Forum Forum emerytalneOFE

Transfer a odzyskanie skladek

Transfer a odzyskanie skladek

arkadi22 / 193.178.240.* / 2008-12-30 08:59
Witam
Wczoraj kobita, ktora pracuje dla Nordea probowala mnie przekonac, ze robiac transfer do innego ofe zmuszamy zus do sprawdzenia, czy nie zalega nam ze skladkami.
I ze jest to tak naprawde "jedyny skuteczny sposob" na odzyskanie nieprzekazanych skladek bo zus jest "zobowiazany" do przekazania wszystkich zaleglych skladek do nowego ofe ;)
Prosze o informacje jak to sie ma do rzeczywistosci ?
Wyświetlaj:
pzyjazny naiwnym / 80.244.136.* / 2011-10-05 21:26
Kilka dni temu ,w szkole w której pracuje moja żona pojawił się tajemniczy pan ,który zaoferował" szkolenie z reformy emerytalnej".
Grono nauczycielskie -na dużej przerwie -zostało "przeszkolone" i uświadomione że największym problemem reformy są zaległości w przekazywaniu składek do Ofe przez ZUS.Pan wykładowca zrozpaczonym nauczycielom w zaufaniu zdradził że jest jedna tajemna metoda by ZUS przechytrzyć - ZMIANA OFE !
Czas naglił ,przerwa się kończyła i wtedy zmartwione panie dostrzegły światełko w tunelu.Pan wykładowca może im pomóc."Profesor" okazał się być akwizytorem OFE AXA i jutro na dużej przerwie zmieni paniom fundusz w expresowym tempie, bo przecież dzieci w klasach czekają.Następnego dnia większość ciał pedagogicznych karnie czekało na wybawcę
z dowodem w dłoni wyciągiem z starego funduszu w zębach a panie wręcz biły się która ma zrobić "żelkowi" kawę.Umowy spisano szybko a zadowolone z siebie ciała pedagogiczne udowodniły ze składają się głównie z d...y a głowa stanowi tych ciał bardzo skromny ułamek.Takich mamy cwanych akwizytorów a co gorsza i głupiutkich nauczycieli.Z przykrością przyznaję że moja kochana żona też dała się nabrać zmieniając fundusz na gorszy.Sprawę dało się odkręcić wysyłając druk tzw."uchylenia" do starego OFE ale niesmak pozostał.Domowa awantura też była niczego sobie...
Co ciekawe w następnym miesiącu oboje otrzymaliśmy po jednej zaległej składce na nasze konta w OFE.Albo przypadek -albo odkryłem nowy sposób na odzyskanie składek tzw.pozorowany transfer ale szanowni naganiacze zapewne nie będą go polecać zwerbowanym frajerom.
przyjazny naiwnym / 80.244.136.* / 2011-10-05 21:34
Oczywiście opisane szkolenie odbyło sie kilka miesięcy temu a nie dni.Niby mała pomyłka ale sprawia że tekst wygląda niczym nieudolna prowokacja.
weilao / 195.187.79.* / 2010-09-14 16:41
Odwrócona hipoteka zamiast emerytury?

http://odwrocona-hipoteka.blogspot.com
Ela N-T / 79.184.123.* / 2010-04-23 10:27
Oj ludzie zastanówcie się dobrze zanim coś napiszecie, a jeszcze lepiej nie piszcie jak nie wiecie...
zus to będzie się "ślizgał" do końca , aby lawirować w tym14 mld-owym braku PLN!!!
A jako doradca finansowy (nie agent jednego OFE) w imieniu klienta "od razu" uzyskuję w zus-e informację (=wydruki) m.in.o składkach odprowadzanych(czyt.. nieodprowadzonych do OFE) i do tej pory nie było przypadku 100% rzetelności zus-u (np należna składka za luty-1999r przekazana 30-11-2008r ; brak przekazania za cały 2006r itd itd a ręczę,że większość ludzi mając informację z ZUS i sprawozdanie z OFE nie odczyta jak jest faktycznie i wcale nie dlatego, że są niemyślący, lecz głównie dlatego,że jest to tak nieczytelne,że się zwyczajnie się nie da ).
KTO CHCE MYŚLEĆ O SWOJEJ EMERYTURZE - NIECH SAM WYCIĄGA WNIOSKI ...
Pozdrawiam!!!
AKWIZYTOREK / 95.49.197.* / 2010-09-14 22:34
A JA WYCIĄGAM I FILAR II FILAR I ODDAJE KLIENTOWI I PRZYNAJMNIEJ MA DOKUMENTY SKOMPLETOWANE, A REKLAMACJI NIE SKŁADAM BO I TAK ZUS NA NIĄ NIGDY NIE ODPOWIE BO SKŁADKI DO OFE JUŻ DAWNO SĄ WYRÓWNANE PRZY TRANSFERZE LUB PO PROSTU SĄ WYRÓWNANE BO WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ ZUS ODDAĆ JE MUSI!!!

KAŻDY ROBI JAK UWAŻA, JEŻELI CI KLIENT ZAUFAŁ I DAŁ CI UPOWAŻNIENIE DO ZUSU TO DAJ MU CHOCIAŻ TO MINIMUM KTÓRE MU SIĘ NALEŻY- PAPIERY BO PO SPOTKANIU WIE ŻE WARTO JE TRZYMAĆ A WCZEŚNIEJ WYRZUCAŁ.

ZUS WYRÓWNUJE SKŁADKI I ODSETKI PRZY TRANSFERZE, DLATEGO LICZENIE JEST DLA PICU.

POZDRO
Oborowy / 79.185.86.* / 2010-05-17 15:47
Ela N - T.Na KNF jest zamieszczony artykól o takich naciagaczach jak ty.
Specjalistka się znalazła. Ręce opadają.Nawet komentować nie warto.

radze klientom wejść na strone www.knf.gov.pl.
desik / 87.204.215.* / 2010-04-23 15:19
A jako doradca finansowy (nie agent jednego OFE) w imieniu klienta "od razu" uzyskuję w
zus-e informację (=wydruki) m.in.o składkach odprowadzanych

Ela, co ty za bzdury piszsz, ale jestes nakrecona. Nie mówisz prawdy. Musisz być a akwizytorem jak w imieniu klienta "uzyskujesz składki". Robisz to za darmo. Watpię.
Przeflancowujesz na OFE, z którego masz prowizję, . Obstawiam - Akwziytor AXA lub Nordea. A na marginesie sprawdzanie składek to jest pretekst zeby przepisac delikwenta. I jak tu wierzyć tzw "doradcom".
majkama / 91.206.211.* / 2010-05-17 15:41
PRZYZNAM RACJE O TO WŁASNIE W TYM CHODZI A SKLADKI MOZE SPRAWDZIC SOBIE KAZDY I ZA DARMO
Ela N-T / 78.8.216.* / 2010-04-25 19:46
Przykro mi, strzał na oślep... ale wiesz "desik" , jest takie mądre powiedzenie, każdy sądzi wg siebie... :-)
lezdrub@interia.pl / 79.185.96.* / 2010-02-08 18:49
W 90% tak jest,że ZUS przekazując kapitał do nowowybranego OFE uzupełnia wszystkie zległe składki.

Ja reprezentuję OFE Generali

Zainteresowanych tym OFE w rejonie Mielec- Tarnobrzeg prosze o tel 600 942 367.
Wystarczy zadzwonić i mają Państwo OFE które systematycznie od wielu lat przynosi najwyższe zyski.
Wystarczy sprawdzić Rankingi OFE,aby sie przekonać o tym fakcie.
żwirski / 79.189.34.* / 2010-04-22 12:07
jak na razie to największe zyski przyniósł polsat. ale to tak na marginesie
lezdrub@interia.pl / 83.28.219.* / 2010-04-25 01:01
Zwirski masz racje za ostatnie 3 lata OFE Polsat zajmuje ostatnia pozycję.

Polsat nonstop utrzymuje wysokie zaangazowanie kapitały w giełdę. Jak giełda idzie w góre to jest w czołówce. Jak giełda pakuje w dól to zamyka tabelę od dołu.

W OFE Polsat mozna być tylko podczas hossy.
Na okres bessy przerzucić w OFE Alianz, który jest dobry podczas bessy, natomiast kiepski podczas hossy.


Generali radzi sobie w kazdych warunkach.Prześledź sobie okres od marca 2003.
Wówczas własnie generali przejełlo OFE zurich.
Wówczas zobaczysz jak ma sie OFE generali do polsatu.
PRZYSZŁY EMERYT / 85.198.250.* / 2010-03-24 20:23
Nonsens ! Zmiana OFE nie przymusza ZUS-u do przekazania zaległości !To co się działo
kiedyś {zaległosci} było wynikiem braku płynności finansowej Kiedyś o tym było mało słychać
teraz wszyscy o tym mówią i wiedzą.Chęć likwidacji bądz marginalizacji OFE występować
będzie tak długo jak długo rządzić będzie PO+PSL
eme / 83.22.48.* / 2010-03-23 08:10
lezdrub pieprzysz jak Kazio po piwie o tych % zaleglych skladek uzupelnianych przez ZUS w momencie transferu.Nie ma nigdzie w zadnej ustawie ani rozporzadzeniu aby zus z chwila transferu musial uzupelniac brakujace w OFE skladki. Tak sie sklada ze ZUS w miare mozliwosci brakujace skladki uzupelnia, lecz zadnego wplywu na to nie ma transfer. Pokaz mi to rozporzadzenie i tylko nie pisz znowu ze przelewa skladki tylko do Generali. Sam napisales ze

W 90% tak jest,że ZUS przekazując kapitał do nowowybranego OFE uzupełnia wszystkie zległe
składki.

Gdyby to bylo zapisane w warunkach i zasadach transferowych i ustawie o emeryturach i rentach to byloby 100%. Przespij sie Józek ze dwie godziny zanim cos napiszesz. Tutaj jest forum a nie spotkanie w swietlicy w Kębłowie
Ing Paweł I. / 78.8.41.* / 2010-09-13 11:12
Tragedia!!!!
Pewnie z taką bajką masz mnóstwo "zadowolonych klientów"
To przez takie bajki rezygnują z OFE
Bo handlują ludźmi jak kartoflami
lezdrub@interia.pl / 83.28.212.* / 2010-03-23 12:03
Eme.Gdzie ja napisałem, że jest taka ustawa,ze zus musi uzupelniać składki zaległe przy transferze.Napisałem, tylko,ze na ogól tak robi.

A tak ogólnie, to mało osób ma jakieś zaległosci w składkach nieprzekazanych przez ZUS.
Ja w takich sprawach nie interweniuje w imieniu klienta,że mu będę interweniował w ZUS o takie zaległośći

Ja też nie napisałem,że uzupełnia tylko dla tych, co przechodza do Generali.
Ten wpis dla chargera, był tylko krytyka na ODZYSKIWACZY.

Bo mnie te odzyskiwacze całkowicie śmieszą i coraz częsciej od klientów słyszę o ty jak ci odzyskiwacze namawiają ich na odzyskiwanie,a ci klienci nie mają nawet wszystkich sprawozdań z OFE z całego okresu.
Zabierają od klientów te sprawozdania, które mają i niby coś mają ustalić,ala jak się pytam, jak można w takich warunkach coś ustalić. Przecież muszą byc wszystkie sprawozdania. to wówczas tak. Można te fakty wychwycić.

Ale ja nie jestem listonoszem i nie będę korespondował miedzy ZUS a klientem.
To nie jest w kwesti Agenta.Takim rzeczami moga zajmować się pajace, jak charger.

A Tak szczerze EME jestes bezrobotny????
charger / 89.73.184.* / 2010-03-23 13:45
Pajacem jestes Ty lezrub. Aby sciągnąć wszystkie wydruki z OFE i ZUS I Filar za okres od 1999 r. do dziś wystarczy napisać osobne Pismo do ZUS w imieniu klienta. takie pismo przychodzi do klienta w ciągu miesiąca i to sie sprawdza.

A takie cos napisałes:
"Bo ty kiepskie OFE reprezentujesz i tam widocznie ZUS nie chce przelewać i przelawa
dopiero po interwencji takiego jak ty charger"

Wiec sie nie ośmieszaj bo nie masz na temat porządkowania OFE większego pojecia.

Mimo wszystko pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 83.28.212.* / 2010-03-23 14:17
Ja jasno napisałem charger. To co należy do ZUS ma robić ZUS.
Jezeli tobie ZUS musi POdać to znaczy,ze wie,ze zalega. CZy tak?????

To po co takie pajace jak ty charger????
Po to, aby klienta wsadzic do takiego OFE, do którego na podstawie zysków by nie chciał wejść. I po to sa takie pajace jak ty, którzy ich niewiedzę wykorzystują, że im to tacy jak ty w czymś pomogą. Bjer, bajer,bajer- tyle potrafia tacy jak ty.

Ja jestem ciekawy jaki ty OFE reprezentujesz???

Mam nadzieje,ze bedzie cię stać na odwagę i napiszesz tu na forum. Jakie OFE reprezentujesz?????

Widzisz ja podaję wszystkie swoje dane, bo nie mam sie czego wstydzić.
Chcesz pogadać 600 942 367. e- mail podpisuje posty.
Widziałeś, aby tu ktos podawał tyle danych o sobie???
Uczciwi ludzie nie maja powodów nie podawać danych.
charger / 89.73.184.* / 2010-03-23 14:50
ZUS ma o wiele większy problem z obecnymi emerytami niz z pieniedzmy przekazywanymi do OFE. A tylko klient może sprawdzać i dochodzić brakujących składek w ZUS. Jesli nie dochodzi pieniądze wpłacone do ZUS które nie zostały przesłane do OFE są poza systemem i nie pracują. Jesli znasz sie na inwestycjach to wiesz ze czym wczesniej pieniądze zainwestowane tym wiecej zarobią.

A różnice pomiędzy funduszami są niewielkie, bez III filaru nie ma rusz. Aby mieć emeryturą większą w tym systemie musisz miec uzbierane o 200 tys wiecej. A róznica pomiedzy najgorszym a najlepszym wg wyborczej na 2009 r. to niecały tysiąc zł.

Ja z klientami pisze pisma do zusu sprawdzam składki i ucze ich je sprawdzać, spotykam sie conajmniej klika razy, dostaje za to swietne w nagordzenie w NORDEI (za pewne wyższe niz u Ciebie w generali) i nie pieprze głupot jakie to moje OFE jest cudowne i ze mamy cudowny plan na swietną emeryture. W zamian za moje wynagrodzenie daje cos klientom bo nie tylko pracuje w OFE, a nie jestem agentem który nagada głupot, udaje ze doradza wybór OFE, zgarnie prowizje i wiecej sie nie pokazuje.

A numeru swojego nie podaje bo nie szukam na forum money klientów jak Ty gdyz mam ich wystarczająco duzo.

Mimo wszystko dalej pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 83.28.255.* / 2010-03-23 23:57
Ty charper twierdzisz,ze te róznice sa małe. Tak twierdza wszyscy przedstawiciele kiepskich OFE. Róznica miedzy OFE generali,a OFE nordea za ostatnie 7 lat to pnad 20%

Za ostatni rok tez prawie 3%. I co powiesz,że to malo??
Taki klient z kapitałem 50tys stracił tylko w ciągu roku 1,5 tys zł.TO mało??

Chce ci powiedzieć ,ze tacy jak ty przepisywali równiez z Generali do nordey i co ci klienci z tego mają.????(tyle,ze zostali oszukani, tyle z tego maja korzyśći)

Mowisz,ze sprawdzasz klientom konta, To powinioneś wiedzioeć, ze Nordea po zmianie numerów rachunków przysyła klientom sprawozdania roczne bez numeru rachunku.
Pytam dlaczego tego nie zglaszasz aby klienci pisali skargi do KNF.
Przecież to jest niezgodne z ustawą o OFE.

Zajmij sie tym co jest niezgodne, a nie bedziesz tu bajerował.

Ty chociaz byś podał numer telefonu, to i tak nikt do ciebie po to OFe nie zadzwoni.
Tam klientów sa wstanie zapisać tylko tacy jak ty niby ODZYSKIWACZE składek zus.

Ja choćby mi OFE nordea chciala placić nawet trzy razy więcej niż generali, to i takbym ich OFE nie reprezentował, bo ja nie umie wciskać kitu, jak również szanuje swoją godność i swoje nazwisko.
charger / 89.73.184.* / 2010-03-24 08:25
Gdzie masz 20% jesli za 10 lat jest niecałe 10%? Skąd masz pewność ze twoja generali za rok bedzie dobre ze nie zmienią zarządu, głownych inwestujących? nie masz. Zobacz sobie na róznice stanu konta jakie są pomiedzy bankowym a polstatem? skąd wiesz ze generali w nastepnym roku nie zarobi o 2 % mniej bo zainwestują mniej ryzykownie? Ja mówie klientowi ze moze sobie po dwóch latach zmienic na jaki chce nie ma problemu. Ale zyskuje swiadomośc wie na czym mniej wiecej polega ta reforma i jaki jest jej cel. Moze po dwóch latach wybrac generali polsat jesli lubi ryzykowac, ing i inne tvny. Tu przynajmniej zyskuje pomoc jesli chodzi o ZUS i np kapitał początkowy. A twojemu kochanemu generali nie chciało sie nawet wysłac raz do roku kartki ze wzorami jak samemu sprawdzać składki i jak interweniować bo ludzie nawet nie umią czytać tych tabel nie wiedzą jaka ma byc wysokośc składki. Zamiast tego wolą wysłać wyniki i to jak bardzo sie cieszą ze kienci są w generali - czyli same firmowe p*******.

Poza tym klientowi mówie ze na tym etapie nie jestem zadnym doradcą bo ustawa wyklucza doradztwo na rynku OFE.

A klientów moich informuje o tym ze NORDEA moze zmienić numer rachunku i ze powiadomi ich o tym w odrębnym pismie. Wystarczy go nie zgubic schować do teczki i nie ma problemu z opuszczeniem funduszu lub aktualizacją danych. A takie teczki zostawiam, nie firmowe gdzie sie robi potem robi bałagan, tylko prywatne za własną kase z własnej inicjatywy, w których mają porządek i nie ma provblemu z ewentualną zmianą numeru rachunku.

Ja klientów z generali miałem mało, moze z ośmiu, taki region widocznie jest tu mało agentów z generalli, same pzu cu i aegony. A swoim klientom z Nordei tez polecam ten fundusz ze jezeli beda kiedys chcieli zmienic to raczej na niego.

I nie mieszaj tu godności nazwiska itp bo działam też w innych branżach nieruchomościach, finansach itp. I robie ten biznes OFE inaczej niz 90% tego rynku, a że te 90% to zwykli sprzedawcy nie mający pojęcia o tym co sprzedają (typu zysk na przejsciu do funduszu o niższej wartości jednostki) to chyba przyznasz racje.
lezdrub@interia.pl / 83.28.213.* / 2010-03-24 10:34
Charger. Wreszcie przyznałeś sie do tego,ze zmieniasz klientom OFE bez wzgledu w jakim są OFE do OFE nordea po to abyś zarobił a klient stracił (mniejsze zyski)

I tym właśnie sie róznimy, bo ja im zmieniam z OFE, które mają kiepskie zyski,na OFE które po przejeciu OFE ZURICH slidarni jest najlepszym OFEna rynku.

To ze PTE nordea zmieniła numery klientom, to do tego zastrzeżeń nie mam. Jest to dozwolone.
Natomiast przysyłanie zawiadomienia o rachunku bez numeru rachunku jest niezgodne w stosunku do ustawy o OFE>

I jeszcze jedno. Teraz jak będe przepisywał jakichś klientów z OFE nordea, to najpierw kazę im zadzwonić po takich jak ty,aby im sprawdzili, czy wszystkie składki im ZUS odprowadził.
Charger / 89.73.184.* / 2010-03-24 12:49
Nie dla każdego klienta ważne jest to czy jego fundusz zarobi o jeden czy dwa procent rocznie wiecej (tak samo jak z lokatami w banku), liczy sie dla nich to ze ktos do nich przyszedł, wytłumaczył i ze mają osobe do której moga zadzwonić w razie pytań i problemów a nie ogólną infolinie funduszy.

Zawsze jak przepisuje osoby obojętnie z jakiego funduszu to pokazuje aktualne notowania z money.pl za okres 1 ,2,3 lat i odpoczątku wiec kazdy klient wiec co mu proponuje.

A jeżeli klient jest tylko kilka lat w funduszu i ma wszystko ok (bo widac to na wydrukach) i jest w funduszach które mają lepszą stopę od nordei to nie proponuje mu zmiany jesli nie chce tylko biore 30 polecen i ide dalej.

Jeśli klient jest w generali to mówie świetnie udało sie Panu moze Pan wrócić do niego po dwóch latach, w zamian za to to wykonam dla Pana usługe której dotychczasowy fundusz nigdy nie zrobi dla własnego klient bo szkoda mu na to pieniedzy (obojętnie czy to jest ING Generali CU AXA czy Nordea).

Co do praktyki nordei dotyczącej zmiany nr rachunku i przysyłaniu następnych wydruków z pustym polem nr rachunku (zamiast tego pisze ze pismo z numerem zostało przesłane dnia tego i tego) to racja to jest głupi chwyt ale kazdemu to tłumacze ze każde fundusze utrudniają jak mogą jego opuszczenie) ale każdy mój klient wie ze takie pismo moze przyjsc i je zachowuje wiec nie ma problemu.
Za to Twój fundusz puszcza ratowników (tak samo jak PZU, CU i Bankowy - choc ich pracownicy prezentują daremny poziom) i ma do tego prawo.

Nie bede mówił ze dany fundusz jest kiepski bo nie jestem analitykiem giełdowym, nie wiem dokładnie w jakie społki inwestuję, jakie zakłada ryzyko wiec nie bede krytykował bo by to tak wyglądało jakby przedszkolak oceniał dorobek naukowy profesora.


Mam nadzieje ze rozumiesz o czym pisze bo inaczej dalsza polemika nie ma sensu.
lezdrub@interia.pl / 79.191.21.* / 2010-03-24 13:19
Charger.Pytam jeszcze raz. ZUS wie,ze jak zalega,ze ma uzupełnić skladki z odsetkami za opóznienie???ZUS wie,ze jest to jego obowiazek???

Czy PTE nordea wie, ze jej obowiazkiem jest podawać klientowi raz na rok zestawienie wszystkich operacji na rachunku klienta wraz z podaniem pełnych danych osobowych i z numerem rachunku.
Ptam dlaczego OFE, które reprezentujesz łamie ustawę o OFE i nie podaje numeru rachunku klienta.

Pytam co w tej sprawie zrobłeś dla tych twoich klientów.

Ja do takiego OFe, które w ten sposób łaqmie ustawę nigdybym nie chciał pracować.

Wiesz czym ty się różnisz od Anity K. Niczym tez dajesz d-py za pieniadze i krzyczysz,że cię zgwałcili.
charger / 89.73.184.* / 2010-03-24 13:41
Może i ma ale przez 10 lat tego nie robił. Przyszły emerytytnie jest obecnym problemem ZUS. ZUS odysła odsetki z oprocentowaniem ok 4 % rocznie wiec jesli fundusz zarabia w roku 10, 20 % to juz tego zysku klient nie odzyska wiec wybitnie w jego interesie jest aby sprawdzać i dopilnowac aby pieniądze zostały przekazane jak najszybciej do OFE. W fundusze dobrze wiedziały ze w latach pocżatkowych przekazywał na bieżąco tylko zdawkowe składki i nic klientom nie napisałi zeby sami sprawdzali i interweniowali w ZUS w tym Twój cudowny Zurich.

Co do do Nordei wszystkie informacje są zawsze podowane na wydruku, a co do zmiany numeru rachunku widocznie znaleźli jakis kruczek w ustawie bo inaczej by dostali kare od KNF a o nic takim nie słyszałem.

Moi klienci są o tym poinformowani, wszystkie dokumenty mają na bieżąco i nie ma problemu.

Odpowiadając na
"Wiesz czym ty się różnisz od Anity K. Niczym tez dajesz
d-py za pieniadze i krzyczysz,że cię zgwałcili." sięgnę równie daremnego poziomu jak Ty i odpowiem ze widocznie syndrom Anety K jest Ci bliski skoro do w miare poważnej rozmowy rzucasz takie porównania.
lezdrub@interia.pl / 79.191.21.* / 2010-03-24 15:11
Chager. Ja prostytutki nazywam prostytutkami. Oszustów nazywam oszustami.
Czy wiesz,ze stopa zwrotu - waloryzacja w ZUS za cały okres jest większa od stopy zwrotu tego twojego zakichanego OFE jest większa???

Przestań już chłopie błazna z siebie robić.Nawet się nie przyznaj do tego co robisz, bo robisz ludziom krzywdę.
I albo jesteś głupi i nie wiesz,ze robisz ludziom krzywdę,albo kasa zasłoniła ci uczciwość.

Stwierdziłem, ze się poniżyłem dyskutując tu na tym forum z toba . Z prostytutkami sie nie zadaję.
charger / 89.73.184.* / 2010-03-24 19:54
Ostatni merytoryczny post do ciebie. Skałfa z OFE za lpiec 1999 w wyskości 55.67 zł przekazana wraz z odsetkami w wyskości 54,82 w dnia 29,08,2008 wartośc jednostki w nordei 26,43. Zakładając wycena z lipca 1999 ok 11 zł 55,67/11 daje 5,06 jednostki razy kurs z 29.08 2008 daje 133, 45 zł która jest większa od sumy składki i odsetek z ZUS (które z lat początkowych były naliczane z wysokim oprocentowaniem) 110.49 co daje jedynie co daje o ok 18% mniejszy zysk niż gdyby składka trafiła do systemu od razu.

Poniżasz to się sam swoim stylem dyskusji. A prostytutki pewnie tak ci chodzą po głowie bo pewnie sie w ich towarzystwie obracasz;)
charger / 89.73.184.* / 2010-03-23 14:53
Aby mieć emeryture w tym systemie większą o 1 tys zł trzeba mieć uzbierane o 200 tys. zł wiecej. W poprzedniej wypowiedzi zjadłem tysiąc;)
charger / 89.79.10.* / 2010-02-09 08:54
hej reprezentujesz dobre OFE to fakt. Ale czy robisz dwa spotkania czy tylko jedno na którym przepisujesz? Jesli jedno to pewnie nie widzisz wydruków z nowego funduszu na którym jest pokazane czy transfer cos odzyskał. Wiec skąd podajesz liczby ze transfer odzyskuje w 90% wszystkie brakujące składki? Ja przepisałem ponad 300 osób i w zdecydowanej wiekszosci trzeba było pisać pisma do ZUS bo transfer wszystkiego nie odzyskał. Pozdrawiam
Lezdrub@interia.pl / 83.28.215.* / 2010-03-21 23:16
Bo ty kiepskie OFE reprezentujesz i tam widocznie ZUS nie chce przelewać i przelawa dopiero po interwencji takiego jak ty charger,.
charger / 89.73.184.* / 2010-03-22 21:12
Odpowiedz na słabym poziomie. Prosze podaj wiarygodny link gdzie jest podane w 90% zus przekazuje do nowowybranego ofe wszystkie składki i że to jest zależne od wyników OFE. Po prostu przepisujesz klientów do OFE które ma teraz dobre wyniki i na nic dalej nie masz wpływu, a zeby było ładniej dorabiasz do tego ideologie. Pozdrawiam
nie frajer / 83.11.5.* / 2010-02-08 16:24
Takie praktyki są wbrew prawu i można to zgłosić na Policji lub w Prokuraturze, nie pozwólmy robić się w balona , wszystko jest do sprawdzenia na stronach KNF, akwizytorzy powinni mieć zakaż tzw. odzysków i zapisywania na siłę ludzi, wciskając im tanie kawałki na temat ofe.......... Ja osobiście przepędziłbym psami takich ludzi. Jestem w OFE i niestety żałuję, bo z moich pieniędzy żyje potężna grupa bezczelnych ludzi!!!!!
Piotrek32 / 83.7.214.* / 2010-03-21 22:59
A gdybyś nie był w ofe i nie był zmuszony do takiego oszczędzania to pewnie byś teraz bawił się na Ibizie za te pieniadze a potem moje dzieci by płaciły podatki na twoja emeryture??
A odnośnie "praktyk" z odzyskiwaniem składek to piszesz brednie bo jest to zgodne z prawem i nawet bardzo pozyteczne.Czy mozna komus np akwizytorowi zabronić aby klientowi w ten sposób pomógł,aby klient miał na swoim koncie wiecej pieniedzy?Świadczy to chyba tylko dobrze o akwizytorze że coś w zamian oferuje klientowi.
Jak kupujesz wędlinę w sklepie to też masz pretensje do ekspedientki że Ci ja zapakuje w papier?Przeciez mogłaby Ci ja tylko podać luzem do ręki?Nie zawsze cos więcej co niektórzy oferuja jest czyms złym.Kazdy akwizytor stara sie pozyskać klienta i nie jest w tym nic dziwnego a jak przy tym pomaga to chyba dobra rzecz.No i na koniec pytanie dlaczego nazywasz te osoby "potężna grupa bezczelnych ludzi!!!!! "???Każdy ma swoje zadanie w tym kraju i każdy pracuje na swój sposób.jedni sprzedaję wspomniane wędliny inni naprawiaja samochody a inni pozyskuja klientów dla OFE.A jak idziesz zrobić przelew do banku albo wpłacić pieniądze to tez masz pretensje do pani że dostaje wypłatę z pieniedzy które Tobie ściągaja co miesiąc jako obsługę konta??Przecież piszesz farmazony że warto sie zastanowić czy aby nie masz w tym własnego interesu.
multiofe.pl / 89.206.32.* / 2010-02-08 12:46
"obiac transfer do innego ofe zmuszamy zus do sprawdzenia, czy nie zalega nam ze skladkami. I ze jest to tak naprawde "jedyny skuteczny sposob" na odzyskanie nieprzekazanych skladek bo zus jest "zobowiazany" do przekazania wszystkich zaleglych skladek do nowego ofe ;)"

nieprawda. statystycznie częściej niż bez transferu zdarza się, że zus sam koryguje składki, ale nie jest to ani najleosza, ani jedyna metoda.
charger / 89.79.10.* / 2010-02-02 22:20
Witam.
Sama zmiana funduszu poprzez tzw transfer może odzyskać część brakujących składek (dla zainteresowanych mogę zoskanować wydruk na który to potwierdza tzn w tym samym dniu jest w fundusz księgowana wpłata transferowa i kilka zaległych składek i odsetek z roku 1999.
Ale znaczna część wymaga interwencji w ZUS pomocą druków reklamacji. Agenci którzy zmieniają OFE (np typu AXA) i jeśli robią TYLKO JEDNO spotkanie na którym zmieniają fundusz w niczym szczególnym nie przyczyniają sie do odzyskania składek. Taki sam efekt mozna osiągnąć samemu zmieniając fundusz przez internet. Poza tym wątpliwe jest aby na jednym spoktaniu sprawdzlili stan konta OFE za 10 lat z prostych przyczyn: klient za zwyczaj nie ma wszystkich wydruków, agent nie wie ile klient zarabia a przez to nie wie czy składki są przekazywane w odpowiedniej wysokości i trzy nie da się sprawdzić dokladnie 10 lat w pietnaście minut.
Ja sprawdzenie składek robię od ponad 2 lat na innej zasadzie. Robię z klientami co najmniej dwa spotkania. Na pierwszym spotkanie wraz ze zmianą funduszu wysyłam w imieniu klient i podpisane przez niego pismo do oddziału ZUS z prośbą o przysłanie wykazu składek OFE i I Filar (dzięki czemu mozna według wzorów matematycznych przez porównanie dość czy wszystkie składki są przekazywane terminową i w prawidłowej wysokości bez koniecznosci posiadania wszystkich pasków od pracodawcy). Wykazy te potem odbiera i sprawdzam w domu. Na drugie spotkanie po przejsciu do nowego funduszu ja już mam sprawdzone wszystkie składki i jesli czegos nie odzyskał transfer to wysyłam w imieniu klienta do ZUSU pisma reklamacyjne z wyszczególnionymi brakami, na które ZUS wszcząć postępowanie wyjaśniająće.
Podsumowując robie wszystko to co sam klient mógłby zrobić (mój podpis jest tylko na umowie zmiany funduszu) tylko dzięki temu ze nowy fundusz wynagradza mnie za tą prace (bo ma nowego klienta i w przysłosci bedzie na nim zarabiał tak samo jak poprzedni fundusz) ja moge poswiecic swój czas a klient za to nic płaci.

Mam nadzieję ze wyjaśniłem wątpliwości.

Jesli ktoś byłby zainteresowany taką usługą z rejony katowic to prosze o kontakt pod email lub o właczenie sie do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz
Piotrek32 / 83.7.214.* / 2010-03-21 23:10
Jezeli agent przeprowadzi wywiad z klientem to wie ile zarabia,jakie miał okresy przerw w pracy i spokojnie moze te informacje zanotować.A jak jest osoba operatywna to wszelkie formalnosci mozna załatwic na jednym spotkaniu i byc z klientem ewentualnie w kontakcie telefonicznym tak jak ja jestem.Jak mam sprawe to dzwonie,jak dostane nowy wadruk składek to tez dzwonie i nie zdarzyło sie jeszcze nigdy by akwizytor który mnie przepisłą odmówił pomocy.Zawsze ma dla mnie czas i pojawia sie po nowy wydruk gdy tylko mam jakies braki.Obsługa fajna i nie wiem czemu tak sie uparliście by wieszac psy na tych ludziach.Robia dobra rzecz a że zarabiaja przy tym to przeciez normalne.Każdy z nas chce zarabiac i jak sie przykłada sumiennie to zarabiac powinien odpowiednio dobrze.Każdy też może zostać akwizytorem ofe bo jedyną przeszkoda jak mi sie wydaje jest chyba tylko wyrok sądowy.Akwizytor nie może być karany.
lolinka / 83.5.212.* / 2010-02-03 19:14
Sio akwizytorzy AXA z DSA SA. Nie mam do was za grosz zaufania.
eme / 83.22.40.* / 2010-02-04 13:55
dzwonila do mnie jakas laska z DSA ze niby zus podal moje dane i maja mi sprawdzic czy mam wszystkie skladki.Oczywiscie ze sie umowilem:):) Przyjechal facio i zaprzeczyl ze dane sa z ZUS-u ze jedynie moje dane sa w DSA w ich bazie danych. Wyjął z torby jakąś swoja biblię i pokazal mi ceny jednostek i pozycje AXA z roku 2008.!!!! Poza tym staral sie wmowic mi ze sa najwieksza potega finansową swiata:) Na wyciagu mojego konta w OFE znalazl brakujaca czesc skladki i wmawial mi ze ZUS nie odda a jak juz to bez odsetek. Na wzmianke ze mialem urlop bezplatny zaprzysiegal sie ze i tak musze miec skladke w pelnej wysokosci i ze mi pomoze ja odzyskac:):):) Bajeranci jakich malo.
edi44 / 79.185.89.* / 2010-02-07 00:09
eme. Jak długo myślałeś, aby ten scenariusz napisać
eme / 83.22.43.* / 2010-02-07 17:35
edi44 nie mam potrzeby pisac scenariuszy. To jest zycie.
charger / 89.79.10.* / 2010-02-03 19:44
Nie jestem agentem AXA z DSA tylko Nordei z KAZ a wspominam o AXA bo najwiecej akwizytorów ma ten fundusz i najczęściej oni poruszają temat sprawdzania składek;)

Pozdrawiam;)
edith24 / 2010-02-02 10:28
Jestem przedstawicielem ubezpieczeniowo-finansowym AXA i jeśli chodzi o odzyskanie zaległych skłądek z Zusu, to wygląda to w ten sposób, ze transfer do innego ofe faktycznie zwiększa szansę, ze zaległe składki wpłyną na rachunek w ofe, ale nie zawsze tak się dzieje. Dlatego też w imieniu klienta staramy się odzyskać zaległe składki (przynajmniej ja tak robię :-) ) i tym właśnie AXA rózni się od 13 pozostałych ofe funkcjonujących na polskim rynku.
Piotrek32 / 83.7.214.* / 2010-03-21 23:16
Wiele innych OFE a właściwie agentów tych ofe działa w podobny sposób.Mnie osobiście obsługuje KORPORACJA AGENTOW ZAWODOWYCH czyli firma która wspólpracuje z Nordea.Kolega zmienil sobie jakiś tam fundusz nie pamietam gdzie był na Generali i tez mu sprawdził agent i napisał reklamacje.Tak wiec jak widzisz nie jest to tylko metoda AXA OFE ale takze innych funduszy.No i bardzo dobrze bo pieniadze maja byc na kontach każdego z nas a nie przetrzymywane w ZUS-ie.
pac / 77.252.85.* / 2009-07-25 14:14
Transfer to jedyna możliwośc oddzyskania skłądek. Sam walczyłem z Zusem i efekt był taki, że straciłaem dużo czasi i nerwów. Po [przejsciu do Axa kokazało sie ze zaczeły mi wpływać skłądki z 2000 i 2001 roku oraz z 2007. To nie przypadek bo wczesniej sprawdziłem i z tych lat brakowało mi składek. Ja jestem zadowolony. Kazdemu polecam transfer tym bardziej ze to nas nic nie kosztuje a tylko mozna zyskać. Miłego dnia
kasikr / 85.232.233.* / 2009-01-13 13:29
a tak za przeproszeniem - jakie OFE reprezentuje Nordea????
Dunkaan13 / 83.25.122.* / 2009-01-13 13:18
może i odzyskanie składek przez transfer to bzdura, ale nigdy nie wiadomo czy to nie pomoże. Bo nie zaszkodzi, a szczególnie zmieniając na OFE które lepiej sobie radzi na rynku. nikt nie widzi że akwizytorzy (wiem że nie wszyscy ale tacy są) starają się odzyskać zaległości i ROBIĄ WSZELKĄ AKTUALIZACJĘ DANYCH OSOBOWYCH
Uczciwy akwizytor. :) / 77.252.32.* / 2009-01-13 00:17
to źle Ci powiedziała, ona jedynie może pomóc sporządzić Tobie odpowiednie pismo do ZUS, ale to dopiero wtedy jak się do niej przepiszesz, bo wątpie, zeby chciała Ci pomóc ot tak, bezinteresownie, bo przy okazji powie Ci, ze jesli nie jesteś u niej w OFE, to ona nie ma dostępu do takich informacji, a de facto i tak nie bedzie miała, nawet jeśli sie przepiszesz. :)
Pozdrawiam.
Lelogol / 83.3.159.* / 2009-01-13 11:18
Prawda w 100%, przedstawiciel nie ma możliwości sprawdzenia składek, może to zrobić tylko i wyłącznie sam zainteresowany- pisemnie lub osobiście. Obecnie na rynku OFE jest wyścig szczurów i każdy kombinuje żeby tylko przepisać klienta i zgarnąć prowizję. A ostatnie transfery pokazują że coraz więcej Polaków zmienia fundusz.
fgdgdggg / 77.223.233.* / 2009-01-12 23:52
Bzdura. Wciska kit.
Transfer nic nie daje. Absolutnie nic!!!
Żeby odzyskać składki trzeba złożyć reklamację do ZUS. I nie dać się zbyć pod byle pretekstem. I sprawdzać co miesiąc czy zaległe składki poszły do OFE. Jak nie, to znowu reklamować.
Ale trzeba pamiętać, że to nie tylko ZUS moze być winny. Pracodawca też mógł popełnić błąd. Dlatego jest potrzebna informacja z ZUS dlaczego składek nadal brak.
W tej chwili 99% składek powinno być przekazanych. Jeśli coś jest nieprzekazane, to trzeba sprawdzić czy za jakiś miesiąc nie mamy nadpłaty. Bo nadpłaty składek są kompensowane w zakresie jednego roku i w zakresie tego samego płatnika. Czyli np jeśli mamy nadpłatę 100 zł za miesiąc 10-2002 to za miesiąc 11-2002 składka może być pomniejszona o te 100 zł.
Edi44 / 83.4.193.* / 2009-01-13 08:40
Transfer daje bardzo wiele.
Jest bardzo duże grono osób które nie maja czasu albo po prostu nie potrafią napisać takiego pisma reklamacyjnego do ZUS.Własnie dla takich osób taka pomoc jest dobrym rozwiązaniem.A że przy okazji zmienia fundusz to przeciez normalna rzecz.KNF nad tym czuwa i nie sa dze by ktos zmieniając fundusz zrobił sobie krzywdę.Zawsze może wrócic do poprzedniego OFE(po 2 latach bezplatnie).
Brakujace składki to w 99 procentach wina ZUS.Nie pisz że pracodawcy nie płaca itd.Oczywiscie sporadycznie mozna trafic na fakt gdy nieuczciwy pracodawca miga sie od płacenia składek ale to marginalny odsetek przypadków.
Koleżance na pismo reklamacyjne ZUS przesłał taka odpowiedz: cyt część.."Składka za 02.2003 rok nie została przekazana do OFE z uwagi na fakt iz nie zaksięgowaliśmy wpłaty środków za dany okres od płatnika składek".Moze ktos by sie dał zmyć ale przeciez ZUS wysyła do klienta info o składkach zewidencjonowanych na 1-szy filar w ZUS-ie(owe 12%).Płatnik przesyła 19,52 % w całosci i ZUS dokonuje podziału na 1-szy i 2-gi filar.Więc jak wytłumaczyc że ZUS wysłał klientowi informacje o składkach za ten własnie miesiąc w rocznym sprawozdaniu 1 filaru które tak jak raport z OFE otrzymujemy pocztą????
Nie zazdroście tym agentom że przy okazji sobie zarobia na tym skoro wykonuja kawał dobrej i pozytecznej pracy!
gdgdhddghdg / 79.189.64.* / 2009-01-13 09:21
Informacja, która jest wysyłana z ZUS do ubezpieczonych mówi o składkach należnych!!! Nie opłaconych!!! Czyli informacja mówi o tym, co płatnik przysłał w papierach. Nie oznacza to jeszcze, że jest wpłata do tego papieru!!!
50044408 / 77.254.246.* / 2009-01-09 21:07
Pytałemw OFE i pytałem w ZUS. Rzeczywiście, nie ma przepisu, który nakazywał by Zakładowi Utylizacji Składek uzupełniania zaległości do OFE przy transferze, jednak NAJCZĘŚCIEJ tak się właśnie dzieje - stąd nie można uznać tego za przypadek.

Najprawdopodobniej podczas transferu ZUS przegląda czy dany delikwent nie ma zaległości i "prostuje" jego konto. Może mają jakieś wewnętrzne zalecenia? Może ktoś z ZUS się wypowie???
matt445566 / 94.251.137.* / 2009-01-31 22:56
Jestem agentem Nordea i powiem jak to wygląda z mojej strony. Transferuje rzadko, bo nie tym się głównie zajmuję, ale w ok 20% przypadków ZUS uzupełnił część składek. Czy to przypadek? Może i tak, ale może też to wynikać z "bałaganu" ZUSowskiego. Powiecie, że to system w ZUSie rejestruje, księguje itd., ale z czego w takim razie biorą się braki w środkach przekazywanych OFE? Nie mniej wiem, że są agenci każdego z OFE, którzy chwytają się tanich chwytów. Btw podam ciekawy przykład z ostatnich dni: Byłem w Urzędzie Miasta, by zaktualizować kody PKD i jeszcze tego samego dnia dzwoni do mnie agentka pewnego towarzystwa i pyta się czy wybrałem OFE itd. Sęk w tym, że Bank tej firmy jest w UM. Tak są chronione nasze dane adresowe
olek2 / 194.181.127.* / 2009-02-02 12:15
Dla niewtajemniczonych Spółka Winthertur to od 2006r. część AXA OFE.

Każdy posiadacz konta w Otwartym Funduszu Emerytalnym ma swój kapitał. Kapitał to taka podstawa, która nigdy nie maleje. Fundusz emerytalny ma za zadanie wypracować zyski w ciągu członkostwa. Szacuje się i można to w łatwy sposób wyliczyć, że fundusz (obojętnie jaki) wypracowuje do pewnego momentu zyski, które są składane na oddzielnym koncie niż kapitał podstawowy. Jeżeli ktoś jest w jednym funduszu przez długi czas (zbyt długi), a wartość jednostki rośnie to na czystą logikę fundusz zamiast zysków zaczyna wyrabiać straty, które to działają pomniejszająco na to, co już uzbierało się na dotychczasowym koncie zysków (pamiętajmy, że z kapitału nic nam nie ubywa). W momencie, kiedy przepiszemy się do nowego funduszu przenosimy do niego cały swój podstawowy kapitał + na konto kapitałowe przenoszą się nasze dotychczasowe zyski. Czyli krótko mówiąc: kapitał się powiększa. Natomiast konto, na którym w starym funduszu wypracowalismy zyski, jest wolne i w nowym OFE zaczyna się napełniać. I tak ponownie będzie nam konto rosło do czasu kiedy nie nadejdzie moment na przeniesienie się. Dlatego też w chwili kiedy jeden fundusz zaczyna wyrabiać straty, firma DSA rozwiązuje z nim umowę i zawiązuje nową z innym funduszem. Klient DSA nie musi decydować się na zmianę funduszu, może się zdecydować np na samą (pełną) obsługę, to jest na:
kontrolowanie terminowości przepływu składek pomiędzy Zakład pracy/ZUS/OFE,
odzyskiwanie odsetek za opóźnienia ZUS,
odzyskiwanie brakujących składek o ile taka sytuacja wystąpi, zarządzanie sprawami dziedziczenia (wskazywanie spadkobiercy)
oraz w razie wystąpienia potrzeby za upoważnieniem przedstawiciela zmiany danych osobowych, czy adresowych.
no i VOTUM: odszkodowania w razie nieszczęśliwych wypadków.
fistek / 83.10.58.* / 2009-02-02 21:23
Masło maślane.
Masło maślane



Masło maślane
[/
fgdgdggg / 77.223.233.* / 2009-01-13 00:05
Transfer to jest proces jest automatyczny. Nikt nie przegląda czy dany delikwent ma zaległości. Średnio jeden transfer to 200 tyś przerejestrowań. Jak to sobie wyobrażasz takie przeglądanie 200 tyś kont?
fgdgdggg / 77.223.233.* / 2009-01-13 00:13
I jeszcze jedno.
Agent nie ma prawa wypytywać ZUS o składki jakiegokolwiek ubezpieczonego. Reklamację ma prawo złożyć tylko ubezpieczony.
Jeśli panienka w okienku w ZUS daje agentowi informacje, to robi to bezprawnie i taką panienkę można do sądu podać.
Marlon Brando / 83.7.229.* / 2009-01-22 00:04
Pod warunkiem że ten agent nie ma upowaznienia które podpisał mu klient:))
Jeżeli mam ochote to w moim imieniu kazdemu moge zlecić każda rzecz.Tak samo agentowi który w zamian za to że zmienie fundusz cos dla mnie zrobi.
Nie mam ochoty być przez całe życie w jednym funduszu tak samo jak nie mam ochoty jadać zawsze do końca życia bułki z serem żółtym!!!
Jest mozliwośc zmiany to korzystam i nie mówie że w 99 roku byłem wróżka i fundusz wtedy wybrany był i jest najlepszy na świecie.Każdy tak myśli i tych nieomylnych "wróżbitów" jest coraz więcej:))
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-01-13 16:37
to nei tak, ze Agent sam tylko dokonuje tego w imieniu Klientai nawszystkich pismach jest podpis Klienta....
politykapersonalna.pl / 94.254.187.* / 2008-12-30 17:31
ta KObieta moila i nie mowial prawde ona moze to dla Ciebie sprawdic czy nie zalegasz ze skladkami
i czy wszytsko jest ok
http://planerzyfinansowi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89&Itemid=78
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy