Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzech Króli kosztuje ponad 5 mld zł. A może być więcej

Trzech Króli kosztuje ponad 5 mld zł. A może być więcej

Wyświetlaj:
zxc12 / 79.191.154.* / 2011-01-06 09:58
Z za biurka to może straty widać ale tak naprawdę to bicie piany
zxc12 / 79.191.154.* / 2011-01-06 10:44
Jak ktoś ma potrzebę coś kopić to kupi nie tego to następnego dnia czy to nie oczywiste? Co się odwlecze to nie uciecze
Straty to widzą tylko ci od polityki żeby ludzi zająć jakąś dyskusją na tematy zastępcze
Tak, to JA / 188.121.0.* / 2011-01-06 09:33
Dla pocieszenia: nie jest tak źle. Przed moim domem jest budowa Murapolu na Olbrachtowskiej. Przyjechali robotnicy i kręcą zbrojenie. Trochę mi lepiej. Przebłysk zdrowego rozsądku na firmamencie głupoty.
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-06 09:20

Kolejne święto to 13. dzień, w którym obowiązuje zakaz handlu. Zdaniem pracodawców taki dzień to dla branży przychody niższe o 1,5 mld zł. Podkreślają, że to właśnie handel uratował Polskę przed recesją.

6 stycznia. Tego dnia, po Świętach i po Nowym Roku ludzie tłumnie wybierają się do sklepów, które wręcz nie nadążają z handlem. Wolne 6 stycznia to utrata miliardów z handlu, ponieważ wszyscy ludzie tego dnia poszliby robić wielkie zakupy. Przecież 6 stycznia wszyscy mają tyle pieniędzy po Świętach i sylwestrowej zabawie, że zakupy tego dnia to "oczywista oczywistość".
Politycy najwyraźniej zapomnieli, że to dzień największych obrotów w handlu. Nawet w grudniu sklepy tyle nie sprzedają, co właśnie 6 stycznia.

Wyliczenia Lewiatana są zgodne z szacunkami Money.pl. wykonanymi na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jeżeli założymy, że jeden dzień wolny od pracy obniża PKB o około 0,4 proc., to w grę wchodzi kwota nieznacznie wyższa niż 5 mld zł.

Tylko że te wyliczenia polegają na prostym podzieleniu PKB przez 353 dni (365 - 13 wolnych). Kompletnie nie uwzględniono to, że w niektórych miesiącach gospodarka pracują intensywniej niż w innych. Szczególnie dobrze to widać w przypadku handlu - gdzie grudzień jest miesiącem najwyższych przychodów.
Floyd / 2011-01-06 09:44 / Tysiącznik na forum

handel uratował Polskę przed recesją.

