Forum Forum prawnePracy

trzecia umowa o pracę-czy można?

trzecia umowa o pracę-czy można?

Ewelina J. / 2011-06-27 14:46
Dostałam właśnie propozycję pracy, problem tylko w tym że o będzie moja trzecia kolejna w tym samym czasie...jedną mam na na czas nieorkeślony, drugą to umowa o dzieło , no i ta trzecia również ma być umową o dzieło!! Czy w takiej sytuacjai mogę podpisac i tą trzecia?
Wyświetlaj:
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-06-29 12:31
Fajne pytanie. Gdyby w Polsce była wolnośc gospodarcza nikt by sobie go nawet nie zadał, tylko by pracował na ile umów chce albo i bez umów, a tu prosze: może nie wolno ? Może jakis urząd zakazuje ? haha "wolny kraj"....
bacior / 2011-06-29 11:40 / Bywalec forum
umow zlecenie tez mozna miec nieskonczona ilosc?
szklarek / 2011-06-29 17:32
Tak. Teoretycznie oczywiście. I jeżeli poza nimi nie ma innego tytułu do ubezpieczenia- można decydować która z nich będzie podlegać obowiązkowo składkom społecznym ZUS.
szklarek / 2011-06-27 20:25
Może Pani, o ile jest Pani w stanie podołać jej zapisom tj. wykonać dzieło w oznaczonym czasie, zakresie i jakości.
W każdym bądź razie prawo tego nie reguluje, nie ogranicza tj. liczby dzieł jednocześnie. Regulowane są kwestie oskładkowania dzieła w zależności od tego, czy zamawiający dzieło jest jednocześnie pracodawcą. Regulowana jest też kwestia liczby etatów u tego samego pracodawcy.

Najnowsze wpisy