Forum Polityka, aktualnościKraj

Trójka-politycy-emerytury

Trójka-politycy-emerytury

Money.pl / 2012-02-11 11:34
Komentarze do wiadomości: Trójka-politycy-emerytury.
Wyświetlaj:
jola / 193.239.80.* / 2012-02-13 19:19
Mamy trzy miliony bezrobotnych i to sa ludzie młodzi i po pięćdziesiątym roku życia, no to komu PO chce wciskac kit że nie bedzie miał kto pracować na nasze emerytury, niech lepiej zapewnią prace i stabilizację ludziom, niech zniosą śmieciowe umowy, to jestem pewna iż rodaków przybędzie. Mam 26 lat i od dwóch lat szukam pracy chcemy mieć z mężem dzieci ale jak je mieć bedąc bezrobotną a mąż pracuje za grosze na umowę zlecenie? Panie Tusk jest pan hipokrytą i zakłamanym sukinsynem!
hejar / 2012-02-12 10:15
Jednym z pomysłów jaki przedstawił poseł Cymański w pewnej audycji radiowej był pomysł aby wprowadzić dowolność w odejściu na emeryturę-jak ktoś może pracować dłużej to niech pracuje.
Okazuje się że posłowie (bo nikt nie zaprotestował) nie znają prawa gdyż takie zasady już teraz obowiązują!
"Zwalnianie pracownika, zarówno kobiety, jak i mężczyzny, tylko dlatego, że osiągnął określony wiek, stanowi dyskryminację w zatrudnieniu. Tak orzekł siedmioosobowy skład Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych odpowiadając na pytanie prawne rzecznika praw obywatelskich z października 2008r.
http://praca.gazetaprawna.pl/orzeczenia/109009,wiek_emerytalny_nie_uzasadnia_zwolnienia.html"
Rtx / 77.255.54.* / 2012-02-12 08:48

Mariusz Błaszczak uważa, że premier wprowadza obywateli w błąd, twierdząc, że sprzeciw wobec reformy emerytalnej oznacza niższe świadczenia w przyszłości.

Wielu polityków mówi że alternatywą dla pozostawienia obecnego systemu emerytalnego jest podniesienie podatków.Nie biorą według mnie jednej zasadniczej sprawy.Przyszłe pokolenia mogą nie zaakceptować wyższych obciążeń.I nie dlatego że politycy tego nie będą chcieli. Młode pokolenie jest wykształcone i po prostu zagłosuje nogami na tego typu próby.Będzie pracować w innych krajach gdzie opodatkowanie będzie niższe.Tym bardziej że inne kraje będą ich chętnie przyjmować bo u nich też będą kłopoty z utrzymywaniem rosnącej liczby emerytów.Nam pozostanie albo dalsze zadłużanie kraju-ale tu powiedzą stop rynki finansowe, albo drastyczne zmniejszenie realnej wysokości emerytury.Utrwalanie przekonania w społeczeństwie że w ZUS jest wszystko pewne bo ma gwarancje Skarbu Państwa jest oszukiwaniem społeczeństwa.
Natomiast uważam że jest za mało protestów za utrzymywaniem różnych przywilejów emerytalnych.Pozostawienie możliwości przejścia na emeryturę po 15latach dla służb mundurowych-podczas gdy inni do emerytury będą pracować blisko 50 lat jest rażąco niesprawiedliwe.Gdyby polikwidować te różne przywileje to nie byłoby konieczności podnoszenia wieku emerytalnego.
mariabezpracy / 31.63.238.* / 2012-02-11 21:35
Jestem rocznikiem 1955. Dwa lata temu zostałam zwolniona z pracy z powodu zbyt długiego przebywania na chorobowym. Czułam sie bardzo wypalona i zmęczona, pracowałam przez 30 lat w tym samym urzędzie jako urzędnik, bez urlopów - przeważnie na stanowiskach , gdzie niby nie byłam do zastąpienia. Przeważnie w urlopach musiałam być w pracy. Rentę otrzymałam tylko na 1 rok... a teraz w wieku 57 lat mam szukać pracy? gdzie? Pan Premier mnie przyjmie? Już raz kilka lat temu otrzymałam od rządu prezent, kiedy zlikwidowano wcześniejsze emerytury, a moje koleżanki 2 lata starsze mogły z tego przywileju skorzystać. Jak można przedłużać wiek emerytalny tuż przed odejściem na emeryturę? Czy ktoś się nie rozpędził? Przecież już przy podejmowaniu pierwszej pracy powinien człowiek wiedzieć, w jakim wieku będzie mógł odejść na emeryturę. Teraz jestem bez środków do życia. Jestem osobą samotną. To tragiczne, a wiem, że mój głos jest głosem wołającego na puszczy .....
OSZUKANO NAS / 79.185.172.* / 2012-02-11 18:18
POLACY ZOSTALI OSZUKANI. JESTEŚMY NAJBARDZIEJ OPODATKOWANYM KRAJEM W UNII I NISKIMI ZAROBKAMI. A PRZECIEŻ JESTEŚMY ZIELONĄ WYSPĄ, Z DODATNIM PKB JAKO JEDYNI W UNII. WIĘC POWINNIŚMY MIEĆ WIEK EMERYTALNY 50 LAT I NISKIE PODATKI, A NIE 67 LAT.
RZĄD POWINIEN PODAĆ SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ DO DYMISJI. A AFERY PRYWATYZACYJNE ROZLICZONE PRZED SĄDEM.
~Kris / 2012-02-11 16:53 / Tysiącznik na forum)
Wiek emerytalny - tak
ale żeby pracować, trzeba mieć pracę!

A gdzie reformy ułatwiające zatrudnianie, i prowadzenie działalności gospodarczej?

Gdzie prace nad uproszczeniem systemu podatkowego?
Gdzie reforma prawa administracyjnego?
Gdzie próby zmniejszania kosztów pracy?
@@@ / 89.68.238.* / 2012-02-11 16:43

że nic nie robi w tej sprawie

Jak to nic nie robi?
W ciagu ostatnich 3 lat wyprowadzil polowe pieniedzy z Rezerwy Demograficznej.
Jeszcze 3 lata i wyczysci ja do zera.
sdf4343 / 89.171.73.* / 2012-03-21 14:57
no a to juz chyba jest skutek tego, ze w wieku 50 lat połowa Polski przechodzi na emerytury.
oborowy / 79.185.85.* / 2012-02-11 16:31
ZUS i Donald Tusk najwiekszymi szkodnikami polskiej gospodarki. Malinowa statuetka.
Odda / 217.98.20.* / 2012-02-11 15:54
Jeżeli nie ma emerytury w wieku kiedy człowiek ma szansę samodzielnie iść do skplepu, to po co oddawać pieniądze urzędnikom. I tak je zmarnują.
1999 / 87.64.81.* / 2012-02-11 15:26
Wole "marginalizacje" na wczesniejszej emeryturze, niz "marginalizacje" bez zadnych srodkow do zycia.
Dlatego uwazam, ze wczesniejsza emerytura powinna byc wprowadzona od 60 r. zycia zarowno dla mezczyzn jak i kobiet.
cenzus umysłowy / 178.37.128.* / 2012-02-11 15:22
Odwrotnie.60 posłów w sejmie i emerytura dla nich po 2ch kadencjach.Nie, żeby zgredki w króla Maciusia I się bawiły.Do mądrego ludzie sami przychodzą po radę.
Nix69 / 195.14.4.* / 2012-02-11 15:13

Wczoraj premier Tusk zapowiedział, że jest zdeterminowany w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Jak dodał, jest gotów na polityczne harakiri, by proponowane przez niego rozwiązania przeszły.

Co za tupet, kłamie, kręci, nie dotrzymuje słowa ale z "kolesiami" siedzi przy korycie a naród ma zap...ać najlepiej do smierci by te knury mogły żyć w dobrobycie... Mam nadzieję że wyborcom PO otwierają sie oczy i zaczynają widzieć jaka POlityczna Puszkę Pandory otworzyli...
mery Lu / 89.231.250.* / 2012-02-11 15:05
pytam się dokąd na tych wszystkich z przywilejami będę harować.Nauczyciele i te ich roczne urlopy zdrowotne,mundurowi,13-stki,wczasy,kolonie dla dzieci dla urzędasów,nieroby z senatu itd.Ciężko haruję i żadnych przywilejów nie mam.
abl / 195.69.81.* / 2012-02-11 18:36
nauczycieli i mundurowych to lepiej nie tykaj.
Chciałbyś żeby dzieci uczyła 67 letnia babcia czy dziadek??? Szkołę w Polsce niszczy się cały czas- reformy, programy, podręczniki, nauczyciele - szkoda że mało osób to widzi.
Mundurowi - armia ma być i ma być silna!
Policja - każdy złodziej by chciał, żeby była słaba, uda się więcej ukraść.
jajajajjajaja / 83.22.93.* / 2012-02-11 15:03
a ja mysle inaczej mam syna ma 12 miesiecy mam 29 lat na umowe pracowalem w swoim zyciu 12 miesiecy i wiecie co do konca swych dni bede pracowal na czarno mam ..upie us zus i wszystkich moje zadanie to wychowac syna tak by niczego mu nie brakowalo a reszta nie ma zanczenia bo emerytury i tak pewnie nie dozyje a jak dozyje to worek na kij i wloczykij:D
tomcio_paluch / 2012-02-11 16:09 / Bywalec forum
Jesteś w błędzie. Nie na syna, ale odkładaj na starość. Bo licząc na syna w przyszłości możesz się zawieść. Mówię ci to jako starszy rodzic. Trzeba być zawsze niezależnym.
ptw / 78.8.0.* / 2012-02-11 17:50
Tam mówią ludzie mający umysłowość bliską autyzmu albo zatomizowani (Homo sovieticus) przez złodziejski biurokratyczny aparat urzędniczy, który niszczy rodzinę właśnie po to żeby wydoić z ludzi jak najwięcej. Rodzina sobie pomaga za darmo, a państwo tego nie cierpi, bo nie ma z tego żadnych dochodów podatkowych.

Jak ktoś nie dba o dzieci i nie poświęca im czasu i uwagi to powinien mieć sam do siebie pretensje, że nie wykorzystał i nie wykreował swojego największego sojusznika w walce o swój dobrobyt na starość - czyli swoich dzieci. Nikt tego za Was nie zrobi.

Poza tym trzeba mieć na tyle inteligencji by zrozumieć że jest się tylko ogniwem w sztafecie pokoleń. Trzeba wiedzieć kiedy przekazać pałeczkę następnemu pokoleniu i nie przeszkadzać a dopingować swoją sztafetę w dalszym biegu. Jak zrobi się to za późno to Twoja sztafeta przegra w wyścigu i tyle.

http://prawdatowolnosc.bloog.pl/
38-old / 91.123.218.* / 2012-02-11 14:59
Rozwiązanie jest proste , zamiast podnosić wiek emerytalny należy w końcu podnieść zarobki i minimalną pensję do poziomu europejskich stawek jeżeli tego nie zrobimy to z tych naszych minimalnych składek nigdy nie zapełnimy kasy zus-u bo i jak , jak będą europejskie pensje to nie mam nic na przeciw żeby dodatkowo jeszcze mi zabrali kilka procent na zus ale najpierw trzeba mieć z czego zabrać a nie wydłużać wiek bo z tych dziadowskich składek i tak się nic nie uzbiera a resztę zje inflacja
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy