Forum Polityka, aktualnościKraj

Trzeci spot marszałka: Polska nie potrzebuje wodzów

Trzeci spot marszałka: Polska nie potrzebuje wodzów

Wyświetlaj:
Gall# / 213.158.197.* / 2010-06-17 11:32
Polska pod rządami kliki Tuska przechodzi poważny regres - tak w sprawach wewnętrznych jak i międzynarodowych. Widzę to jak stopniowe przywracanie PRLu: w kraju to jest powrót władzy totalnej monopartii, całkowicie kontrolującej środki produkcji, informację, aparat przymusu. W sprawach zagranicznych to powrót do rosyjskiej strefy wpływów. Uznanie podległości Rosji dobitnie ogłosił sam Tusk w obliczu katastrofy smoleńskiej. Tusk nie śmiał poprosić Putna o uczciwe wyjaśnienie okoliczności zabójstwa Prezydenta i polskiej elity politycznej – o powołanie wiarygodnej komisji wspólnej.
Jaki jest stan władzy sądowniczej – szkoda słów – każdy widzi.
taktrzymać! / 77.253.126.* / 2010-06-16 17:43
No i się w końcu okazało, co jest Polsce potrzebne: lokaje do posługi, zamiast wodzów, miałcy, bezideowi buce, zamiast ideologów, w końcu gadający od rzeczy głupcy, zamiast mówców. Ideologia pańszczyźnianych górą!
Mm74 / 94.246.127.* / 2010-06-16 16:00
Ma rację. Kaczyński, to dobry materiał na dydaktora. Ciemnota tak jak na Białorusi zawsze się znajdzie.
Popilia / 212.244.57.* / 2010-06-16 15:53
Jak tam można atakować Kościół. Czyste lewactwo. Księża żyją w celibacie, nie mają dzieci a są autorytetem moralnym dla katolickich rodzin. No i żeby podważać role wodza Donka normalnie ten Bronek idzie na całość.
Bodek_ / 95.41.204.* / 2010-06-16 15:57
He, he, fajna prowokacja
B_7 / 195.35.80.* / 2010-06-16 15:12

Małżeństwo i wychowanie dzieci to wspaniała lekcja odpowiedzialności i szkoła kompromisu. Lepiej odrobić tę lekcję, jeśli się chce wziąć w ręce losy milionów Polaków

Dobrze powiedziane - nie może być prezydentem ktoś kto o wychowaniu choć jednego bobasa wie tyle co zna z opowiadań czy filmów...
aaasssdd / 81.210.57.* / 2010-06-16 15:22
Nie kazdy ma tyle szczęscia w życiu zeby mieć dzieci. Ktoś kto nie ma dzieci nie jest w niczym gorszy. A jak twój bobass jak nie bęxdzie miał dzieci z róznych powodow tez go tak skomentujesz. Szczescie ma ten bobas ze ma takich wyrozumiałych rodziców! Ale wy PO jestescie tacy wyrozumiali to gejów i innych przypadków więc to ze ktos jest singlem to nie problem.
Bodek__ / 95.41.52.* / 2010-06-16 15:35
No, nie zupełnie. Oczywiście, że należy współczuć (a nawet pomagać) tym, którzy nie mogą mieć dzieci. Ale nawet jeśli chcą, a nie mogą i dlatego nie mają, to jednak ich doświadczenie życiowe jest inne.
Nie mówię, że gorsze, czy lepsze. Jedni uważają, że gorsze, inni mogą uważać, że lepsze (najlepiej jeśli idą za tym jakieś argumenty). Po prostu inne. I ocena przez ten pryzmat jest uzasadniona.

Oczywiście nie ma to nic wspólnego z tolerancją. Można akceptować brak dzieci u kogoś. Jednocześnie uważać, że ten fakt go dyskryminuje z roli prezydenta.

Warto czywać ze zrozumieniem...
344566 / 81.210.57.* / 2010-06-16 15:47
Mysle,ze akurat w tym przypadku nie ma to znaczenia . Jaruzelski i inni mu podobni maja dzieci i nie było z ich strony jakiegos współczucia dla matek i ojców których przesladowali.Nie kierowali się doswiadczeniem ojcowskim kiedy przesladowali naród polski w tym ciebie i mnie.
To co piszesz to bzdury.
Bodek_ / 95.41.204.* / 2010-06-16 15:55
Ciężko dyskutować...
1. Nie piszę, że każdy kto ma dzieci jest idealnym prezydentem, albo kimś innym.
2. Nie piszę nawet, czy to zaleta, czy wada
3. Piszę że ma inne doświadczenie
4. Nie napisałeś, że tak nie jest bo (i tu jakieś argumenty), tylko, że napisałem bzdury.

Taka jest mowa dyrektora Rydzyka - kilka inwektyw i pozamiatane.

Akurat w tym przypadku - skoro mam się określić - uważam, że fakt posiadania i wychowania dzieci jest pozytywny (dla jasności - nie jest to wystarczające kryterium do wyboru prezydenta, na Jaruzelskiego na pewno nie zagłosowałbym). Posiadanie dzieci - czytaj: trud wychowania - stawia przed człowiekiem masę nowych wyzwań, które musi przezwyciężyć. Daje też sporo doznań, które sprawiają wiele przemyśleń. Takie elementy jak dla mnie pozytywnie wpływają na decyzję odnośnie wyboru człowieka na prezydenta.

Pozdrawiam
psygzy! / 97.67.176.* / 2010-06-16 19:46
Różne kryteria mogą mieć różną wagę. Przykładowo, jak wybieram najlepszego tragarza, to może mieć drobne znaczenie to, czy ma dzieci i umie się obchodzić z delikatnymi materiałami.
Ale nie jest to ani czynnik kluczowy, ani wymierny.
Znam wielu ojców, którzy nie potrafią myśleć rodzinnie, znam też ojców, którzy z innych przyczyn nie zasługują na oddanie im jakiejkolwiek odpowiedzialności w ręce.
Moja prywatna opinia o Bronku jest taka, że jest to człowiek niezbyt lotny, o wąskich horyzontach i z pewnością niegodny zaufania.
Jarka nie lubię za jego socjalizm, ale pozytywnie oceniam jego politykę historyczną oraz, paradoksalnie, brak zaplecza. Brak zaplecza biurokratycznego.
Wystarczy sobie przypomnieć pierwsze lata rządów PiS - młodzi, niedoświadczeni często ludzie, ale zwykle o wiele bardziej ideowi i mający dobrą wolę, w odróżnieniu od skrystalizowanego aparatu biurokratycznego.
Dla mnie Bronek będzie przezroczysty, bez własnego zdania - nie widzę go jako człowieka, który by stanął w opozycji do establishmentu urzędniczo-postkomunistycznego.
567hgyt / 81.210.57.* / 2010-06-16 15:58
A dla mnie to nie jaest ZADNE KRYTERIUM!

Pozdrawiam i przepraszam za "Bzdury";)
Bodek_ / 95.41.204.* / 2010-06-16 16:07
No to ok. Każdy z nas ma po jednym głosie.
Gangren9 / 83.12.23.* / 2010-06-16 15:16
To akurat uwazam za bezpodstawne oskarżenie. Nie mozna dyskryminowac kogos za to ze nie ma zony i dzieci.
Ojciec 12 / 193.201.167.* / 2010-06-16 15:26
To niestety ogromny minus Jarka :-(
Gangren9 / 83.12.23.* / 2010-06-16 15:05

Marszałek Sejmu przekonuje też, że prezydent i rząd z tego samego ugrupowania to korzystny układ, bo zamiast rywalizować o głosy, będą działać wspólnie.

popieram w 100%
Bodek_ / 95.41.52.* / 2010-06-16 15:38
To nie ulega wątpliwości :-)
ASIAS / 81.210.57.* / 2010-06-16 15:11
A JA MYSLAŁAM ZE pANI HERBUS I PALIKOT W MUSTANGU TO NOWY SPOT BRONKA. KŁAMCY!
Bodek_ / 95.41.52.* / 2010-06-16 15:37
No widzisz. Trzeba patrzeć na fakty (spot jest jednak zupełnie inny), a nie oceniać bezpodstawnie.
yuioo / 81.210.57.* / 2010-06-16 15:55
Daj spokój ten spot gryzie się z ich zmierzłymi i zawziętymi gębami. Odkąd rzadzą nic dobrego w Polsce się nie zdarzyło i gdyby nie projekty ustay zostawione przez PIS nic by nie zrobil.
Boze nikt tego nie widzi !
. OBUDZCIE SIE LUDZiEI!!!
Komorowski jest taki kiepski ze az strach!!!
Bodek_ / 95.41.204.* / 2010-06-16 16:04
Hmm... pewnie kwestia gustu. Mi tam gęba Komorowskiego, uśmiechnieta i pogodna, bardziej odpowiada niż gęba Kaczyńskiego. Choć chyba najlepsza jest łagodna gęba Jurka.

Jednak współczuję tym, którzy głosują na gębę, a nie na człowieka.

A co do drugiego zdania - coś tam się jednak dobrego zdarzyło i nie dzięki PiS. Coś tam nie mogło się zdarzyć przez PiS (mam na myśli powetowane ustawy) i z czymś tam należało się zmagać przez PiS (rozdmuchane wydatki przy kryzysie - masakra; pierwszy chyba rząd, który zaczął oszczędzać)

Najnowsze wpisy