TRAKCJA

Money.pl / 2008-06-06 12:22
Komentarze do spółki: TRAKCJA.
Wyświetlaj:
bandi79 / 2012-10-28 10:56 / Bywalec forum
STAWIAM NA MIRBUD I TRAKCJĘ W TYM SEZONIE...SPÓŁECZKI SĄ TECHNICZNE PRAWIE JAK W EUR/USD
spokojnie9 / 89.228.64.* / 2012-10-19 14:02
W tej chwili jesteśmy w książkowej korekcie i dopóki ruch bedzie odbywał się w jej formacji to nie ma zagrożenia a wręcz przeciwnie ,długość konsolidacji ma znaczenie na dynamikę ruchu,który nastąpi po korekcie.Przykład Westy na 60 minutowym-dwie korekty jedna po drugiej i dynamika ruchu podwojona.
Inwestor_77 / 83.143.143.* / 2012-10-17 16:18
Co się dzieje, czemu to spada???
Inwestor_77 / 83.143.143.* / 2012-10-17 11:51
No ludziska bujnijmy trochę te spółkę bo jej się należy. Stać ją na to. Same pozytywne rekomentacje, a tutaj cichutko.
bandi79 / 2012-10-11 16:37 / Bywalec forum
TRAKCJA IDZIE ŁEB W ŁEB Z MIRBUDEM...
TA SAMA SPÓŁDZIELNIA CHYBA SIĘ TU KRĘCI..
pol2012 / 78.30.90.* / 2012-10-09 12:03
Myślę że stare Byczki muszą iść na żeś, aby młodym oddać arenę. Z Trakcją Niedziwiedzie robiaco chcą....
obserwator2012 / 85.28.150.* / 2012-09-17 21:23
Trakcja-Tiltra najlepsze spółka polskiej budowlanki, po upadłościach pozostałych dużych graczy, można liczyć naprawdę na ładny zysk w średnim terminie. Cena w okolicach 0,73 jest bardzo atrakcyjna.
Antonius / 83.25.223.* / 2012-09-18 16:51
nie będzie żadnych fajerwerków - kurs może podskoczy kiedyś tylko niewiadomo z jakiego poziomu ...wiewiórki doniosły że maja to byc poziomy znacznie niższe więc nie ma sie czym podniecać - pozatym potęcjał do wzrostów ...w 2009 roku słabo to szło a w zasadzie stało w miejscu kiedy inne społki robiły po 500% wzrostu ...słaba społdzielnia tutaj mieszka
antonius2 / 89.228.64.* / 2012-10-22 09:17
antonius ty ....... ja tu zainwestowałem swoje pieniądze, a ty naganiasz by mnie i innych OKRAŚĆ !!!
Niedoczekanie twoje - te akcje mimo twojej dwumiesięcznej nagonki poszły o 30 % do góry i dalej będą szły i to mocno.

Od DWÓCH miesięcy !!!!!!!! ZA DAROM troszczysz się o interesy akcjonariuszy Trakcji nawołując na wszystkich forach !!! by sprzedawali akcje , by w nie nie wchodzili itp ????????

Jesteś PODSTAWIONY by kolesie o których piszesz wytrzepali drobnych akcjonariuszy po taniości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
antonius2 / 89.228.64.* / 2012-10-19 14:39
1. Autor: ~Antonius [83.14.251.*], 2012-09-11
czeka was zwała do dolnej lini trendu spadkowego -30groszy witamy w 2012
nie inaczej


2. Autor: ~Antonius [83.25.210.*], 2012-09-28
... a TRAKCJA ILE PODSKOCZY 300%? co to jest kolego przy takich małych obrotach na tym gniocie no chyba ze ty jestes inwestor za 10tys zł no to powodzenia w kiszeniu ogóra na tym trakcyjnym syfie...


3. Autor: ~antonius [83.25.210.*], 2012-09-27
najlepsze spółki do wzrostu to te ocierajace sie o BANKRUCTWO
a nie takie gnioty jak TRAKCJA

4. Autor: ~Antonius [83.25.228.*], 2012-10-05
...do tego spadająca marża dla trakcji oznacza kłopoty finasnowe ..stąd te naganianie na tego gniota -bankruta tak myślę !!
....................................................................................................................................

Raz mówi ,że zwała na 30 groszy, drugi ,że pójdzie w górę ale tylko 300% ...
następnie poleca bankruty bo na nich najlepszy zysk (co tam marne 300%), ale Trakcji jak podkreśla za bankruta nie uważa - dlatego nie poleca.
A po czasie (na złość szybkiemu )uważa jednak Trakcję za bankruta i.. dalej nie poleca.
Głupie to co piszę ,ale powiem szczerze ,że takiego czuba to ja jeszcze w nie spotkałem.

Do tego mafia (komuniści) na złość Antoniusowi zrobiła podbitkę kursu : )))))))))))))))

towarzysze zrobiliśmy podbite żeby uciszyć antoniusa
Autor: ~Antonius [83.25.210.*], 2012-09-27 17:01

A ja tu siedzę na forum i piszę (jak mówi ) bo mi płacą , tylko że ja jestem zalogowany - moje dane jako AKCJONARIUSZA Trakcji znane są w spółce Trakcja, TVNCNBC I IDMSA , a on usilnie UNIKA zalogowania !!!!!!!!!!!!!! i setki jego wpisów na Trakcji tak BEZINTERESOWNIE ?
De bill, to de bill , ale chyba jakiś cel ma ???
Kazik wiecie skad / 2012-09-06 00:54 / Tysiącznik na forum
Po przeczytaniu czegoś w takiego , mam ochotę kupić akcje tej spółki.


Cytat:

,,W sytuacji braku impulsów do zdecydowanych ruchów inwestorzy skupiają się na pojedynczych walorach, gdzie liczą na ponadprzeciętne zyski. W czołówce aktywności znajduje się m.in. Trakcja-Tiltra, która jest jedną z niewielu spółek w branży budowlanej, która pokazała w II kwartale bardzo wysoką dynamikę zysków. To wystarczyło do poniedziałkowego wystrzału kursu o 24,6 proc. We wtorek obserwujemy jednak korektę spadkową, a kurs zniżkuje o 1,2 proc.


- Niestety cały zysk wynika z jednorazowej transakcji, która spowodowana była wyłączeniem z konsolidacji spółek w upadłości. Operacyjne Trakcja wygląda słabo. Szczerze powiem dziwi mnie poniedziałkowa huraoptymistyczna reakcja rynku na publikację raportu. – ocenia Szczepan Łangowski, analityk StockWatch.pl.,,


To, że był to retusz księgowy każdy (nawet giełdowy leszcz) wie . Chodzi jednak o to ,że na tle wiekich upadłości , Trakcja wydaje się błyszczeć:)
Może to zabrzmi śmiesznie ale jestem zdania ,że ta spółka może być jedną z pierwszych ,które zmienią kierunek trendu.
Antonius / 89.77.122.* / 2012-09-08 09:31
kupuj !!!! widać zbiegło sie tutaj mnóstwo leszczyków głodnych zarobić krocie ...przypomina mi się sytuacja na kilku tego typu społkach i zawsze ten sam scenariusz ...jest juz tak tanio a społka taka świetna a skończyło sie ogromnymi spadkami ...znaczy sie na tych społkach kurs nadal leci w dół z małymi przerwami a Ci co wchodzili np. po 40 groszy sa juz na poziomie 8 groszy ...powodzenia niedoszli milionerzy
antonius2 / 89.228.64.* / 2012-10-19 14:43
Choroba , chorobą ale taki maniak- psychol wprowadza w błąd niedoświadczonych zdezorientowanych akcjonariuszy.
Nie ma ci mu odpisywać- przeczytajcie to i sami oceńcie. Do tego te- towarzysze i wcześniejsze wyzwiska od komunistów.


towarzysze zrobiliśmy podbite żeby uciszyć antoniusa
Autor: ~Antonius [83.25.210.*], 2012-09-27 17:01
nawet szybki zamilkł bo ludzie się kapneli że to zwykły naganiacz ...teraz ta podbitka żeby uciszyć antoniusa ale antonius wie co jest grane ...i paru innych na tym forum tylko antonius pisze prawdę a reszta robi wszystko żeby mnie osmieszyć
NAWET KOLEŚ O IP ZACZYNAJĄCY SIĘ NA 46 ...PODSZYWA SIE PODEMNIE A CI CO MNIE CZYTALI OD DAWNA WIEDZA ŻE POLECAM PBG I MIDASA - TAM WZROSTY SA O 100% I 50% OD MOMENTU JAK PISZE TU NA FORUM A TRAKCJA ZALICZYŁA W TYM CZASIE WZROST 2%

Autor: szybki7 [89.228.64.*], 2012-09-27 17:19
Ale ci powiem - to co powyżej napisałeś oznacz dobitnie ,że jesteś chory psychicznie. Jakaś mania prześladowcza. Mafia przeciw niemu, a kto ma inne zdanie niż on (tzn wszyscy) to są z mafii.

Ten d... uważa ,że dzisiejsza górka jest ze względu na niego !
Pav3k / 37.47.74.* / 2012-09-04 10:10
Trakcja wybicie górą z trendu spadkowego

http://akcjegpw.blogspot.com/2012/09/trakcja-wybicie-gora.html
trakcjionator / 89.69.126.* / 2012-09-04 08:34
Kurs Trakcji znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym, który nabrał przyspieszenia pod koniec lipca ubiegłego roku i sprowadził notowania do poziomu 0,63 zł. Po dość żwawym odreagowaniu kurs kontynuował osuwanie się i w ubiegłym tygodniu naruszył historyczne minima, przesuwając je o jeden grosz niżej. Wydarzeniu temu towarzyszyło powstanie pozytywnych rozbieżności na oscylatorach i praktycznie zanikająca zmienność. Ponieważ podaż nie poszła za ciosem – inicjatywę przejęli kupujący.

Wczorajsze notowania otworzyły się sporą luką hossy i na koniec dnia na wykresie zagościła świeca o długim białym korpusie, pozbawiona górnego cienia. Jej powstaniu towarzyszył spory wolumen, 11-krotnie przewyższający średnią z ostatnich 20 sesji. Pokonane zostały opory 20- i 50-okresowych EMA, linia półrocznych spadków oraz linia szyi małej formacji W. Zasięg wybicia z tej formacji znajduje się na poziomie 0,86 zł, ale aspiracje popytu zdają się sięgać nieco wyżej. Jeżeli utrzyma się wsparcie w połowie korpusu wczorajszej świecy i ciągu najbliższych trzech sesji popyt zdoła wybronić powstałą lukę hossy, można będzie spodziewać się próby dotarcia do linii rocznych spadków, która przebiega obecnie na poziomie górnego pułapu ubiegłorocznej luki bessy.

Link do szczegółowj analizy:

http://wiadomosci.stockwatch.pl/trakcja-i-duda-powstaja-z-kolan-analiza-techniczna,wykres-dnia,37135?utm_source=sw_forum&utm_medium=announcer&utm_campaign=announcer
trakcjionator / 89.69.126.* / 2012-09-04 08:34
Kurs Trakcji znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym, który nabrał przyspieszenia pod koniec lipca ubiegłego roku i sprowadził notowania do poziomu 0,63 zł. Po dość żwawym odreagowaniu kurs kontynuował osuwanie się i w ubiegłym tygodniu naruszył historyczne minima, przesuwając je o jeden grosz niżej. Wydarzeniu temu towarzyszyło powstanie pozytywnych rozbieżności na oscylatorach i praktycznie zanikająca zmienność. Ponieważ podaż nie poszła za ciosem – inicjatywę przejęli kupujący.

Wczorajsze notowania otworzyły się sporą luką hossy i na koniec dnia na wykresie zagościła świeca o długim białym korpusie, pozbawiona górnego cienia. Jej powstaniu towarzyszył spory wolumen, 11-krotnie przewyższający średnią z ostatnich 20 sesji. Pokonane zostały opory 20- i 50-okresowych EMA, linia półrocznych spadków oraz linia szyi małej formacji W. Zasięg wybicia z tej formacji znajduje się na poziomie 0,86 zł, ale aspiracje popytu zdają się sięgać nieco wyżej. Jeżeli utrzyma się wsparcie w połowie korpusu wczorajszej świecy i ciągu najbliższych trzech sesji popyt zdoła wybronić powstałą lukę hossy, można będzie spodziewać się próby dotarcia do linii rocznych spadków, która przebiega obecnie na poziomie górnego pułapu ubiegłorocznej luki bessy.

Link do szczegółowj analizy:

http://wiadomosci.stockwatch.pl/trakcja-i-duda-powstaja-z-kolan-analiza-techniczna,wykres-dnia,37135?utm_source=sw_forum&utm_medium=announcer&utm_campaign=announcer
Kazik wiecie skad / 2012-09-03 22:12 / Tysiącznik na forum
Czy bykom starczy sił aby wybić się z długoterminowego trendu spadkowego i odwrócić jego kierunek ?
Jest ku temu okazja bo spółka jakoś obywa się bez większych problemów i te które miały (mają) miejce zostały zdyskontowane. Problem jednak polega na tym ,że księgowe ,,retusze,, mają za mało paliwa dla odwrucenia trendu. Przydałoby się coś więcej,choć i tak nie można narzekać. Nie znam szczegółowo sytuacji w Trakcji ale ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć ,że na tle całej budowlanki to taka - ,,perełeczka,,:)
Może mamy do czynienia z odbiciem od twardego dna (podwójnego) .
Będę bacznie się przyglądał najbliższym sesjom.
trakcjionator / 89.69.126.* / 2012-09-03 15:59
cos dla technikow
sygnały kupna

http://www.biznesradar.pl/notowania/TRK#1d_lin_lin
Kazik wiecie skad / 2012-09-03 15:42 / Tysiącznik na forum
Dookoła aż huk się rozchodzi od bankructw i upadających spółek budowlanych a tu proszę...Na tle całej budowlanki to wygląda jak gwiazda:)
trakcjionator / 89.69.126.* / 2012-09-03 13:59
bedzie coraz lepiej.

Trakcja-Tiltra jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. W pierwszym półroczu zanotowała 20,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. W ubiegłym roku było to 9,51 mln zł. W pierwszych sześciu miesiącach Trakcja wypracowała 582,76 mln zl przychodów wobec 668,3 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 36,80 mln zł, kiedy rok wcześniej było to 21,94 mln zł.

W II kwartale zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 28,2 mln zł wobec 13,5 mln zł zysku netto rok wcześniej. To wynik znacznie lepszy od konsensusu PAP, który zakładał 7,1 mln zł. Przychody spółki specjalizującej się budownictwie kolejowym sięgnęły 381,6 mln zł. Były niższe o 35 proc. rok do roku i o 7,8 proc. gorsze od założeń analityków, którzy oczekiwali 413,8 mln zł.

W przed południem kurs akcji rósł nawet o 20 proc. i transakcje zawierano po 0,78 zł. Ostatnia rekomendacja dla Trakcji-Tiltry, wydana na początku lipca przez analityków DM BZ WBK, zaleca sprzedaż akcji spółki. Cena docelowa została ustalona na poziomie 0,89 zł.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy