Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To wyzwanie dla GPW. Wybory wstrząsną rynkiem

To wyzwanie dla GPW. Wybory wstrząsną rynkiem

Wyświetlaj:
Sprzedaj straty podskakującym ze strachu bankrutom / 78.8.83.* / 2015-10-26 12:25
Komedianci myślą, że naciągną kogoś na straty kupując PKN, siedzący na rurze z Rosji, po dennyhch wynikach znacznie poniżej oczekiwań, kiedy szok naftowy coraz bliżej, ropa drożeje, łupki zbankrutowane i nie oddadzą długów na jakie naciągnęli Wall St., Arabia Saudyjska bankrutuje, bo dla zrównoważenia budżetu potrzebuje ceny 106$?

Nie widzą, co dzieje się na Bliskim Wschodzie?
Sprzedaj straty podskakującym ze strachu bankrutom / 78.8.83.* / 2015-10-26 12:17
Trwa spadek sprzedaży iPhone i co teraz położą pod choinkę?

Rekordowe długi?
ateista-realista / 83.26.46.* / 2015-10-26 11:58
Kompanii Węglowej życzę szybkiej upadłości :))) Społeczeństwo czeka na sprawiedliwość społeczną.
Sprzedaj straty podskakującym ze strachu bankrutom / 78.8.83.* / 2015-10-26 11:55
Manipulacje kursem kontraktów na ropę przez bankrutów skończone, bo łupki zbankrutowane i nie mają teraz za co kupować, kiedy Arabia Saudyjska bankrutuje i musi już wywalać dolarki na pokrycie rosnących strat, to koniec bajki o szatach gołego i balu na Titanicu.
Sprzedaj straty podskakującym ze strachu bankrutom / 78.8.83.* / 2015-10-26 11:49
Jaki znów brak lewicy ZT?
Jak Korwin nie wejdzie, co nie sądzę żeby się tak stało, to w Sejmie będzie tyko sama lewica.
ZT / 83.31.199.* / 2015-10-26 12:24

Jaki znów brak lewicy ZT?

Ano rzeczywiście, ekonomicznie sama lewica, przepraszam za pomyłkę.
polopop / 93.89.200.* / 2015-10-26 11:46
Sprzedaj straty podskakującym ze strachu bankrutom - odbiło Ci ?
Sprzedaj straty podskakującym ze strachu bankrutom / 78.8.83.* / 2015-10-26 11:45
Pani premier Szydło musi zrobić remanent startowy, żeby nie przejąć na swoje konto tych poukrywanych strat przed wyborami.
przedaj straty podskakującym ze strachu bankrutom / 78.8.83.* / 2015-10-26 11:39
Podskok wystraszonych bankrutów po przegranych wyborach pod wywalanie, bo teraz sporo prezesów, zarządów, rad nadzorczych spółek giełdowych straci pracę i pokażą się prawdziwe wyniki radosnej twórczości, czego już GUS dalej nie będzie mógł przykrywać.
mirko337 / 5.173.140.* / 2015-10-26 11:37
Jak zwykle bzdury. Giełdy rządzą sie swoimi prawami
ZT / 83.31.199.* / 2015-10-26 11:33
No jestem szczerze zdziwiony reakcją giełdy. To tylko pokazuje i utwierdza mnie w przekonaniu, ze moja ścieżka inwestycyjna jest słuszna. Widać po dzisiejszym otwarciu, że tak zaskakujący wynik wyborów nie spowodował mocniejszej reakcji. Bo to, że PIS wygra było wiadomo ale, że sam będzie mógł rządzić i brak lewicy to jednak było zaskoczenie. Wniosek jest oczywisty żadne PROGNOZOWANIE zachowań rynku jest niemożliwe i ja to wiem od dawna i dlatego mój system inwestycyjny wygląda tak a nie inaczej.
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-26 11:43
No to 1900 na W20 w piątek.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-26 11:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No jestem szczerze zdziwiony reakcją giełdy. To tylko pokazuje i utwierdza mnie w przekonaniu, ze moja ścieżka inwestycyjna jest słuszna.


ha ha ha ha
ZT / 83.31.199.* / 2015-10-26 11:44

ha ha ha ha

Uważasz, że długoterminowe inwestowanie w akcje/obligacje 50/50 z pominięciem czynnika spekulowania jest niedobrym pomysłem?
ateista-realista / 83.26.46.* / 2015-10-26 12:41

długoterminowe inwestowanie

Długoterminowo to sobie zainwestuj w las. Przy dużych powierzchniach pozyskanie i sprzedaż drewna jest całkiem opłacalnym biznesem, a w razie autentycznego kryzysu część sobie wykarczujesz i posadzisz ziemniaki, co by mieć co jeść.
synonim / 2015-10-26 11:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Uważasz, że długoterminowe inwestowanie w akcje/obligacje 50/50 z pominięciem czynnika spekulowania jest niedobrym pomysłem?


Może i nie jest złym pomysłem ale nie na naszej giełdzie gdzie akcje to z reguły spółki wydmuszki służace do drenowania leszczy z kapitału. A ty te wydmuszki chcesz trzymać na długi termin bo przeczytałeś książkę Benjamina Grahama, który w życiu nie kupiłby nic na naszej giełdzie (pominąwszy to, że on sam nie dorobił się majątku na giełdzie ze swoim systemem)

Sprawdź sobie ile spółek z pierwotnego składu wig20 jest notowane do dziś na GPW, choć minęło dopiero 20 lat odkąd istnieje GPW

A potem sprawdź sobie procentowo ile spółek z GPW jest 3 lata po swym wejściu na giełdę na plusie

Bo jakbyś sprawdził te dwie proste rzeczy to byś nie był już w plecki, tak jak jesteś
ZT / 83.31.199.* / 2015-10-26 12:20

Sprawdź sobie ile spółek z pierwotnego składu wig20 jest notowane do dziś na GPW

No przecież konstrukcja indeksu na tym polega, że spółki wypadają a na ich miejsce wchodzą inne, w ten sposób indeks utrzymuje jakość, więc nie rozumiem o co ci chodzi. Indeks jest co kwartał korygowany przez GPW. Moim zadaniem jest utrzymywanie portfela, który jak najbardziej odzwierciedla indeks w20. Najprościej byłoby kupić etf ale jest mało płynny i jednak 0,5% za zarządzanie, stąd najtaniej wychodzi kupić akcje.

A potem sprawdź sobie procentowo ile spółek z GPW jest 3 lata po swym wejściu na giełdę na plusie

nie widzę związku.

Bo jakbyś sprawdził te dwie proste rzeczy to byś nie był już w plecki, tak jak jesteś

Proponuję zaczekać z szacowaniem plecków. Pomimo, mocnych spadków na giełdzie, jestem w tej chwili ok. -1%, z uwzględnieniem dywidend. No po prostu "TRAGEDIA".
synonim / 2015-10-26 12:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No przecież konstrukcja indeksu na tym polega, że spółki wypadają a na ich miejsce wchodzą inne, w ten sposób indeks utrzymuje jakość, więc nie rozumiem o co ci chodzi.


No widzę że nie rozumiesz

No więc jeszcze raz: sprawdź ile spółek z pierwotnego składu wig20 jest w ogóle notowanych na GPW a nie jedynie w wig20


nie widzę związku.


dlatego wtapiasz


Pomimo, mocnych spadków na giełdzie, jestem w tej chwili ok. -1%, z uwzględnieniem dywidend. No po prostu "TRAGEDIA".


No to wypas, nie to co te marne plusy na lokacie
ZT / 83.31.199.* / 2015-10-26 13:06

No więc jeszcze raz: sprawdź ile spółek z pierwotnego składu wig20 jest w ogóle notowanych na GPW a nie jedynie w wig20

Co to ma wspólnego? Spółka wypada z wig20 a wig20 dalej istnieje a na jej miejsce przychodzi inna i indeks jest dalej notowany no nie wiem o co ci chodzi? No przecież ja nie będę uparcie trzymał spółek wypadających z indeksu, tylko dostosuję skład swojego portfela do AKTUALNEGO składu wig20.

No to wypas, nie to co te marne plusy na lokacie

Cóż, nie jestem w stanie ci tego wytłumaczyć, widać rynek będzie musiał ci to wytłumaczyć a on to zrobi na pewno. A jak nie zrozumiesz to ja będę podpowiadał.

dlatego wtapiasz

Nie sądź dnia przed zachodem słońca.
synonim / 2015-10-26 13:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Co to ma wspólnego? Spółka wypada z wig20 a wig20 dalej istnieje a na jej miejsce przychodzi inna i indeks jest dalej notowany no nie wiem o co ci chodzi?


O to że trzymasz spółki z wig20, a przynajmniej tak pisałeś


No przecież ja nie będę uparcie trzymał spółek wypadających z indeksu, tylko dostosuję skład swojego portfela do AKTUALNEGO składu wig20.


czyli gdy jesteś zmuszany dostosować portfel do indeksu to realizujesz stratę na papierze i rozpoczynasz nową inwestycję. miło że się przyznałeś. na przykład gdybyś musiał teraz sprzedać kghm to z ponad 20% straty


Cóż, nie jestem w stanie ci tego wytłumaczyć, widać rynek będzie musiał ci to wytłumaczyć a on to zrobi na pewno


na razie to rynek bezskutecznie tłumaczy tobie, że twoja inwestycja wypada gorzej nawet od lokaty


dlatego wtapiasz

Nie sądź dnia przed zachodem słońca.


to giełda cię osądza i to codziennie, ja nie muszę
ZT / 83.31.199.* / 2015-10-26 14:16

czyli gdy jesteś zmuszany dostosować portfel do indeksu to realizujesz stratę na papierze i rozpoczynasz nową inwestycję. miło że się przyznałeś. na przykład gdybyś musiał teraz sprzedać kghm to z ponad 20% straty

Wyjaśniam, załóżmy hipotetycznie, że KGHM wypada z indeksu a przychodzi spółka ABC. Ta strata KGHM jest JUŻ UWZGLĘDNIONA w indeksie wig20, więc nic nie realizuję tylko wymieniam spółkę na inną ABC, która od tej chwili ma wpływ na indeks, a usuwam KGHM, który już nie ma wpływu na indeks, bo został usunięty i trzymam portfel dalej. REALIZACJA STRATY by była gdybym po prostu sprzedał akcje, a to TYLKO techniczna wymiana, a akcje trzymam dalej. Przemyśl to na spokojnie, bo prościej już nie umiem wyjaśnić.

na razie to rynek bezskutecznie tłumaczy tobie,

A przyjdzie czas na ciebie, poczekamy zobaczymy. Nie omieszkam ci wtedy przypomnieć.

to giełda cię osądza i to codziennie

Pamiętaj, że rynek nie będzie wiecznie tkwił w tym miejscu co teraz.
synonim / 2015-10-26 15:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Wyjaśniam, załóżmy hipotetycznie, że KGHM wypada z indeksu a przychodzi spółka ABC. Ta strata KGHM jest JUŻ UWZGLĘDNIONA w indeksie wig20, więc nic nie realizuję tylko wymieniam spółkę na inną ABC, która od tej chwili ma wpływ na indeks, a usuwam KGHM, który już nie ma wpływu na indeks, bo został usunięty i trzymam portfel dalej. REALIZACJA STRATY by była gdybym po prostu sprzedał akcje, a to TYLKO techniczna wymiana, a akcje trzymam dalej.


co nie zmienia faktu, że właśnie zrealizowałeś stratę 20% i startujesz od zera w nowej pozycji, czyli nie niwelujesz tu w żaden sposób straty. nie wiesz też czy twoja nowa spółka pozwoli ci wyrównać stratę. więc zostajesz z 20% straty oraz +/-0% na starcie w nowej inwestycji. więc nie czaruj bo za stary piernik jestem na takie ściemy


A przyjdzie czas na ciebie, poczekamy zobaczymy. Nie omieszkam ci wtedy przypomnieć.


nie raz byłeś pewny siebie i rynek cię utemperował więc nie chojracz


Pamiętaj, że rynek nie będzie wiecznie tkwił w tym miejscu co teraz.


zgadza się, może być niżej
ZT / 83.31.199.* / 2015-10-26 15:24

co nie zmienia faktu, że właśnie zrealizowałeś stratę 20% i startujesz od zera w nowej pozycji,

No nie potrafisz tego zrozumieć. Ja prościej nie potrafię tego wytłumaczyć więc tkwij w swoim przeświadczeniu błędnym dalej.

zgadza się, może być niżej

Też może być i tak, tu nie przeczę ale już ci tłumaczyłem nie satysfakcjonują mnie stopy zwrotu na poziomie lokat i trzeba podjąć ryzyko i koniec nie ma zmiłuj się.
synonim / 2015-10-26 15:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No nie potrafisz tego zrozumieć. Ja prościej nie potrafię tego wytłumaczyć więc tkwij w swoim przeświadczeniu błędnym dalej.


Tu nie ma co "tłumaczyć", zrealizowana strata 22% na kghm to najzwyklejsza w świecie strata i nie zmienią tego żadne twoje hocki klocki


Też może być i tak, tu nie przeczę ale już ci tłumaczyłem nie satysfakcjonują mnie stopy zwrotu na poziomie lokat i trzeba podjąć ryzyko i koniec nie ma zmiłuj się


dlatego wolisz "mieć jaja" i straty, nawet gdy wychodzisz gorzej od lokat

można i tak
ZT / 83.31.199.* / 2015-10-26 16:34

realizowana strata 22% na kghm

Może tak, ta strata na tej konkretnej akcji jest i spowodowała wyrwę w całym indeksie wig20 np. -2.2%(załóżmy 10% udział KGH w wig20). Ale ja indeksu nie sprzedałem i inwestycja w indeks trwa w dalszym ciągu a teraz rolę KGHM odgrywa akcja ABC i wig20 porusza się dalej już bez KGHM. Różnica polega na tym, że indeks stracił -2,2%. Pomimo tych hocków klocków portfel porusza się CAŁY CZAS IDENTYCZNIE jak INDEKS WIG20, czyli nic się nie stało i cel zamierzony odwzorowania indeksu jest spełniony i trwa nadal już bez KGHM. Pojmujesz wreszcie, że okresowe wymiany akcji się odbywają i indeks to UWZGLĘDNIA a celem jest ODWZOROWANIE indeksu.
synonim / 2015-10-27 07:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

czyli nic się nie stało i cel zamierzony odwzorowania indeksu jest spełniony i trwa nadal już bez KGHM. Pojmujesz wreszcie, że okresowe wymiany akcji się odbywają i indeks to UWZGLĘDNIA a celem jest ODWZOROWANIE indeksu.


W sensie odwzorowania indeksu nic się nie zmienia, ale stratę 22% realizujesz i to jest fakt
Sprzedaj straty podskakującym ze strachu bankrutom / 78.8.83.* / 2015-10-26 11:11
Wywalanie strat przed krachem budżetu w Stanach.

Fed skończony, łupki zbankrutowane i już nic z pustego nie naleje, poza hiperinflacją.

Dlatego Rosja przejmuje Bliski Wschód i kontrolę nad OPEC i wyszykuje teraz szok naftowy.
ed603 / 195.80.148.* / 2015-10-26 11:05
ja mam myslec co bedzie za 20 lat??? ja teraz chcem miec co do gara wlozyc!!!!!
titek 4 / 195.136.58.* / 2015-10-26 10:44
Kamiński z wyrokiem "na Urząd" śmiechu warte !!!!! Za iste jest prawy i sprawiedliwy ?
kosmos73 / 2015-10-26 10:36 / portfel
Dokładnie jesteś na usługach spekulantów giełda idzie na północ !!!! a banki co miały spaść to spadły kupować trzeba!!!!!
synonim / 2015-10-26 10:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na GPW spokój, na naszych obligacjach i złotówce też

No ale jak ktoś jest naiwny to wierzy w to, że dla "naszej" giełdy najbardziej istotne jest co dzieje się w Polsce
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-26 10:30
Poczekaj Kaczyński zapowiedział wydrukowanie 1,4 BILIONA ZŁOTYCH " na inwestycje" dalej jesteś zakochany w złotóweczce?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-26 10:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Poczekaj Kaczyński zapowiedział wydrukowanie 1,4 BILIONA ZŁOTYCH "


wierzysz już w kiełbasę wyborczą jak ZT

A nawet jakby wydrukowali to co, twoje ukochane euro, jena i dolara drukują w biliony i jakoś nic takiego się nie stało


dalej jesteś zakochany w złotóweczce?


przyajmniej wiem, że będzie istnieć, tak jak istnieje już od kilkuset lat, a śmiecia euro w kolejnej dekadzie już nie będzie
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-26 11:04
Ci co wymieniłeś mogą drukować bo to światowe waluty rezerwowe. Złotówka to waluta rezerwowa ale tylko u ciebie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-26 11:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ci co wymieniłeś mogą drukować bo to światowe waluty rezerwowe. Złotówka to waluta rezerwowa ale tylko u ciebie.


No to skoro kaczor ma wydrukować 1,5 biliona PLN to pokaż mi gdzie jest ten "krach" na PLN

Ty nawet nie wiesz w jakim sensie padło to stwierdzenie i bezmyślnie tylko powtarzasz zniekształconą obiegową wersję. Jak zwykle nie sprawdziłeś nawet co pleciesz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy