Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzepnąć ZUS-em małego

Trzepnąć ZUS-em małego

www.amidruk.pl / .* / 2005-06-03 09:46
Komentarze do wiadomości: Trzepnąć ZUS-em małego.
Wyświetlaj:
ZIL / .* / 2005-06-04 10:31
Mówicie poważnie o tej podwyżce ZUS-u? Kiedy ustawa wejdzie w życie?
Piotr / .* / 2005-06-04 10:14
Nie k... im się w dupach poprzewracało !!!!Mają za dobrze , obciąć im połowę pensji i będzie rozwiązana sprawa z Zusem.
taki jak WY.. / .* / 2005-06-06 00:28
POPIERAM Z CALEGO SERCA UPIER....C IM TE PENSJE albo i nie bo pewnie nie beda mogli dokonczyc budowy swoich domow ja akurat nie przykladam do tego reki bo nie chodze na wybory(moze to i zle)ale jakbym mial okazje to bym jakiegos posla wyplacil ale to recznie....
XXXXXX / .* / 2005-06-04 09:11
,Pewien człowiek miał wszy ,dokonywał przeróżnych zabiegów a to mycie w specjalnych środkach ,smarował głowę smalcem ,żeby wszy nie miały cztm oddychać prowadził pertraktacje, nie pomaało,biedak cierpiał,czas płyną-załamany całkiem usiadł i czekał na śmierć-aż tu nagłe olśnienie -ogolił włosy na łysinę 00-i spalił je w ogniu ,probłem w jednej chwili znikł raz na zawsze-odtąd był szczęśliwy-DOBRANOC-
mentik / .* / 2005-06-04 16:19
Tylko jak sprawić żeby można zus-em tak jak włosami się zająć
Fan rządu / .* / 2005-06-04 07:41
Rzucam działalność, bo wyciągam więcej niż 2500.-.Idę do pracy na kopalnie! Ale mam pytanko: kto ten rząd i mnie -górnika utrzyma?
MK / .* / 2005-06-04 07:36
Składka ma być ustalona na podstawie zeszłorocznych dochodów. PYTANIE: który z tych debili zapewni mi ten sam, albo wyższy poziom zysku, aby mnie było stać na zapłatę?
Michał / .* / 2005-06-04 07:32
Niechże któryś z tej gromady rządzących idiotów spróbuje utrzymać siebie i rodzinę przez miesiąc z własnej działalności, zapłaci ZUS a potem pójdzie do lekarza skorzystać z "dobrodziejstw" składki.
Krzysiek / .* / 2005-06-03 23:54
Kiedyś pisywałem różne ironiczne komentarze do tego typu zjawisk ekonomiczno-społecznych. Padam z uniżeniem!!! Nie napisałbym tego tak dobrze jak Pan. Extra tekst. Pozdrawiam. Podziwiam. Gratuluję!!! The best!
www.IMAGEURO.pl / .* / 2005-06-03 23:26
wskazane jest hasło na bilbordach i TV."Zreformuj się MORALNIE Człowieku z myślą o Twoich przyszłych Pokoleniach". Społeczeństwo powinno wybierać do władzy Ludzi wśród znajomych społeczników !!! a nie karierowiczów.
Napoleon / .* / 2005-06-03 22:40
Mili Państwo. Poczytajcie szkolną lekturę - Wesele Wyspiańskiego i przypomnijcie sobie co pani mówiła na lekcji o zdaniu "miałeś chamie złoty róg..." Tak tak to wy chamy wybraliscie tę władzę, klaskaliscie jej a teraz wam się nie podoba. Zliżecie to g.... skoro je zrobiliście
Modigliani / .* / 2005-06-03 22:36
Moi drodzy lud wybrał taką władzę, więc niech teraz ten sam lud tę żabę zje. Nie nauczył się ten głupi naród co to jest komunizm przez 50 lat więc teraz niech zdycha pod ciężarem składek, podatków, zusów, akcyz, vatów itp. Kult państwa robotniczo-chłopskiego wciąż trwa. Ludzie z inicjatywą, przedsiębiorcy sa wrogiem klasowym tej robotniczo-chłopskiej szumowiny, której jest w Polsce 95%. Ta szumowina przechlana, zwyrodniała to przecież ich wyborcy. I dlatego 5% narodu musi ich utrzymywać. Jeśli nie chcecie aby było tak dalej chodźcie na wybory i głosujcie na prawicę i tylko prawicę.
Robert / .* / 2005-06-05 14:54
Nic dodać, nic ująć. Ja mam sumienie czyste, bo nie głosowałem na tę szumowinę. Zresztą, nigdy na nią nie głosowałem i nie zagłosuję. I tego życzę wszystkim uprawnionym do głosowania. Pozdrawiam.
Emil Korzeniowski / .* / 2005-06-05 12:55
Nie zwalałbym na komunizm. Kiedyś koszty i dochody były zrównoważone, za afery gospodarcze była kara śmierci, nadmiernie bogaci, bardzo się ukrywali. Dziś bogatych przybywa, korupcja rośnie szybciej niż możliwości CBŚ, a ubogich przybywa. Państo z centralnego rozdzielnictwa przeszło na powszechną pomoc społeczną. Wbrew wszelkim technikom utrudniania tej pomocy.
Tytus / .* / 2005-06-04 09:40
Chyba Ci sie kolego cos pomylilo...to trzecia rzeczpospolita wyspecjalizowala sie w wymyslaniu obciazeń fiskalnych. Z tego co pamietam to dawniej to znacznie prosciej było...
Zmęczony III RP / .* / 2005-06-05 09:23
A i owszem prościej, tylko dla kogo ? Którym przesiębiorcom było łatwiej w PRL'u ? O jakim małym i średnim biznesie w "tamtych czasach" mówisz ? Przemyśl, zanim palniesz z czerwonej kapuchy, gieroju.
Obserwator / .* / 2005-06-09 18:40
Oczywiście, że było prościej za komuny z działalnością gospodarczą. Wszystko można było załatwić u sekretarza. Mojej znajomej ojciec załatwił sobie prowadzenie prywatnego sklepu spożywczego. Mało tego, że wszystko w nim było, interes szedł jak po masełku. Wybudował domy dzieciom. Dzisiaj już pan nie żyje, ale dzieci żyją sobie spokojniutko. Kasa natrzepana za komuny procentuje dzisiaj. A znajomy nie parał sie robotą zbytnio. I co komuna zła. Ten kto umiał sie dorobić za komuny dzisiaj jest boss. A ten który chce zacząć dzisiaj nie mając sporego konta jest i zostanie dziadem.
UPRośćmyTO / .* / 2005-06-04 11:13
Ale socjalizm bankrutował i wymyślono środek na zasilenie go gotówką. Pod pretekstem kapitalizmu zaprzężono najaktywniejszych do ściągania gotówki z rynku (współobywateli), by nadal mógł istnieć system polegający na zniewoleniu narodu.
DA / .* / 2005-06-03 20:28
Komusze darmozjady do ... W O N. Za Ural.
zdenerwowany / .* / 2005-06-04 12:30
Za dużo tu obelg jak na moją wytrzymałość. 5% pracuje i utrzymuje 95% co za demagogia.Predzej te 95% o których pisze niejaki Modigliani, wyśle takich jak Ty za Ural. Głoście takie poglądy pelne nienawiści, a doczekacie się. 90% tzw. przedsiębiorców trudni się drobnym handelkiem i chciałaby kokosy na tym zbijać. Rozumiem, że bardzo wielu ludziom w Polsce się nie przelewa, jestem pełen szacunku dla tych którzy starają się coś robić w ramach własnej działalności gospodarczej i rozumiem ich trudności, ale i ci którzy takiej działalności nie prowadzą też w większości zasługują na szacunek.Jest jak jest i dopóki nie skoczymy sobie do gardeł, to proponuje cieszyć z się z życia w ramach tych środkow jakie się posiada i zrozumieć, że inni też chcą żyć.
Bonaparte / .* / 2005-06-06 21:34
Tak tak kolego myślę że właśnie 5% narodu utrzymuje resztę: 5 milionów bezrobotnej szumowiny, która nie ma pracy i nie chce pracy. Woli 350 zł zasiłku na chlanie - popatrzcie kto od 6 rano stoi pod spożywczym, kto pilnuje ulicznych parkingów to są bezrobotni-to śmiecie, które pasożytują na reszcie narodu. Sprawa druga - 90% rencistów to lewusy, młode chłopy i baby, które powinny zasuwać od świtu do wieczora a nie chlać za pieniądze podatników. Mali przesiębiorcy uliczni - robią wszysko aby kołować fiskusa i nic nie płacić. Ludzie to kraj inwalidów i alkoholików i takim zostanie przez następne 100 lat.Piszecie o małych zarobkach - jakie zarobki ma uzyskać chłowiek bez kwalifikacji, nie nie potrafiący, samouczek? Tyle tylko aby nie zdechnąć, ale nie on chciałby mieć dom, dobry samochód dwie kochanki i orkiestrę symfoniczną. Jeśli nic nie umiesz zdychaj z głodu. Za komuny dzieci z pochodzeniem robotniczo-chłopskim miały preferencyjne punkty na studia ale nie skorzystali z tego, bo lepiej chlać na przyzbie od rana piwsko a o pieniądze wyciągać ręce do socjalu
Frank / .* / 2005-06-03 16:46
Niestety ale rzadzacy to przewaznie byli urzednicy, pracownicy budzetowki itp., ktorzy nigdy nie skalali sie praca na wlasny rachunek (dla nich przedsiebiorca to taki drobny, pazerny podczlowiek, ktory i tak wyjdzie na swoje) i slowo kapitalizm, pracowitosc, przedsiebiorczosc to takie puste slowa, bo przeciez pieniadze sa z wyplaty (panstwowej)... rozpieprzyc cale to towarzystwo!
RW / .* / 2005-06-03 16:08
Jednego nie rozumiem, jeżeli jesteście tacy mądrzy to, dlaczego rządzą nami tacy idioci....:-(
Panicz / .* / 2005-06-04 09:25
Odpowiadam na pytanie "RW". Dlaczego rządzą idioci? A to dlatego, że mądrzy ludzie się nie pchają do polityki.
Zdzis Kwasiborski / .* / 2005-06-03 23:33
Kiedys a bylo to juz wiele lat temu przyjechala do nas na wies jedna Amerykanka , ktora po kilku dniach pobytu w Polsce zapytala mnie : Zdzis w Polsce spotkalam tylu madrych ludzi a rzadza wami idioci dlaczego tak jest ? Nie umialem odpowiedziec .
Catbert / .* / 2005-06-03 19:22
Podstawową cechą oszustwa jest to, że oszukiwany nie wie, że jest oszukiwany - to po pierwsze, po drugie - wybieramy takich, jacy sami jesteśmy: średnia na tutejszym portalu nie jest średnią "elektoralną" - to nie "my" wybieramy. Daltego niektórzy z nas woleliby np. absolutyzm oświecony, zamiast d...kracji. Amen towarzyszu Obcy.
szczurek / .* / 2005-06-03 13:26
No cóż... Deficyt budżetowy w roku 2005 wynieść ma 35 000 000 000 PLN. Każde nowe źródło dochodów budżetowych, zmniejszające ten deficyt, powinno być przyjęte ze zrozumieniem i pochwałą. Opisywana tu "reforma składek ZUS" da zapewne ledwie 2,5 mld PLN - niewiele, ale jednak jest to krok we właściwym kierunku, w stronę równoważenia budżetu.Oczywiście dużo lepszym wyjściem byłoby wprowadzenie równego podatku w kwocie 220 PLN miesięcznie od każdego pracującego (a jest nas 13,2 mln), co doprowadziłoby do natychmiastowego zrównoważenia budżetu. Wtedy też można by uchwalić zakaz przyszłych deficytów budżetowych. No ale to... eeeeh... marzenia!"Bo na redukcję wydatków budżetowych oczywiście społecznego przyzwolenia nia ma"!
Zdzis Kwasiborski / .* / 2005-06-03 23:41
Kolego Szczurek , te twoje 2.5 miliarda to wpadnie do kasy Zus-u jesli wszyscy potencjalni platnicyokaza sie lojalni i nie uciekna w szara strefe lub po prostu nie zbankrutuja powiekszajac armieludzi dojacych system .Kiedys jedna z poprzednich ekip rzadzacych obliczyla , ze podniesienie cel na sprowadzane do Polski auta zwiekszy dochody budzetu o iles tammilionow czy tez miliardow .Jak pokazalo zycie dochody z cel spadly . Jesli i w tym przypadku bedzie podobnie to dziura do zalatania bedzie jeszcze wieksza .
Mariusz P. / .* / 2005-06-04 00:13
Z akcyzą na alkohol była podobna tendencja, z tą różnicą, że zmniejszenie akcyzy spowodowało wzrost wpływów do budżetu.
Mag / .* / 2005-06-06 21:39
to nic dobrego, że nastąpił wzrost sprzedaży alkoholu. To oznacza tylko że wzrośnie liczba alkoholików i tych wszystich śmieci, których musimy utrzymywać. za zarobione pieniądze rząd załatki sobie jakieś prywatne interesy a narodowi i tak z tego nic nie da

Najnowsze wpisy