Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzeba przypomnieć wyborcom, co takiego dobrego otrzymaliśmy w spadku po czteroletnich rządach socjalistów. W ramach krótkiego kursu rozdrapywania niepamięci zaczniemy od podatków.

Trzeba przypomnieć wyborcom, co takiego dobrego otrzymaliśmy w spadku po czteroletnich rządach socjalistów. W ramach krótkiego kursu rozdrapywania niepamięci zaczniemy od podatków.

Wyświetlaj:
STAŚ / .* / 2005-07-19 18:54
milion nowych bezrobotnych, 0 wzrost PKB, 80 miliardowa dziurę budzetową!
Zdebal / .* / 2005-07-20 09:41
Stasiu. Urzyj mózgu. Wyzwół sie z pęt socjotechnicznych sztuczek polityków, zwanych marketingiem politycznym. Rzad Buzka nie był najlepszy ale uczciwy. Rząd Millera był fatalny, pazerny i mafijny. A jaki będzie przyszły, tego nikt nie wie. Mam nadzieję , że dokonamy właściwego wyboru.
T.W. / .* / 2005-07-19 19:31
PO to nie AWS! To po pierwsze , a poza tym AWS przeprowadziło niepoularne, choć niezbędne reformy, których zaniechało SLD we wczesniejszym układzie! Nie zamierzam bronić rządów , którym wiele można zarzucić, ale nie takich przestępczo mafijnych układów jak obecnie.Lewica w żadnym państwie na świecie nigdy nie przyczyniła sie do wzrostu gospodarczego!
Xporferus / .* / 2005-07-19 13:01
Tak, tak. Świetne bo krótko podsumowane. Niestety w wyborach startują inne szczepy ,,czerwonych pijawek", a zasilane, choćby pomysłami, przez niedobitki tych z ostatnich czterech lat mogą ,,większości" namieszać w oglądzie rzeczywistości (taka nasza, dość nowa świecka tradycja) i dorwać się znów do naszej krwi. Brońmy się, czyli głosujmy zgodnie z zasadami, poglądami i z zaufaniem (a nie na tych, którym ,,niezainteresowane" media dają większe szanse; ,,...nie daj się tresować, myśl samodzielnie..").
socjaldemokrata / .* / 2005-07-19 22:39
Ależ tu demagogii, wyzwisk i zwykłej ciemnoty, tylko pogratulować. Czy łaskawy pan jest w stanie zrozumieć, że różne grupy społeczne mają różne interesy, a partie polityczne są po to aby ich reprezentować. Jasne?Jeżeli jestem wlaścicielem firmy, a pan moim pracownikiem lub na odwrót, to nasze interesy są różne. Uczciwie byłoby powiedzieć tak jak w pewnej reklamie :"Masz firmę ta IDEA jest dla Ciebie" i analogicznie:" .Masz firmę ta partia czyli PO jest dla Ciebie.". To byłoby uczciwe. Ale tacy jak pan mają gdzieś uczciwość. Tacy jak pan posługiwują się inwektywami w rodzaju "czerwone pijawki" w celu poniżenia politycznego przeciwnika oraz obiecywaniem gruszek wierzbie. Myślę, że nie muszę panu powtarzać, kto straci a kto zyska na obniżeniu podatku do 15%. Proszę wyrażnie to napisać na forum, a nie tchorzliwie chować głowę w piasek. W żadnym państwie Europy zachodniej nie rządzą liberałowie.Tacy jak pan chcą obrzydzić obywatelom slowo socjalizm chociaż na zachodzie Europy wcale żle się nie kojarzy. Tacy jak pań modlą się by takim Niemcom powineła się nóżka. Od wielu lat słyszę kiedy się ten socjalizm szwedzki się zawali itd, itd.Czuję obrzydzenie do takich jak pan.
Pendrive / .* / 2005-07-20 12:42
Bardzo, bardzo gleboko madra i przenikliwa wypowiedz. Naprawde szczerze gratuluje.Jeli w tym wstepie doszukuje sie Pan sarkazmu, to tu takze ma Pan racje. Mam jednoczesnie ogromna prosbe - w nawiazaniu do Pana tyradki: prosze nam wszystkim, Panie Socjaldemokrato, laskawie napisac: kogo, w rozumieniu grup spolecznych, reprezentowalo SLD przez ostatnie lata? Aby lista ta byla bardziej klarowna, prosze nie dopisywac do niej samego SLD.Prosze przyjac moje gorace pozdrowieniai przekazac wyrazy wspolczucia dla Pana otoczenia
socjaldemokrata / .* / 2005-07-20 22:01
Raczej bym powiedział: Nie kogo reprezentowało, ale jak reprezentowało, a to trochę co innego.Z partiami socjaldemokratycznym mają kłopoty wszystkie państwa postkomunistyczne.Do utworzenia takiej partii potrzebni są nowi ludzie, a niby skąd mieli się wziąść po upadku komunizmu, od słowa socjalizm każdy odżegnywał sie jak mógł.Jeśli chodzi o jakość reprezezentowania przez SLD tych którzy na nich głosowali(ja nie głosowałem), to oczywiście zawsze można stawiać zarzuty i chcieć więcej, ale też można też postawić pytanie: Czy mogło być jeszcze gorzej? Moja odpowiedź brzmi: Moglo by być jeszcze o wiele gorzej, gdyby do władzy dorwali się np.liberałowie albo Samoobrona. Na ocenę rządzących bardzo duży wpływ mają różnego typu afery i kanty które bulwersują ludzi.Nie mają one jednak jakiegoś bezpośredniego wpływu na rozwój gospodarczy kraju, jak to sugerują partie opozycyjne. Nie można okraść państwa tak jak można okraść pojedyńczego obywatela, co najwyżej pewne części majątku mogą znaleźć się w reku ludzi którzy przejeli go niezgodnie z prawem. Wszystkie partie obiecują złote góry i oskarżają, że to poprzednicy rozkradli i dlatego jest źle. Tak naprawdę, czy po kilkunastu latach można dorównać państwom, które rozwijają się od wielu lat? Trzeba być bardzo naiwnym by wierzyć, że to może zrealizować taka lub inna partia.Nie bardzo zrozumiałem tych wyrazów współczucia, dla mojego otoczenia. Pisząc to co napisałem nie kierowałem się jakąś specjalną sytuacją tego otoczenia.
Pendrive / .* / 2005-07-21 11:52
Panie Socjaldemokrato,1. prosze nie rodzielac, w kwestii reprezentowania - "kogo" i "jak". Rozumiem, ze jak sie juz przyjmie (!?!) taki rozdzial, to dalej mozna sobie swobodnie dywagowac w dowolnym kierunku. Jednak rzeczywistosc jest banalna: skoro jestesmy powolani do reprezentowania /.../ to zdecydowanie wiadome jest "kogo" ...a po jakims czasie wiadome jest takze "jak". Zatem: zanim zajmiemy sie ocena i dyskusjami nad "jak" ustalmy sprawe generalna: "KOGO ????!!"2. Fakt: mozna postawic pytanie "czy moglo byc gorzej?"... a przy okazji stwierdzic, ze "inne panstwa postkomunistyczne maja klopoty z socjalistami.." Domysla sie Pan, co mowie moim Dzieciom, kiedy zawiadamiaja mnie, ze dostaly z klasowki dwoje..."ale inne dzieci mialy palki!!..." ??3. Blagam - nie straszmy sie Samoobrona !!...ja i tak mam juz niezlego pietra....4. Stwierdzil Pan, ze "(afery) nie mają one jednak jakiegoś bezpośredniego wpływu na rozwój gospodarczy kraju..." to mysle sobie o tych najwiekszych, o ktorych wszyscy wiedza. Mysle sobie tez o tych rownie duzych, czy nieco mniejszych, o ktorych dopiero sie dowiemy. Chlopaki sami sobie sprzedaja znaczace w gospodarce firmy - ba: przejmuja kontrole nad calymi sektorami. Jesli Pan uznaje, ze odbywa sie to bez wplywu na mechanike gospodarki, to zycze milego dnia - jednak nalegam, aby wiecej czasu spedzal Pan w cieniu.Pozdrawiam,
George / .* / 2005-07-20 11:09
Ale przecież socjaliści to pijawy. Xporferus nic szczególnego nie odkrył, tylko nazwał rzeczy po imieniu. Te interesy grup społecznych, które reprezentują socjaliści polegają przede wszystkim na tym, aby zabrać innym. A jak można te grupy scharakteryzować? Prosto: nieudacznicy, obiboki, cwaniki różnej maści, zwykłe społeczne pasożyty.
Robi / .* / 2005-07-20 10:27
Bardzo emocjonalna, chaotyczna i jednocześnie bzdurna wypowiedź. I nie ma co atakować przedmówcy - można się znim nie zgadzać, ale trzeba mieć jakieś argumenty.
kuba / .* / 2005-07-20 09:29
Ale bełkot. Typowo lewackie podejście. Państwo to "postaw sukna", za które trzeba szarpać, żeby jak najwięcej zostało w moim ręku. W głowie się wam lewakom nie mieści, że wszyscy jedziemy na tym samym "wózku", że na podatku liniowym zyskają wszyscy, bo zwiększą się wpływy do budżetu i potanieje państwo?
aru / .* / 2005-07-20 09:16
A mnie jednak soclalizm bardzo źle się kojarzy (jakoś nie mogę zapomnieć około 80 mln ludzi, których działania w imię tegoż socjalizmu zabrały).W Europie nie rządzą liberałowie bo w Europie zapanowało zwykłe lenistwo i starch przed braniem odpowiedzialności za siebie przez siebie. Ale to już zupełnie inny temat.
Xporferus / .* / 2005-07-20 00:21
Po pierwsze (o metodzie).Proszę wskazać gdzie użyłem słowa socjalizm?Po drugie.Uderz w stół... Rozumieć należy, że ,,czerwone pijawki" to socjaliści według Pana. Nic dodać nic ująć.Po trzecie.Pijawka wysysa krew. Jeżeli ktoś odbiera pod przymusem coraz więcej pieniędzy mi i mojej rodzinie to analogia jest całkiem na miejscu. Rozumieć należy, że dla Pana takie postępowanie jest uczciwe?Po piąte.Nie wspomne o znanej uczciwości kacyków z PZPR, obecnie w SLD - pijawki czerwone.Po szóste.Po co jest ten wtręt o podatku 15% (domyślam się, że chodzi Panu o propozycję PO)? Tylko dla wyjaśnienia: jestem za ograniczeniem państwa w moim życiu do podstawowych funkcji i wynikającym z tego niskim i uczciwym podatkiem kwotowym (każdy płaci tyle samo za identyczną usługę państwową). Poprę oczywiści każdą zmianę w tym kierunku. Gratuluję przenikliwości (he,he).Po siódme.Dużo Pan o mnie wie na podstawie komentowanego postu. Nawet o tym o co się modlę... Gratuluję uczciwości, braku demagogii i chęci dojścia do prawdy (no chyba, że według Pana reprezentacje różnych grup społecznych ustalają raz na jakiś czas obowiązującą wersję prawdy).Po ósme. Czerwona pijawka nie jest przeciwnikiem politycznym jest pasożytem żerującym na majątku innych, świadomie. Rozumiem, że tacy osobnicy jak Miller, Kwaśniewski, Belka napawają Pana mniejszym wstrętem niż ja, o którym tak dużo Pan wie i który tyle odebrał Panu i Pana rodzinie dla Pana dobra...Rozumiem. Taki gust, bo przecież nie racjonalny osąd rzeczywistości. A wiadomo: de gustibus non disputandum est.
socjaldemokrata / .* / 2005-07-20 22:19
Jeżeli coś miałbym wycofać ze swej wypowiedzi, to tyko ostatnie zdanie, jako że z zasady staram się unikać takich słów.Oczywiście, że nie miałem zamiaru przekonywać do swoich racji. Wiem, że to nie możliwe. Różnice między nami są zbyt głębokie i wynikają z różnych koncepcji filozoficznych, co do istoty człowieczeństwa.Pańscy idole mówią:Kto nie pracuje ten nie je, a ja mówię NIE.Kto nie ubezpieczony lub nie ma kasy ten się nie leczy, a ja mówię NIE.itd. itd. itd.Życzę wielkigo majątku i samych sukcesów.
Xporferus / .* / 2005-07-21 14:02
Dziękuję, że choć w jednym przypadku się Pan zreflektował.Na marginesie. Z zasady szanuję ludzi, o których nic lub mało wiem, nawet jeśli mają przeciwne poglądy (człowieczeństwo). Natomiast dziwią mnie osoby wiedzące z ,,nieznanych źródeł" co myślę, o co się modlę itp. Rozumiem, że właśnie tego typu wiedzy o mnie Pan nie wycofuje z poprzedniej swojej wypowiedzi....a nawet dokłada Pan nową (o idolach, zarabianiu, leczeniu, ubezpieczaniu). Hm, Pańska wola i metoda...Dziękuję za życzenia, choć sprawy w nich poruszone nie są dla mnie najistotniejsze. Panu w rewanżu życzę ponownego przemyślenia swojej wizji świata, bo ta obecna może być oparta na wiedzy zdobywanej w podobny sposób do tej dotyczącej mojej osoby(a Pan, jak widzę, uważa ją za prawdę).No i oczywiście jak największej liczby niepracujących ale leczących się na koszt niewolników-podatników (czy ich też obejmuje Pana wizja istoty człowieczeństwa?) zmuszanych do coraz większej daniny na rzecz łaskawców i ich podopiecznych.
s-d / .* / 2005-07-23 09:27
Ach ten sznowny Xporferus, nie odpuści żadnego słowa. Pisanie na forum ma swoją specyfikę, jako że jest anonimowe. Mieliśmy już kiedyś "krókie spięcie" i odesłał mnie Pan do lektury poglądów Missesa i spólki. Na poglądach tych opiera się także p. Korwin Mikke czy UPR, stąd miałem powody, choćby po trosze wiązać pańskie poglądy z tym "idolami", przynajmniej na forum. Oczywiście, że gdyby chodziło o konkretną osobę znaną mi przynajmniej z imienia, to bylbym bardziej ostrożny w ocenach i po prostu zapytał bym o poglądy.Szacowny Xporferus też jednak potrafi być zgryźliwy o czym świadczą "odpowiednie" życzenia, co wspaniałomyślnie wybaczam.:) Żeby za bardzo nie być jednak dłużnym, to jeszcze tylko dodam, że do niedawna pijawki(czerwone od krwi) były stosowane jako środek leczniczy i to nieraz z niezłym skutkiem, zwłaszcza u nadciśnieniowców.
Xporferus / .* / 2005-07-23 10:07
... brak zgryźliwości, nadciśnienie? Kolejne fragmenty wiedzy (he,he), na których buduje Pan wizję świata, choć w tym wypadku o może mało znaczącym jego elemencie.Już to skłania mnie do podtrzymania życzeń dla Pana o krytycznym przeanalizowaniu swojego oglądu rzeczywistości, jeżeli budowany jest on na tak wiarygodnych przesłankach jak Pańskie wyobrażenie mojej osoby (przykład: czy jeżeli polecam komuś lekturę np. ,,Potopu" to oznacza automatycznie, że Pan Sienkiewicz jest moim idolem....Bohun, Pan Hoffman, Pani Braunek?) Nie wiedziałem, że życzenia, nawet zgryźliwe, się wybacza, hm... Dlatego Pańskie po prostu przyjąłem.Oczywiście przypisywanie komuś jakiś cech, poglądów, fascynacji uważa Pan za normalne i nie wymagające refleksji ani ,,poprawki". No dobrze. A fakty?... Nieważne...
darson / .* / 2005-07-19 11:36
Brawo autor. W końcu ktoś powiedział głośno to co już dawno powinno być powiedziane. Wątpię jednak czy elektorat nie da się znowu ogłupić tanimi populistycznymi hasłami, jak dał się juz ogłupić dwukrotnie (1993 i 2000 rok) hasłami tzw. lewicy SLD, UP i Samoobrony.Najlepszą odtrutką byłoby powtarzanie w TV wystąpień tow. Millera po wygranych ostatnich wyborach. To byłoby śmieszniejsze niż kabaretowe noce w Mrągowie.Pozdrawiam Autora:-)))
M / .* / 2005-07-19 11:02
Autor niepotrzebnie ogranicza się do "czerwonych". Myślę, że należałoby usunąć z tytułu artykułu słowo "czteroletnich". Wszystkie rządy po 1989r to tak naprawdę rządy socjalistów. Przyszłość też nie wygląda lepiej - partie walczące o mandaty w parlamencie to znowu socjaliści. PiS mówi o sobie Prawica, ale poglądy, które głoszą są przecież lewicowe. Mamy tylko liberałów (PO), a partii prawicowych w Polsce nie ma. Zresztą nieważne kogo wybierzemy - i tak w praktyce rządzić będą, jak dotąd, związki zawodowe.
M / .* / 2005-07-19 11:58
Chodziło mi o to, że nie ma w Polsce partii prawicowych ubiegających się o miejsca w parlamencie. Wyraziłem się nieściśle - moja wina. Wydaje mi się, że UPR nie startuje w wyborach. Jeśli się mylę, proszę sprostować.
kuba / .* / 2005-07-19 18:38
I może ta pana wypowiedź jest prorocza. Startują, startują. Ostatnio mieli coś ponad 2% (a moze nawet 3%) jak dobrze pamiętam. Rzecz w tym że Pan nie wie w ogóle że startują, dla mnie niespodzianką było ze przewodniczącym partii nie jest już Mikke, a ktoś kogo nazwiska w ogóle nie kojarzę, a najbardziej znanym UPRowcem jest chyba Rafał Zeimkiewicz który chyba nie bardzo chce się zajmować polityką :) Tej parti również baaardzo przydało by się dobre zarządzanie.
George / .* / 2005-07-20 11:15
Ziemkiewicz należy do UPR? Oj, coś mi się nie wydaje. Ale może sie mylę. Korwin-Mikke nie jest szefem UPR od paru lat.
duda / .* / 2005-07-19 10:59
urodził sie i żyje u niektórych nowy slogan: "byle do władzy nie doszli Kaczyńscy bo to będzie katastrofa". Nie jestem zwolennikiem PiSu, ale nich ci którzy to powtarzają podadzą wreszcie jakieś argumenty za takim stwierdzeniem.
a kit z nimi wszystkimi! / .* / 2005-07-19 10:57
Jak dochodzi do rozdawnictwa, o ktorym nasz "drogi pismak" wspomina, to prawie wszyscy byli ZA.Nie wazne, z ktorej strony sa ci sejmowi sk...wiele, prawie wszyscy sa tacy sami. Jakby przeksztalcic diety na pensje i jakby zaczeli placic podatki, stac w kolejce do lekarza, to szybko poszliby po rozum do glowy.
Reza / .* / 2005-07-19 10:56
Wyjątkowo tendencyjny artykulik. Dla przypomnienia: a kto zrobił dziurę budżetową na 93 mld zł? Nie było to czasem za rządów AWS i ministra Bauca? Nie lubię SLD, ale zwalanie wszystkiego tylko na nich jest nie fair. Warci jedni drugich...
Żubr / .* / 2005-07-20 01:57
Święta racja!!!! Czym się co niektórzy podniecają?? Odpowiadam-STARYM, PRZETERMINOWANYM TOWAREM W NOWYM OPAKOWANIU(TUSK, KACZYŃSKI ITD..ITD...) Przecież już w tej chwili tzw. KANDYDACI karmią nas PUSTYMI SLOGANAMI W STARYM STYLU bez względu czy z lewa, czy z prawa....Żeby była jasność - jestem zdecydowanym antykomunistą, ale też nie jestem ślepy i nie tak to sobie wyobrażałem. A ktos kto chwali ekipę AWS za przeprowadzenie niepopularnych reform to chyba zyje w innym kraju. Wystarczy spojrzeć na służbę zdrowia i oswiatę......KUPA ŚMIECHU!!!!!!! Wiem o czym piszę gdyż z żoną pracujemy w tych FANTASTYCZNIE ZREFORMOWANYCH INSTYTUCJACH. Tak więc rozpalone głowy lepiej ostudzić....i niech się kandydaci w swoich REKLAMÓWKACH WYBORCZYCH ośmieszają. Jak na to wszystko patrzę to naprawdę jest mi przykro i żal mi tych prof. i dok. bez wyjątku. Jest to DEWALUACJA tytułów naukowych....Ale taki nasz polski SKANSEN....!!!!!
T.W. / .* / 2005-07-19 19:37
Bauc nie zrobił dziury budżetowej, tylko jako pierwszy miał odwagę ją pokazać!Dla mnie Rozszyfrowanie skrótu PZPR przez Pana Moczulskiego jest AKURATNE, a SLD nigdy nie odcięło się od tych korzeni! Precz z czerwonymi!!
Kasia / .* / 2005-07-19 10:51
Może ZAMIAST zwalać winę za wszystko na kolejne ekipy rządzące przyjrzyjmy sie lepiej samemu społeczeństwu? Może wysokie bezrobocie nie jest winą rządu, lecz tych którym po prostu nie chce się pracować? Może to, że Polacy żyją "na kredyt" nie kest winą "czerwonych", tylko tego, że ludzie nie potrafią wydawać pieniędzy? Może... W ciągu ostatnich 5 lat, pracując od 9 lat jako handlowiec w Spółce z o.o. (bez wyższego wykształcenia) urodziłam dziecko, zbudowałam dom, przesiadłam się ze starego Opla do VW, nie mam kredytów i zarabiam z miesiąca na miesiąc coraz więcej. MOŻE ZAMIAST NARZEKAĆ NA EKIPY WEŹMY SIĘ UCZCIWIE DO ROBOTY?!!!
Zdebal / .* / 2005-07-20 10:00
Masz rację. Ja w zasadzie zaczołem się dorabiać po upadku PRL u, Też wybudowałem dom, jeżdżę samochodami z salonu a nie starymi rupciami. Wolny rynek wyzwolił we mnie energirę do pracy. Ale kto w Polsce będzie stanowił prawo oraz kto będzie rzadził, jest bardzo istotne, bo najwiekszym zagrozeniem dla gospodarki są niekompetentni, pazerni i nieuczciwi politycy.Pozdrawiam
R / .* / 2005-07-19 16:15
Droga Kasiu ale bzdury opowiadasz. Nie dziwie sie ludziom, że zamiast pracować za 700-800zł wolą być na bezrobociu na którym dostaną 550. Powodów jest kilka, 1. pieniądze te nie są gwarantowane bo przedsiębiorcy czują sie bezkarni w obliczu dziurawego prawa, 2. W każdym społeczeństwie sa leserzy ale większość to ludzie uczciwi, którzy nawet nie mogą dostać pracy za 700zł (popatrz na mniejsze miasta, facet po 40tce jest w siele wieku produkcyjnego a dla pracodawcy to staruch niezdolny do niczego), 3. Podatki od pracowników są gigantycze i stale rosną (zatrudniam jedną osobę i od stycznia miesięczne ubezpieczenie i zus za mnie i pracownika wzrosło o 200zł).NIE POTRAFIĄ OSZCZĘDZAĆ? dziewczyno powiedz mi w jaki sposób zarabiając 800zł odłożysz na dom samochód i utrzymasz rodzine, ok niech będzie 1600zł- czekam na odpowiedź
andy / .* / 2005-07-19 14:44
Środowisko gospodarcze w jakim żyje społeczeństwo jest wynikiem prawa stanowionego przez rzad i sejm. Ja twierdze ze prawo i polityka rzadu krepuje gospodarke a nie ludzie ktorym przyszlo zyc w tak oplakanej rzeczywistosci gospodarczej.Pracowala Pani przez tyle lat w firmie handlowej wiec powinna wiedziec ze firma dobrze sie rozwija dlatego ze zarzad firmy dobrze nia kieruje. Oczywiscie zgodze sie ze do sukcesu przyczyniaja sie tez pracownicy ale to jest czynnik wtorny. Najwazniejsza jest wizja i dobra strategia, dalej to dobre zarzadzanie ktore usprawnia procesy biznesowe (przyczyniajac sie do zwiekszenia satysfakcji klientow) i motywuje ludzi do pracy.ANALOGIA PANSTWA JAKO DZIALAJACEJ FIRMY JEST CHYBA OCZYWISTA.Liczy sie zarzadzanie!!!!.
Nowy / .* / 2005-07-19 11:36
Rewelacja! Jakie to proste. Że też to nikomu nie przyszło do tej pory do głowy.Nie myślałaś o kandydowaniu w wyborach?

hyh

PanPiotr / .* / 2005-07-19 10:32
Dziwi mnie jak szybko zapominamy o tym że nie tylko postkomuniści są winni takiego stanu państwa!Nie twierdze, że nie rozkradli kraju ale także trzeba pamietać o poprzednich ekipach, jak one sprawowały władze.Osobicie mam nadzieje że nie uda się Kaczyńskim sięgnąć po władze bo to by była katastrofa!Dlatego choć mam poglądy lewicowe trzymam kciuki za platforme;p
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy