Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzęsienie ziemi w Japonii. Kolejny wyciek z elektrowni

Trzęsienie ziemi w Japonii. Kolejny wyciek z elektrowni

Wyświetlaj:
roni ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-04-08 11:18
Zdecydowane NIE! dla atomowego syfu planowanego do budowy w Polsce.
misiek440 / 2011-04-08 11:33
to sam płać za prąd złotem, i co myślisz że elektrownie węglowe są mniej niebezpieczne?
roni ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-04-08 13:19
Ja nie muszę nad tym myśleć. Ja wiem na podstawie doświadczeń w Światowej i Polskiej energetyce opartej na elektrowniach węglowych że one są całkowicie bezpieczne. Ponadto Polska węgiel kamienny i brunatny posiada w bardzo bogatych pokładach. Nie musimy go sprowadzać. Natomiast paliwo uranowe i owszem należałoby sprowadzać i później eksportować zużyte za ogromne pieniądze. Jak chcesz zdychać wdychając skażone powietrze i pijąc wodę skażoną to jedź do Japonii. Droga wolna.
Leh / 2011-04-08 20:49 / Bywalec forum
Teraz się okazuje że gazu łupkowego mamy na 300 lat więc być może elektrownia atomowa nie będzie potrzebna.
Dominik79 / 2011-04-10 08:37
Gaz łupkowy - rozwiązanie?
NIE. Proszę sprawdzić jakie zmiany w środowisku wprowadza wydobycie tego gazu. Jakie zwiążki chemiczne wprowadzić trzeba do gleby żeby można było wydobywać gaz. Jeżeli zdarzy ci się mieszczakć obok odwieru (a masz studnię) to możesz mieć wodę która się pali - nie wierzycie? Sprawdzcie youtube, albo zobaczcie dokument GASLAND. Wtedy stanie się jasne że niestety energia nie będzie tanieć i jedynym MĄDRYM rozwiązaniem jest poprawa inrfastruktury energetycznej, poprawa sprawności oraz wprowadzanie stopniowo energii odnawialnej. Już za klika lat będzie ona najtańszą formą uzyskiwania energii (a przy okazji najbardziej ekeologiczną).
uniu09 / 2011-08-03 09:39
słyszałem wywiad ze specem od wydobycia gazu łupkowego. Uważa że przytoczony przez Ciebie film nia ma nic wspólnego z wydobyciem gazu łupkowego a eksploatacja tego gazu w Kanadzie od wielu lat nie doprowadziła do efektów ubocznych, skażeń środowiska. Firmy eksplaatujące gaz i gminy na których się go wydobywa prowadzą zrównoważoną politykę społeczną poprzez podział zysków. Regiony są bardzo bogate i zdrowe.
Oczywiście mam dystans do wypowiedzi pana eksperta ale mimo to wydaje mi się jest duża szansa wydobycie tego gazu w Polsce i szybki wzrost regionów które ten gaz wydobywają. Należy zwrócić uwagę na ustawy regulujące wydobycie gazu oraz gdzie trafią podatki z tego wydobycia - taki temat na zaprzyszłe wybory.
u..
sami idioci / 83.7.253.* / 2011-04-08 19:13
Oszustów nie brakuje.

Najnowsze wpisy