TRION

Money.pl / 2009-07-09 13:32
Komentarze do spółki: TRION.
Wyświetlaj:
Legionnaire / 2010-04-02 21:32
http://media.wp.pl/kat,1022957,wid,12135400,wiadomosc.html?ticaid=19eb5

Nie ma to jak swoimi rekami sie majatku dorobic;)
djastra / 2010-04-02 12:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Wesołych i spokojnych świąt , a potem 300% wzrostów w miesiąc dla wszyskich wielbicieli Triona (i nie tylko).
Legionnaire / 2010-04-02 19:15
Dzieki i wzajemnie! Ja sie wlasnie pakuje przed wyjazdem do dziadkow nad morze;)

Pozniej zadowoli mnie 100% w mc, pazerny nie jestem:)
Legionnaire / 2010-04-02 10:01
Z tego co widze, to juz tylko Djastra i ja wierzymy w Triona. Ciekawe, kto bedzie ostatecznie mial racje... Wg mnie wygraja cierpliwi.
andrew... / 188.33.71.* / 2010-04-04 12:01
Zawsze wygrywają cierpliwi ale cierpliwość też ma soje granice
djastra / 2010-04-02 12:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak narazie mój instynkt przetwania :) nigdy mnie nie zawiódł.
Ważne żeby zawsze "trzymać ciśnienie"
Jack from L / 81.168.169.* / 2010-04-02 22:54
Spokojnie. Jestem z Wami, no może bardziej przy Was.
Też jestem spragniony szybkiego i duuuużego wzrostu.
Co prawda, aż tak mocno to nie wierzę w Triona, ale chętnie wskoczę na ten wózek jak będzie zapier...... do przodu. He he.
Czekam więc w pełnej gotowości, aby do niego wskoczyć.
Wesołych Świąt dla TRIONOWYCH PATRIOTÓW
:)
djastra / 2010-04-01 13:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Cholera przegapiłem 47 gr,-trzymam kase z Polic żeby uśrednić i przespałem promocje.

Legionnaire napisz na GG po ile wszedłeś w Petrola - paru moich kumpli nie posłuchało mojej rady i weszli po 40 - 42 zł .
Ja się zapakowałem po 18.50 w Petrolka.
Troche przeszeregowałem portfel bo śmierdziało nudą.
teves / 2010-04-01 15:19 / Bywalec forum
Spokojnie po raporcie za I kw.jeszcze będzie kilka groszy nizej.
Teddy67 / 2010-04-01 15:00 / Lucky loser
Jeszcze kupisz jak będziesz chciał i to duuuużo niżej niż 0,47,MACD dopiero wygenerował sygnał sprzedaży.
Legionnaire / 2010-04-01 14:53
Wszedlem po 29, pozniej przez pare dni bylem zajety nauka na exam i w ogole na gielde nie patrzylem. W koncu jak po examie luknalem to bylo bodajze 22,50... W miedzyczasie bylo 42:/

Nie zmienia to faktu, ze pewnie wyjde na swoim, ale teraz to juz musze poczekac. Nie mam kasy by usrednic i mial nie bede przez dluzszy czas.
Legionnaire / 2010-04-01 14:56
Sam sobie jestem winny - nie wiadomo czemu nie zalozylem stopa, jak to zawsze robie:/ Petrol nizej niz 18zl nie spadnie, mysle ze wrecz bedzie szedl powoli do gory.
Jack from L / 87.105.238.* / 2010-04-01 00:09
Ja nie wiem już sam - kupować, czy nie ??? Mam przeczucie, że coś jeszcze schowane jest w szafie. Oby tylko nie trup. Bo czuć coś 40-toma grosikami.
Chyba jednak poczekam.
Pozdrawiam wytrwałych Trion-owych patriotów - optymistów. :)
djastra / 2010-04-01 13:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Na giełdzie wszystko możliwe - ale jak wykażą gdzieś kase z restrukturyzacji lub dobrze sprzedaną nieruchomość to jednego dnia może skoczyć jak szalony. Patrz Kolastyne (firme w upadłości ?)
A Trionowi daleko jeszcze do takich długów jak ma Kolastyna.

Nikogo nie nakłaniam -to moje prywatne zdanie.
Jack from L / 78.8.74.* / 2010-04-01 20:01
To na jakim poziomie ustawić zlecenie kupna ?
0,40 zł czy niżej. ???
anonim zainteresowany / 95.49.198.* / 2010-03-30 20:47
Czytałem dzisiaj o trionie i może mi ktoś wytłumaczyć skąd się wzieło nagle takie zadłużenie w 3 miesiące??"Wystarczy zauważyć, że zobowiązania długoterminowe grupy wzrosły osiemnastokrotnie (do 55,7 mln zł), a krótkoterminowe o 78 proc. (do 69,7 mln zł)"
jest szansa że to może być z czeskich. jak czytałem raport za 4Q to widziałem wzmianke o kredycie za ponad 2 miliony
Legionnaire / 2010-04-01 10:51
Odpowiadajac na Twoje pytanie o zobowiazania dlugoterminowe - wzrost ten jest spowodowany przez gwaltowny wzrost kredytow dlugoterminowych(24mln) i zobowiązan dlugoterminowych(26mln). Na kredyty dlugoterminowe skladaja sie 3mln kredytu w zl i 21mln kredytu inwestycyjnego udzielonego spolce w Czechach. Co do zobowiazan dlugoterminowych - moze sie myle ale najprawdopodobniej chodzi tu o niewykonane jeszcze dostawy i uslugi - spolka zobowiazala sie, ze cos tam zrobi a tego nie zrobila jeszcze i stad taki dlug - przy czym chodzi o zobowiazania, które stają się wymagalne pozniej niz w ciągu 12 miesięcy od dnia bilansowego.

Jesli chodzi o wzrost zobowiazan krotkoterminowych, to chodzi tu glownie o grupe zobowiazan krotkoterminowych(43,7mln) - z tytulu niewykonanych dostaw i uslug, ktore maja termin wymagalnosci w ciagu 12mcy i o wzrost kredytow i pozyczek krotkoterminowych(16,6mln).

Podsumowujac - wg mnie spolka ma sporo zamowien do wykonania, ale ma problem z ich realizacja z powodu braku plynnosci finansowej - zeby cos zrobic trzeba najpierw kase wylozyc, a z tym spolka ma problem i to mimo ze miala jakies 5mln zl na rachunku w dniu bilansowym.

Bardzo dobrze, ze Intur KFS zostal rozwiazany, bo nie byl zyskowny, Humdrex nie ma kasy na zakup materialow i stad zostanie zlikwidowany, mimo ze mial zamowienia - mysle, ze od syndyka odkupi wszystko inna spolka zalezna. Synergis zostanie rozwiazany, bo to samo robi Intur. Co do Oriona+, to spolka generuje zyski,a umoczyla sie jedynie na opcjach walutowych - pewnie sie z bankiem ugadaja, bo na to jest ostatnimi czasy moda.

Robcie wszyscy jak chcecie, wg mnie spolka sie wygrzebie z klopotow i zacznie przynosic zyski. WG mnie nastapi to jeszcze w tym roku i 1-1,20zl za akcje ujrzymy. Mozesz mnie Teddy67 z tego rozliczyc pozniej;) Nie mam zamiaru sciemniac ze napisalem inaczej niz faktycznie myslalem, co rzekomo zrobil inny "inwestor".

Powodzenia i wytrwalosci;)
nowy 322 / 83.27.165.* / 2010-03-28 13:42
kolejna kaszan na giełdzie
djastra / 2010-03-29 12:59 / portfel / Tysiącznik na forum
No ... - lepiej nie kupuj - to się bedziemy mieli z kogo potem śmiać :) :) :)
Teddy67 / 2010-03-29 17:05 / Lucky loser
Ja to jestem ciekawy co na to Kazek ze Spychowa, wprawdzie do końca marca jeszcze ciut zostało ale kursowi znacznie bliżej do 0,50 niż do 0,90.Mam nadzieje Kazek że po świętach podsumujesz swoje prognozy.
Legionnaire / 2010-03-27 15:25
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 13 / 2010
Data sporządzenia: 2010-03-27
Skrócona nazwa emitenta TRION
Temat
Uchwała Rady Nadzorczej TRION S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd TRION S.A. informuje, iż na posiedzeniu w dniu 26 marca 2010 r. Rada Nadzorcza Spółki działając na podstawie par. 19 ust. 2 pkt 8 statutu spółki TRION S.A. podjęła uchwałę nr 1 w przedmiocie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości w Inowrocławiu położonej przy ul. Marcinkowskiego 154. Wyrażenie zgody przez Radę Nadzorczą otwiera drogę Zarządowi spółki do podjęcia rozmów z podmiotami zainteresowanymi nabyciem nieruchomości. Decyzja ta została podjęta w związku z realizowanym programem restrukturyzacyjnym Grupy TRION. Pozyskane środki ze sprzedaży posłużą do zdynamizowania procesu naprawczego w spółkach grupy i ich oddłużenia.
djastra / 2010-03-26 17:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeśli Trion chce odkupić od syndyka majątek Humdreksu - to chyba mają za co.
Podoba mi się ze przeprowadzają wszystko zgodnie z zapowiedziami z zeszłego roku - takie firmy są dla mnie wiarygodne.
Legionnaire / 2010-03-26 22:55
To jest bardzo logiczne... Odkupia od syndyka za marne grosze(stad te odpisy...), a dlugi pojda w zapomnienie... Wspominali o centralizacji i ona nastapi - zadania Humdrexu bedzie inna spolka wykonywala - bedzie ich ostatecznie mniej wiec sie bedzie latwiej kierowalo cala grupa, a i koszta beda mniejsze. Wszystko jest ok. Ciekawe co ze spolkami czeskimi zrobia? Byla mowa, ze niektore z nich maja zlikwidowac, a tylko te dochodowe zostawic. Tak czy siak idziemy na 1zl.
andrew... / 109.243.215.* / 2010-03-26 20:59
też tak myśle realizują plany konsekwętnie aczkolwiek nie wszystko można przewidzieć polecam jeszcze centrozap ciekawa spółka
Legionnaire / 2010-03-26 22:55
Centrozap jest ciekawy, ale... kto wie czy znowu nie dodrukuja akcji...
Legionnaire / 2010-03-26 09:38
Trion Grupa kapitałowa restrukturyzuje się
Tomasz Furman 26-03-2010, ostatnia aktualizacja 26-03-2010 07:42

Trion restrukturyzuje, likwiduje lub wygasza działalność podmiotów zależnych, które nie przynoszą takich rezultatów, jakich od nich oczekiwano.

Celem jest ograniczenie kosztów, a w konsekwencji poprawa wyników finansowych grupy, która w 2009 r. miała aż 54,7 mln zł straty netto.

I tak Humdrex zajmujący się produkcją drewnianej stolarki okiennej został postawiony w stan upadłości. Mimo gorszej koniunktury w branży zarząd Trionu zamierza współpracować z syndykiem Humdreksu w zakresie zakupu części produkcji realizowanej w tej firmie. – Rozważamy też zakup majątku Humdreksu od syndyka, ale na razie jest jeszcze za wcześnie, aby coś więcej mówić na ten temat – twierdzi Robert Fałkowski, prezes Trionu.

Nierentowna jest też firma transportowo-logistyczna Intur KFS. Z tego powodu zarząd Trionu chce zrezygnować z leasingu ciężarówek w BRE Leasing. W efekcie firma pozostanie bez majątku. – Do końca kwietnia chcemy wygasić działalność w Intur KFS, a następnie go zlikwidujemy – mówi prezes.

Likwidacja obejmie też Synergis, firmę dotychczas specjalizującą się w produkcji ślusarki aluminiowej. Niedawno walne zgromadzenie podjęło decyzję o rozwiązaniu spółki. – Produkcję już przenieśliśmy do Inturu, naszej firmy zależnej, która specjalizuje się w wytwarzaniu i montażu stolarki otworowej z PCW – informuje Fałkowski. W upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami znajduje się z kolei firma zależna Orion+, która ma problemy ze spłatą zobowiązań związanych z zawartymi transakcjami zabezpieczającymi kurs walut obcych. Po za tym jest w dobrej kondycji. Rocznie wypracowuje na sprzedaży specjalistycznych konstrukcji stalowych kilkanaście milionów złotych obrotów i osiąga zysk na poziomie operacyjnym.
jane / 83.8.151.* / 2010-03-26 09:45
dziwne ze wszystko upada a jeszcze niedawno pracowalo na siebie! "montażu stolarki otworowej z PCV" się pisze niedoszły magistrze ;) Powodzenia inteligenci z giełdy..
Legionnaire / 2010-03-26 10:21
Jeden problem - ja tylko skopiowalem artykul, wiec to nie moj blad.
Legionnaire / 2010-03-25 21:59
2010-03-25
09:40:00

TRION SA postanowienie sądowe dotyczące HUMDREX Sp. z o.o.

25.03. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 12/2010

Zarząd TRION S.A. informuje, iż Sąd Rejonowy w Elblągu, V Wydział Gospodarczy w dniu
23.03.2010 r. na posiedzeniu niejawnym wydał postanowienie, w którym postanowiono na podstawie art. 17 par. 1 Prawa upadłościowego i naprawczego zmienić sposób postępowania w stosunku do HUMDREX Sp. z o.o. z postępowania z możliwością zawarcia układu na postępowanie obejmujące likwidację majątku upadłego. Odwołano Pana Eugeniusza Kalitę z funkcji nadzorcy sądowego jednocześnie wyznaczając go na syndyka masy upadłościowej.
Legionnaire / 2010-03-25 21:43
Racja djastra, edukuj sie - nie wiadomo kiedy sie przyda! Ja jak napisze prace mag biore sie za nauke na doradce inwestycyjnego - planuje za rok w marcu podejsc, ale szans wiekszych na zdanie mial nie bede, pojade by poczuc atmosfere.
Legionnaire / 2010-03-25 22:18
Moj znajomy pracowal w Elwo i rownoczesnie administracje studiowal - z Elwo wylecial, bo zwalniali, a dzieki administracji znalazl jeszcze lepiej platna prace i stwierdzil, ze dobrze zrobil studiujac majac ok 40lat
djastra / 2010-03-26 17:10 / portfel / Tysiącznik na forum
No , ja ucze sie bo mnie to interesuje i fascynuje-praca + pieniądze z giełdy wystarczaja na "życie", a nawet troche chce odłożyć na emeryturę , bo na ZUS nie liczę wcale.
Ale nigdy nie wiadomo co człowieka może spotkać.
Legionnaire / 2010-03-25 22:19
Swoja droga - Elwo mialo problem z opcjami, w koncu Rafako przejelo to przedsiebiorstwo - tak sie konkurencji pozbyli;)
Jack from L / 78.8.66.* / 2010-03-25 00:12
Panowie to już jest dno, czy mam czekać jeszcze z kasą ?
To info poniżej jest OK i ruszy papierem, czy nie ruszy ?
Trochę się ścieracie , ale to w rzeczy samej budujące.
No to krótko: wchodzić / nie wchodzić ??
Legionnaire / 2010-03-25 00:15
Wolna wola... Nie sugeruj sie innymi, musisz brac sprawe w swoje rece, wtedy nie bedzie winnych Twej decyzji.
Legionnaire / 2010-03-24 21:17
2010.03.24 19:34
TRION SA współpraca z Dom Development SA [ wersja do wydruku / powiększ czcionkę ]

2010-03-24

19:34:00

(PL)-BUDOWNICTWO-GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-TRION SA-PLTRAST00020-TRAS-(PL)-1

TRION SA współpraca z Dom Development SA

24.03. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 11/2010

Zarząd TRION S.A. informuje, iż w dniu 24 marca 2010 r. podpisał z Dom Development S.A. z
siedzibą w Warszawie list intencyjny w zakresie współpracy. Strony zadeklarowały kooperację
handlową w obszarze dostaw produktów stolarki otworowej oferowanych w ramach oferty handlowej
grupy TRION.
Intencją stron listu jest aby TRION S.A. jako partner gospodarczy Dom Development S.A.
rozpoczął dostawy swoich produktów w ramach projektów prowadzonych przez Dom Development S.A..
Strony oczekują, że docelowy obrót handlowy między nimi osiągnie w 2010 r. wartość około 2 000
000 PLN. W ramach dwustronnych negocjacji w terminie do 1 kwietnia 2010 r. rozpoczęte zostaną
prace nad projektem pilotażowym w postaci dostaw na potrzeby realizowanej inwestycji w
Warszawie pod nazwą Derby 9.
Zawarcie listu intencyjnego jest wzmocnieniem dla grupy TRION działalności kanału sprzedaży w
segmencie budownictwa deweloperskiego.
djastra / 2010-03-24 21:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak myślisz kolego? -czy już śmiać się z ludzi typu "poinformowany i sprawiedliwyy" czy zaczekać az nasza "makulatura" (jak słyszałem) dojdzie do 1 zł ?
-Sprzedaje Police - jak jeszcze troszke zrobia mi promocje ,choć na chwile na 0,50 gr ,to dokupie, żeby ładnie ujednolicic.(chociaż wątpie po tym info)
teves / 2010-03-24 22:21 / Bywalec forum
śmiać się z takich djastra, moze go wyrzucili z Triona i się mści w jakis sposób
djastra / 2010-03-24 22:34 / portfel / Tysiącznik na forum
A... zaczekam z tym wyśmiewaniem- lubię mieć "moja cene w ręku".

Podobnie mnie krytykowali na BBIZENNFI w zeszłym roku jak kupiłem po 0,69 gr i pisałem ze na wiosne będzie zwrot kasy z zarobkiem- jakoś teraz żaden mądrala nawet słówkiem się nie odezwie :) - dlaczego :)
Legionnaire / 2010-03-24 22:13
Najlepiej to ich(a raczej go) olewac. Ja tam jestem spokojny o te nasze 1zl za akcje w tym roku. Tez bym dokupil jakis pakiet, ale nie mam kasy;( Pochwale Ci sie - zdalem egzamin na maklera papierow wartosciowych;)
teves / 2010-03-24 22:26 / Bywalec forum
Gratulacje!;)
djastra / 2010-03-24 22:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Gratulacje kolego,naprawde szczerze się ciesze- widze ze ostatnio masz same sukcesy - i rodzina się powiekszyła i w kwestiach zawodowych sukcesy.Aby tak dalej :)
Powiem "w sekrecie" :) - też się kształce na starość - ale pochwale się tytułem jak go bede miał (jeszcze rok nauki mi został)
Legionnaire / 2010-03-24 23:59
Rodzina mi sie nie powiekszyla;) W kwestiach zawodowych tez brak sukcesow - poki co koncze studia;) czego sie uczysz? Co studiujesz?
djastra / 2010-03-25 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie powiększyła sie ? - coś musiało mi sie poplątać.Sorki
A ja pracuje w poligrafii już 17 lat i chyba trochę się "wypaliłem" - a że lubie brać życie w swoje ręce ,zamiast się użalać to chce się "przekwalifikować" i studiuje Zarządzanie bezpieczeństwem.
Legionnaire / 2010-03-24 22:15
Same info jest ewidentnie pod publike - to tylko 2mln zl... Mnie bardziej interesuje co z czeskimi spolkami sie dzieje.
Legionnaire / 2010-03-23 23:19
http://www.bankier.pl/wiadomosc/TRION-Likwidacja-spolki-zaleznej-2113137.html
kwiatek... / 2010-03-23 23:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Coraz gorzej na Trionie:(
Legionnaire / 2010-03-24 00:36
Humdrex byl i tak spisany na straty. Szczerze piszac - dobrze, ze go likwiduja. Wiecie dlaczego? Wraz ze smiercia spolki zgina dlugi... Najlepiej jesli majatek Humdrexu wykupi... ktoras ze spolek Triona... Dlugi znikna, a spolki bedzie jak nowa...
sprawiedliwyy / 83.3.50.* / 2010-03-24 09:22
Ty już tu przestań oszukiwac ludzi Legionnaire!! Z wypowiedzi widać ze jestes pionkiem z Trionu!! Śmieszne Twoje wypowiedzi sa! Macie coraz więcej przeciwników a nie zwolenników! Prawda jest taka ze robicie ludzi w ch..a!! Humdrex likwiduja a co z pieniedzmi które Trion zalega?? Pytam sie co z tymi pieniedzmi - a Intur KFS, Intur Sp z o.o. i pozostale to samo - same długi, rozprawy w sadzie gdzie Trion gra na czas i nikt nie moze wyciagnac pieniedzy!! Żeby tego mało było - szukają głupków do remontów i innych prac, za które nie zapłacą!! Zapraszam wszystkich do Inowrocławia do Spółki TRION S.A. a wszczególności prokurature i pozostałe organy!!
teves / 2010-03-24 22:24 / Bywalec forum
Prawda,prawda:)Legionnaire
po zajęciach z prawa robi okna w TRIONIE stąd wie co tam siedzieje:-)nie kupujcie tej spólki to przyszły bankrut:-)
a Legionista naciaga


Pozdro djastra i Legionnaire!
sprawiedliwyy / 83.3.50.* / 2010-03-25 10:29
Niestety chybiłeś Teves - okien nie robie, znacznie wyższe mam ambicje ale z tego co wiem to okna robili w Intur Sp. z o.o. po pierwsze, a po drugie z tego co wiem to okien tam już nie ma kto robic! Czytam wypowiedzi niektórych i zastanawiam się co Wy macie w głowach - siano i nic wiecej.
Legionnaire / 2010-03-25 00:01
Szlag! Wydalo sie! Po co to pisales?? Teraz sie beda smiali ze mnie;(
eelo / 83.8.151.* / 2010-03-26 09:40
widać z wypowiedzi, że magistra nie masz.
djastra / 2010-03-24 10:41 / portfel / Tysiącznik na forum
:) :) :)
Nawet szkoda Legionnaire coś odpisywać takim śmiesznym ludziom.
Legionnaire / 2010-03-24 10:04
Hahaha! Nie mam nic wspolnego z Trionem poza tym, ze swiadomie w ta spolke zainwestowalem i sie z tym wcale nie kryje. To, ze spolka a coraz wiecej przeciwnikow nie jest moim problemem. Ja tu jestem, by zebrac swoja kase za akcje i tyle.
wtopiłem / 95.49.208.* / 2010-03-24 00:02
Jak dlamnie niech te spółki zależne z największymi długami upadną to na skonsolidowanym bedzie wartość księgowa z 1,20 a nie 0,63
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy