TRAKCJA

Money.pl / 2008-06-06 12:22
Komentarze do spółki: TRAKCJA.
Wyświetlaj:
yogibabo / 2012-01-12 11:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak opublikowano komunikat o wypowiedzeniu umów kredytowych, ktoś tu pisał o KLASYCE GATUNKU - czyli wypowiedzeniu umów, zwaleniu kursu na pysk, ugodzie, zakupie akcji i duzym zarobku.
Jak dotąd wszystko sie sprawdza w 100 %
Kazik wiecie skad / 2012-01-12 16:28 / Tysiącznik na forum
No i w dwie niedziele prawie 70% zysku:)
Jesse L / 2012-01-12 14:42 / Tysiącznik na forum
Było tak, potwierdzam. A jak to świadczy o bankach i etyce zarabiania pieniędzy pozostawię bez komentarza.
KOLES116 / 2012-01-12 09:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
NO to jedziemy na 1,30:P
ph1962 / 87.204.37.* / 2012-01-12 07:01
NO TO PANOWIE I PANIE RAKIETA:)


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 3 / 2012
Data sporządzenia: 2012-01-11
Skrócona nazwa emitenta
TRAKCJA-TILTRA S.A.
Temat
Informacja o zawarciu umowy dotyczącej zawieszenia działań egzekucyjnych wobec spółki zależnej od Emitenta
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd spółki Trakcja - Tiltra S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu dzisiejszym powziął wiadomość o zawarciu, w dniu 11 stycznia 2012, przez Poldim S.A. z siedzibą w Tarnowie ("Poldim") umowy dotyczącej zawieszenia działań egzekucyjnych ("Umowa"). Umowa została zawarta pomiędzy Poldim a Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. z siedzibą w Warszawie, Raiffeisen Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. z siedzibą w Warszawie, Bankiem Millenium S.A. z siedzibą w Warszawie, ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach (łącznie dalej jako: "Wierzyciele"). Umowa została zawarta z uwagi na rozważaną, przez Wierzycieli, możliwość restrukturyzacji zadłużenia następujących podmiotów:
1. Poldim;
2. NRR Grupa Poldim sp. z o.o.;
3. Poldim Mielec sp. z o.o.;
4. Poldim Dębica S.A.;
5. Poldim Mosty sp. z o.o.;
6. Silentio Investments sp. z o.o.

oraz konieczność zapewnienia grupie spółek, o których mowa powyżej ("Grupa") możliwości dalszego funkcjonowania oraz wykonywania zobowiązań związanych z prowadzoną, przez każdą ze spółek Grupy, działalnością gospodarczą.

Na podstawie Umowy każdy z Wierzycieli zobowiązał się, iż w okresie od dnia zawarcia Umowy do dnia 28 lutego 2012 r. lub do dnia utraty mocy przez Umowę (w zależności od tego, który z tych dni nastąpi wcześniej) ("Okres Zawieszenia"):
1. nie podejmie (a w przypadku gdy podjął – zaprzestanie prowadzenia od dnia zawarcia Umowy), w związku z jakimkolwiek tytułem wykonawczym, czynności związanych z dochodzeniem lub zabezpieczeniem jakichkolwiek wierzytelności lub roszczeń (łącznie "Wierzytelności") przysługujących danemu Wierzycielowi wobec któregokolwiek z członków Grupy lub wobec poręczycieli lub gwarantów ("Gwaranci") zaciągniętych przez członków Grupy zobowiązań, wynikających z zawartych z udziałem Wierzycieli dokumentów finansowych ("Dokumenty Finansowe") lub dokumentów z nimi związanych (w szczególności dokumentów zabezpieczeń), a w szczególności nie złoży wniosku o zabezpieczenie Wierzytelności; w ramach wykonania zobowiązania do zaprzestania czynności egzekucyjnych Wierzyciele, którzy wszczęli egzekucję wobec którejkolwiek spółki z Grupy lub któregokolwiek Gwaranta w dniu zawarcia Umowy złożą wnioski o zawieszenie egzekucji (zawieszenie wszelkich czynności egzekucyjnych, w tym nieprzekazywanie Wierzycielom wyegzekwowanych środków) oraz przedstawią Poldim kopie odpowiednich wniosków z prezentatą potwierdzającą ich złożenie u właściwego komornika prowadzącego czynności egzekucyjne; po upływie Okresu Przejściowego (zdefiniowanego poniżej) w ramach wykonania zobowiązania do zaprzestania czynności egzekucyjnych Wierzyciele, którzy wszczęli egzekucję wobec którejkolwiek spółki z Grupy lub któregokolwiek Gwaranta w pierwszym dniu roboczym po upływie Okresu Przejściowego złożą wnioski o umorzenie prowadzonych postępowań egzekucyjnych oraz przedstawią Poldim kopie odpowiednich wniosków z prezentatą potwierdzającą ich złożenie u właściwego komornika prowadzącego czynności egzekucyjne;
2. jeżeli Wierzyciel uzyskał lub uzyska tytuł wykonawczy nie podejmie on żadnych czynności faktycznych lub prawnych w oparciu o taki tytuł wykonawczy (w tym w szczególności nie złoży wniosku o wszczęcie egzekucji lub ustanowienia zabezpieczenia w oparciu o taki tytuł).
3. Dodatkowo, żaden z Wierzycieli, w Okresie Zawieszenia:
a) nie złoży wniosku o ogłoszenie upadłości, ani nie podejmie żadnych czynności (ani bezpośrednio ani za pośrednictwem osób trzecich) mających na celu wszczęcie jakichkolwiek postępowań upadłościowych dowolnego rodzaju w odniesieniu do Poldim lub innego członka Grupy;
b) nie potrąci swoich Wierzytelności z wierzytelnościami Poldim lub innego członka Grupy;
c) z zastrzeżeniem punktu (d) poniżej, nie będzie dochodzić spłaty Wierzytelności, jak również nie będzie dokonywał zaliczenia jakichkolwiek kwot wpływających na rachunki bankowe prowadzone przez danego Wierzyciela na rzecz jakiekolwiek spółki z Grupy lub Gwaranta na poczet spłaty wierzytelności wobec danego Wierzyciela, przy czym w Okresie Przejściowym środki zgromadzone na rachunkach bankowych prowadzonych przez danego Wierzyciela na rzecz jakiekolwiek spółki z Grupy lub Gwaranta będą blokowane przez danego Wierzyciela, natomiast po upływie Okresu Przejściowego środki powyższe zostaną odblokowane i postawione do dyspozycji uprawionej spółki z Grupy lub Gwaranta;
d) nie wykona żadnych praw z umów zabezpieczenia Wierzytelności z zastrzeżeniem, iż:
(i) w Okresie Przejściowym (zdefiniowanym poniżej) środki pienięż
KOLES116 / 2012-01-11 11:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bo obroty niezle
KOLES116 / 2012-01-11 11:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no i co stoimy??
Artii RTX / 89.231.190.* / 2012-01-11 10:47
Citigroup podwyższył rekomendację dla Trakcji Polskiej do "kupuj" ze "sprzedaj".
Soldier of Fortune / 212.160.173.* / 2012-01-11 12:37
Patrz na rekomendacje a pójdziesz z torbami. Temat odnośnie rekomendacji jest notorycznie poruszany na forach dlatego nie chce mi się tłumaczyć ocb.
Artii RTX / 89.231.190.* / 2012-01-12 19:39
Widzisz ja gram dość długo na Gpw na rekomendacje robia swoje jesli chodzi o ich zadanie a czytanie ich duzo i wyciagam wnioski jak były rekomendaje na JSW to odrazu widziałem ze są zbyt wysokie rekomendacje są dla wyciagania wniosków i prognozowania a nie ze tak będzie zobacz ze na trakcji. Jak grasz długo na Gpw to sam wiesz o co chodzi w tym
Artii RTX / 89.231.188.* / 2012-01-10 17:01
Mam nadzieje że w koncu niektórzy nie będą tak źle oceniać tej społki jak jest odwrotnie
Kazik wiecie skad / 2012-01-10 16:45 / Tysiącznik na forum
Kierunek - domknięcie luki.
19kamil00 / 83.31.221.* / 2012-01-10 17:08
cześć Kazik co sądzisz o GNT? czyzby zmiana trendu? Pozdrawiam
Kazik wiecie skad / 2012-01-10 17:20 / Tysiącznik na forum
Za wcześnie ,żeby to stwierdzić. Narazie porusza się w kanale trendu spadkowego. Ale kto wie? może tym razem się uda.
yogibabo / 2012-01-10 20:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jestem większym optymistą. zniesienia FB dają szanse zamknięcia pozycji wyżej niz luka ale trzeba trzymac ręke na pulsie
zyga43 / 89.230.203.* / 2012-01-10 16:54
ciekawe do ilu dojdzie
Michh / 2012-01-10 16:49
Cześć Kazik,
a na ile się luka zamyka?
Kazik wiecie skad / 2012-01-10 16:57 / Tysiącznik na forum
http://stooq.pl/q/a/?s=trk
Michh / 2012-01-10 17:11
Nie jestem biegły niestety... dobrze rozumiem, że luka zamyka się na 1.10?
Kazik wiecie skad / 2012-01-10 17:13 / Tysiącznik na forum
Bingo.
Artii RTX / 89.231.191.* / 2012-01-10 12:33
Nie jest tak zle jak niektórzy sądzą bo sprawy dotyczą zależynych spółek a w Trakcji sie nie zmienia i podpisuja dobre umowy
KOLES116 / 2012-01-10 10:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uuu ale jazda:P
Staszek 00 / 62.133.145.* / 2012-01-10 09:24
To nie na krótki termin ale na srednio terminowy moze być w tych granicach bo obroty ruszyły na tej społce za duzo ja przecenili zobaczymy co dalej
Artii RTX / 89.231.191.* / 2012-01-09 12:20
Trakcja Tiltra 1,3 zł 43 proc.
DM IDM SA zmienił rekomendacje czyli jak przewali luke to wracamy do gry jest nawet lepiej jak myślałem
kaka2 / 2012-01-09 18:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co do przewalenia luki jestem za ale co do rekomendacji to nie żartuj :) -

ktoś na te rekomendacje wogóle patrzy? skoro rekomendują 1,3zł to masz jak w banku że do tylu nie ma szans dojść niestety - przecież to naganiacze
zello / 91.194.198.* / 2012-01-04 21:50
Warszawa, 04.01.2012 (ISB) – Koncern naftowy Grupa Lotos zawarł z BP Europa SE umowę na dostawę paliw do polskiego oddziału za kwotę szacowaną na 1,3 mld zł, poinformowała spółka w komunikacie.
„Grupa Lotos oraz BP Europa SE, Oddział w Polsce, zawarły umowę na czas określony (od 03.01.2012r. do 31.12.2012r.), której przedmiotem jest sprzedaż przez Grupę Lotos paliw płynnych na rzecz BP Europa SE (…) Szacunkowa wartość umowy z 03.01.2012r. wynosi ok. 1.300 mln zł netto" – czytamy w komunikacie.

Lotos podał też, że w okresie od 10.01.2011r. do 03.01.2012r. Grupa Lotos zawarła z podmiotami grupy kapitałowej BP umowy, których łączna wartość wyniosła ok. 1.841 mln zł.

W I-III kw. 2011 roku spółka miała 560,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 427,85 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 20.894,11 mln zł wobec 13.927,36 mln zł. (ISB)

Tak jak przypuszczałem... Szykuje się tu potężnę odbicie, wskaźniki techniczne potwierdzają zmianę trendu na zwyżkujący, spółka jest jedną z najbardziej przecenionych w wigu 20 przy doskonałym wskaźniku C/Z. Zobaczcie jakie pakiety kupna dzisiaj szły na sesji! Teraz jeszcze ta umowa dodając możliwy efekt stycznia daje nam spore odreagowanie spadków. Nie namawiam do niczego ale tutaj szykują się spore wzrosty i to już za niedługo!
Artii RTX / 89.228.187.* / 2012-01-03 22:32
Niektorzy za szybko sie poddali po tym odbiciu zabardzo spanikowali ale dobrze bo potrzebana jest zmiana troche akcjonariuszy tez czekam na nowe wyceny bo juz mi maja przyslać tez na dniach ciekawi mnie to co tam wymysla
kkrr / 78.88.252.* / 2012-01-04 16:54
pytanie czy to panika czy rozsądek? widać dużą analogie jak dla HB. Przedział .68 - ,80 i tak przez jakiś czas, można na tym zarobić, jak ktoś czeka na 1,5 albo 2zł to powodzenia :)
Kazik wiecie skad / 2012-01-04 12:23 / Tysiącznik na forum
Tak mi intuicja podpowiada ,że lukę domkniemy w bardzo krótkim czasie. Jak dalej będzie rozwijać się sytuacja treba będzie poczekać do świadczenia prezesa w sprawie redukcji zadłużenia. Mimo zapewnień trzeba poczekać na fakty. Pod te ,,fakty,, zagrałem i czekam na ich sprzedaż.
Kazik wiecie skad / 2012-01-02 11:13 / Tysiącznik na forum
W końcówce grudnia nastąpił wyraźny atak popytu poparty sporym obrotem. Zmiana utrzymana przez kolejne sesja zachęciła do wejścia. Zobaczymy jak wysoko kurs odbije. Można pokusić się o poziom domknięcia luki co daje od poziomu 0,70 spory zysk (około 50% )
Kazik wiecie skad / 2012-01-02 12:39 / Tysiącznik na forum

Kazik wiecie skad / 2011-12-28 10:30 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

... Jedyne światełko w tunelu to to ,że prezes deklarował ,że wspomoże Poldim finansowo.
Jednak bez konkretnych działań wątpię żeby to był koniec spadków.

Widocznie prezes jednak wspomoże.

Cytat:
CEZ Poland Distribution należący do czeskiego koncernu energetycznego CEZ kupi 67 proc. udziałów w spółce Eco-Wind Construction.
Firma ta zajmuje się realizacją projektów farm wiatrowych. CEZ nie ujawnił kwoty transakcji. Wiadomo jedynie, że umowy, jakie podpisał z właścicielami spółki, zawierają ustalenia co do możliwości odkupienia pozostałych 33 proc. udziałów. Transakcje zostaną sfinalizowane w najbliższym czasie.

Stroną umowy jest Trakcja-Tiltra, do której należy 41 proc. Eco-Wind Construction. Maciej Radziwiłł, prezes giełdowej spółki, już w listopadzie zapowiadał, że sprzeda posiadany pakiet, a otrzymane pieniądze przeznaczy na spłatę części zadłużenia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy