Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzecia wersja zmian w OFE ma szansę?

Trzecia wersja zmian w OFE ma szansę?

Money.pl / 2013-07-05 12:33
Komentarze do wiadomości: Trzecia wersja zmian w OFE ma szansę?.
Wyświetlaj:
oli1953 / 46.186.90.* / 2013-07-13 15:46
Co tu komentować państwo okradło moje konto emerytalne w imię prawa .wielki skok na kasę .przyszłych emerytur.I to jest polska demokracja.Oli
biedaronka / 79.186.122.* / 2013-09-12 11:25
Jest akurat odwrotnie
http://blog.polskaiswiat.com/2013/o-fe-czyli-jak-zmarnowac-ludzkie-pieniadze/
FDA / 188.116.35.* / 2013-07-05 12:33
Jak widać trwają konsultacje w rządzie ile kasy będzie potrzeba z OFE.Stąd ten wydłużony czas.
II-gi wariant daje ok.70%.Pytanie czy zostawić przyjaciołom z PISu te 30% czy też zdecydować się na wariant III w którym zrezygnuje 99,9% i PISowi zostanie figa.
Pierwszy wariant jest tylko dla ściemy.
Trzeci został tak zaprojektowany, aby rękami uczestników OFE zlikwidować go całkowicie.
Idea dobrowolnego oszczędzania w OFE, gdzie jak widać politycy szukają pieniędzy w razie potrzeby, jest bez sensu.
I wyleczy z OFE nawet największych jego zwolenników.
W dobrowolnym IKE, gdzie bez zmiany Konstytucji rząd nie może położyć łapy na tych pieniądzach, jest ok.1,5% oszczędności Polaków.
devilq / 178.37.70.* / 2013-07-08 09:05
Fajny post, jedynie do czego bym się przyczepił to skreślanie pierwszego wariantu. Według mnie on jest najprostszy do zrealizowania, najmniej obciąży system giełdowy i w sumie daje tyle samo do budżetu co dobrowolność, gdzie zdecyduje się na nią może kilka % społeczeństwa (bo to bedzie dobrowolność czynna, czyli musisz iść i to zgłosić żeby zostać w OFE).

Wariant 3 jak dla mnie jest do skreślenia, bo to jest przymuszenie do oddania kolejnych 2% zarobków, na niepewny grunt (bo kto wie co zrobią za 10 lat i czy nie zlikwidują OFE). Jeśli już to lepiej sobie odkładać samemu np. w formie IKE.

Najnowsze wpisy