnik raczy mi w tym pomóc czy nic się nie zmieni będzie trzeba znowu wywalać kasę na adwokata sąd i czekać aż do usr,. śmierci aż komornik odzyska kasę... a przecież można by te stracone pieniądze zainwestować zbudować nowe miejsce pracy czy chociażby odłożyć na emeryturę bo na zus to się płaci a nie liczy...
trochę może mnie poniosło ale to moja alergiczna reakcja na kiełbaski wyborcze!!!!!!
Tadeusz W. / 77.45.44.* / 2011-07-27 17:54
Szanowny Panie - brawo - też tak myślę ! Ja mam już dosyć i nie zagłosuję na Platformę.Zastanawiam się co należałoby zrobić ,żeby oni ( politycy ) raczyli zacząć czytać nasze wpisy ! Też prowadzę firmę i wyliczono mi emeryturę ( jeszcze 16 lat ) na 370 złotych. W ciągu 23 lat w rytmie 7 dni w tygodniu po 13-14 godzin dziennie dostarczyłem temu państwu 20- kilka milionów w formie różnych podatków a teraz jak wypadło mi 5 dysków to usłyszałem, że mam czekać na rezonans i zabiegi do października. Za pieniądze załatwiłem wszystko od reki... .
Kontrolerzy różnej maści prześcigają się w pomysłach żeby zrobić ze mnie złodzieja bezskutecznie 23 lata z zerowym skutkiem. Czarna chińska strefa w Wólce Kossowskiej - pod centrum wszelkich instytucji kontrolnych, Premiera, Sejmu , Senatu i całej plejady pożal się Boże gwiazd gra nam na nosie i nikt palcem nie kiwnie. Posłowie nie racza się zainteresować żadnym problemem. Koszty pracownicze rosną w górę a ilość kretyńskich regulacji powoływanych do życia przez rzeszę urzędników darmozjadów jest oszałamiająca ... .
polprawda / 145.116.233.* / 2011-07-27 15:34
Wychodzi na to, ze pis ma najlepszy program, bo dla platformy to powinni dac wyborczego bana. Wlasciwie nic nie zrobili ze swojego programu, to po co ich wybierac ponownie.
ekonometryk / 94.40.26.* / 2011-07-27 17:05
PiS ma najlepszy program dla motłochu, który nie zna się na gospodarce.
Krzysztopor / 82.0.168.* / 2011-07-27 15:19
A gdzie Kongres Nowej Prawicy i Partia Palikota. Sądziłem że ten portal to nie tvp i tvn wskazujące jedynie słuszne partie.
PiS jak zwykle swoje pomoc dla biedoty. Skąd wiem żeś głupi boś biedny, a dla czegoś biedny boś głupi. Jak mawia porzekadło.
Aha i jeszcze jedno wiecie jaka kwota jest zwolniona do podatku w Anglii ok 35 000 zł
Pozdrawiam. Pamiętajcie tylko Kongres nowej prawicy
polprawda / 145.116.233.* / 2011-07-27 15:30
Moim zdaniem nie powinienes przeliczac tej ulgi na zlotowki, bo to glupie.
Krzysztopor / 82.0.168.* / 2011-07-27 15:37
Czemu nie 1 funta w Anglii możesz kupić tyle samo co w Polsce za 4 zł. Czasami więcej czasami mniej, ale przeważnie więcej
martinez98 / 213.192.65.* / 2011-07-27 15:12
a gdzie pomysly innych partii? W tym kraju jest wiekszy wybor niz beton
maes4566 / 2011-07-27 15:01
piękne słówka, z których i tak nic nie wyniknie, najbardziej podoba mi sie pomoc PJN dla kredytobiorców, za nasze podatki spłacalibyśmy ich długi we franku? a co z innymi walutami?! widać że ta partia nie ma pomysłu na program!
hejha / 31.63.141.* / 2011-07-27 14:35
Przed wyborami dużo gadają. Wiele już słyszeliśmy. Gdyby tylko połowa obietnic została dotrzymana to chyba byśmy poszaleli z zachwytu. A tu nuda, nikomu szaleństwo nie grozi. Niezmiennie sprawdza się maksyma: pogadać pogadamy a kto głup niech wierzy.
wisła wyschła / 81.219.29.* / 2011-07-27 14:19
Co z pogłębianiem dna i trzymaniem się koryta? Nie wyszczególniono.
Stach Głąbiński / 89.73.64.* / 2011-07-27 16:51
Właśnie! Skończyć z partyjniactwem! Wybierajmy nie partie, lecz ludzi - np. w jednomandatowych okręgach wyborczych. Chcę mieć jednego reprezentanta, który będzie dbał nie o to, by przypodobać się jakiemuś bossowi partyjnemu, lecz o to, by wywiązać się wobec wyborców. Chcę wiedzieć, jak i dlaczego głosuje w Sejmie i wg tego oceniać go w następnych wyborach.
Akira123 / 85.222.96.* / 2011-07-27 14:11
Dlaczego zestawiacie tylko znane od lat dziadostwo. To wszystko można sobie wyobrazić patrząc na ich dokonania w ostatnich latach i nie potrzeba do tego żadnych podsumowań. Dali byście w kontraście do tego choćby KNP, niby od lat istnieje w tej lub innej formie, ale jeszcze nigdy nie byli weryfikowani, więc warto nagłośnić co mają do "obiecania".

Najnowsze wpisy