Jak na mój rozum, to żeby kupować trzeba mieć najpierw pieniądze. Ciekawe, skąd mają ludziska te pieniądze bo jak się czyta komentarze na money.pl to nędza z bidą aż piszczy od Bałtyku po Tatry.
Tak, to JA / 188.121.0.* / 2011-01-06 09:15
To NAS kosztuje, co chodzą jeszcze do pracy i jeszcze płacą podatki, a nie tych p********* i nierobów z sejmu którzy tworzą sobie i dla swoich kolesi z urzędów wolne dni - bo i tak im pensyjka leci. A ludzi szlag trafia, że znowu wolne i nic nie zarobią. Czy dzisiaj ci, którzy pozakładali działalność i żyją z Klienta świętują? Debile dorwali się do władzy i za co się nie wezmą s**********. A na ten filmik to już patrzeć nie mogę i do kościoła przestałem chodzić. Rzeczpospolita nierządem stoi. Ot co. I te bez względu na to czy rządzą matoły z Po czy PIS. PO-PIS-ujcie się tak dalej a szlag ludzi wnet trafi.
xgg / 93.105.57.* / 2011-01-06 11:22
Tu masz rację. Tylko dlaczego plebs wybiera "debili" do władzy?
Wg mnie to nie debile, to po części fałszywi zakłamani pseudo polacy. Dopóki człowiek nie będzie uczciwy, porządku nie będzie.
illa / 89.231.116.* / 2011-01-06 11:49
na chwilę obecną nie ma w naszym kraju alternatywy dla jak to ich nazwałeś "debili" , każda partia będzie dbała w pierwszej kolejności o swoje interesy a dopiero potem o interesy narodu.. Szkoda tylko, że autorytety z dziedziny ekonomii, gospodarki, finansów publicznych potrafią się jedynie wypowiadać dla TV a nie wystąpią ze swoimi mądrymi hasłami, radami i wiedzą wyżej... Dopóki w kraju nie będzie chęci realnej dyskusji nt problemów kraju ( tych gospodarczych i nie tylko) to nigdy nie będziemy żyli na takiej stopie jak zachód... Tyle, że w dyskusji powinni brać udział nie tylko posłowie, rada ministrów czy senat, ale i ekonomiści, pracodawcy, nad dobrym systemem należy pracować, dyskutować nt szans i zagrożeń, pamiętać, że społeczeństwo (niestety) dzieli się na kilka "klas" , wypracowywać kompromisy itd...jak na razie nie widzę ani chęci ani możliwości takiej współpracy
obserwator. / 195.212.74.* / 2011-01-06 10:12
może tylko antyklerykalny Palikot byłby to w stanie odkręcić
bo co Kościół Kat. zdobędzie (a w zdobycze też wliczy przymuszanie obywateli do obchodzenia kościelnych świąt) to już w Polsce nigdy nie odda... ani majątku, ani przywilejów, ani prawa do terroru...

żadna typowa partia, PiS oczywista, PO też, PSL również, nawet "komuchowate" SLD nie odważą się nic Kościołowi uszczknąć

a my wszyscy ponosimy tego koszty
straty w "3 króli", mniejsze wpływy z podatków - nie ma sprawy, podwyższymy VAT o kolejny %
jakss / 89.72.183.* / 2011-01-06 11:09
Co ty bredzisz stary! nie powtarzaj nonsensów jakiegoś lewiatana!! przecież wczoraj były kolejki do kas hipermarketów i mieli przynajmniej drugie tyle przychodu z handlu, więc nie ściemniaj. Odpocznij trochę, pobądź z rodziną z dziećmi jeśli posiadasz!! Polacy są jednym z najdłużej pracujących narodów w europie!To co mówisz i jak z tego wynika zachowujesz nazywa się nerwicą !! A Palikot to następne mamienie niezbyt rozgarniętej naszej polskiej młodzieży!!
dioboł / 89.79.219.* / 2011-01-06 13:18
A gdzieś mam wasze świętowanie faryzeusze. Takie świętowanie przy stole to się nazywa obżarstwo a to ponoć jest wielki grzech !! i obraza Boga Wszech-mogącego.! ? w doktrynie waszej wiary !?
pp1 / 93.105.57.* / 2011-01-06 11:04
Nie masz racji Obserwator i pisz za siebie.Jakie w domu chowanie, taki później członek społeczeństwa. Zachłanność nie popłaca.
berger6630 / 87.205.198.* / 2011-01-06 09:11
a niech kosztuje - ja przez pół roku nie miałem ani jednej wolnej soboty i nie pamiętam kiedy pracowałem po 8 godzin - i nie pracuje tyle dlatego że mi się podoba
To tylko te gryzipiórki z urzędów biorą urlopy i i mają pózniej tydzien lub dwa swiąt
zyd sefardyjski / 109.243.100.* / 2011-01-06 14:08
proponuje zabrac wam niedziele przeciesz to tez swieto religijne.Zlozcie jeszcze na rece waszego idola palikota propozycje interpelacji poselskiej zeby nie bylo wolnych sobot,no i deklarujcie sie na stronie waszej umilowanej parti gotowosc do czynow spolecznych Partia was kocha a wy partie.Tylko czy nie boli was pupa z tej milosci.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy