Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzech Króli kosztuje ponad 5 mld zł. A może być więcej

Trzech Króli kosztuje ponad 5 mld zł. A może być więcej

Wyświetlaj:
PiotrEkonomista / 83.12.251.* / 2011-01-11 12:11
W 2011 według rozpiski wychodzi na 0 z. Za sobotę nie będzie odbioru a jest Święto Trzech Króli wolne. W przyszłych latach pracodawcy zyskają. Poza tym wyliczenia są czysto teoretyczne! Wydajność nie zależy tylko od tego ile pracujemy, ale też od stopnia mechanizacji i od jakości pracy. Jakość pracy zależy też od ilości wypoczynku. Więcej wypoczywasz = lepiej pracujesz, przynajmniej dla większości osób to się sprawdzi. Proste wyliczenia są więc bez sensu. A pracodawca to chciałby i tak aby pracować cały czas, a płacić minimalną pensję, taka prawda.
X.X.X. / 195.238.227.* / 2011-01-11 12:07
He, he, jak czytam część komentaży to boki zrywać, bo na płacz to już za późno.


Pracodawcy alarmują, że nie stać nas na nowe święto. Liczą, że Trybunał Konstytucyjny uchyli ustawę wprowadzającą wolne 6. stycznia. Ta nie podoba się także związkowcom. Boją się, że będziemy pracować o kilka dni w roku więcej.


To się przecież wogóle kupy nie trzyma. Jak jednoczęsnie możemy stracić 5mld na tym dniu wolnym, skoro w zamian wg wziązków zawodowych będziemy mieli w ciągu roku więcej dni pracujących????

brak możliwości odebrania wolnego za święto w sobotę. OPZZ podkreśla, że może to wydłużyć czas pracy o 5-6 dni rocznie.

Nie sprawdzałem, ale zakładając, że jest to prawdą jest, to dzięki tej zmianie będziemy pracować więcej, a co za ty idzie nie będzie straty za jeden dzień 5mld ale zwiększenie zysku 5mld x 5dni= 25mld rocznie. Więc nie wiem po co to szczekanie, że niby nasza gospodarka ma na tym tracić???? Ktoś tu stara się wywołać sztucznie zamieszanie. Tylko po co, juz wystarczy w tym kraju zasłon dla odwrucenia uwagi od ieudolnej polityki tego kraju.
myślcie / 83.22.108.* / 2011-01-11 12:03
Racja !
Kto "wymyślił" te wolne soboty ?
Nie stać nas !
A niedziele ?
Przecież do kościoła można pójść rano lub wieczorem .
Zresztą każdego dnia tracimy 5 mld .
Śpimy bezproduktywnie 8 godzin .
Można by tak obowiązkowo drugi etat zadekretować .
Trza gonić ...........
....rozum .

Nie w ilości , a w jakości i CELOWOŚCI szukajmy korzyści .
ADKA& / 77.112.117.* / 2011-01-10 11:14
Rosja-17 dni świąt,Słowacja-16,Austria,Szwecja-15 dni,Finlandia,Grecja,Luksemburg,Portugalia,Węgry -14 dni,Czechy,Dania,Francja-13 dni,Polska,Belgia,Norwegia,-12 dni(jak widać jesteśmy na 6 miejscu-ze świętem Trzech Króli),Hiszpania,Holandia,Niemcy,Turcja,Wielka Brytania,Włochy-11dni. I oco ten krzyk.Jak ktoś nie lubu świąt ,to niech pracuje na okrągło(można zastąpić kasjerki w sklepach).
pgrz / 89.206.32.* / 2011-01-08 16:39
jestem przeciw tego rodzaju swietom, jesli ktos ma potrzebe niech wezmie wolne urlop i idzie do kosciola, nas poprostu nie stac na tyle wolnego, zwiazki i solidarnoisc chlapie na prawo i lewo ze dobrze ze jest itp itd, ale to wolanie o poparcie nic wiecej. Gdyby tylko sie zastanowili to widzieliby o co w tym chodzi, a co pracodawca ma dokladac bo nam sie chce obijac? napewno nie, ale skoro tak glupie ustawy podpisuje prezydent to zycze powodzenia. Niech kosciol da ludziom na raty i na zycie....
rembert2 / 2011-01-09 21:55 / Tysiącznik na forum
Tak jak by pracodawcy nam cos za darmo dawali-ale dla mnie nie ma problemu, na pojscie do kosciola znajde czas i w dzien powszedni,wolalem wolne za swieto w sobote.A pracodawcy niech tak nie jecza ,i tak kombinuja jak sie da,gdyby nie placa minimalna trzymaliby ludzi za 600zl i to bez ZUSu.Zarowno pracownik jak i pracodawca maja swoje obowiazki a w takim niby zwizkowym kraju o takich prawach jak na zachodzie pracownik moze sobie pomarzyc
głodny / 178.37.131.* / 2011-01-08 22:00
No i pogrzeby, żeby tyle mięsa zakopywać w ziemi ,co ten kościół wymyśla.
d3 / 90.156.120.* / 2011-01-08 02:32
A ja słyszałem ( i pewnie Wy , którzy się tak chętnie wypisują na temat Święta Trzech Króli ) , że na tak zwanym zachodzie niektórzy to mają wolne od Wigilii do Święta Trzech Króli właśnie . I tak sobie myślę , jak oni na tym zachodzie muszą być biedni skoro my tracimy 5 mld zł nie pracując przez jeden dzień to ile oni tracą . Aż żal d.u.p.ę ściska .
boost the wall / 77.252.122.* / 2011-01-07 19:54
Lewiatan to głównie zrzeszenie handlowców detalicznych. Zależy im na wyzysku ludzi, a ich kalkulacje są wyssane z palca. Niech pokażą swoją metodologie- jestem pewien, że to szacunki.
Polacy należą w Europie (wbrew temu co głosi LEWIATAN) do jednych z najbardziej zapracowanych krajów (pod względem średniego czasu pracy. Oczywiście ze względu na niski PKB wszyscy uważają, że mało pracujemy i mamy niską wydajność - to wynika z niedoskonałości tego miernika.
Kolejna sprawa - dłuższy weekend świąteczny to zachęta by ludzie aktywniej spędzali czas- wyjeżdżali, lub po prostu w domu siedzieli. Ale mimo wszystko ludzie żyć muszą, więc i konsumują. A tym samym nabijają kasę właścicielom sklepów, restauracji, stacji benzynowych, majstrują coś w domu, itp. Biznes się kręci, więc nie można przyjmować założenia, że w Trzech Króli nikt nic nie zarobi.
Tymczasem fakt, że odebrano pracownikom możliwość odbioru dnia wolnego za święto w weekend już LEWITANTOM nie przeszkadza...
wiktor26 / 79.162.36.* / 2011-01-07 19:26
Ciekawe jak wyliczono straty w handlu? Jeżeli muszę coś kupić, to i tak kupię przed dniem wolnym, albo po nim. Co innego, gdy chodzi o produkcję.
mietekp / 2011-01-07 17:18
a nauczyciele ktorzy w pt zrobili sobie wolne i w zeszlym roku po 11 listopada także to co to jest?
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-06 18:23
my tu na forum ciężko pracujemy, nawet w święta.
ze wsi / 83.24.251.* / 2011-01-06 17:32
Wiecie ile ekspedientka lewiatana (sklepiku na mojej wsi) zarabia? Otóż 600,00 PLN (słownie: sześćste złotych). Oficjalnie pracuje na 1/2 etatu a naprawdę 10 godzin dziennie plus dwie soboty w miesiącu. To tyle w temacie lewiatana!
PEnzym / 88.220.163.* / 2011-01-06 16:59
Może jeszcze niedziela przynosi straty i Boże Narodzenie?
T. / 81.190.54.* / 2011-01-07 15:59
Polikwidować wszystkie święta i cały naród zagonić do roboty. Wtedy to i Chiny przegonimy w rozwoju gospodarczym .
adolf 2011 / 89.76.39.* / 2011-01-06 15:01
a służby mundurowe jakie przynoszą pkb szczegulnie wojsko co przewraca jajami w spodniach w czasie pokoju ?
asd1234 / 87.116.246.* / 2011-01-06 14:30
To ile my mamy PKB wreszcie? Jeśli jest odejmując dni wolne i niedzielę wolne od pracy (co oczywiście nie jest prawdą bo większość sklepów, firm, rolnicy, służby mundurowe, służba zdrowia itd. pracuje w weekendy) to mamy jakieś 280 dni pracujących +/- 10. Zatem łatwo wyliczyć, że 280 * 5 złotych= 1400mld złotych =/- 50 mld złotych. Pytam się w takim razie czy takie jest nasze PKB? czy znowu robią fajnym tytułem durniów z Polaków? Odpowiem: Chcą zrobić z nas durniów
prawosławny / 79.185.184.* / 2011-01-06 14:12
To święto powinno być ustanowione już dawno temu. Przecież 6 stycznia to prawosławna wigilia Bożego Narodzenia. Może to związkowcom się nie podoba?. Mało wam jeszcze towartów w sklepch, samochodów w salonach ? Wiele firm staje w ciągu roku z powodu nadprodukcji na wiele dni. A strajków to już nie wliczacie do strat?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy