Forum Polityka, aktualnościKraj

Tropiła zmowy i kartele. Tusk ją zwolnił

Tropiła zmowy i kartele. Tusk ją zwolnił

Money.pl / 2014-02-10 11:28
Komentarze do wiadomości: Tropiła zmowy i kartele. Tusk ją zwolnił.
Wyświetlaj:
jyjy / 193.227.123.* / 2014-02-10 14:40
To jest świeże spojrzenie PO - kompetentnych ludzi odsuwa się od wykonywania swoich obowiązków, promuje się nieudaczników i znajomych.
NIEzaskoczony / 109.231.3.* / 2014-02-10 14:36
I po co było karać Leszka Czarneckiego? Zapewne wystarczył jeden telefon do Donalda i SIUP...
tomcio_paluch / 2014-02-10 14:35 / Bywalec forum
No, ciekawy jestem, kto będzie miał teraz to "nowe i świeże spojrzenie".
Tusk zwolnił jedynego z nielicznych urzędników, którzy cokolwiek robią. Myślę, że przyczyn zwolnienia należy upatrywać w ostatnich decyzjach Pani Prezes.
SKS-SB / 46.215.4.* / 2014-02-10 14:05
NIE DOPIEŁA ŻEBY WZIĄĆ W ŁAPE TON TYLE
rezystor / 94.42.189.* / 2014-02-10 13:57
Sekta PO&PSL poczuła się zagrożona.
Podobnie jak w przypadku CBA Mariusza Kamińskiego.

Eldorado dla Korupcji i przekrętów. Taki świat wybrali czytelnicy GW i widownia TVN-u.
tuc / 83.19.199.* / 2014-02-10 13:56
Powód zwolnień ludzi którzy polują na układy ,zmowy i kartele jest zawsze ten sam. Pamiętamy co zrobił premier jak pan Kamiński z CBA poszedł do niego z informacja o przekrętach. Sam został na początku zwolniony.
PRL-Bis w ataku / 213.158.216.* / 2014-02-10 18:36
przecież wszyscy mają być przeświadczeni, że jest "fajnie" i na dodatek cieszyć się, że ciepła woda leci z kranu. Już drogi Panie za towarzysza Bieruta i Bermana obowiązywały zasady, o czym pospólstwo ma się dowiadywać, otóż wyłącznie o sukcesach. Zatem żadnych katastrof, wypadków, przypadków złodziejstwa, korupcji, czy monopolistycznych praktyk. Ma być radośnie, z tańcem na lodzie. A wszelkich oszołomów szukających dziury w całym należy eliminować, bowiem owe zaplute karły reakcji leją wodę na młyn imperialistom oraz odwetowcom z Bonn.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 14:11

Pamiętamy co zrobił premier jak pan Kamiński z CBA poszedł do niego z informacja o przekrętach

Nie bredź chłopie. On poszedł do premiera bo nie było przekrętu. Gdyby był przekręt to by pozamykał aferzystów. Gdyby był przekręt ale przekrętu nie było więc nie miał za co zamknąć. Po kilkumięsięcznych podsłuchiwaniu zorientował się ten jak Ty go nazywasz pan, że nic nie ma więc zrobił prowokację. Zrobił przeciek do prasy a oskarżył o przeciek premiera. Kamiński nigdy nie powinien być szefem CBA ani żadnego innego urzędu. Tusk był nie dość roztropny, że zostawił na urzędzie kogoś o takich kompetencjach merytorycznych i emocjonalnych.
marooo / 195.150.66.* / 2014-02-10 13:54
Daje sobie głowę uciąć, że 95% piszących tutaj na forum, pierwszy raz słyszy nazwisko tej Pani, [...] czy była kompetenta czy nie, ale za to jest pierwsza do komentowania jak to Tusk zrobił zamach na wolność kraju i biednych ciemiężonych Polaków.

Żałośni jesteś, bo na jaki się nie wejdzie artykuł to wszystko robicie tylko po to, żeby podciągnąć pod swoją krytykę dla rządu.

A czy musi być od razu jakiś przekręt? Może faktycznie miała brak świężego spojrzenia. W ponad 90% pracowników urzędów ma taki brak, więc nie zdziwiłbym się gdyby ona też miała. A może zrobiła wałka i ze względu na szacunek dla niej powiedzieli coś takiego.

Może mają kogoś lepszego, a może nie. Może faktycznie chcą zrobić przekręt i im przeszkadzała. Nikt tego nie wie,[...]
Dopóki będziemy mieli wszystkowiedzących wyborców, których wiedza pochodzi z mediów, albo z ich własnej dedukcji opartej na plotkach,pogłoskach i domniemaniach to nadal będziemy mieli [...] w polityce jak mamy.


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

funio / 91.66.92.* / 2014-02-10 23:17
ja nie znam tej pani ale z tego co tu czytam w artykule to robila dobra robote a to, ze Tusk to zrobil to jest nie nowoscia on wszystko co dobre to s....przy. Napewno narazila sie jakiemus kolesiowi i szef musi to naprawic. Wszyscy juz zapomnieli jak to bylo w komunie i to sie teraz POwtarza....
eldorado / 193.108.194.* / 2014-02-10 15:14
ale zdenerwował się jakiś aparatczyk - albo ten w ktorego skutecznie udzerzyła
Polak209 / 89.229.104.* / 2014-02-10 14:16
Powtórzę za @rezystorem: "nie mierz innych swoja miarą marooo". Więcej Pani Prezes uczyniła, niż niejaka Pitera, która mając w obowiązkach walkę z korupcją, nie uczyniła nic (lub prawie nic, biorąc pod uwagę aferę z dorszem za ... 7 zł). Tymczasem bardzo często w mediach było pełno wzmianek o skuteczności UOKiK w walce o interesy konsumentów. Była za dobra na ten "rząd", mam nadzieję, że po wyborach (na pewno już bez PO-PSL) ponownie wróci. Życzę tego sobie i innym.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 14:24

Więcej Pani Prezes uczyniła, niż niejaka Pitera, która mając w obowiązkach walkę z korupcją

Wszystko ci się pomyliło porównując obie kobity. Ich zadania były zupełnie inne wię co porównujesz. Tym bardziej, że Pitera nie miała za zadanie walczyć z korupcją. Do walki z korupcją jest CBA. Nie wiem czy nie lepiej by było gdyby takim jak Ty co kompletnie nic nie wiedzą o państwie odbierali prawa wyborcze. Jak można dać takiemu gościowi kartkę wyborczą? To tak jakby dać małpie brzytwę.
Polak209 / 89.229.104.* / 2014-02-10 14:38
Nie bedę więcej komentował i zniżał się do twego poziomu, bo przebijesz mnie doświadczeniem. Wiem jedno - dyskusja z ludzmi twego pokroju jest ujmą dla intelektu.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 14:52

Nie bedę więcej komentował

Jesteś bezradny więc dobrze byłoby abyś dotrzymał słowa. Tacy jak Ty nie przynoszą Polsce wartości dodanej. Pamiętaj przyzwoity człowiek dotrzymuje słowo.
~~Polka / 151.88.22.* / 2014-02-10 16:45
debos, a tacy jak ty przynoszą Polsce wstyd i hańbę choćby głupimi komentarzami, jakim ty musisz być człekiem, że na czarne mówisz białe i odwrotnie, wszystkie słowa napisane matymi literami są zamierzone.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 18:54
Nigdy nie spodziewałbym się, że moje komentarze mogą mieć tak ogromny zasięg i wielki wpływ na postrzeganie naszego kraju. I chyba jednak nie mają. To Ty nie czujesz proporcji. Następnym razem ( jeśli by taki miał być ) to prosiłbym merytorycznie, polemicznie. Nie gniewaj się ale nie przejmuję się oceną nieznanej internautki. Choćby i mającej nick Polka. Swoją drogą dlaczego akurat Polka? Czyżby jakieś kompleksy albo wątpliwości? Jeśli kompleksy to ten nick z nich Ciebie nie wyleczy. W Polsce od groma Polaków. Prawie sami. Naokoło Ciebie sami Polacy. Wiesz?
grek_pl_zorba / 62.21.17.* / 2014-02-15 00:07
kłóćcie się dalej, a mafia robi swoje
sisley / 213.77.28.* / 2014-02-10 14:15
Niewiele warta ta twoja głowa; masz tego świadomośc. Nie ma zatem sensu odnosić się do tego co wymyśliła a ty z błedami napisałeś.
maroooo / 195.150.66.* / 2014-02-10 16:21
Nie mogę mieć takiej świadomości, tym bardziej po komentarzu osoby, ktora nie odniosła się ani trochę do mojej wypowiedzi, a jedyny argument na który wpadła jego super, warta miliony głowa to błędy ortograficzne w mojej wypowiedzi.

Takie przytyki ostatni raz słyszałem na poziomie podstawówki, ale tam to było jeszcze zrozumiałe.
rezystor / 94.42.189.* / 2014-02-10 14:01
nie mierz innych swoja miarą marooo.!

idź na rondo przy rotundzie i odczytaj wielkość Długu Publicznego Polski !
to jest wystarczająca legitymacja dla tego gabinetu.
marooo / 195.150.66.* / 2014-02-10 16:43
A i jeszcze jedno, żebyś nie mówił sobie pod nosem, że się przemądrzam i tak masz rację:

Dług publiczny względem PKB odnotowały:
Włochy (120,1 proc.),
Belgia (98 proc.).
Francja (85,8 proc.)
Wielka Brytania (85,7 proc.)
Niemcy (81,2 proc.)
Węgry (80,6 proc.), Austria (72,2 proc.),
Hiszpania (68,5 proc.)
Holandia (65,2 proc.).

Wszystkie kraje w UE, które mają mniejszy % są mniejsze od nas i mają mniejszy PKB, więc cięzko je porównywać. Dalej tak płaczesz nad wskaźnikiem 55%?? Bo w tym porównaniu wychodzimy na cudotwórców. Oczywiście tak nie jest, bo szybko możemy ich przegonić i wejść na poziomy Grecji czyli 160%, ale tutaj rozmawiamy o stanie obecnym.
marooo / 195.150.66.* / 2014-02-10 16:14
Właśnie tym komentarzem na temat długu potwierdziłeś moje zdanie na temat tego, że ludzie tutaj na forum gówno wiedzą, a się wypowiadają. Czy masz w ogóle pojęcie co to jest dług publiczny? Jak się go tworzy i ile to jest duże, a ile mało.

Uwierz mi, ze każdą informację lub wydarzenie można podać ludziom w taki sposób, żeby całowali polityka po stopach albo go niecierpieli. I to wszystko z tego samego powodu. Na tym polega populizm a ty jesteś jego ofiarą.

Moim zdaniem po prostu łyknąłeś wszystko co usłyszałeś od polityka lub wiadomości jak młody pelikan i nawet nie wiedziałeś co to jest. Jakby Ci mówili że mamy 3 miliony długu i jest masakra, nasze dzieci się nie odkują to też pewnie byś narzekał. Ale jakby Ci podali, że mamy 55% PKB długu i jest to najmniejszy dług na świecie i to jest zasługa Tuska, to byś był wniebowzięty.

Ja oceniam ludzi swoją miarą, to fakt, dlatego nie mogę zcierpieć jak ktoś się wypowiada na tematy o których nie ma bladego pojęcia. Nie jestem wszechwiedzący, raczej mam wiedzą wąską i specjalistyczną, ale jak już coś wiem, to wtedy czarno na białym widzę że znaczna większość szczekających na forach jest totalnie bezpojęcia.

Nie oceniam nigdy poglądów. Ktoś lubi konserwatyzm, ok, ktos liberalizm, ok. Ale jak ktoś nie ma elementarnej wiedzy i zakłamuje fakty to już mi ręce opadają.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 14:18

nie mierz innych swoja miarą marooo.!

A czyją miarą ma mierzyć? Głupszych od siebie? Ja apeluje do niego aby dalej podążał tą drogą.
odczytaj wielkość Długu Publicznego Polski !

Wszystkie kraje chciałyby mieć taki jak na zielonej wyspie wskaźnik długu do PKB. Trzeba przy tej okazji ciepło wspomnieć o naszym wybitnym ekonowiście, wybitnym ministrze finansów panu Janie Vincencie Rostowskim.
Polak209 / 89.229.104.* / 2014-02-10 13:47
Cytat z wypowiedzi rzeczniczki:"....Instytucje, które nadwyrężają zaufanie ludzi, wykorzystują ich zaufanie..." toczka w toczkę odnosi się do premiera. Dodam - powinni być zdymisjonowani i przykładnie ukarani. Osoby takie jak Pani Prezes (zasłużyła swoją bezkompromisowościąna użycie wielkich liter), powinny być nagradzani i wyróżniani a nie karani. Zakłamanie i hipokryzja "rządu" objawiła się w całej pełni - PO strzeliło sobie kolejny raz w stopę. Jeszcze są jakieś wątpliwości, jakich interesów pilnuje "rząd"? - bo na pewno nie naszego kraju i obywateli.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 13:53

powinny być nagradzani i wyróżniani a nie karani.

Dymisja to nie kara. Zauważyłem, że bardzo tę dymisję przeżywasz. Głowa do góry. Pan premier Donald Tusk podjął tę decyzję, jak zresztą każdą inną w interesie naszego kraju i narodu.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 13:31
Tusk załatwiać sprawy kadrowe w porozumieniu z internautami których przedstawicielem mógłby być np. ~m-53. Ale oczywiście może być też kto inny.Nie upieram się. Tylko na tym forum jest wielu ponad normę dociekliwych. Jeśli tego nie robi to znaczy, że musi mieć coś za uszami. Tylko co? Ci dociekliwi mogliby w końcu dociec. Węszą a nic konkretnego wywęszyć nie mogą.
co za róznica / 83.0.177.* / 2014-02-10 13:24
Połaczenie PGE i Energii, potentata energetycznego zdolnego ponieść koszt elektrowni atomowej. Pomnik sobie budują. Świeże podejście w PGE już jest.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 13:55

Połaczenie PGE i Energi

Połączenie Enei i Energi. Taka fuzja jest w grze.
funio / 91.66.92.* / 2014-02-10 23:25
ratunku zabierzcie tego zas..ca bo exploduje.......to tragedia narodu polskiego 50000 IQ........
czlowieku marnujesz sie w Moskwie bys zarabial duze pieniadze skorzystaj z szansy i 'hau ab' , tu ciebie i tak nikt nie zrozumie za duzy belkot towarzyszu.
m-53 / 95.49.205.* / 2014-02-10 13:01
Ciekawe jaki giga-przekręt się szykuje
- uwolnienie cen energii?
- Lasy Państwowe?
- gaz łupkowy?

A może komuś mocnemu nadepnęła na odcisk?
rer / 83.20.195.* / 2014-02-10 12:59
PO to twój gwóźdź do trumny mam nadzieje. Szanowałem ta kobietę jak ona objęła urząd to nawet sam pisałem do UOKIK w niektórych sprawach bo wiedziałem że jest tam kompetentna pani prezes. Ale tak już jest w naszym kraju jak ktoś już wtyka nos nie tam gdzie powinien to władza się go pozbywa...
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 13:44

Szanowałem ta kobietę jak ona objęła urząd to nawet sam pisałem do UOKIK w niektórych sprawach bo wiedziałem że jest tam kompetentna pani prezes

Na jakiej podstawie oceniasz jej kompetencje?
sisley / 213.77.28.* / 2014-02-10 12:10
Interes obywateli nie jest interesem Tuska.

Pani Prezes,

Dziękuję, że dbała Pani o interesy tych, którzy są zawsze słabsi w starciu z bankami i nie tylko. Tępiła Pani oszustów i naciągaczy. I za to musiała Pani ponieść konsekwencje. Rządy nie są wieczne a poczucie przyzwoitości TAK!!!
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 13:58

Dziękuję, że dbała Pani o interesy tych, którzy są zawsze słabsi w starciu z bankami i nie tylko

To wzruszające.
sisley / 213.77.28.* / 2014-02-10 14:11
Po raz pierwszy widzę pozytywną reakcję; i mam nadzieję szczerą. Jednak duch marksizmu ci nie wyparował; a ja sobie Marksa cenię. Szkoda że jego teorie są tak słabo znane i zmanipulowane.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 14:27

Jednak duch marksizmu ci nie wyparował

Nie odzieraj mnie z ideowości. Ja zawsze w duchu marksizmu. leninizmu i proletariackiego internacjonalizmu.
sisley / 213.77.28.* / 2014-02-10 15:23
Stawianie w jednej linii Marksa i Lenina to zabieg pseudo komunistów ze wschodu. Historia oceniła Lenina, Stalina, Trockiego, Kamieniewa czy Dzierżyńskiego i tem podobnych .

Marks był wybitnym i obważnym myślicielem drugiej połowy XIX wieku. Wiele jego teorii jest aktualnych do dzisiaj np. prowadzenie działalności poprzez spółkę z o.o.; co mi.inn. doprowadziło do rozwoku przemsłu w Anglii. W tamtych czasach nie było łatwo głosić to co robił Marks; a pamiętajmy w tamtych czasach dzieci 10-12 letnie pracowały 12 godzin na dobę w fabrykach. Lewicowość Marksa to to co najlepsze w ruchu robotniczym.
debos / 79.191.189.* / 2014-02-10 15:56

Stawianie w jednej linii Marksa i Lenina to zabieg pseudo komunistów

Nie niuansuję bo żaden z wymienionych nie jest z mojej bajki. Ja kapitalista z dziada pradziada nigdy się nie sprzeniewierzę rodzinnej tradycji. Kapitał, prywatna własność i demokracja to jest to co daje nadzieję na stabilną przyszłość świata.
Lewicowość Marksa to to co najlepsze w ruchu robotniczym.


Ruch robotniczy to zwykły socjalizm. A im więcej pola dla organizacji robotniczych tym mniej przestrzeni dla wolności gospodarczej i demokracji. Rozwój kapitalizmu, cywilizacyjny rozwój narodów to to co zbawi świat. W rozwiniętych, bogatych kapitalistycznych krajach które wykorzystywały potencjał narodowy dzięki kapitalizmowi i demokracji już nie ma mowy o pracy dzieci a robotnicy mają lepiej niż się socjalistom marzyło w socjaliźmie. Początek dał Marks a później poleciało już samo. Lenin, Stalin i cała hekatomba dla kilku pokoleń ludzi w wielu krajach. Proponuję pamiętać słowo socjalizm ale raczej ku przestrodze. Jako utopia ale i coś czego nie da się wprowadzić bez ofiar i utrzymać bez ucisku.
sisley / 213.77.28.* / 2014-02-11 12:23
Nie ma kapitalizmu bez robotników. W demokracji twój głos kapitalisty od pokoleń tyle samo znaczy co twojego robotnika. Demokracja jest w sprzeczności z kapitalizmem; to jest obiektywne niezależne od naszych preferencji.
Peyyo / 178.42.129.* / 2014-02-10 12:03
Mam nadzieję, że po tym kolejne 5% w dół poleci PO w sondażach!

Najnowsze wpisy