Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzy dni niech rządzi PiS, a drugie trzy dni Samoobrona

Trzy dni niech rządzi PiS, a drugie trzy dni Samoobrona

Wyświetlaj:
karina / 83.9.31.* / 2006-04-02 18:55
Nie mam pojęcia kto broni PIS. Czyżby wam już zupełnie nieudolność tego pozal sie Boże parlamentu i zupełnie nieokrzesanego prezia nie właziła w oczy i uszy. Kaczorki wzięli sie za rzadzenie a nawet zielonego pojecia o tym nie mają. Czynią próby na nas wszystkich i oczekuja poklasku. Kiedy skończy sie ten żałosny kabaret. Obwiniają o wszystko PO a ci z kolei stroja sobie z nich żarty. Ale jak tu nie zartować , nie szydzić z ogłupiałych do bólu miłośników władzy absolutnej.
Kaja / 83.31.55.* / 2006-04-01 23:10
A PO odechciało się już rządzić? Może po wyborach musieliby
stworzyć rząd i wziąć odpowiedzialność, a nie tylko mielić
ozorem, co jest może łatwiejsze , ale mniej pożyteczne.
yes / 83.21.18.* / 2006-04-02 20:46
Z kim, z paranoicznym prezesem?
odchudzony / 87.207.229.* / 2006-04-01 08:21
Koalicja PiS z Samoobroną jest błędem, z Leperem nie da sie rządzić, choć wydaje się że jest racjonalny, ale to do czasu objęcia władzy, nie ma co liczyć na PO gdyż prowadzi ono politykę jak to powiedział Tusk zamachu stanu, prowokacji i siania defetyzmu. Rząd Marcinkiewicza jest dobry, ale niewiele w tej sytuacji totalnej krytyki medialnej dziennikarzy powiązanych ze elitami liberalno-postkomunistyczno-michnikowskimi zrobi. Wystarczy porównac sposób prowadzenia wywiadów przez Olejnik z ludzmi z PiS a z PO. Szkoda czasu konieczne są jak najszybsze wybory, a ci przeciwnicy działają na szkodę Polski. To że powtórzą sie wyniki poprzednich wyborów to demagogia i próba liczenia na zwłokę aby umocnić pozycje. Ludzie zagłosuja teraz zupełnie inaczej nie będą już głosowaki na koalicje POPiS, widza także postawy czołowych partii w tym brak konsekwencji PiSu. Ponowie posłowie pakujcie waliski i to dla was szansa utrzymania się dalej na scenie politycznej, jak nie będzie wyborów to żadnego z was juz nikt wogóle nie wybierze. Wyniki wyborów moga byc zaskakujące i nieprzewidywalne. PO chce ordynacji wiekszościowej to bład gdyż jeżeli wygra naprzykład Samoobrona to dostanie silną władze. Czy wyście panowie magnaci o przpraszam liberałowie i pseudomarksiści całkiem pogłupieli. Historia lubi się powtarzac- stwarzycie wolną roge do rządów autokratycznych walcząc o tą swoją pseudowolność gospodarczą.
waz (usa) / 64.21.101.* / 2006-04-01 03:36
Wczoraj, lub przedwczoraj, z wielkim zdziwieniem przeczytalem w Nowym Dzienniku (USA) informacje o odznaczeniu Jaruzela (skandal!), ale wlosy mi stanely na glowie gdy w dalszej czesci bylo tlumaczenie kancelarii, czy rzecznika prasowego prezydenta, z ktorego wynikalo, ze prezydent nie wiedzial co podpisywal bo nie czytal!

Teraz dowiaduje sie, ze Jaruzel to odznaczenie zwrocil! do kancelarii? Czy to prawda?

Pomyslalem sobie wczoraj, jak autor powyzszego tekstu, co by bylo gdyby prezydent RP wypowiedzial wojne Slowakom (niewiedzac), a nastepnie, ze moi rodacy w kraju, naleza niestety do najglupszych w swiecie, no byc moze, bije nas trzeci swiat i jacys afrykanie, oraz, jak to dobrze, ze kiedys wyjechalem z Polski.

Tutejszy Bush to debil, ale nie taki!
real / 81.219.244.* / 2006-04-01 15:24
Szanowny panie waz, ja też uważam, że dobrze pan zrobił wyjeżdżając z tego kraju, zasilając obywateli USA. Bo choć nasz prezydent orłem nie jest (a został wybrany trochę z rozpędu przez zwolenników PiSu), to raczej na drugą kadencję szans w Polsce miał nie będzie.
Czego niestety nie można powiedzieć o prezydencie USA, który jak pan pisze jest debilem, ale co zabawniejsze, jest nim już drugą kadencję, co może tylko świadczyć o tym, że większość społeczeństwa tego kraju (do której się już i pan zalicza), to jeszcze więksi debile niż ich prezio.
W Polsce jest o tyle lepiej, że jak prezydent społeczeństwu nie odpowiada, to po pierwszej kadencji mówią mu - Good bye.
waz (usa) / 64.21.123.* / 2006-04-03 05:42
Drogi realku!
Ja nie glosowalem ani na Kaczynskiego, ani na Busha. A w Polsce wcale =nie jest o tyle lepiej...=

Problem jest KRYZYS demokracji, ktory malo kto zauwaza. Jezeli 10 facetow z Pentagonu jest w stanie wypowiedziec wojne obcemu panstwu (Irakowi) i spoleczenstwo amerykanskie to kupuje, podobnie jak fakt, ze w Polsce Tyminski okazal sie lepszy od Mazowieckiego (aby odejsc od wspolczesnych igrzysk), to o czyms to swiadczy.
real / 81.219.244.* / 2006-04-03 22:38
Dzięki, że dowartościowałeś mnie, pisząc „drogi”, choć nie wiem o jakią wartość ci chodzi, bo tego nie precyzujesz.
Co do twojego pytania dotyczącego demokracji, to ja mam zupełnie inną diagnozę, a mianowicie uważam że przeżywamy kryzys społeczeństw i ich wartości, a nie kryzys demokracji.
Demokracja jest taka, jakie społeczeństwo, które ją tworzy, wazuniu.
Za Atlantykiem też.
kot / 83.23.59.* / 2006-03-31 20:51
A w niedzele niech moje moje podwórko obrobią ;)
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-03-31 20:11
Panie Płaskoń, może by Pan sprecyzował gdzie i kiedy prezydent oświadczył, że nie wiedział co podpisuje, a może jakieś wiarygodne żródło panskiego stwierdzenia.
Jeśli to tylko prowokacja to rozumiem, większość pana wielbicieli wyje z radochy bo znowu dołożono PiSowi i o to chodzi.
yes / 83.21.18.* / 2006-04-02 20:50
Powidział to publicznie Urbański, tłumacząc się jak mały Kazio.
MAZ / 83.144.106.* / 2006-03-31 13:51
Płaskoń . To chyba Pana pseudonim literacki a jednoczesnie credo tworcze . Czyli splaszczanie problemu i ślepota konia w klapkach, który nie widzi co wokół się dzieje. A może ten artykuł to kolejny "rzut rozpaczy" środowiska dziennikarskiego ponieważ Prezydent Kaczyński chce pozbawić was prawa do kłamstw i oszczerstw ?
K.S. / 80.55.78.* / 2006-03-31 14:29
klapki (według Ciebie) na oczach autora to nic w porównaniu z Twoimi zasłoniętymi czarną opaską i stoperami w uszach, a poza tym Prezydent nie może nikogo niczego pozbawić, bo sam nie wie co podpisuje!
MAZ / 83.144.106.* / 2006-03-31 14:43
Zastanów się człowieku - podlozono Prezydentowi świnię doslownie i w przenosni. Nie pamiętam aby ktoś robił aferę jak Wałęsa podpisywał tytuły profesorskie dla piewców marksizmu . Gdzie byli dziennikarze jak Kwasniewski pijany reprezentował kraj w Charkowie.
parasol / 83.17.135.* / 2006-04-01 10:31
Tak samo pisano o tym jak teraz o problemie z medalem a
Kwaśniewskiego to nawet pokazywali w telewizji . Obudź się chłopie. Czy ty naprawdę wierzysz w sPISkową teorię dziejów ?
ibys / 83.27.142.* / 2006-03-31 16:10
Przestań pisać w kólko o tym samym. Kwaśniewski przez 10 lat miał mniej wpadek niż obecny prezydent przez 3 miesiąc,
carasko / 83.22.40.* / 2006-03-31 17:18
Kwaśniewski mial klasę nigdy na niego nie glosowalem nie cierpię SLD ale to co teraz się dzieje to a szkoda slów i nie macie już szans na poparcie paw traci pióra
kaja / 83.31.55.* / 2006-04-01 23:13
Miał klasę a nawet kilka... podstawówki , i dużo wódy wychlanej z kolegami... no ,towarzyszami z organizacji.
DA / 195.225.68.* / 2006-03-31 16:43
A może razem z preziem wynajmujesz luksusowe pomieszczenia za 5 złociszy za metr kwadratowy w Warszawie!!!!!! I to podpisując umowę z samym sobą....
Stuknij się chłopie....
real / 81.219.244.* / 2006-03-31 12:26
Ukoronowaniem prezydentury L.Kaczyńskiego, byłoby podpisanie własnej dymisji, bez wcześniejszego jej przeczytania.
Tak mu dopomóż Panie Boże. Niech się już nie męczy tym czytaniem.
kaja / 83.31.55.* / 2006-04-01 23:18
Nie wzywaj.. ale ty i tak nie zrozumiesz
O-CJA / 83.11.253.* / 2006-03-31 09:46
Jan Płaskoń - z wykształcenia polonista, z zawodu dziennikarz, obecnie redaktor naczelny Gazety Opolskiej. Pracował w Trybunie Opolskiej, Przeglądzie Tygodniowym oraz Prawie i Życiu. Laureat wielu konkursów reporterskich, organizowanych m.in. przez Gazetę Wyborczą, Dziennik Polski, Gazetę Krakowską. Za osiągnięcia w dziedzinie reportażu otrzymał w roku 1996 Nagrodę im. Bolesława Prusa. Jest wiceprezesem Krajowego Klubu Reportażu.
taka sobie refleksja / 80.55.190.* / 2006-04-02 13:49
Ten życiorys sporo tłumaczy. Pan Płaskoń ma zbyt dużo do stracenia i dlatego w swoich felietonach z taką zawziętością broni istniejących układów. Myślę, że ze swoimi obsesjami jest bardzo męczący dla podwładnych dziennikarzy Gazety Opolskiej.
Kaja / 83.31.55.* / 2006-04-01 23:15
Ta Trybuna to mu już chyba jakieś zygzaki na pofałdowaniach
(nie kambryjskich bynajmniej) na trwale wyryła.
yes / 83.21.18.* / 2006-04-02 21:00
Kaju dla Ciebie naprawdę żal i pióra i atramentu
nik53 / 217.197.74.* / 2006-04-02 19:09
Kaju, nie ma u Was w Radiu Maryja jakiejś stronki? Tam bys sobie popluł (popluła) i wszyscy by się z Toba zgadzali
Kajtek / 83.31.12.* / 2006-04-02 23:23
Strona w Radiu ? kogoś chyba pogięęęęło.
zapi / 217.153.214.* / 2006-03-31 09:37
Nic dodać, nic ująć do tego felietonu.
Tylko czemu te prawie 30% (ludzie popierający pisuary) społeczeństwa tego nie widzi?
Kaja / 83.31.55.* / 2006-04-01 23:16
Kultura "wyższego towarzystwa" spod budki z piwem, gratuluję
PO elektoratu
MSMAXXIS / 131.188.36.* / 2006-03-31 09:08
A skoro Polak potrafi w zamkniętym pomieszczeniu jedną metalową kulkę zgubić a drugą zepsuć, to czemu polityka ma być inna?
Jak to ostatnio zaanonsowała moja babcia: "Ja teraz oglądam sejm całymi dniami, bo lepszego kabaretu jeszcze nie było. Poza tym żaden serial tak nie zaskakuje wydarzeniami."
Krzyś / 2006-03-31 08:55
Podoba mi się ten artykuł, dawno się tak nie ubawiłem :)
popekjr / 2006-03-31 09:33 / Bywalec forum
mi rowniez artykul sie bardzo podoba, ale nie wiem czy sie ubawilem, bo w nim sa same fakty, ktore na mnie dzialaja depresjogennie. dorzucil bym tu jeszcze wypowiedzi politykow typu: w polityce sie wszystko zmienia i czasem zmienia sie poglady o 180 stopni. po takich wypowiedziach idea demokracji jest dla mnie istnym debilizmem, jak krajem takim jak polska moga rzadzic ludzie, ktorzy sa rozchweiani emocjonalnie a ich zdanie jest jak kameleon?
no i najlepsze stwierdzenie: bo PO nie chce dzialac dla dobra polski i nie chce poprzec wniosku o samorozwiazanie. to skoro to cale sielankowe towarzystwo chce dobra polski to powinni podac rzad do dymisji, a nie zaslaniac sie argumentcja kalego "...dobrego rzadu nie podaje sie do dymisji...", przeciez dymisja rzadu bedzie jak najbardziej dla dobra polski!!

Najnowsze wpisy