Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzeba przypomnieć wyborcom, co takiego dobrego otrzymaliśmy w spadku po czteroletnich rządach socjalistów. W ramach krótkiego kursu rozdrapywania niepamięci zaczniemy od podatków.

Trzeba przypomnieć wyborcom, co takiego dobrego otrzymaliśmy w spadku po czteroletnich rządach socjalistów. W ramach krótkiego kursu rozdrapywania niepamięci zaczniemy od podatków.

Wyświetlaj:
Michał Wolski / .* / 2005-07-21 10:57
Kiedy mieliśmy te rządy socjalistów? Proszę mi przypomnieć, albo jeśli autor nie rozumie, proszę wskazać który rząd ostatnimi czasy próbował (trudno bowiem oczekiwać żeby mu się udało w naszej liberalnej gospodarce) trwale polepszyć sytuację biedniejszej części społeczeństwa. Od 8 lat mówi się jedynie o obcinaniu, zamrażaniu, likwidowaniu świadczeń społecznych, rent, emerytur, nie mówiąc o zasiłkach dla bezrobotnych.
wrafal / .* / 2005-07-21 13:33
Pan tylko udaje, prawda ?nie od dzis wiadomo ze socjalizm nie jest po to aby biednym było lżej, podobnie jak komunizm nie sluzy budowaniu szczesliwej ludzkiej wspolnoty...problem w tym ze socjalizm wprowadza zasilki irenty nie po to aby bylo lepiej ale po to aby los ludzkinie byl niezalzny -aby musial calkowice polegac na wldzuni i byc mu duspozycyjny... dlatego socjal w socjalizmie bedzie zawsze niski...
ekonom / .* / 2005-07-25 07:33
panie "ekonomisto" :) albo w Unii Europejskiej - toż to wymysł socjalistow - "proletariusze wszystkich krajow łączcie się" :)
Marta / .* / 2005-07-20 22:27
Szanowny Autorze . Dziękuję za komentarz do ostatniej mojej wypowiedzi. Niestety , nie odpowiedział Pan na moje pytania z dn 20.07 , godz.07.19. Może się doczekam.... Pozdrawiam Autora artykułu jak wyżej.
MARIUSZ / .* / 2005-07-20 20:08
Zgadzam się z Panem lecz jedna kwestia nie daje mi spokoju. .Pragnę podkreślić za jednym z przedmówców , że w naszym kraju kraju rządzą tylko socjaliści. Wierzący lub nie wierzący .Uważam , że powinien Pan ze swoimi poglądami zdecydowanie opowiedzieć się za UPR. Jedyną partią prawicową. Z całym szacunkiem dla Pana. Pozdrawiam
wrafal / .* / 2005-07-20 21:55
Szanowny Panie Mariuszu zdaję sobie sprawę ze stopnia nasycenia socjalizmem polskiej sceny politycznej ale rozwiazanie proponowane przez Pana to są mroki dyktatury szaleńca...
MARIUSZ / .* / 2005-07-21 00:06
Panie Rafale no to może inaczej.Załóżmy że wchodzimy do jakiegos istniejącego ugrupowania, które najprawdopodobniej już niedługo będzie miało w miarę dobre notowania.Powolutku , cierpliwie staramy się przejąć władzę , głosząc utopijne , socjalistyczne hasła danego ugrupowania. A potem gdy dorwiemy sie do korytka. Co robimy?Za pomocą naszych chłopaków w partii wprowadzamy to o czym myślimy.Może śmieszne, ale!!!Byłbym wdzięczny za ustosunkowanie się dotej satyry.Z całym szacunkiem dla Pana.Pozdrawiam
Marian / .* / 2005-07-20 18:13
Droga Redakcjo ! Chcę Ciebie mieć w swoim komputerze ze wzglądu na obiektywne , profesjonalne informacje . Wara od Ciebie "POPAPRAŃCOM"( to cytat - wiadomo skąd)i specjalistom z dziedziny : EKONOMIA NIENAWIŚCI - jak ten Wójcik nie wiadomo skąd wytrzaśnięty. Wyloguję się , jeśli nie przestaniecie takiej ohydnej , wyborczej agitki .
wrafal / .* / 2005-07-20 21:49
eeee tam ...jakby Pan zagroził wysadzeniem Wrocławia, to moze by zdjęli...pozdrawiam :)ps. a za którą partią agituję ? - bede wiedzial do ktorej sie zapisać
Marta / .* / 2005-07-20 12:31
Moim zdaniem autor , pan Wójcikowski , publikując takie wypociny sądzi , że na" money" logują się ludzie niezdolni do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. Nic bardziej błędnego . Już samo to ,że zabieramy głos ,swiadczy o tym , że sprawy które się tu porusza są ważne i nas obchodzą . Głosy też są różne . jedne za , inne przeciw , ale są. Dlatego proszę nie obrażać inteligencji tu piszących , bo każdy ma prawo do własnego zdania , a o to dzisiaj trudno. Nie jesteśmy jak chorągiewki na wietrze.
wrafal / .* / 2005-07-20 22:00
Szanowna Pani Marto wie Pani co to prowokacja ?czy naprawde sądzi Pani ze mam czytelników Money.pl za "ludzi niezdolnych so samodzielnego myślenia" ?czasem warto zastanowić się nad tym "co poeta miał na myśli ...
Schlesier / .* / 2005-07-20 10:40
Zgoda. Problem jednak w tym, że poza UPR nie ma w Polsce innej partii niesocjalistycznej. A UPR zbiera po 2-3% głosów, więc raczej efektów z tego wezwania nie będzie. Co najwyżej socjalistów bezbożnych zastąpią socjaliści chodzący do kościoła...
kosa / .* / 2005-07-20 10:36
Panie Rafale Wójcikowski. Pakujesz Pan do jednego worka podatki i przywileje, a i malujesz krajobraz gospodarki RP, jakby w nas walnelo tsunami, czyli taki Buzek do szescianu. Prosze o odrobine przyzwoitosci ekonomicznej, gdyz pisanie dla www.money.pl do czegos chyba zobowiazuje. Od populizmu mamy inne strony www.
wrafal / .* / 2005-07-20 22:04
Panie Anonimie ,wg mnie Miller i Belka to właśnie taki Buzek do sześcianua skutki ich polityki są dal Polski gorsze niż tsunami dla Indii czy Tajlandii...co to jest przyzwoitość ekonomiczna ? - pisanie zgodnie z nurtem obowiązującym w GW ?
pablo / .* / 2005-07-20 11:50
tak pisanie o pieniadzach ale nie w sposob jak najbardziej populistyczny takich wypowiedzi jest tysiace na innych serwerach.pozatym mielismy i prawice i lewice i co? ani jedni ani drudzy nic nie zrobili dobrego nie liczylby zeby ktokolwiek czy to z lewa czy prawa a w szczegolnosci skrajna prawica socjalistyczna cos zmienila a rzady LPR z Samoobrona i PIS em to bedzie katastrofa
wrafal / .* / 2005-07-20 22:11
to prawda ze polska prawica jest skażona socjalizmem...ale prawdą jest również to ze rządy nawet tej skażonej prawciy to była jakościowo inna bajka ... wówczas obniżano podatki, kradzono trzy razy mniej, podawano się do dymisji kiedy trzeba, nie było podatków od oszczędności , próbowano reformować socjal - fakt ze nieudolnie..., próbowano reformować przymus emerytalny, też fakt ze bez pomyśłunku...a co robi lewica - podnosi podatki i zadłuża kraj 3-4 razy szybciej....
wrafal / .* / 2005-07-20 22:10
to prawda ze polska prawica jest skażona socjalizmem...ale prawdą jest również to ze rządy nawet tej skażonej prawciy to była jakościowo inna bajka ... wówczas obniżano podatki, kradzono trzy razy mniej, podawano się do dymisji kiedy trzeba, nie było podatków od oszczędności , próbowano reformować socjal - fakt ze nieudolnie..., próbowano reformować przymus emerytalny, też fakt ze bez pomyśłunku...a co robi lewica - podnosi podatki i zadłuża kraj 3-4 razy szybciej....
George / .* / 2005-07-20 11:26
Tu bym się z Panem nie zgodził. Przykład: bodaj w Wielkiej Brytanii budownictwo mieszkaniowe (czy może mieszkania, nie pamiętam) obłożone jest zerowym podatkiem VAT, a więc praktycznie objęte ulgą podatkową. Anglicy wykoncypowali, że VAT jest podatkiem od konsumpcji, a mieszkanie towarem konsumpcyjnym nie jest, co można zrozumieć. Rzecz jasna jako liberał (ten konserwatywny, a nie spcjalsityczny) podatek dochodowy zamieniłbym podatkiem liniowym z zerowymi ulgami. Natomiast w kwestii VAT-u.... To temat na inną dyskusję.
SLon / .* / 2005-07-20 10:05
Komuniści (od nam wszystko a KOMU-NIC) odziedziczyli niezły bajzel po AWS-ach, ale zamiast sprzątać jeszcze dorzucili gnoju. Więcej, niż było. Wielu tez posłów niby-opozycyjnych swoja łopatkę gnoju dorzucało. Zatem trzeba coś tu zmienić. Na początek proponuje mentalność. A jak? A tak: każdemu zaprzysiężonemu posłowi i senatorowi wszczepić czip w kark (jak np. rasowemu psu). W drzwiach sali obrad Sejmu zainstalowac czytnik. Podczas obrad plenarnych będzie rejestrował obecnośc (system komputerowy będzie miał łatwiej). Nieobecnemu na obradach - odjąć dniówkę z diety. Taki sam czytnik zainstalować w drzwiach sejmowej knajpy. Posłowi "obecnemu" tam w trakcie obrad - dodatkowo odjąć drugą dniówkę. Jak jednemu z drugim przyjdzie na koniec miesiąca dopłacić, to się ta czereda opamięta. Radykalne? No, to jeszcze nie jest rewolucja... A za 4 lata zmniejszyc liczbe posłow do 1 deputowanego na 1 milion mieszkańców. A senatrów tylu, co województw. I mentalność się zmieni.
George / .* / 2005-07-20 10:46
Słuszna uwaga. Rączka rączkę myje. Czterech reform jednocześnie, w fundamentalnych dla funkcjnowania państwa czy firmy dziedzinach, nie wytrzymałby nawet Microsoft. Ile to kosztowało, tego nikt nie wie.
Jerzy / .* / 2005-07-20 09:00
Nieładnie bić leżącego. Lepiej byłoby przypomnieć wyborcom co można zrobić w poszczególnych sprawach i ktore z partii startujących do parlamentu rozwiązanie tych spraw deklarują rozsądnymi wg autora artukułu sposobami. Zamiast utyskiwać na błędy i na tych, którzy je robli, lepiej wskazywać innych, którzy proponują mądre rozwiązania.
wrafal / .* / 2005-07-20 22:15
ja to robie bez przerwy - ale już mi tego grochu brakuje do rzucania o ścianę... :)raz na 3 miesiące pozwalam sobie na antysocjalistyczne żale :)
Alamakota / .* / 2005-07-20 08:27
Hmmmm..... Normalnie to w nagłówku takiego artykułu pojawia się informacja, że jest to artykuł sponsorowany. Tutaj tego nie widzę al traktuję to jako zwykłe niedopatrzenie redakcji. Pozdrawiam
Pendrive / .* / 2005-07-20 11:47
1. Pan Rafal Wojcikowski wyraza tu swoje poglady i ma do tego konstytucyjne prawo - bez wzgledu na to, jak tesknie czerwoni wzdychaja na wspomnienie regul jedynie slusznego systemu i gremialnej aprobaty (pozdrowienia dla Alamakota)2. Porownanie wydzwieku felietonu RW z obecnymi sondazami wskazuje, iz RW niejako apeluje do ca 30% spoleczenstwa w imieniu pozostalych 70%. Traktujmy to zatem w kategoriach interesu publicznego, skoro niepisanymi sponsorami jest zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa.3. Nie mam pojecia, co przyniosa rzady PiS'u (jesli do nich dojdzie), jednak wydaje sie, ze jesli nie wylapie sie i nie osadzi szubrawcow, ktorzy okradali i rujnowaji nasza gospodarke i spoleczenstwo przez ostatnie lata - to zapewne, najdalej za 4 lata powroca zakazane mordy starych, wyprobowanych towarzyszy.4. prawda jest, ze w nadchodzacych wyborach mamy mizerne alternatywy: - czerwoni, ktorym sie juz dosc dawno kompletnie pomieszalo, co jest ich a co nie jest ich - wiec, na wszelki wypadek, zabieraja sobie wszystko. I niestety w tej kategorii zawieraja sie wszyscy "nieco-rozowi" wlacznie z nowymi demokratami- PiS i LPR, ktorzy priorytety maja ustawione jednoznacznie: najpierw szubienice - potem gospodarka- PO, jedyni, ktorzy gospodarke stawiaja na pierwszym miejscu - ale ich gwiazda ostatnio mocno blednie (moze za malo populizmu, jak na nasze bystre spoleczenstwo...?)- reszta szaranczy, lacznie z Samoobrona, w tym momencie, proponuje sie nie zajmowac....(nieostroznie?)Fajne perspektywy, nie?Pozdrawiam
remik / .* / 2005-07-20 09:50
Rozumiem, że w twoim pojęciu jedynie słuszny jest każdy felieton obrzucający niewrybednymi epitetami braci Kaczyńskich tudzież inny zły sen lewicy postkomunistycznej. Taka demokracja socjalistyczna. Ta twoja lewica jest potrzebna Polsce jak koszula w d***e. Im szybciej Polacy pozbędą się tej zarazy tym lepiej dla nich i ich przyszłości.
Alamakota / .* / 2005-07-20 10:23
A tak przy okazji, jeżeli plan odbudowy państwa ma się według PiS opierać na rozliczeniach, wyciąganiu teczek i uwalaniu przeciwników politycznych jak to przedstawili w swoich przedwyborczych zamierzeniach, to ciekaw jestem jaki będzie tego efekt. Bo jak na razie PiS nie mówi o niczym innym. Gospodarka, szkolnictwo, służba zdrowia, bezrobocie są najwyraźniej mniej istotne w ich programie niż komisja sprawiedliwości braci K. To powinno dać trochę do myślenia i na takie rządzenie ja się nie piszę.
Alamakota / .* / 2005-07-20 10:17
Nie. Natomiast uważam, że ten artykuł jest z gruntu demagogiczny, takie zarzuty możnaby przedstawić każdej rządzącej po 89 roku ekipie. Ciekaw jestem czy autor artykułu cztery lata temu wyrażał podobne opinie, sądzę jednak że nie. Artukuł jest celowo tak skonstruowany aby zdyskredytować osiągnięcia obecnej ekipy rządzącej, jakie by one nie były, kompletnie pomijając stan państwa jaki otrzymała ona po poprzednich rządach. I uważam, że przyszła ekipa nic tu nie zmieni na lepsze, poslugując się obecnymi sondażami można się spodziwać (jak tu już ktoś wcześniej napisał), że jeżeli obecne rządy są socjalistyczne to przyszłe będą ultrasocjalistyczne, w związku z czym obrzydzanie w sposób niewybredny ludzi, którzy jednak po zapaści 1998-2001 próbowali (i w dużym stopniu im się to udało) wyciągnąć z niej ten kraj, na rzecz tych "zupełnie nowych", wspaniałych i oczekiwanych jest kompletnym nieporozumieniem. Artykuł ten w najmniejszym stopniu nie stanowi rzetelnej analizy tego "co nam socjalisci dali" a jedynie realizację planu "jak by tu dopchać do koryta kolesi z PiS, PO i LPR bo oni są jedynie słuszni i nie zostawili wcale kraju po rządach AWS w opłakanym stanie bo to był AWS a nie oni". I tylko tyle. P.S. W przeciwieństwie do ludzi twojej opcji politycznej staram się nie obrzucać nikogo epitetami, bo w mojej opcji politycznej, w przeciwieństwie do twojej, to nie uchodzi.
wrafal / .* / 2005-07-20 22:23
chyba anty demagogiczny ? :)cztery lata temu autor ostrzegał ze wdeptujemy w coś znacznie gorszego niż wdepnęliśmy za AWS...nie mniej autorowi żyło się za AWS lepiej... płacił niższe podatki, żył w kraju który nieudolnie ale się reformował... i miał znacznie niższe długi...poza tym AWS zapowiadała i realizowała obniżanie podatków i stopniową likwidację socjalu -a SLD odwrotnie...
remik / .* / 2005-07-20 11:08
A w jakim stanie zostawili komuniści Polskę w 1989 roku? Tam pamięć juz nie sięga? I co ci sami ludzie juz jako postkomuchy robiły w latach 1993-97?Na to ostatnie pytanie odpowiem ci krótko: umacniały swoja władzę, a całą czarną robotę zostawiały kolejnym rządom.Nie jestem wielbicielem Kaczyńskiego ale sądzę, że jest to lepsza propozycja niż pozostawienie u władzy kolejnych generacji chamów, których awans społeczny w PRLu wyniósł na najwyższe stanowiska w państwie.Nikogo nie obrzucam epitetami tylko nazywam rzeczy po imieniu. Cham jest chamem niezależnie od tego czy jeździ darbiniastą furką, czy przesiadł sie do rządowej lancii. I w tym leży polski problem wyłonienia elit politycznych na miarę obecnych trudnych czasów.
Marta / .* / 2005-07-20 07:19
No i mamy , Panie Rafale Wójcikowski , artykuł na zamówienie . A teraz czekam na Pana proroczy artykuł o tym , co będzie, jeśli wybierzemy inną partię rządzącą niż SLD ? Czy nagle wszyscy będą mieli pracę ?; poprawi się z dnia na dzień emerytom i rencistom?; Służba Zdrowia nie będzie kulała?; nie będzie głodnych dzieci?; młodzi będą mieli łatwiejszy start życiowy ? Wie Pan tak samo jak ja , że to niemożliwe . żadnemu rządowi tak radykalne zmiany w ciągu 4 lat się nie udadzą , bo czasu za mało.Dlatego nie udało się SLD. Ale ewentualna poprawa , która wkrótce być może nastąpi , będzie możliwa dzięki temu , nad czym obecnie się pracuje. I jeszcze jedno. Nieważne , kto będzie rządził . Powtórzę to jeszcze raz: koryto będzie to samo , tylko świnie się zmienią. Chciałabym widzieć Pana minę po 4 latach kolejnych rządów , kogo będzie Pan krytykował ? Gratuluję wiary w to , co Pan pisze.
Pendrive / .* / 2005-07-21 11:23
Pani Marto, ...Pani komentarz jest wyjatkowo frapujacy (...) jednak jedna z Pani refleksji wyjatkowo mna poruszyla. Pozwole sobie na cytat: "...żadnemu rządowi tak radykalne zmiany w ciągu 4 lat się nie udadzą , bo czasu za mało.Dlatego nie udało się SLD." Gdyby przeczytal to stwierdzenie jakis Eskimos, nie znajacy realiow naszych ostatnich 4 lat, pomyslalby zapewne, ze w czasie rzadow SLD - na poziomie tego wlasnie rzadu "robota az furczala, palila sie w rekach, wszyscy robili ogromnie duzo i dobrze.....ale czasu zabraklo. Szkoda......" Przyjmijmy, ze jestem Eskimosem, ktory chcialby poznac dokonania rzadow ostatnich 4 lat - w podziale na resorty. Nalegam - prosze zrobic taka liste dokonan rzadu w oswiacie, rolnictwie, sluzbie zdrowia, w dzialaniach ministerstwa skarbu, spraw wewn. i admin. ect ect.Pani Marto - prosze o wykonanie takiej listy nie dlatego, abysmy mogli tu na nia sobie popatrzec. Chodzi mi o to, zeby to PANI mogla na te liste popatrzec i - mam taka nadzieje - nieco sie zreflektowac. A o to wlasnie, jak sadze, chodzilo Rafalowi Wojcikowskiemu.Pozdrawiam
wrafal / .* / 2005-07-20 22:33
Szanowna Pani Marto zapewne czytała Pani także poprzednie moje "wypociny" to zna Pani moje odpowiedzi na zadawane tu pytania- wszyscy nie bedą mieli pracy - bo cześć bezrobotnych wcale nie chce pracowac tylko przywilejów , czesc nic nie umie, a czesć to pasożyty alkoholiczne, za to sporo normalnych ludzi pracę znajdzie - a raczej już posiadaną pracę na czarno zalegalizuje...- emerytom i rencistom się nie poprawi - bo niektórym wcale nie powinno się poprawić, a ci którym powinno - dla nich nie starcza kasy - bo rozkradaja ich miliony pseudorencistów i emerytów wiadomych służb (o emeryturach horrendalnych)...- sluzba zdrowia bedzie lepsza ale nie dla wszystkich - generalnie dla biednych będzie taka sama- głodne dzieci to problem zdegenerowanych rodziców a nie państwa...- młodzi maja utrudniony start życiowy bo sa obciązeni megapodatkami na biurokrację i "starszych"a SLD nie udało się - bo z załozenia niczego pozytywnego nie chciał realizować...co się zmieni ?1.zostanie zahamowany stopień degradacji 2. powoli społeczeństwo uświadomi sobie ze socjalizm nie jest właściwą drogą i tylko ciękza praca i niskie podatki są żmudną drogą do wyjścia - ale na to potrzeba jeszcze 12-16 lat...pozdrawiam
George / .* / 2005-07-20 10:51
Pani Marto, co też Pani. SLD się nie udalo, bo mieli za mało czasu? To by dopiero było, gdyby tego czasu mieli więcej. Boże uchowaj.
Zdebal / .* / 2005-07-20 09:18
Jak będzie po wyborach tego nikt nie wie. Ale jedno jest oczywiste, jezeli (co na szczęście jest mało przwdopodobne) wygra SLD, SDPL, Samoobrona lub LPR to na pytanie: Kiedy będzie lepiej ? mogę odpowiedzieć : Już było.
remik / .* / 2005-07-20 08:34
A nad czym to "pracuje" rządząca ekipa? Chyba nad tym by zapewnic sobie nowe koryta po przegranych wyborach.Jakoś zapomniała Pani o paru innych rzeczach, które sie nie udały SLD. Nie udały się m. in. Starachowice, Rywin, Orlen, min. Łapiński itd.A miało być tak pięknie: likwidacja agencji i fundacji, bezrobocia, odbiurokratyzowanie państwa, gruszki rosnące na wierzbach itd.Poprawa z pewnością nie nastąpi z jednego ważnego powodu: długów jakie przyjdzie nam spłacać po radosnych rządach tzw. "fachowców".SLD jest potrzebne Polsce tak jak rybie rower, a teza o tym, że wymiana ekipy rządzącej nic nie da jest tak głupia jak mówienie, że po co się myć skoro i tak się ubrudzimy. A jednak się myjemy.
adams / .* / 2005-07-19 23:26
Eh... Pani Kasia ma trochę racji, Ci co jej zarzucają zbyt proste myślenie też mają trochę racji:1.Państwo powinno stwarzać warunki do rozwoju gosp. co skutkuje powstawaniem p-stw, a to w następstwie powoduje powstawanie miejsc pracy - I TO WSZYSCY JUŻ WIEMY.Za to Państwo nie może zmusić Społeczeństwa do działania/zmi9enić jego mentalności. Niestety częstą postawą Polaka jest "to mi się należy!" co wynika z uwarunkowań nabytych w przeszłości [PRL], i tutaj myślę, że właśnie o to chodziło Pani Kasi: Niech każdy weźmie się za siebie i niech działa tak, jakby wszystko[jego syt. materialna, status, itp] zależało od niego samego. Za to niech Państwo da warunki do takiej sytuacji. Inaczej:DO PAŃSTWA [RZĄDU] NALEŻY WRĘCZENIE NAM ŁOPATY, ALE CO MY Z TĄ ŁOPATĄ ZROBIMY - PRZEKOPIEMY POLE, CZY ODSTAWIMY, BO NAM SIĘ NIE CHCE - ZALEŻY OD KAŻDEGO Z NAS.Bierzmy za siebie odpowiedzialność, najłatwiej zrzucić ją na innych.
SLon / .* / 2005-07-20 09:52
Niby tak, tylko nasze państwo tę łopate nam z rak wydziera. Regularnie i wszędzie. Jak? Proste - system danin publicznych. Przychód jednego pracującego czy też przedsiębiorcy jest opodatkowany w sposób destrukcyjny. Czy tego nie widać?
demokrata / .* / 2005-07-20 07:54
Ja też popieram Panią Kasię. Miałem prawie 50 lat, nikt nie chciał przyjąć mnie do pracy mimo dużego doświadczenia zawowodowego. Postanowiłem otworzyć firmę jedoosobową. Pracowałem, tyrałm po 16, a często i więcej godzin. Dzisiaj mam dochodową firmę, wybudowałem dom, zatrudniam 5 osób, ale gdyby państwo skutecznie nie hamowało moich przedsiębiorczych zapędów mógłbym zatrudniać przynajmniej 20 razy tyle.(Wolę pozostać na mniejszym zatrudnieniu ze względu na drakońskie składki ZUS - wyliczyłem, że dalsze rozszerzanie firmy nie przynosiłoby mi zysków lecz niestety straty. ) Moja ocena jest taka, że zarówno AWS jak i SLD były partiami wysoce szkodliwymi dla mnie i państwa jako całości. Obie te partie były komunistyczne lub socjalistyczne jak kto woli.
SLon / .* / 2005-07-20 09:54
Brawo! Każda z tych partii to socjalizm marksistowski. Czyli "sobie i swoim". I czas już im podziękować. Albo "dać łopatę".
dzeku / .* / 2005-07-19 23:03
Jeżeli ten rządy był socjalistyczny ( nazwałbym go nieudolnym i bez wyrazu ), to ewentualne rządy Kaczyńskiego będą ultrakomunistyczne. Socjalizm, to myśl filozoficzna i doktryna, a nie uniwersalna obelga. Nie ma znaczenia kto jak się nazwie, ale jakie są relacje jego programu i działania w stosunku do zdefiniowanych nurtów i doktryn.
SLon / .* / 2005-07-20 09:56
Brawo dzekowi. Socjalizm to nie uniwersalna obelga ale program i realizacja. Ja tez jestem przeciwny zarówno SLD, PIS, LPR i "Samej obronie" - to jest socjalizm (a nawet populizm). O dziwo, najlepszy (najbardziej sensowny) program gospodarczy ma ... partia p. Frasyniuka.
George / .* / 2005-07-20 10:59
Proszę Pana! Po pierwsze: program oparty na interwencjonizmie państwa nie jest w żadnym razie sensowny. Skutki takich programów są znane i zawsze takie same. Po drugie: jedna sprawa to to co się mówi, inna co się robi lub zrobi. Partia frasyniuka aż kipi socjalistycznymi, etatystycznymi osobistościami, więc i ich dzieło byłoby socjalistyczne, gdyby (tfu! tfu! tfu! trzy razy splunąłem przez prawe ramię) w jakiś niewyjaśniony sposób doszli do władzy.

Najnowsze wpisy