Forum Forum prawneKarne

Trudna sprawa z alimentami

Trudna sprawa z alimentami

Piotr z D / 2009-02-27 18:40
Przedstawię sytuacje: była żona odeszła 10 lat temu razem z naszą córką bo znalazła kogoś innego i po rozwodzie wyszła za niego za mąż, a od tego czasu zarządała alimentów o de mnie. Później przepisała też córce nazwisko na obecne po nowym mężu, jej nowy mąż sądownie uznał moją córke za własną, a mnie sąd pozbawił praw rodzicielskich. Przez cały ten czas płacę alimenty. W swojej nowej rodzinie moja była żona nie musi pracować bo mąż na kopalni zarabia ok.6000zł,
obecnie ja jestem od roku bez pracy, a od 3 miesięcy przestałem płacić alimenty bo skończyły się wszystkie moje oszczędności. Czy to jest w porządku??? Czy powinienem wogóle płacic te alimenty skoro nowa rodzina mojej córki jest tak dobrze sytiuowana??? (prawnie nawet nie jest już moją córką) Pomóżcie proszę
Na dodatek dziś otrzymałem wezwanie na komendę policji w nsprawie art.209 par.1kk (uchylanie się od płacenia alimentów)
Czy powinienem wogóle płacic te alimenty skoro nowa rodzina mojej córki jest tak dobrze sytiuowana??? (prawnie nawet nie jest już moją córką) Pomóżcie proszę
Wyświetlaj:
kiki85 / 2009-03-06 12:32
w momęcie przysposobienia Twojej córki przez męża byłej żony nie masz juz obowiazku alimentacyjnego, czyli wtedy nie masz obowiazku płacic na corke , a to wezwanie na komisariat i podejrzenie przestepstwa to jest dla mnie bardzo nie zrozumiałe gdzyż za nie płacenie przez 3 miesiace alimentow nie przyjmie policja zawiadomienia bo to nie jest uporczywe uchylanie sie od obowiazku alimentacyjnego
maniche / 193.111.166.* / 2009-03-06 16:36
Składasz wniosek w sądzie o zwolnienie cię z obowiązku alimentacyjnego. Dopóki tego nie zrobisz masz obowiązek płacić alimenty.

Najnowsze wpisy