Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trojanowska: Polska nie zrezygnuje z atomu

Trojanowska: Polska nie zrezygnuje z atomu

Money.pl / 2011-04-12 13:18
Komentarze do wiadomości: Trojanowska: Polska nie zrezygnuje z atomu.
Wyświetlaj:
lit / 2011-04-12 15:19
ciekawe czy dojdzie to faktycznie do skutku, byle fiaska nie było, ale energia podobno tańsza będzie...
Autor Autor / 212.160.219.* / 2011-04-12 15:18
ty pipo ile kasy dostałaś za to - wynocha z tego kraju to francuzów.

Wszyscy co popierają atom mają sami coś nie tak z psychiką, zniszczycie ziemie, nie będzie można nigdzie żyć przez Was

Jak widze to zdjecie tego straszysdła, to az mnie ręka świerzbi!
koczis / 2011-04-13 02:06
Misiu, argumenty a nie pyskowa. Mozemy podyskutowac ale nie na poziomie dzieci z piaskownicy klocacych sie oto czyja jest zabawka.
Wyplodziles posta w ktorym nie przedstawiles zadnego argumentu. A Polska to nie twoja wlasnosc zebys decydowal kto ma w niej mieszkac. O tym kto bedzie mieszkal to mozesz decydowac we WLASNYM mieszkaniu.
Czasy liberum veto juz przeszly do historii
szklany glass / 81.210.123.* / 2011-04-12 15:17
"Standardy bezpieczeństwa powinny być najwyższe z możliwych i zawierać międzynarodowe doświadczenia." Owszem powinny być, ale nie będą. Czarnobyl i Fukushima pokazały jaka to jest bezpieczna energia. Bezmyślny pęd do energii jądrowej to igranie z ogniem. A gdyby tak zamiast produkować więcej energii zając się stratami przesyłowymi? Są ogromne ale nikogo to nie obchodzi bo mamy ambicje mieć elektrownię jądrową. A może to nie ambicje tylko łapówki dla kilku decydentów?
know who your mates are! / 77.102.17.* / 2011-04-12 15:15
uspokoiła żabojadów, którzy nam te bomby zbudują
Tornado+ / 31.63.247.* / 2011-04-12 14:20
NA ŚWIECIE NIE MA ANI JEDNEJ FIRMY, KTÓRA BY ZBUDOWAŁA BEZ POMOCY PANSTWA ELEKTROWNIĘ ATOMOW
michba81 / 87.207.161.* / 2011-04-12 14:01
Rządam referendum! Polacy muszą mieć możliwość decydowania w tak istotnej sprawie
rst / 195.205.11.* / 2011-04-12 13:47
Pani Trojanowska niech nie mówi za mnie i podejrzewam jeszcze kilku Polaków, - ja się nie zgadzam,
w. / 79.190.209.* / 2011-04-12 13:44
przed katastrofą w Japonii, eksperci mówili,że jak będzie zle to odpowiedzialni Japończycy popełnią harakiri. Jaqk na razie jeden odpowiedzialny poszedł do szpitala bo zasłabł. Tak wygląda odpowiedzialność rządu .
kikka02 / 89.186.18.* / 2011-04-12 13:37
To nie strach tylko rozsądek! To logiczne, że unikamy niebezpieczeństw...
A ludziom jeszcze mało?
kikka02 / 89.186.18.* / 2011-04-12 13:31
Jeszcze ludziom mało? To nie strach tylko rozsądek... to chyba logiczne że co niebezpieczne to należy unikać...
x69 / 80.188.127.* / 2011-04-12 14:57
To nie rozsadek. Bo alternatywa jest wegiel ktory jest tak przyjazny srodowisku ze szok. Za chwile jeszcze dojda kary za emisje CO2.
Zaplacisz? Czy wtedy powiesz to nie mojha sprawa to rzad
Jedz do Szwajcarii. Bodajze w Bernie w centrum miasta jest atomowka i nikt nie pyszczy, nikt nie sra w gacie. polakom od demokracji sie w d... poprzewracalo i wszyscy sa ekspertami od wszytskiego od latania, od atomowek od ekonomii. TYlko nie wiedziec czemu jestesmy niemal pod kazdym wzgledem w czarnej d...
I tu wlasnei wychodzi poziom naszego eksperctwa.
Ciekawe co by bylo gdyby w Fukishimie byla elektrownia na zaporze i walnela zapora? Ciekawe cobys wtedy powiedzial ze jeste przeciwny budowie zbiornikow retencyjnych?
Kolejne pytanie. Jak czesto sa skazenia radioaktywne i z tego powdu gina ludzie ? Wiecej ginie w wypadkach samochodowych i krzyczysz ze trzeba zabrac ludziom samochody tylko jezdzisz
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-12 15:02

Jak czesto sa skazenia radioaktywne i z tego powdu gina ludzie ?

Wystarczy ze raz na 20 lat a ludzie z ich powodu gina pozniej przez dziesieciolecia.
Rosyjscy naukowcy wyliczyli ze z powodu Czarnobyla zmarlo juz prawie milion ludzi i nastepni beda umierac przez kolejne lata.
koczis / 2011-04-13 02:02
Wiesz.... tylko gdyby zapora walnela to milion ludzi poszedlby jednym strzalem. To raz.
Dwa Japonia lezy na terenie sejsmicznym Polska nie. To jest zasadnicza roznica.
Trzy - ktos powie Czernobyl - fakt - lezy niedaleko nas. Ile u nas osob zmarlo na chorobe popromienna? Jesli w Japonii jest tak zle czemu strefa wynosi tylko 80 km a nie np 300 czy wiecej.
Cztery - ilu ludzi zginelo w wypadkach samochodowych od 1986 czyli od daty wybuchu w Czernobylu. W tym czasie bylem na swiecie i jakos do dzisiaj nic mi nie jest. A nie napychalem sie lugolem.
Piec - ilu ludzi zostalo zabitych przez papierosy (raki, zawaly, udary itp)? I jakos nikt nie kwapi sie do ustanowienia calkowitego zakazu palenia w Polsce ani nie wyrzuca z kraju producentow papierosow
Jaka widzisz alternatywe w tej chwili ? Jak nie atomowki to co? Bedziesz palil swieczki w domu ?
szesc - jak tak czytam wypowiedzi to wychodzi na to ze elektrownei weglowe sa cacy i nikomu nie szkodza. TYm ze to co wychodzi z kominow elektrowni jakos sie niekt nei przejmuje ze to szkodzi zarowno srodowisku, klimatowi i nam samym. Od tego nie bedziemy zdrowsi tylko bardziej chorzy. Chyba ze wegiel sie skonczy :)
Wiadomo jest ze Czernobyl zostal wykonany niechlujnie moze nie z pominieciem zasad bezpieczenstwa ale z przymykaniem oka na potencjalne niebezpieczenstwa. Od tego czasu jednak swiat poszedl do przodu i technologicznie i mentalnie i wypadki choc zdarzaja sie i beda zdarzaly to jednak ich ryzyko jest male. Nie ma 100% pewnego obiektu od suszarki zaczawszy na atomowkach skonczywszy.
Jedno wiem na fali histerii nie mozna kreowac dlugoletniej polityki energetycznej. Po prostu.
Wskaz mi jakas rozsadna alternatywe ktora pozwoli zapewnic bezpieczenstwo energetyczne kraju przy jednoczesnym bezpieczenstwie. Bo ja jej w tej chwili nie widze
roni ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-04-12 13:18
Na razie to martw się babino o skutki skażenia radioaktywnego naszej planety Ziemii przez Japońców. Bo jest sie o co martwić.

Nie dla elektrowni atomowych !!
Icek1254 / 212.160.172.* / 2011-04-12 13:25
Tu jest jakieś lobby, ktoś chce zrobić sporo kasy na POlaczkach, tu nikt się niczym nie martwi, choć powinien, to prawda.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy