TRAKCJA

Money.pl / 2008-06-06 12:22
Komentarze do spółki: TRAKCJA.
Wyświetlaj:
qwertyss / 78.8.50.* / 2012-04-23 18:56
jak na takie spadki,to trakcja zachowuje się nieżle,nie chciałbym być akcjonariuszem pbg
markar1234 / 2012-04-23 20:59 / Bywalec forum
Może w przyszłości zmienisz zdanie bo im większe spadki tym większe odbicie. Może warto jutro kupić. A jeżeli chodzi o trakcję to dzielnie broni wsparcia 0.95
szybk21 / 89.228.248.* / 2012-04-20 16:11
Tak jak pisałem - bo to jest giełda właśnie. Jak na karuzeli --- jeden płacze bo w panice sprzedał drugi się weseli.
Giełdy nikt nie oszuka kto jest cienki to wcześniej czy później będzie szorował po dnie , a dobra firma gdy nawet spadnie to wróci na właściwe miejsce : )))
No trochę lżej...
szybki21 / 89.228.248.* / 2012-04-20 11:08
Szczerze mówiąc to na dzisiejszy dzień mam tylko akcje Trakcji i gotówkę i żeby nie to,że mam zamiar jeszcze Trakcji dokupić to bym wyłączył kompa i w ogóle tu nie siedział.Bo po co.Ceny do sprzedaży na pewno nie dla mnie.
max do szbki21 / 83.29.207.* / 2012-04-20 12:02
madre slowa
pol2012 / 78.88.164.* / 2012-04-20 10:42
Poldim, Trakcja, DSS itp. Główna przyczyna ich problemów to wina ustawy o zamówieniach publicznych...cena,cena i jeszcze raz cena!!!
szybki21 / 89.228.248.* / 2012-04-20 10:15
Do negatywów które dotknęły Trakcję, doszedł DSS który działa na wyobraźnię.
Kto oglądał wczoraj TVCNBC to słyszał jak mówili , że przez powyższe kurs Trakcji krótkoterminowo narażony jest na ostre wahnięcia,ale kto trzyma akcje długoterminowo może nie zwracać na to uwagi.
szybki21 / 89.228.248.* / 2012-04-20 10:11
To są właśnie wariacje giełdy. Leci cala budowlanka, był Poldim, teraz straszy DSS to mało kto patrzy na fundament. Wczoraj wieczorem był akurat na Disciovery program na ten temat. - Że w momentach paniki mało ważna jest wiedza o firmie liczy się tylko panika. Ale przy ruchu w górę jest to samo. Z tym,że po czasie i trwającym spokoju na rynki każda ze spółek idzie na właściwe dla niej miejsce.
zbl / 195.138.200.* / 2012-04-20 09:47
Po co sprzedajecie ze grosze. Nie czytajcie analiz bo je można wsadzić. Jak nie będzie sprzedających po 0,94 to kupią drożej.
markar1234 / 2012-04-19 20:44 / Bywalec forum
Mówiąc krótko. Wsparcia, od których kurs może się odbić to 0.95, 0.85, i najsilniejsze wsparcie 0.65. Firmy budowlane lecą ostro w dół Polimex - 8%(historyczne min.) PBG - 8%(historyczne min). Trakcja swoje minimum miała na 0.65 po czym nastąpiło mocne odbicie. Obawiam się, że spadki na 0.95 mogą się nie zakończyć.
zbl / 83.25.156.* / 2012-04-19 17:04
Czemu takie spadki?
szybki21 / 89.228.248.* / 2012-04-18 20:03
Andrzej Bernatowicz, analityk DM IDMSA, nie zmienił rekomendacji "trzymaj" dla akcji Trakcji-Tiltra. Cena docelowa to 1,30 zł.
szybki21 / 89.228.248.* / 2012-04-17 12:33
Wydawało się,że jak Poldim nie podpisze ugody to cena akcji jeszcze poleci, ale nie ma jak - z czego? Cena jest tak drastycznie zaniżona i ,,wyciśnięta" ,że sprzedają tylko mocno zdeterminowani, albo ci co muszą spłacać kredyt. Zawieje pozytywny wietrzyk to sytuacja się zmieni i to radykalnie. Tak jak mówiłem ja swoich akcji po cenie WYDMUSZCE nie sprzedam, a kupione akcje uważam jako doskonałą długoterminową lokatę kapitału. W przeciągu miesiąca ,czy dwóch wygląda to na pozór marnie, ale zobaczymy za rok.
Taka długo terminowa inwestycja powszechna na całym świecie wydaje się dla wielu polskich , ,giełdowiczyów" jakimś science fiction gdyż wielu gra na dzień, dwa, a miesiąc to już dla nich kosmos.
Ja np pamiętam czasy Budimexu gdy kosztował jeszcze 6 zł.
Na Trakcji jeszcze będzie się dużo działo i to tym razem więcej dobrego niż złego, a najgorsze MA JUŻ ZA SOBĄ.
Nad jednym się tylko zastanawiam, czy nie ulokować reszty kapitału (przeznaczonego na giełdę) w Trakcję gdyż niedługo (wiosna- lato) i będę tu tylko gościnnie. Zasada podpowiada nie ładuj wszystkiego w jedną spółkę, a intuicja i chciwość , że akcje Trakcji w tej cenie to znikome ryzyko i ogromna szansa na krociowy zysk.
To oczywiście moje prywatne zdanie- zatwardziałego :) akcjonariusza Trakcji którym jestem od ...niedawna . Nikogo nie namawiam do kupowania, a kogo akcje parzyły to już ich pewnie nie ma. Nie ma to jak lokata w banku po roku zawsze to ok 4% ; ).
Pozdrawiam.
szybki21 / 89.228.248.* / 2012-04-17 10:29
Stoimy na twardym gruncie.Zostało spokojnie czekać.Hamulca już nie ma - co mocno spadało równie szybko rośnie-oby tylko za miesiąc pokazały się zyski... . : )
Pozdrawiam.
łukasz21 / 89.228.248.* / 2012-04-17 10:25
Wywiad pozytywny, tak jak mówiłem był rzeczowy i konkretny. To na dłuższą metę lepsze to niż ,,cukrowanie i mówienie cudów".
Najważniejsze ,że zapewniony portfel zamówień na 3,5 mld z przyzwoitą marżą. Dzięki temu o zyski można być spokojnym. A to na teraz jest najważniejsze.
Acha , Radziwiłł potwierdził jeszcze ,że rok 1012 jeżeli chodzi o roboty na kolei będzie rokiem rekordowym. No cóż można na rok wpłacić do banku -zawsze to 4 %, ale ja wolę trzymać te pieniądze w akcjach Trakcji. Jeżeli potwierdzą się zakładane zyski to myślę,że będzie nie 100%, a więcej. To oczywiście moje prywatne zdanie.
Pozdrawiam akcjonariuszy.
łukasz 21 / 89.228.248.* / 2012-04-17 10:21
Co można było się dzisiaj dowiedzieć po wystąpieniu prezesa.Pozytywne aspekty obniżenie długu dzięki upadłości poldim o 120 mln zł pod koniec roku zmniejszyli zadłużenie 200mln zł ale to było już wiadome, dodam że prezes spodziewa się pod koniec roku obniżenie całego zadłużenia do poziomu 200mln, sami możecie zobaczyć jaka jest to różnica w przeciągu 2 lat, sytuacja stabilna podpisane umowy na kapitał obrotowy potrzebny w szczycie z bankami.Z negatywnych obniżenie portfela do poziomu około 3,6 mld zł ( ale jak dodał prezes nie spodziewali się dużych zysków z poldim w tym roku z tego portfela więc tak naprawdę ta informacja w moim odczuciu jest neutralna, a dzięki temu że większość portfela jest w kolei to procentowo marża będzie się ładniej kształtował czyli zysk netto do przychodów. Z nieciekawych na przyszłość zaostrza się walka cenowa na rynku kolejowymi pozostaje nadzieja że pójdą po rozum do głowy ministrowie i zmienią zasady i warunki w przetargach, w końcu mają przykład z autostradami, ale to Polska więc zobaczymy, ale jak powiedział wcześniej prezes na ten rok i część lat przyszłych mają duży portfel z przyzwoitymi marżami więc mogą pozwolić sobie szukać niszowych projektów z ciekawszymi marżami.Ale to przyszłość i mam nadzieję że negatywna sytuacja w przetargach od 2013 się zmieni, bo jeżeli chodzi o ilość i wielkość przetargów to jestem spokojny.Ten rok powinien być dobry dla Trakcji przyszłe też klarują się dobrze a jak uzdrowią sytuację z przetargami to będzie rewelacyjnie czego sobie i wam życzę.Reasumując odszedł dług w wysokości 120 milionów ,portfel zamówień na poziomie 3,6 miliarda, stabilna sytuacja spółki i to że na ten czas zaostrza się sytuacja z przetargami ale jestem optymistą i do stycznia 2013 mam nadzieję że to zmienią, na pewno trakcja jest teraz bardzo niedowartościowana a rok będzie z dobrymi wynikami według mnie. Oczywiście każdy ma swoje zda
ph1962 / 87.204.37.* / 2012-04-12 13:21
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 11 / 2012
Data sporządzenia: 2012-04-12
Skrócona nazwa emitenta
TRAKCJA-TILTRA S.A.
Temat
Informacja o wszczęciu postępowań egzekucyjnych wobec spółki zależnej od Emitenta
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd spółki Trakcja - Tiltra S.A. ("Spółka", "Emitent") informuje o dokonanym w dniu wczorajszym przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Tarnowie wszczęciu postępowania egzekucyjnego wobec Poldim S.A. z siedzibą w Tarnowie ("Poldim") – podmiotu zależnego od Emitenta.
Postępowanie egzekucyjne przeciwko Poldim zostało wszczęte zgodnie z Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tarnowie z dnia 12 stycznia 2012 r., na podstawie Bankowego tytułu egzekucyjnego BTE ING Bank Śląski S.A. ("Bank").

Postępowanie egzekucyjne obejmuje:
Należność główną w wysokości 3.568.393,74 zł;
Odsetki na dzień 05.04.2012 w wysokości 231.936,52 zł;
W przypadku zwłoki również dalsze odsetki w wysokości 2 350,32 zł dziennie;
Koszty procesu w wysokości 647,12 zł;
Koszty postępowania egzekucyjnego w wysokości 15 % nie mniej niż 282,27 zł.


W związku z powyższymi roszczeniami Komornik przesłał do spółki zależnej od Poldim: Poldim – Mosty sp. z o.o. zajęcie wierzytelności (doręczone w dniu dzisiejszym), które nakazuje Poldim – Mosty sp. z o.o. przekazywanie wszelkich kwot należnych Poldim od Poldim – Mosty sp. z o.o. na konto komornika.

Poza wyżej wymienionymi czynnościami Spółka otrzymała w dniu wczorajszym od Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Głogowie zajęcie wierzytelności obowiązanego - Poldim, dokonane na podstawie tytułu egzekucyjnego: Nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym Sądu Okręgowego w Gdańsku z dnia 30.01.2012 r. wydanego na rzecz uprawnionego: LOTOS Asfalt sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku ("Lotos"). Postępowanie egzekucyjne obejmuje:

Należność główną w wysokości 633.247,55 zł;
Odsetki na dzień 06.04.2012 w wysokości 17.544,08 zł;
W przypadku zwłoki również dalsze odsetki w wysokości 224,92 zł dziennie;
Koszty procesu w wysokości 32.217,00 zł.

Zajęcie wierzytelności nakazuje Spółce przekazywanie wszelkich kwot należnych Poldim od Spółki na konto komornika.


Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U.Nr 184, poz. 1439 z późn. zm.)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy