Forum Forum prawneZmiany w prawie

trzecia umowa na czas określony...

trzecia umowa na czas określony...

heniekpp / 2011-08-17 15:52
czy ktoś z Państwa orientuje się....
Pierwszą umowę o pracę miałem na okres próbny ( 2 miesiące),drugą na czas okreslony(13 miesięcy), trzecią na czas określony(22 miesiące). Czy ta trzecia umową miała uzasadnienie prawne przekształcić się w umowę na czas nieokreślony?Czy umowa na okres próbny jest traktowana tak jak umowa na czas określony?
Wyświetlaj:
heniekpp / 2011-08-17 18:28
moja 'trzecia' umowa o pracę (poprzedzona jedną na czas określony i jedną na okres próbny)trwała od 1 lutego 2008 do 30 listopada 2009).potem zawarto ze mną czwartą na okres od 1 grudnia 2009 do 31 lipca 2011, apotem już nie podpisano nowej.Czyli moja 'trzecia' jest drugą a następna już za ustawy antykryzysowej.
Mam szanse w sądzie pracy?
szklarek / 2011-08-17 16:24
1. zapis o sekwencji 3 umów ( art. 25'1 KP)jest obecnie zawieszony.
2. nowa, obowiązująca do końca tego roku regulacja ( ustawa antykryzysowa )mówi o łącznej długości umów na czas określony- maksymalnie 24 miesiące.
3. ani w zawieszonej regulacji, ani obecnej umowy próbnej się nie wlicza do tych sekwencji.
4. jeśli ta Pana 'trzecia' umowa trwa do 22 sierpnia lub dłużej- powinna na być uznana za umowę na czas nieokreślony, ale niekoniecznie automatycznie, a dopiero w sądzie pracy, gdyby pracodawca takiemu Pana żądaniu odmówił.

Tu więcej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/umowa;na;czas;okreslony;a;ustawa;antykryzysowa,249,-1,751353.html

Najnowsze wpisy