Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzeba przypomnieć wyborcom, co takiego dobrego otrzymaliśmy w spadku po czteroletnich rządach socjalistów. W ramach krótkiego kursu rozdrapywania niepamięci zaczniemy od podatków.

Trzeba przypomnieć wyborcom, co takiego dobrego otrzymaliśmy w spadku po czteroletnich rządach socjalistów. W ramach krótkiego kursu rozdrapywania niepamięci zaczniemy od podatków.

Wyświetlaj:
liberal / .* / 2005-07-29 19:24
Zuchu ty kretynie Zobacz jaki teraz mamy dlug panstwa a jaki byl 4lata temu. i nie pieprz glupot. poczytaj troche o ekonomi. co stego ze wprowadzili polske do ue ale to oni nie zaczeli. odnosnie podatku dla firm to pestka ale koszty pracy sa duze ZUS -w góre i podatki jak przez zablokowanie progów placisz wiecej. KOMUNA PZPR I SLD PRECZ Z POLSKI.
Janusz / .* / 2005-07-26 16:21
Jeszcze bym dodał Szanowny Panie Autorze o wyczynach pana ex-ministra i mam nadzieje niedlugo ex-posła Mariusza Ł. (-apińskiego - mam nadzieje ze niedlugo tak go będziemy okreslać) w służbie zdrowia i doprowadzenie jej przez swoje apetyty na kasę do stanu jeszcze większej zapaści, rozregulowanie jako tako funkcjonującego systemu kas chorych do systemu znanego z centralnie planowanej gospodarki. I skutki tego widzimy: szpitale w połowie roku zamykają oddziały (exemplum: centrum Onkologii w Bydgoszczy).
Marian Nairam / .* / 2005-07-26 11:52
Ciekawe co Pan za cztery lata napisze, bo ten szloch przypomina mi trochę leperowskie wystąpienia z ambony sejmowej. Bardzo wierzy Pan w tę promocję opozycji? - bo ja nie wierzę !
zuchu / .* / 2005-07-25 22:19
Można nie lubić SLD (ja osobiście nie przepadam za nimi),ale jedno trzeba im przyznać: uchronili budżet przed katastrofą (patrz: kasandryczne wieści za min. Bauca), obniżyli znacznączo podatek dla firm (żaden rząd się wcześniej na to nie odważyl,nie licząc Balcerowicza ale nie w takiej formie) oraz wprowadzili Polskę do UE na co najmniej dobrych warunkach.Autor tego tekstu do delikatnie mówiąc (a raczej pisząc) totalny idiota.A miałem money.pl za dosyć poważny portal
ironlord / .* / 2005-07-26 20:00
Totalny idiota to jest z Ciebie jesli nie widzisz ze SLD to sprzedawczyki, którzy za każdą cene będą trzymać się stołków i mowić że pada jak im spluniesz w twarz. SLD nie wprowadziło nas do Unii, jedyne co zrobiolo to dociągnelo nas do tego co bylo nie uniknione, bo ten proces trwa od dawna. A budzet nie uchronili tylko jedynie odsuneli chwilowo zagrozenie. SLD potrafi jedynie doić ludzi z kasy, żeby mieć na wlasne zachcianki. Niestety ludzie maja chyba klapki na oczach ze glosuja na ludzi skompromitowanych do cna, bez ani krzty uczciwosci i przyzwoitosci.
Ekonomista / .* / 2005-07-25 08:31
Panie Wójcikowki ! Nie przejmuj się Pan krytycznymi uwagami osób bez kwalifikacji. Pana tekst, to po prostu oczywistość. Sam bym dpisał jeszczę "parę zasług", np. licencjonowanie itp., ale muszę tyrać.
oki / .* / 2005-07-25 07:28
... i w sposob klasyczny dla kato-ekonomistow probuje nam zrobic wode z mozgu w zupelnym oderwaniu od rzeczywistosci, bazujac na zawsze typowym przedwyborczym niezadowoleniu z obecnych rzadow? Takie to tanie i klamliwe troszke... albo ja troszke wiecej po Money bym oczekiwal...:(
lon / .* / 2005-07-25 07:22
... w portalu ekonomicznym a nie potrafi czytać obiektywnych wskaźników opisujących gospodarkę? wstyd panie autorze, wstyd :)
kat / .* / 2005-07-25 07:24
LPR zbliza sie .. niestety w Money tez :( a szkoda - bezmyslenie juz nie raz drogo nas kosztowalo - panie Autorze ... troszke ten "artykol" niski ma poziom, nie uwaza pan?
Greg / .* / 2005-07-24 10:48
Tak naprawdę, to nie jest to bezpośrednio wina naszego rządu jako takiego. Myślę, że nasz rząd dawno utracił możliwość działania zgodnie z interesem państwa polskiego. Polska zawsze była przeszkodą w interesach niemiec i rosji. Jeśli tak było i jest, to pomyślcie co powinny robić silne państwa zewnętrzne, aby unieszkodliwiać konkurenta, w sytuacji gdy nie mogą dokonać bezpośredniego zaboru?Czyni się stopniową inwigilację i "przekonuje" rząd polski, aby "pracował" na korzyść interesów sąsiadów.Skąd to wiem? Po owocach poznaje się drzewo.Polska jest już od wielu lat pod czwartym zaborem i nic na to nie poradzimy. Nowe rządy będą wybierane spośród tych, którzy dadzą się odpowiednio sterować. Państwa, które mają naprawdę władzę w Polsce, nie pozwolą sobie jej odebrać. Są zbyt silne, działają skrycie, wykorzystują zarówno najnowsze metody socjotechniki jak stare wypróbowane metody, takie jak korumpowanie lub zastraszanie najwyższych urzędników, wieloletnie przygotowywania przyszłych urzędników i elit rządzących.Polska straciła suwerenność i w takim układzie jaki jest żadne wybory niczego nie zmienią. Myślę, że nawet wojna by nie pomogła, bo świadomość narodowa polaków jest już zrakowaciała. Potrafimy się tylko sprzedawać jak niewolnicy. Nie mamy dumy z tego, że jesteśmy polakami.
ex-wyborca / .* / 2005-07-22 10:43
Sojusz Lizaczy Dup przed wyborami zacznie nasilać swoje kadzenie i ogłupianie mas pracujących miast i wsi. Pójdą na ilość a nie na jakość bowiem efektem końcowym ilość głosów (tych zadymionych i zaczarowanych) wyborców przełoży się na miejsca w parlamencie.
wyborca / .* / 2005-07-22 10:32
Zdawałoby się że mamy mitycznego niewidzialnego wroga narodu polskiego który wprowadził tyle zła a teraz częściowo mu się upiecze ! Tak drogi wyborco ale to dzięki tobie, bo jesteś masochistą i wolisz dostawać w d...ę i być okradanym w świetle prawa. Zdolność niezależnego myślenia w narodzie nie jest rozpowszechniona, LUBI JAK DECYDUJĄ ZA NIEGO. Prawdziwe SADO-MASO w polskim wydaniu.
Zdebal / .* / 2005-07-22 15:45
Nie zgodnie z prawem ale ponad prawem. Wystarczy być dobrym socjotechnikiem i juz jełopy oddają głosy. Otrzymuje oszust licencję na bezkarność, zwaną imunitetem i prokurator może mu skoczyć.Zygać się chce!!!
LuteK / .* / 2005-07-22 08:28
Żenujący demagogiczno-fanatyczny skowyt...no ale czego się spodziewać po Wójcikowskim...zachęcam do merytorycznej analizy popartej faktami, wypłakiwać żale to po drugim piwku przy ognisku.
logo / .* / 2005-07-27 15:36
Jestem tego samego zdania,bo czego naprawde można się po Wojciechowskim spodziewać?Nie znam jego felietonów które niebyły by żenującym demagogiczno-fanatycznym skowytem.
ironlord / .* / 2005-07-26 20:06
Chyba Twoj skowyt. Bo dla mnie SLD po takiej kompromitacji nie powinno wrocic do wladzy na wiele lat. Ale przeciez wroci juz w tej nadchodzącej kadencji i bedzie miec te swoje parenascie procent bo ludzie sa slepi i zupelnie jakby bez głowy.
wrafal / .* / 2005-07-22 15:13
nie ma to jak krytykować kogoś po nazwisku samemu nie mając krzytyny honoru chowając się pod nickiem :)zachęcam do zachowań godnych pana a nie ... :)
LuteK / .* / 2005-07-22 08:22
Żenujący demagogiczno-fanatyczny skowyt...no ale czego się spodziewać po Wójcikowskim...zachęcam do merytorycznej analizy popartej faktami, wypłakiwać żale to po drugim piwku przy ognisku.
Piotr Kuncewicz / .* / 2005-07-21 11:58
Panie rafale proszę o dobry artykuł na temat : "konkurencyjności Polski w odniesieniu do sąsiednich i bliskich krajów Europy oraz w odniesieniu do "tygrysów gospodarczych świata". Chodzi o porównanie skal podatkowych, kosztów ZUS-u , ulg gospodarczych, zadłużenia państw, itp. Boję się , że niebawem biznes zachodni będzie omijac nasz kraj jak trendowatego i "kangurkiem" przeskoczy do Rosji , Chin,..., co juz widać po wielkościach inwestycji w Polsce i przegranych ze Słowacją i innymi o budowę wielkich fabryk. Pozdrawiam.
Piotr Kuncewicz / .* / 2005-07-21 11:51
Brawa dla Pana Rafała. Jak zawsze zwraca uwagę na palące problemy i jak zawsze prawda wychodzi na jaw. Lewica nie zauważyła , że zmienił się sysytem gospodarczy na wolnorynkowy zarówno w Polsce jak i w wielu innych krajach. Można powiedzieć, że mamy globalny wolny rynek z wyjątkami niewolnorynkowymi (niektóre państwa) które choć "bronią się" są z czasem na postawione w przegranej pozycji. Problemem wolnego rynku jest konkurencyjność. Jako kraj musimy być konkurencyjni , czyli tańsi i lepsi. Jeśli mamy wysokie podatki ( i coraz wyższe !) i obłożenia okołopodatkowe , czyli quazi podatki jak ZUS, itp. ( również rosnące !) oznacza to wysokie koszty i wysokie ceny. Dorzucamy problemy służby zdrowia i systemu emerytalnego i mamy wynik = konkurecyjność "zero". Czy ktoś to widzi , że słowacja juz dawno ma liniowe podatki niższe od nas, byłe Republiki Związku Radzieckiego również wprowadziły i wprowadzają podatki liniowe , a ich budżety mają nadwyżki (!!!). Czy któś zauważył ostatnie zmiany ZUS-owskie na Słowacji w zakresie dobrowolnego i niskiego Zus-u albo zmiany z Rosji - obniżenie podatku liniowego i wprowadzenie elementu degresywnej stawki podatkowej, kolejnych działań Chin mających na celu obniżenie kosztów produkcji i zwiększenia rozwoju zaawansowansowanych technologii. Nasz cały lewicowy rząd (NIE MA PRAWICY W RZĄDZIE !) nie widzi nic , a jego rządzenie polega na przepychankach politycznych , zagrywkach , aferach, gierkach, a gospodarka leży !
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy