Forum Forum finansoweKonta

Token w Lukas Bank

Token w Lukas Bank

Kernel / 2007-12-30 22:08
Hmm mam kilka pytań pierwsze z nich odnośnie tokenu w Lukas Banku z 'Opłaty i prowizje' przeczytałem, że opłata roczna wynosi 36zł, na koncie którym chce założyć.
W regulaminie pisze:
Token- urządzenie elektroniczne generujące losowo ciag cyfr w określonych odstępach czasu...
W regulaminie Konta Lukas Bank pisze coś takiego:
"Dostęp do konta przez internet"
2. Dostęp do Lukas e-Banku bez tokena umożliwia dokonywanie przelewów i zleceń wyłącznie na zdefiniowane wcześniej rachunki (lista odbiorców).

I teraz pytam... co ma jedno do drugiego?I czy można zrezygnowac z usługi tokena, w czasie gdy mam już założone konto?

Drugie pytanie to odnośnie umów i oświadczeń które dostałem od Lukas Banku.
Dostałem Umowę i oświadczenie w 2 egzemplarzach, rozumiem, że jedno odsyłam do Lukas Banku drugie pozostaje dla mnie?
Poza tym dostałem także oświadczenia o "deklaracje przystąpienia do ubezpieczenia", które mnie nie interesują, oczywiście, nie muszę ich podpisywać i odsyłać?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
mosidos / 188.33.118.* / 2010-08-10 22:21
sprawdź tutaj:

http://dobra-lokata.blogspot.com/
t-student / 213.184.9.* / 2009-04-28 11:12
Zajmie Ci to 1 minutę,
a jest mi niezbędne do napisania pracy dyplomowej.
To naprawdę krótka, w pełni anonimowa ankieta dotycząca rynku ubezpieczeń.

Bardzo dziękuje wszystkim za wypełnienie!
http://webankieta.pl/ankiety/w1hptcjb4m7a
bufet_w_warsie / 2008-03-08 19:07 / By-WALEC forum
działa Wam dzisiaj 8.03. konto w Lukas??? Nie mogę się zalogować,macie ten sam problem???
AdamusREX / 83.168.89.* / 2008-01-12 15:49
Jak masz e-konto pro i środki powyżej jakiejś kwoty to masz token za darmo.
ps. zmieniłem token miesiąc temu i ten nowy jest duuużo mniejszy.
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2008-01-11 11:26 / Specjalista Money.pl
Witam,

Zgodnie z regulaminem, Posiadacz konta nie ma obowiązku zamawiania tokena do konta, jednak wówczas przelewy i zlecenia dokonywane za pośrednictwem Lukas e-Banku mogą być dokonywane na wcześniej zdefiniowane rachunki, a definiowanie listy odbiorców możliwe jest w oddziałach banku lub na LukasLinii. Korzystanie z tokena znacznie ułatwia dokonywanie przelewów i zleceń przez Internet, ale nie jest konieczne.

Z tokena można zrezygnować w każdym momencie, jednak opłata za korzystanie z tokena pobierana jest za rok z góry i w przypadku rezygnacji przed upływem roku nie jest zwracana.

Podpisany egzemplarz umowy wraz z oświadczeniem i dołączoną kserokopią stron dokumentu tożsamości zawierających: zdjęcie, imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, numer i serię dokumentu oraz ewentualnie datę ważności dokumentu, adres zameldowania należy odesłać do banku.

Pakiet ubezpieczeń oferowanych do konta oraz ubezpieczenie karty Visa Electron jest dobrowolne, także nie ma obowiązku ich odsyłać.

Pozdrawiam
beja / 83.14.231.* / 2008-01-17 14:46
Człowieku, daj sobie spokój z Lukasem!
Brałam tam pierwszy i ostatni raz pożyczkę gotówkową. Spłacałam solidnie i jeden raz spóźniłam się ze spłatą jednej raty o kilka dni, zaczęłam dostawać jakieś monity z dodatkową kwota do zapłaty 40zł! mało tego ratę zapłaciłam, która wynosi 146zł a oni do dziś wysyłają mi monity że jakoby zalegam 480zł!! Zlekceważyłam to myśląc że sprawa sama się wyjaśni, aż tu pewnego ranka ktoś u********** dzwoni mi na domofon,pytam kto to a facet mówi że z Lukasa.Nie wpuściłam go. Ale on sprytnie poczekał i wszedł z sąsiadką, wtargnął do mnie do mieszkania mało mnie nie pobił, dobrze że sąsiad stał i przypatrywał się sytuacji, facet z Lukasa żądał ode mnie ponad 400zł natychmiast, wyzywał mnie od różnych,był agresywny i groził mi.Zgłoszę to do prokuratury, jeśli mnie nie przeproszą.
Więc odradzam Ci ten bank!
j@hu / 78.133.144.* / 2009-01-06 23:38
Tak, to kiosk ruchu nie bank (nie ubliżając kioskarzom) banda nieuków - tak wygląda w placówce w toruniu na ul.jamontta. trzoda bez szkoły i wychowania.
rem2 / 83.8.9.* / 2008-03-12 21:47
Tez odradzam, choc z innego powodu. Na infolinii twierdza, ze definiowanie odbiorcow dla r-nku e-konto jest bezplatne, a w oddziale kasuja 4zl za jeden wpis. Kilka razy dzwonilem i kilka razy biegalem do oddzialu i to samo. Poradzono mi, zebym poprosil "pania" z oddzialu o tel. na hot-linie dla pracownikow, ale "pani" na to: "przeciez ja pracuje, nie moge tam teraz dzwonic". 15 min. czekalem na dopust rozmowy z kierownikiem/dyrektorem (porzadkowal szuflady) i w koncu zlapalem go przypadkiem, jak wychodzil do domu. Coz, nic nie wiedzial o taryfie oplat.

Dalszy komentarz z infolinii: zupelnie nie maja kontaktu z placowkami i nic nie moga zrobic, a oplat za definiowanie odbiorcow oczywiscie nie ma. Musze zlozyc reklamacje. Pisemnie. Oczywiscie, moze byc faksem, ale "najczesciej sa nieczytelne" wiec zostanie dostarczony dalej tylko jezeli bedzie "wystarczajaco czytelny". Nie ma mozliwosci sprawdzenia, czy faks doszedl "czytelny". Nie ma mozliwosci kontaktu tel. z tym dzialem. Nie ma mozliwosci kontaktu tel. z placowka.
W ogole nie ma mozliwosc.

Moj wniosek: musialbym byc nienormalny, zeby tam trzymac pieniadze.

Pozdr.
Ergoy / 87.205.232.* / 2008-01-21 23:31
Jakbyś się spóźniła o kilka dni nawet 2 tyg. to nie ma szans żebyś dostała monity. Monit jest wysyłany po dłuższym czasie braku wpłaty pierw to by dzwonił ktoś do Ciebie z banku co się stało. Więc nie wciskaj innym ciemnote. Jak jesteś nieżetelną klientką nabierzesz X kredytow w X bankach i potem nie masz z czego spłacić to tylko twoja wina.

Lukasa polecam żawsze miło i przyjemnie no i uprzejmośc pracowników jest zauważalna nie to co w innych bankach "żeby tylko załatwić Kowlaskiego i niech znika bo mi czas zabiera".
X man / 79.191.221.* / 2009-04-14 19:52
Gówno prawda analfabeto
j@hu Toruń / 78.133.144.* / 2009-01-06 23:44
uprzejmość pracowników HA ! HA ! niedouczone, bezczelne i chamskie towarzystwo !

NIGDY WIĘCEJ KONTA W TYM PSEUDO BANKU !!!
Iruklaesh / 217.153.55.* / 2008-09-23 08:44
Bzdury piszesz człowieku - Spłaciłem kredyt gotówkowy i najwidoczniej kiedyś spóźniłem się z jedną ratą....Po około miesiącu od spłacenia ostatniej raty dostałem monit na kwotę 53,21, w czym koszty interwencji bagatela 45 zł!!! ( pytam grzecznie skąd kwota 45 zł za odsetki 8,21?....tak tak wiem takie przepisy, takie procedury, taka umowa....). Jest to jawne oszustwo i wyłudzenie pieniędzy... To tyle na temat Lukasa. Polecam wszystkim zapoznanie się z tematem - Skąd biorą się pieniądze na kredyty w bankach - proszę wpisać na youtube - Money as Debt ( jest z napisami ). Pozdrawiam
rebus / 89.79.41.* / 2008-03-26 16:30
Ergoy to jakiś czubek. Znalazł się rzetelny. A w ogóle to rzetelny piszę się przez "rz" - ciemniaku. Lukas to oszuści. A miło i przyjemnie to jest z daleka od tego pożal się bożę banku.
bladar / 81.190.232.* / 2008-04-10 19:15
W lukasbanku jest kilka dni karencji w spłacie kredytów. Na poczatek polecam zapoznanie się z podpisaną umową kredytową. Jest tam zaznaczone, że w danym dniu rata ma być zaksięgowana na rachunku kredytowym, jeśli nie będzie to zostaną naliczone odsetki od brakującej raty. Bank jednak nie nalicza ich od razu. Mimo że pieniądze powinny już tam być, to bank nalicza odsetki po ok. 10 dniach. Jeśli w tym czasie nadal nie ma pieniędzy to bank podejmuje interwencję, czyli dzwoni do klienta - koszt 13zł lub wysyła monit 15 zł. Jeśli spłaty nie ma nadal to po drugim monicie sprawa trafia do oddziału regionalnego skąd przychodzą do Ciebie pracownicy banku i wcale się nie dziwię, że mogą być nieprzyjemni skoro taka sytuacja ma miejsce przy opóźnieniach sięgających kilka miesięcy. Skoro się wyłudza kredyty to trzeba się liczyć z tym że bank nie będzie chciał z Tobą współpracować i kopnie cię w zadek. Co więcej Twoja historia kredytowa jest uwidoczniona w Biurze Informacji Kredytowej, więc nie zdziw się jak inne banki też nie będą chciały z Tobą współpracować.

Pozdrawiam
wojtekz / 87.205.39.* / 2008-08-28 22:05
to za przeproszeniem gówno prawda, pracownicy są aroganccy, właśnie dziś dostałem od jednej takiej pożal się Boże pracownicy telefon, że mimo spłacenia całego kredytu jestem im winien za rzekome interwencje 88 zł i nie docierała do tej paniusi informacja, że żadnych interwencji nie otrzymałem. Mało tego, poinformowała mnie, że ten jej telefon kosztuje mnie kolejne 13 zł!!!. Bezczelny i lichwiarski bank, odradzam szczerze jakiekolwiek z nim kontakty
kanonier / 213.192.67.* / 2009-04-27 15:57
LUKASBANK TO NIE BANK , nie wiadomo z kim rozmawiać na temat kąkretny a mianowicie , mając konto w tm że ,,banku,, na karte czeka sie 3 miesiączki a na pin do karty czekam już 10 miesiączków , raz w miesiącu chodzę sobie do placuweczki wpłacam parę groszy bo mam tam kredycik i konto osobiste za każdym razem pytam czy już jest mój pin ( teraz to pytam już dla czystej ciekawości a nie z chęci posiadania ) Swoje pieniążki już dawno odnosze do innego BANKU .Zaznacze jeszcze że kiedyś tak nie było , a mialem tam konto 4 lata , PEWNIE TERAZ STAWIA SIE NA LUDZI BEZ WIEDZY BANKOWEJ .
Kredyty w tej chwili i na ten czas LUKAS TO JUŻ ŻADEN LUKSUS JEŚLI CHODZI O STOPY PROCĘTOWE
TAK JUŻ JEST W KAŻDYM BANKU :))
maciekB74 / 83.15.4.* / 2011-01-15 11:57
Mam konto Lukasie już od 8 lat i nie mam zamiaru tego zmieniać. Wszystkie poeracje wykonuję sam, a w oddziale goszczę dwa razy w roku. Kredytów nie muszę korzystać. Raz prawie mnie namówili ale gdy przeczytałem umowę i zobaczyłem, że bez moje wiedzy wpakowali tam ubezpieczenie to grzecznie podziękowałem. Co do tokena to świetna maszynka, pełne bezpieczeństwo.
KESS / 95.49.231.* / 2010-05-31 23:35
TY ZARZUSASZ PRACOWNIKOM BRAK WIEDZY??????!!!!!!! LEPIEJ SIĘ ZAJIMJ SWOJĄ PISOWNIĄ I ORTOGRAFIA, BO Z TEGO CO PISZERZ STANĄŁĘS NA POZIOMIE SZKOLY PODSTAWOWEJ KLASA I A CO DO KORESPONDENCJI- TO SOBIE LEPIEJ SPRAWDZ SWOJĄ SKRZYNKĘ ALBO JESLI MASZ ZLODZIEJI SĄSIADÓW CO WYCIĄGAJĄ CI POCZTE A NIE PISZ BREDNI , CO MYSLISZ ZE Z KGOSS IDIOTE ZROBISZ???? WYSTARCZY JEDEN:))))
azxazxazx / 83.23.141.* / 2011-11-30 20:03
Z Ciebie to dopiero jest analfabeta.
justi / 2008-04-10 19:32
Ja jestem z tego banku bardzo zadowolona, mam. Mam od lat ekonto pro więć nie płacę za tokena. Może to konto będzie dla ciebie lepsze?
Jak jest z obsługą kredytów tego nie wiem.

Pozdrawiam.
~grzes84 / 194.117.241.* / 2010-08-06 18:42
Porażka to token i logowanie - mam konto w mbanku i inteligo, jakoś czuje się bezpiecznie nie posiadając dodatkowej zabaweczki i wykonuje przelewy kiedy zechce z kartą kodów (inteligo) albo z kodem z sms'a (mbank) - lukas banku nie polecam !!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: