Forum Polityka, aktualnościKraj

Trybunał Konstytucyjny bada, czy można karać za hodowlę konopi

Trybunał Konstytucyjny bada, czy można karać za hodowlę konopi

Wyświetlaj:
Januż / 159.205.114.* / 2014-05-12 20:11
"bo ma to na celu ochronę zarówno zdrowia publicznego, jak i jednostki". Trafiasz sobie do więzienia za posadzenie roślinki która jest jak wykazały badania znacznie mniej szkodliwa od alkocholu i papierosów (dane mówią o ok. 2-3 razy mniejszej szkodliwości),pozatym nie zanotowano śmierci z przedawkowania konopii. Na wolność wracasz z połamaną szczęką, nosem i rozwalonym dupskiem. Rzeczywiście bardzo zdrowe i logiczne.
rde / 217.153.54.* / 2014-05-12 14:54
... panie Hernand - życze [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

TenCoWieWszystko / 89.65.229.* / 2014-05-11 15:42
Zgadza się, alkohol jest używany od wielu lat, nikt po nim nie miał nigdy agresywnego zachowania, tylko po marihuanie są wypadki drogowe, alkohol nikogo nie zabił, a marihuana? nie zaraz odwrotnie. Co ci ludzie tam robią? za co im płacą? Moi przodkowie nie walczyli na wojnie, BY TAK NAS KŁAMANO

"Alkohol pełni także określone funkcje w ramach życia społecznego"
WIĘCEJ ŻULI NA DWORCACH I W ŚRODKACH TRANSPORTU PUBLICZNEGO

Kiedyś byłem uzależniony od alkoholu, miałem powiększoną śledzionę, nieżyty w układzie pokarmowym, BYŁEM BLISKI ŚMIERCI, miałem myśli samobójcze, spadłem na dno.

Dziś często podróżuje po świecie, raz na jakiś czas sobie przypale, nie mam żadnych problemów ze zdrowiem, dzięki marihuanie pokochałem życie (mimo że nawet nie pale dwa razy w roku), nigdy bym się nie targnął na życie, bo jest za piękne, i za cenne by poświęcać je dla takich ------. Dzięki niej wiem że mogę wszystko, pnę się po szczeblach kariery życiowej, i nie słucham tych co nawet nigdy tego na oczy nie widzieli HIPOKRYCI !
samothc / 88.156.156.* / 2014-05-11 13:25
dajcie gandzie do sklepów bo płuco mnie swędzi
Damian71 / 149.156.124.* / 2014-05-11 12:00
Czego sie spodziewac po eurokołchozie
panzwami / 91.231.123.* / 2014-05-11 11:44
Idąc tropem myślenia skazanego zawartego w jego skardze, także zboczeńcy, pedofile i psychopatyczni mordercy mogliby w podobny sposób uzasadniać swoją niewinność. Przecież w ten sposób realizują swoje potrzeby emocjonalne, a nawet religijne (akty seksualne, składanie ofiar z ludzi). "Zdaniem P. nie można karać za złamanie prawa w celu zaspokojenia własnych potrzeb". Gdyby sąd przyjął takie argumenty, byłby to niebezpieczny dla nas wszystkich precedens.
Zooolwik / 89.68.239.* / 2014-05-11 19:19
Jaki precedens? Co ma piernik do wiatraka. Jest dorosła osoba, która nikomu nie szkodzi, chce spędzić czas tak jak chce, chce wydać swoje ciężko zarobione pieniądze w taki, a nie inny sposób - jego sprawa. Dlaczego państwo ma mi czy Tobie mówić, jak się bawić? Może ja dam Ci wytyczne, co we własnych 4 ścianach Ci wolno - od razu się poczujesz lepiej.
on720 / 193.238.180.* / 2014-05-11 10:29
"stężenie marihuany w organizmie używającej jej osoby może utrzymywać się przez kilka dni i upośledzać, w niezamierzony zresztą wówczas sposób, jego funkcje życiowe" :) ciekawe gdzie Pan Prokurator widział taką odmianę, którą można się nastukać na kilka dni. Pewnie z rządowych zapasów:)
Zooolwik / 89.68.239.* / 2014-05-11 18:40
Zgadza się, może się utrzymywać kilka dni albo nawet "powrócić" po kilku dniach, jak po kilku dniach jedzenia na tłusto zrobisz sobie głodówkę. Problem w tym, że w porównaniu do alkoholu - gdzie są widełki 0-0,2 podpity, pow 0,5 piany, dla THC nie ma wskaźników (w Niemczech np są..) To kończy się tym, że ktoś siedzi wieczór z palaczami albo zapali lufkę - 2 tygodnie później powoduje wypadek i na badaniu wychodzi, że ma THC we krwi. Nie ważne jest, że zaczyna klepać od 0,02, a we krwi masz 0,000000002... i tu jest problem, bo dokładna maszyna wyłapie, że jakaś cząsteczka THC tam pływa.
Damage / 62.87.146.* / 2014-05-10 16:03
idąc tokiem myślenia pana Hernanrda czyż nie można również powiedzieć, że jedynym celem używania alkoholu pozostaje odurzenie alkoholowe w mniejszym lub większym stopniu?
do potęgi / 46.186.35.* / 2014-05-10 10:56
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

[...]
Wilk555 / 178.37.162.* / 2014-05-11 14:10
Raczej wręcz przeciwnie. Mafia nie jest zainteresowana legalizacją narkotyków bo traci dochody. To władzy powinno zależeć na legalizacji marychy bo zyskuje podatek no i jest mniej uzależniająca niż alkohol i tytoń.
Zooolwik / 89.68.239.* / 2014-05-11 19:26
Po części masz rację tylko .. pomyliłeś mafie. Jest jeszcze jedna, której jeszcze bardziej na tym zależy - koncerny farmaceutyczne. Straciliby na tym miliardy złotych, bo lekolubni Polacy zamiast lecieć do kiosku po prochy na ból głowy zapaliliby sobie skręta... i tutaj tak naprawdę boli.

Władza może ściągać to w podatkach ale wtedy własnego interesu w tym nie mają, bo pieniądze wpadałyby do wspólnej "czarnej dziury budżetowej", a nie do kieszeni za takie czy inne rozwiązania. Nie ma to ja martwy przepis.
Bez dowodu to... mamy omamy tylko / 37.128.42.* / 2014-05-10 09:04
Opiaty i maryśka stosowane są od dawna przy końcowych stadiach raka. Zna ktoś przykład wzniesienia się ponad, wśród tych cierpiących ludzi? Mamy teraz zmodyfikowane z taką ilością THC ,że nad ulicami powinni latać smakosze. A nie latają.

Najnowsze wpisy