Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

TP SA zaoferuje satelitarny internet

TP SA zaoferuje satelitarny internet

Money.pl / 2009-09-03 15:16
Komentarze do wiadomości: TP SA zaoferuje satelitarny internet .
Wyświetlaj:
mar/duk / 95.48.57.* / 2009-09-03 15:16
No dobra a jak się bedzie zgłaszać żadania ??
Wszystko pieknie ładnie ale połączenie z internetem musi być nadawczo/odbiorcze a z satelity można tylko odbierać.
Tak czy inaczej do internetu z satelity jest potrzebny zasieg (UMTS/CDMA/linia telefoniczna etc.). Chyba że bedzie to działać jak telefony satelitarne (w co wątpie za ta kase)
Reasumując dobre zamiast modemowych rozwiązań ale nie tam gdzie internetu nie masz. Po drugie 512-2 mb - śmiechu warte przy przepustowości jaką daje satelita takie wartości to sobie mogą.... nie mowiąc juz o kosztach.
TP SA nic innowacyjnego nie wymyśli ,ta firma potrafi tylko pogrzeby robić (patrz co sie dzieje z Centertelem)
neo2006a / 217.149.255.* / 2009-09-06 18:36
Mylisz sie. To działa w obie strony. Nie potrzeba zadnej linii telefonicznej. Sprzet kosztuje 1500+ bo modem satelitarny do uplinku jest bardzo drogi. Usluga ta byla dostepna juz od dluzszego czasu u innego polskiego dystrybutora ale padła z powodu wysokich cen. Co do przepustowosci satelity to nie jest ona duza. Raptem moze ze 24Mbit dla jednej czestotliwosci. Astra ma moze 2 takie czestotliwosci, reszta idzie na TV SAT. Podziel to na te kilka tysiecy uzytkownikow i bedziesz wiedzial czemu tylko do 2Mbit. Realnie i tak bedzie gora 256-512kbit.
Kudram / 83.24.148.* / 2009-09-10 14:16
neo2006a, no pozyjemy zobaczymy, pojawia sie pierwsi uzytkownicy, to bedzie feedback. Tak samo bylo z cdma, ze na poczatku mowili, ze przeciez to bez sensu, bo to stara technologia (chociaz nadajniki sa nowe), a zobacz jak wyszlo. teraz raczej to chwala.
Kudram / 83.24.151.* / 2009-09-04 14:59
Marduk, chyba nie potrafisz analitycznie spojrzec na styuacje. Przeciez w ciagu ostatniego polrocza tp i orange dali nam wiecej niz inni. Orange wprowadzilo innowacyjne mobilne CDMA, a tp ten net satelitarny. Czyli robia internet naprawde powszechnym.
Havok10K / 94.254.171.* / 2009-09-03 18:24
rozwiązanie dobre, ale fakt, 2 mb za taką kasę to musiałoby być w najgorszych warunkach, ja mam 10 mb za 62 zeta, pięknie działa, co prawda na kablu ale wystarczy telefon i mi sprzedają tanio dobrej jakości urządzonko WiFi, mi to tylko nie potrzebne na razie, a internet satelitarny z 2 mb ??? TP chce nam dać te ochłapy hahahah, zawsze mówiłem że mają beznadziejny marketing ale teraz to przegięli, mając do dyspozycji satelitarne połączenie 54 mb w tłoku na 30 torrentach to by miało sens, tyle bym za to zapłacił, ale nie blisko 2K za 2mb
mariusz lu / 80.140.124.* / 2009-09-13 18:15
to wszystko racja, ktora sie konczy tam gdzie nie ma innego dostepu , ceny za zestaw nieco zawyzone niemcy 300 euro
polska ok 400, instalacja niemcy 100, polska 30,abo minimalnie drozsze niemcy, zestaw mozna kupic na ebay
tzn astra 2 conect ja kupilem za 120 euro chodzi to na dol dobrze do gory roznie cule na zaklocenia atmosferyczne, no ale jest to mozliwosc i wszedzie tam gdzie nie ma mobilnego mysle omin edge i mzliwosci po kablu lub przeszkadza uksztaltowani terenu jest to cos
pozdrawiam mariusz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy