Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzy miliony Polaków współpracuje z mafią paliwową

Trzy miliony Polaków współpracuje z mafią paliwową

Wyświetlaj:
zaza / .* / 2005-06-23 00:10
A Giertych z Macierewiczem zacierają ręce. Będzie można w nieskończoność siedzieć w komisji śledczej i ssać kasę z naszych podatków.
Mariusz / .* / 2005-06-13 13:33
Czemu nie widzę w ogóle propozycji _obniżenia_ akcyzy na paliwo, co również likwidowało by problem, a przy okazji dawało potężny impuls rozwojowi gospodarki? Ok, rozumiem że istnieją obawy o stan budżetu (choć moim zdaniem, jak każda obniżka podatków, sprawiło by to, że masa zapłaconych podatków by szybko wzrosła), ale dlaczego nie próbuje się choćby wypracować rozwiązań pośrednich? Np. obniżenie akcyzy na paliwa i wzrost opałówki, tak żeby ich poziom się wyrównał?
obserwator życia / .* / 2005-06-11 16:45
Autor artykułu - organizator wściekłego demagogicznego ataku na próbe leczenia gangreny niszczącej gospodarkę zasługuje conajmniej na tytuł "Zasłużony Obrońca Mafii" ze wszystkimi wynikającymi z tego gratyfikacjami.
wrafal / .* / 2005-06-11 19:34
moim zdaniem ta gangrena ... to ten rząd...
Antonio / .* / 2005-06-12 10:38
Rząd jak zwykle nie walczy z mafią lecz z porządnymi obywatelami. Tak jest łatwiej i bezpieczniej. Zwykłego obywatela-podatnika nie trzeba się obawiać, a taka mafia ma długie ręce i MOŻE WSZYSTKO w naszym kraju.
FS / .* / 2005-06-11 07:19
Proponuje wrowadzić podatek od stanowisk w rządzie i administracji w wysokości 50% bez prawa podwyższania poborów. Jeżeli Belka stworzył rząd niedouczonych to nuiech teraz zwraca pobrane wynagrodzenie a otrzyma tylko minimalną stawkę jaka jest w Polsce.
ROMAN / .* / 2005-06-09 00:02
Proponuję jeszcze objąć akcyzą drewno wszelkiego rodzaju,albowiem znane są przypadki napędzania samochodów na tzw. holtz-gaz!
ROMAN / .* / 2005-06-08 23:56
Proponuję jeszcze objąć akcyzą drewno wszelkiego rodzaju,albowiem znane są przypadki napędzania samochodów na tzw. holtz-gaz!
KH / .* / 2005-06-08 11:40
Samochody na gaz ziemny były już od dawna. Jest to najbezpieczniejsze paliwo (najwyższa temperatura zapłonu) w Łodzi powstają właśnie jak grzyby po deszczu stacje tankowania. Następny do akcyzowania będzie gaz ziemny.
Szymon / .* / 2005-06-08 12:31
Jest już opodatkowany. Ale zawsze można podatek podnieść.
Emil / .* / 2005-06-08 11:35
Ryba się psuje od głowy, ale się ją skrobie od ogona. I tak jest z naszym rządem. Nic dodać nic ująć.
nadworny głupek / .* / 2005-06-08 10:17
A ja proponuje akcyze od takiego luksusu jak żona/mąż, tez wpływy do wora będą większe, a potem jeszcze od potomstwa, wody ,powietrza itp, itd.
Axon / .* / 2005-06-08 07:51
Logika Rządu jest jedynie słuszną logiką - tylko mam problem, bo ciągle słyszę, że mafia to jest duża kasa. No i mam w domu ogrzewanie na olej opałowy i ... tylko coś tej kasy nie widać. W końcu jak jestem uznany za złodzieja to może profity jakieś miałbym z tego?
Zniszczony przez mafię finnasową / .* / 2005-06-08 01:00
Pozostaje jeszcze na uboczu inna mafia - finansowa: http://www.leasing.eta.pl/
G / .* / 2005-06-07 21:43
KTOŚ TU MA W GŁOWIE NASRANE!!!!!!!!!!!!!!!!
zenek / .* / 2005-06-07 12:40
Ponad 60% użytkowników komputerów to nie tylko podejrzani o przestepstwo ale faktycznie przestępcy, ponieważ użytkują oprogramowanie niezgodnie z licencją jakiej udzielili ich autorzy albo nawet bez otrzymania jakiejkolwiek licencji na użytkowanie tego oprogramowania.Czym jest w porównaniu z tym nędzne 10% ludzi w mafii paliwowej?Sprawa jest prosta .. kupujesz części samochodowe na bazarze -> wspierasz złodzieji.Tankujesz opał ->wspierasz mafię paliwową.I nie ma się co obruszać, że my przecież jesteśmy całkiem ok. Bo nie jesteśmy. A nie jesteśmy dlatego bo możemy nie być. Dlatego, że wolno kupić nam część do samochodu nie sprawdzając skąd się wzięła i dlatego, że jakiś spryciarz kiedyś obłożył olej do ogrzewania mniejszą akcyzą niż napędowy mimo, że moga być stosowane zamiennie. Wg. mnie to właśnie wtedy ktoś zrobił zbrodniczą rzecz. Belka to teraz tylko odkręcił.
baba / .* / 2005-06-08 10:16
owszem "odkęcił" kurek dla mafii, żeby jeszcze lepiej zarabiała. szerokim strumieniem teraz popłynie szarostrefowy pieniądz prosto do kieszonek mafiozów. belki i te inne nienazwane mafiozy są tak pewne siebie, że idą na całość
chlop / .* / 2005-06-08 21:48
baba jak zwykle ma rację. Chodząca " inteligencja".
George / .* / 2005-06-08 06:09
Bodaj w Niemczech olej opałowy jest znacznie tańszy od oleju napędowego i jakoś nie ma problemu.
lianax / .* / 2005-06-07 10:30
Patrząc się na dokonania Gronickiego myślę sobie, że na miejscu ludzi majacych pieniadze w Milenium zaczął bym się bać. Jeżeli były główny ekonomista tego banku jest takim idiotą to czego dopiero można się spodziewać po całej reszcie ?
szczurek / .* / 2005-06-07 10:19
"Trzeba dbać o budżet" - i to jest święta prawda! A ponieważ 98% społeczeństwa nie potrafi sobie nawet wyobrazić takiej operacji, jak zmniejszenie obciążeń budżetu ("Jak to? Miałbym płacić za coś, co mi się NALEŻY za darmo? Miałbym płacić za naukę mojego dziecka w szkole albo za utrzymywać moich rodziców, którym ograniczono emerytury do 600 PLN na miesiąc? Ma nie być państwowych lekarzy i szpitali, a co jak się rozchoruję, to kto za mnie zapłaci?"), to JEDYNĄ metodą dbania o budżet jest podnoszenie podatków. Dlatego domagam się natychmiast liniowego 50% PIT bez ulg, 35% VAT, oleju opałowego i napędowego po 4,20 PLN i benzyny po 5,10 PLN. Aż do czasu zrównoważenia budżetu państwa.
No Name / .* / 2005-06-07 12:41
Rozumiem, ze Twoj komentarz ma wywolac dyskusje. Od blisko 15 lat mam prywatnego okuliste, dentyste, do szpitala nie chodze, nie choruje ale place chorendalne oplaty, gdyz "ponoc dobrze zarabiam", czyli przekraczam ten zalosnie niski prog podatkowy.Co mam z tego? Raczej tylko irytacje. Dlaczego, jak mam straty na gieldzie, nie moge ich odliczyc, a jak zarobie, to zlodzieje podatkowi zabieraja mi moje pieniadze?Dlaczego, jak zaczynalem prace x lat temu, dorabiajac wakacyjnie, musialem odprowadzic podatek, choc nie przekraczalem minimum i dopiero po 6 czy 8 miesiacach dostawalem jego zwrot? Dlaczego wnioskowanie o zwolnienie z tej opalaty bylo droga przez meke?Mozesz probowac wpieniac ludzi swoimi wnioskami. Ja uwazam, ze mamy zdecydowanie zbyt duze obciazenie socjalne. Moi rodzice nie beda mieli emerytury powalajacej na kolana, podobnie jak rodzice zony. Sami im zalozylismy nasze wlasne fundusze emerytalne. Nie beda one powalajace, niemniej te zapewnia im spokojne chwile.
No Name / .* / 2005-06-07 12:44
i jeszcze jedno...Potrafie o siebie lepiej zadbac. Moge miec zalosna emeryturke ZUSowska, ale jak nie beda mnie tak okradac, to zdaze uskrobac sobie sam $$$
rzułf / .* / 2005-06-08 17:57
Ktos tu chyba nie zczaił ironii;)
Przedsiębiorca / .* / 2005-06-07 11:49
A ja i tak płacę za naukę - bo prywatnie, za lekarzy bo Państwowo to znaczy do kieszeni tyle tylko że w postaci łapówek, co do moich rodziców i ich emerytury to płacę w tej chwili wyższe składki na ZUS niż ich emerytura więc.... wolałbym im płacić bezpośrednio. Problem polega w wymyślaniu różnych durnych przepisów, dla których potem potrzebny jest aparat, aby je kontrolować i utrzymać. A ja jestem za 15% podatku pdop i pdof oraz 15% Vatu, ale bez ulg. Co wtedy??? Nie będzie potrzeba 300tys urzędników i te pieniądze, o których szczurku mówisz idą właśnie tam, a nie na to co Ci się wydaje.
szczurek / .* / 2005-06-07 14:18
Nie rozumiem jak można być zwolennikiem jakiejś obniżki podatków, nie domagając się najpierw likwidacji "DARMOCHY". Wielu ludzi nie korzysta z państwowej służby zdrowia, a jednak bardzo niewielu jest za likwidacją tej instytucji "...bo jakby co, to zawsze mogę liczyć na państwowego lekarza, a póki co mnie to nic nie kosztuje, bo jest 'za darmo'! ". Rozumiem, że ludzie wyształceni i bogatsi mogą z wyrachowania być za bezpłatnym wyższym szkolnictwem - tu akurat miliony biedaków, zamiast kształcić i dożywiać własne dzieci, składają się na szkołę dla dzieci ludzi lepiej od nich sytuowanych. Ja jednak ten proceder uważam za niemoralny! (Możecie mnie nazwać socjalistą, ale naprawdę uważam, że bogatsi nie powinni wyzyskiwać podstępnie biedniejszych!). Nie wierzę w żadną obniżkę podatków bez wcześniejszego cięcia wydatków budżetowych - chyba, że będzi to klasyczna 'obniżka przez podwyżkę', co prawda podatek będzie się nazywał '15%', ale dochody budżetowe wzrosną, bo przecież: "wicie... rozumicie... budżet trza ratować". Zaś głoszone przez niektórych polityków twierdzenia, jakoby uproszczenie podatków i zwolnienie kilkunastu tysięcy urzędników przyniosło takie oszczędności, które mogłyby uratować budżet, to czyste bzdury (co każdy sam może sobie policzyć). Dlatego najpierw zlikwidujmy deficyt (podnieśmy podatki), potem zlikwidujmy darmochę i dopiero obniżmy podatki.
mlody obserwator / .* / 2005-06-07 18:55
Szczurek ty chyba miales bardzo bogatego i wrednego sasiada bo masz jakies straszne uprzedzenia do tych bogatych.gdyby nie oni- ci bogaci czytaj zaradni, odwazni i przedsiebiorczy ludzie ktorzy daja setki miejsc pracy ten kraj juz dawno by sie zawalil. nie rozumiesz ze chocby wszyscy placili dzisiaj 2 razy wieksze podatki to i tak bys musial jechac zdezelowana karetka, kupowac dziecku co roku nowe podreczniki i przewracac sie codziennie o te sama dziere na chodniku.nie zmieniloby sie nic poza tym ze belka mialby lepszy model bmw bo opancerzony i wiecej urzedasow by cie pilnowalo. panstwowe to nie wszystki ale niczyje, to to co idzie w buraki i nikomu nie sluzy. panstwo nie powstalo po to by bronic swoich obywateli ale by jakas grupa spoleczna mogla sobie dobrze zyc udajac ze cos daje w zamian. panstwo to najwiekszy mechanizm ucisku.
T.W. / .* / 2005-06-07 14:36
Szczurku, jestes socjalistą, jak słusznie zuważyłeś.Biedacy nie będą dopłacać do niczego jeśli uprości się podatki, bo wtedy bogaci zapłącą proporcjionalnie więcej i nie będą mogli "uciekać" w różnego rodzaju ulgi. Obecna sytuacja sprzyja przede wszystkim bogatym. Podatki są u nas tak horendalne, że opłaca się rejestrować firmy w Luxemburgu i Gibraltarze. Tam trafiają podatki najbogatszych zamiast do budżetu! Wydatki budżetowe należy też uszczelnić by nie karmiły biurokracji, ale ludzi naprawdę potrzebujących. Zważ Szczurku, że aby rozdawać trzeba najpierw zebrać, a niedługo nie będzie już od kogo zbierać!
szczurek / .* / 2005-06-07 15:35
Wydaje mi się, że się nie rozumiemy. Moim zdaniem żadne uproszczenie podatków nie zmieni sytuacji, że to biedni dopłacają do bogatych. Szkolnictwo wyższe jest tu najbardziej jaskrawym przykładem, zatem pozwolę sobie w dalszym ciągu z tego przykładu korzystać. Podzielmy społeczeństwo na dwie umowne gruby: 'biednych' - poniżej 2 średnich krajowych; i 'bogatych' - 2 i więcej średnich krajowych. Nie ulega wątpliwości, że co najmniej 70% wpływów budżetowych pochodzi od 'biednych', w tym i na budżet bezpłatnego szkolnictwa wyższego w 70% składają się 'biedni'. Jednakże wsród studentów kierunków bezpłatnych, co najwyżej 30% stanowią dzieci 'biednych'. I żadne uproszczenie podatków nie zmieni tej sytuacji - 'biedni' płacą podwójnie, a 'bogaci' uczą się za pół darmo!Nie sądzę też, żeby taka przebudowa systemu fiskalnego, po której 'biedni' zapłacą tyle co dotychczas, a 'bogaci' "nie będą mogli uciekać w różnego rodziaj ulgi" i zapłacą więcej, polepszyła sytuację ekonomiczną kraju. To jest właśnie klasyczna 'obniżka przez podwyżkę'. Sytuację ekonomiczną społeczeństwa (nie budżetu!) może poprawić jedynie prawdziwa obniżka podatków. Zwiększanie wypływów do budżetu i/lub zwiększanie deficytu budżetowego to są podwyżki podatków i dadzą taki efekt, jaki zawsze podwyżki podatków dają - pogorszenie kondycji ekonomicznej społeczeństwa.Wreszcie nie zgadzam się z twierdzeniem, że wydatki budżetu "powinny karmić ludzi naprawdę potrzebujących". Nie powinny karmić nikogo. Każdy powinien się sam wykarmić, a "kto nie pracuje ten nie je". Ale to temat na inny, dłuższy post.
rzułf / .* / 2005-06-08 18:02
Ależ ja też jestem za płatnymi studiami wyższymi ,chociaż uznaje się za liberała...
myszka / .* / 2005-06-07 23:32
Pańska perfidia jest porażająca (JKM by się nie powstydził). Zaintrygował mnie jeszcze ten dłuższy post o którym wspomina pan na końcu, pewnie też porażający w swej prostocie.
myszka / .* / 2005-06-07 20:02
Państwo zawsze było aparatem przymusu i ucisku swoich obywateli - tak mnie uczono w szkole nota bene w latach sześćdziesiątych. Im więcej będzie państwa czyt.socjalizmu) w państwie tym będzie tylko gorzej. Ale co to ma do mafii paliwowej chyba nie państwo ją stworzyło. No, ale nic nie wiadomo. Socjalizm jest wylęgarnią takich absurdów, paranoi, wypaczeń itp.
myszka z godziny 20:02 / .* / 2005-06-08 21:43
Coś tu nie gra! Myszka z godziny 20:02 nie jest tą samą myszką z godziny 23:32

Najnowsze wpisy