Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

"Trzy Wiedźmy" przepędzą inwestorów z GPW?

"Trzy Wiedźmy" przepędzą inwestorów z GPW?

Money.pl / 2009-12-18 07:36
Wyświetlaj:
max303 / 2009-12-19 21:41 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://www.pb.pl/2/a/2009/12/19/Akcje_maja_30_proc__dyskonto
tadeusz214 / 2009-12-19 21:16 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=_40AaE52btg
tomtay / 2009-12-19 21:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teddy! discopoljo?
tyle pięknej i ciekawej muzyki stworzył człowiek na przestrzeni dziejów! :)

CHS do ilu obywatel dzierży?
tadeusz214 / 2009-12-19 21:38 / Tysiącznik na forum
chs da zarobić . . to pewne
tadeusz214 / 2009-12-19 21:41 / Tysiącznik na forum
wogóle na chemie warto postawić
tadeusz214 / 2009-12-19 21:45 / Tysiącznik na forum
chemia to miłość . . .
------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=_40AaE52btg
---------------------------------------
Amigo11 / 2009-12-19 21:48 / SAMA PRAWDA
http://www.youtube.com/watch?v=mwzeESMsjrM

Masz tadzik coś specjalnie dla Ciebie:D
tadeusz214 / 2009-12-19 21:53 / Tysiącznik na forum
dzięki . . superrrr . .
tadeusz214 / 2009-12-19 21:10 / Tysiącznik na forum
Wyśniłem Ciebie nocą kiedy byłem długo sam Czekałem aż się zjawisz i przytulisz mnie Przyszłaś ukradkiem i wiedziałem wtedy ze Cie znam Pod powiekami jesteś ze mną cały czas Ref Kocham Ciebie mocno...
bolek 77 / 2009-12-19 21:52 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz
Tadziu miej litosc nad sobą ....................

http://www.youtube.com/watch?v=Zt2-rG167Lo

Wyśniłem Ciebie nocą kiedy byłem długo sam Czekałem aż się zjawisz i przytulisz mnie
Przyszłaś ukradkiem i wiedziałem wtedy ze Cie znam Pod powiekami jesteś ze mną cały czas
Ref Kocham Ciebie mocno tak......


:DDD

jak w takim rytmie podejmujesz decyzje inwestycyjne .........
heh
bolek 77 / 2009-12-19 21:54 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz
http://www.youtube.com/watch?v=M5ZqYDjKvj0&feature=related
Cleveland's Next Top Model - 02 Bikini Photo Shoot

ehehheheh
bolek 77 / 2009-12-19 21:56 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz
http://www.youtube.com/watch?v=2A57L5FHEtA&feature=channel
unikac jak ognia
heh
tadeusz214 / 2009-12-19 20:37 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=ge3xujFpdH8
janlew / 2009-12-19 20:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Szperam dziś trochę więcej niż zwykle po serwisach, w tym po anglojęzycznych, i wszędzie ta sama mantra i jedna obowiązująca niczym dogmat śpiewka: carry tarde na dolarze wygenerował hossę 2009, banki za pieniądze TARP narobiły wzrostów, drożejący dolar zwiastuje podwyżkę stóp i urwanie łba hydrze spekulacji wraz z końcem dolarowego carry trade. Do tego banki już zwracają pieniądze z TARP i nie będzie komu robić dalszych wzrostów. Idzie zwała. Tak głosi wersja oficjalna.

Zastanawiam się jednak czy ktoś w ogóle sprawdził te potoczne slogany. Stopień popularności danej tezy nie jest wprost proporcjonalny do jej prawdziwości. Gdyby wyrwać się z tego zaklętego kręgu obiegowego myślenia, niesprawdzonego w sumie przez nikogo (a przynajmniej nie widziałem takich dowodów) to ciekawe na ile prawdziwa okazałaby się alternatywna teza, że kapitał z TARP i dolarowe carry trade nie ma aż tak dużego znaczenia jak mu się tradycyjnie przypisuje, zwyżka 2009 na rynkach jest napędzana przez różnoraki kapitał, np. smart money zrobione z zysków zrealizowanych na krótkich pozycjach ze spadków lato 2007-marzec 2009, a carry trade wróci z dolara na jena i nikt nawet tego nie odczuje. Trzeba próbować uciekać od schematycznego myślenia.
k. w. a. r. k. / 81.210.245.* / 2009-12-19 20:20
zwiazek jest. korelacja bardzo widoczna. a to czy jest to skutek czy przyczyna to oddzielna kwestia. istnieje na pewno fundamentalny co powiem na koncu ale statystycznie istnieje bez watpliwosci. w koncu efekt zerowej stopy procentowej musial sie przelozyc na spadek dolara i to wykorzystuje carry trade. spadek stopy -> podwojny efekt: 1. nikt nie chce lokat wiec musi isc w akcje. 2.zerowa stopa to zaciagaja kredyty gotowkowe na zakup akcji. a pomiedzy tym moze byc carry trade. a zwiazek pomiedzy carry trade a hossa jest co najmniej taki: dywersyfikacja ryzyka-> oprocentowanie w jenach atrakcyjne. + dywersyfikacja na rynku walutowym
janlew / 2009-12-19 20:28 / portfel / Tysiącznik na forum

zwiazek jest. korelacja bardzo widoczna. a to czy jest to
skutek czy przyczyna to oddzielna kwestia.


Ale bardzo istotna, bo rozpatrujemy to właśnie w kategoriach skutku i przyczyny. To, że jest korelacja i niskie stopy sprzyjają spekulacji na rynkach ja nie kwestionuję, kwestionuję natomiast czy jest to główna przyczyna obecnej zwyżki, jak głosi oficjalna wersja przez wszystkie możliiwe tuby, bez choćby najmniejszych prób weryfikacji (co mnie osobiście czyni sceptycznym do tej tezy).

Dalej mimo rozsądnego sceptycznego początku swej wypowiedzi powtarzasz po prostu pewną oficjalną wersję, skłaniając się jendak ku tezie, że jednak taka jest właśnie przyczyna zwyżki jak głosi się oficjalnie podczas gdy ja stawiam tę wersję właśnie pod znakiem zapytania. Przedmiot sporu nie może być zarazem argumentem w tym sporze bo to jest błąd w rozumowaniu znany jako petitio principii.

Poza tym problem w tym, że giełdy rosną również wtedy gdy stopy rosną. W poprzedniej hossie stopy zaczęły rosnąć od 2004 roku a zwyżki trwały później jeszcze trzy lata. Nie było też wtedy carry trade na dolarze ani TARP. Więc i teraz nie jest to konieczne do wygenerowania wzrostów. Wzrosty mogą mieć jak widać różnorakie przyczyny, kapitał bierze się z wielu źródeł.
k. w. a. r. k. / 128.220.231.* / 2009-12-19 20:37
stopy rosly wtedy i gieldy rosly bo tak sie dzieje zazwyczaj podczas wzrostow gospodarczych. podnosili stopy by schladzac gosp. wtedy same stopy nie mialy nic wspolnego z rosnacymi akcjami. byly dodatnio skorelowane ale fundamentalnie niezalezne. a teraz jest taka sytuacja ze wcale bessa jeszcze mogla sie nie skonczyc. wzrostu gosp w kazdym razie nie ma. gieldy wyprzedzaja gosp wiec juz cos tam sie niby poprawia ale moze byc tak ze to tylko chwilowe ozywienie. dlatego teraz mysla o podnoszeniu stop ale nie ma w tym enuzjazmu. bo wiedza ze kryzys ciagle jest. i bessa moze powrocic
janlew / 2009-12-19 21:09 / portfel / Tysiącznik na forum

stopy rosly wtedy i gieldy rosly bo tak sie dzieje
zazwyczaj podczas wzrostow gospodarczych. podnosili
stopy by schladzac gosp. wtedy same stopy nie mialy
nic wspolnego z rosnacymi akcjami.


Tak i teraz nie muszą mieć, jeśli ożywienie powróci.

Skala i jakość tego ożywienia jest już osobną kwestią, zobaczymy co będzie, nie przesądzam ostatecznie o końcu bessy, poruszam się tylko w skali prawdopdobieństwa twierdzeń, jak my wszyscy. Jednak wielki kapitał zadecydował w marcu aby długoterminowy trend spadkowy na rynkach został odwrócony, a wielkie pieniądze najczęściej wiedzą co czynią i mają dużo lepsze i bardziej sprawdzone informacje niż masy, ulica (inaczej nie byłyby wielkie) i gawiedź potoczna, objawiająca się w postaci dziennikarzy wiecznie spóźnionych za rzeczywistością, ulegających owczemu pędowi i masowej obiegowej plotce.
k .w. a. r. k. / 77.87.36.* / 2009-12-19 21:22
to teraz posluchaj kazde twoje slowo w tym komentarzu jest schematyczne i oparte na twojej opinii a nie obiektywnej obserwacji


poruszam się tylko w skali
prawdopdobieństwa twierdzeń, jak my wszyscy

madrze brzmi i nic wiecej - pustoslowie. gdybys sie tal poruszal tobys nie pieprzyl o mozliwym koncu bessy bo wzialbys srednia besse a ta trwa od 3-3,5 lat. nawet przedostatnia bessa trwala 3 lata. to ta ile powinna trwac? moze mniej?


Jednak wielki kapitał
zadecydował w marcu aby długoterminowy trend spadkowy na rynkach został
odwrócony,

najpierw sie chlubisz ze nie myslisz schematycznie w kategoraich mitycznych grubasow a zaraz potem powracasz do tego samego


wielkie pieniądze najczęściej wiedzą co czynią i mają dużo
lepsze i bardziej sprawdzone informacje niż masy, ulica (inaczej nie byłyby
wielkie) i gawiedź potoczna, objawiająca się w postaci dziennikarzy wiecznie
spóźnionych za rzeczywistością, ulegających owczemu pędowi i masowej
obiegowej plotce.

i znowu to samo. kazdy tak gada. a nie bierze pod uwage ze ludzie tez sie ucza. i ze statystycznie to ty jestes gawiedzia. wiec zamiast wymadrzac sie zastanow sie czy i ty nie myslisz schematycznie
janlew / 2009-12-19 22:13 / portfel / Tysiącznik na forum

to teraz posluchaj kazde twoje slowo w tym
komentarzu jest schematyczne i oparte na twojej
opinii a nie obiektywnej obserwacji


Ale my nie rozmawiamy o tym czy moje opinie są pewne, tylko o tym, czy obiegowe opinie n.t. dolarowego carry trade i spekulacji za kasę z TARP są pewne i zweryfikowane. Ja żadnej pewnej tezy nie stawiam, tylko kwestionuję pewną tezę obiegową. Nie sprawdzamy tu mojej opinii, pomieszały ci się porządki w tej dyskusji.


madrze brzmi i nic wiecej - pustoslowie. gdybys
sie tal poruszal tobys nie pieprzyl o mozliwym
koncu bessy bo wzialbys srednia besse a ta trwa
od 3-3,5 lat. nawet przedostatnia bessa trwala
3 lata. to ta ile powinna trwac? moze mniej?


Sorry, ale to jakiś bełkot. Bo skąd pomysł, że aby poruszać się w skali prawdopodobieństw trzeba przyjmować za słuszną akurat tezę, że każda bessa trwa tyle co jakaś statystyczna średnia? Non sequitur. Wcale nie muszę przyjmować za słuszne i prawdopodobne takich założeń.


najpierw sie chlubisz ze nie myslisz
schematycznie w kategoraich mitycznych grubasow
a zaraz potem powracasz do tego samego


Znów pudło. Za wielkim kapitałem nie muszą stać grubasy, może być on rozczłonkowany pomiędzy dobrze poinformowanych sprytnych inwestorów o płytszych kieszeniach, ale licznych. Tak zresztą teraz jest, wystarczy przejrzeć raporty COT.


i znowu to samo. kazdy tak gada. a nie bierze
pod uwage ze ludzie tez sie ucza. i ze
statystycznie to ty jestes gawiedzia. wiec
zamiast wymadrzac sie zastanow sie czy i ty nie
myslisz schematycznie


Myślę schematycznie próbując kwestionować powszechną dziennikarską i potoczną tezę o spekulacji za pieniądze z TARP i za carry trade na dolarze? Masz naprawdę oryginalną definicję schematycznego myślenia a tak serio to myślę, że chciałeś się po prostu poprzekomarzać i tyle.
k. w. a. r. k. / 77.87.36.* / 2009-12-19 21:25
i skad ty mozesz wiedziec czy wszyscy mysla w kategoriach prawdopodobienstw. ja wierze ze wiekszosc tak jak ty spjrzy na wykresiki i juz mysli jaki to ja madry juz widze to prawdopodobienstwo
janlew / 2009-12-19 22:16 / portfel / Tysiącznik na forum

i skad ty mozesz wiedziec czy wszyscy mysla
w kategoriach prawdopodobienstw.


Wcale tego nie wiem gdyż zwyczajnie nie twierdziłem, że wszyscy myślą w skali prawdopodobieństw. Pomieszało ci się znów coś.
basff / 83.14.173.* / 2009-12-19 20:35
czesc janlew
czy uwazasz ze wracamy do bessy ?
basff / 83.14.173.* / 2009-12-19 20:35
tzn. ze to bylo odbicie w bessie i teraz wracamy do trendu nadrzednego ?
jaroslaw74 / 2009-12-19 21:01 / Uwaga! Łamie regulamin forum
giełda to poker jak w kasynie nie fundamenty nie technika tylko gra , kto pierwszy sprawdzi przy "dużej puli" wygrywa, bańki spekulacyjne pompowane na wszystkich aktywach pękają, zazwyczaj to robi "GRUBAS", czyli duże instytucje , informacja typu dane statystyczne z gospodarek to inaczej "podbijanie stawki" lub "sprawdzanie", giełda na te dane reaguje jak chce raz tak raz siak , techniczne symulatory to bajeczki dla dzieci, nasz gospodarka niby jest super mocna a WiG20 spadł 70% ;-)))))))))) barany ogolone można na nowo siadać do stołu i pomału szukać baranków do kolejnego golenia ;-)))))))))))
janlew / 2009-12-19 21:01 / portfel / Tysiącznik na forum

czesc janlew
czy uwazasz ze wracamy do bessy ?



tzn. ze to bylo odbicie w bessie i teraz wracamy do
trendu nadrzednego ?


Pytasz mnie co będzie ale ja nie wiem, mogę tylko przypuszczać. Więc napiszę co mi się wydaje na podstawie tego co się dotąd nauczyłem z obserwacji rynków, ich historii i własnych przemyśleń. Historia nie musi się wiecznie powtarzać ale nie mamy lepszego narzędzia pod ręką. Poza tym jest najlepszym nauczycielem.

Jestem wyznawcą tezy, że rynki poruszają się w trendach długoterminowych i takich trendów trzymają się. Pokazuje to cała historia notowań, w tym poprzednia bessa i obecny rynek byka. W związku z tym ja też poszukuję takich długich trendów, co jednak trochę trwa (dlatego spóźniłem się na obecny trend i odczytałem go dopiero w sierpniu, cóż, inaczej się nie dało i potrzeba było mi czasu aby go rozpoznać i upewnić się, że to nie tylko kolejna korekta w długoterminowym trendzie spadkowym 2007-2009).

Rynek uwielbia długie trendy, widać to choćby po tym, że bardzo trudno taki trend przełamać jak już na dobre się rozpocznie. Długoterminowy trend spadkowy 2007-2009 był bardzo silny i nic nie mogło go odwrócić. Pamiętam jak w 2008 ogłaszano co chwila koniec kryzysu, na pewno w marcu, potem w wakacje. Rynek reagował na to chwilowymi wzrostami (odbicia zdechłego kota) a potem wracał do długoterminowego trendu nadrzędnego (spadkowego). Identico jest teraz, media prześcigają się w czarnowidztwie, anale co chwila wieszczą korektę a rynek uparcie trzyma się długoterminowego trendu wzrostowego, który trwa już 10 miesięcy (bessa 2007-2009 trwała 17 miesięcy). Im dłużej trwa dany trend tym silniejszy i tym trudniej go odwrócić, podobnie jak trudno zawrócić tankowiec gdy już się rozpędzi, czy zawrócić rzekę, więc z racji przekonań jakie wyłożyłem wyżej powrót do bessy uważam za coraz mniej prawdopodobny.

Chyba, że będziemy mieli do czynienia z Elliottowską falą C, poprawieniem den bessy z lutego/marca i to będzie ostateczny koniec bessy. Tak czasem rynki niedźwiedzia kończą się, taką ostateczną falą pesymizmu i zwątpienia. Biorę pod uwagę taki scenariusz i jestem nań przygotowany. Może tak być ale wcale nie musi.
Amigo11 / 2009-12-19 20:04 / SAMA PRAWDA
Na dolarze nie ma żadnego Carry trade, jest na nim mnóstwo krótkich pozycji. W momencie jakieś zatrzęsienie jest ucieczka z kasą. To samo na surowcach.
janlew / 2009-12-19 20:20 / portfel / Tysiącznik na forum

Na dolarze nie ma żadnego Carry trade, jest na nim mnóstwo
krótkich pozycji.


No właśnie, zastanawia mnie czy w ogóle pieniądze z TARP trafiły aż tak licznie na rynki. Na pewno jakieś tam trafiły, Goldman Sachs coś tam narażał, ale czy - jak głosi oficjalna wersja - była to rzeka pieniędzy wznosząca rynki ku górze, tego nikt przecież nie udowodnił. Przyjęła się pewna popularna wersja i niczym wirus rozeszła się i huczy w mediach, do tego stopnia, że stało się to tzw. faktem medialnym i męczy mnie czytanie wciąż o tym samym. Ale czy to prawda? Kto to sprawdził? To trochę jak z mitem grubasa.

Patrzę sobie na wykres SP500 z zakończenia poprzedniej bessy 2000-2003 i widzę podobny obrazek, w ciągu roku (2003) od stycznia do grudnia podjechali z ok. 800 pkt do prawie 1100. Wtedy nie potrzebowali do tego TARPA jaki miał popłynąć niczym rzeka na rynki a podobnie rośli. Czemu więc teraz ma im być do tego potrzebny TARP? Wydaje mi się to coraz bardziej naciągane a przynajmniej nie widziałem nikogo kto to sprawdził. To jak na razie taka wersja ludowa dla mas. A jeśli to nie TARP spowodował te wzrosty i carry trade na dolarze to umacnianie się dolara i zwrot środków pomocowych z TARP zwały wcale nie zwiastuje. Znów nie stanie się coś na co wszyscy czekają i anale będą potem zdziwieni pisać, że zwały nie ma, choć wszyscy na to czekali i rynek zrobił wszystkim na przekór i jest przewrotny. Tak się rodzą potem mity, że rynek jest nieprzewidywalny, choć on robi po prostu swoje podczas gdy wszystkim wydaje się, że on jest przewrotny bo nie robi tego na co wszyscy czekali opierając się na jakichś mylnych lub bezpodstawnych oczekiwaniach.
Amigo11 / 2009-12-19 20:07 / SAMA PRAWDA
Zwyżka na giełdach jest pierwszym objawem nadchodzącej hiperinflacji
Amigo11 / 2009-12-19 20:12 / SAMA PRAWDA
http://www.rapidtrends.com/wp-content/uploads/2009/11/Fed-Balance-Sheet-11.25.jpg

To sianko musi się gdzieś podziać
Amigo11 / 2009-12-19 20:18 / SAMA PRAWDA
http://www.iaconoresearch.com/BlogImages/09-11-12_fed_balance_sheet1.png

Hehe obecnie Mortgydze zajmują więcej w szit balansie fedu niż wcześniej cały balans
Amigo11 / 2009-12-19 20:31 / SAMA PRAWDA
Skup gównianych aktywów zaczął się akurat wtedy co zwyżki na giełdach :D:D:D i Zwałka na dolarze :D:D
Amigo11 / 2009-12-19 19:53 / SAMA PRAWDA
http://www.youtube.com/watch?v=vbzzk-FeRLg
Unikać jak ognia :D:D
tadeusz214 / 2009-12-19 18:43 / Tysiącznik na forum
Na pewno nikt mi nie uwierzy, ze miałem osiemnaście lat, ze śniły mi się góry złota, dziewczyna ukochana ma. ze śniły mi się góry złota, dziewczyna ukochana ma. Ta miłość była taka piękna: kochałem...
janlew / 2009-12-19 18:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Ken nam ostatnio osłabł, tu coś na wzmocnienie dla niego

http://biznes.onet.pl/w-2010-r-konczy-sie-polska-jazda-na-gape-przez-kry,18543,3102023,1,prasa-detal
max303 / 2009-12-19 19:34 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
tekst polityczny
amigo2 / 2009-12-19 15:15
"Koń po kredyt przyjdzie i też go dostanie"

Zofia Ślebioda i jej córki, Maria oraz Ela /Gazeta RegionalnaSobota, 19 grudnia (06:50)

Aż 130 tys. zł jest winna bankom rencistka z Jelenina. Kobieta ma do spłacenia 11 kredytów. Banki chętnie pożyczały pieniądze jej, a także niepełnosprawnym córkom.

Zofia Ślebioda utrzymuje się ze skromnej renty. Co miesiąc dostaje 460 zł. Mąż zostawił ją 12 lat temu, gdy wykryto u niej nowotwór. Porzucił ją i gromadkę dzieci, z których trzy córki są upośledzone umysłowo w stopniu umiarkowanym.

- Z czasem zaczęło brakować na jedzenie, opłaty i leki - opowiada z płaczem kobieta. - A że córki dostają tylko po 500 zł renty socjalnej z tytułu niepełnosprawności i w domu się nie przelewało, musiałam sięgnąć po pożyczkę. Chciałam wyremontować chałupę, bo tynki odpadały, piece były stare, śmierdziało wilgocią. Pierwszy kredyt wzięłam wiosną 2008 roku. Potem następny i następny, na spłatę wcześniejszych. A że banki dawały lekką rączką, to brałam. I tak wpadłam w sidła, z których teraz nie mogę się wydostać.
Amigo11 / 2009-12-19 15:18 / SAMA PRAWDA
Powinna teraz wyemitować obligacje na Catalyst
amigo2 / 2009-12-19 15:16
Marysia - pięć, Ela - trzy

Zofia Ślebioda zadłużyła się na 75 tys. zł, ale z odsetkami i kosztami egzekucyjnymi ma do spłaty już ponad 130 tys. zł. Kredyty brała na siebie i dwie niepełnosprawne córki - Marysię (33 l.) i Elę (35 l.). Gdy odwiedzamy panią Zofię, na stole leży stos umów podpisanych z bankami. Co miesiąc muszą spłacać ok. 4 tys. zł, a wspólnych dochodów z tytułu rent mają niecałe 2 tys. zł (licząc rentę trzeciej córki, Ewy).

- W bankach wystarczył mój podpis, dowód osobisty i odcinek renty - opowiada kobieta. - A już następnego dnia pieniądze były na moim koncie.
prostak1 / 82.28.81.* / 2009-12-19 14:41
BA ZAKONCZYLA STRAJK mozna wracac do domu:))))
Amigo11 / 2009-12-19 14:39 / SAMA PRAWDA
Elektromontaż – Poznań na sprzedaż

Tagi:
Elektromontaż–Poznań,
Ministerstwo Skarbu Państwa,
publiczna aukcja

Na publicznej aukcji, która zaplanowana jest na 15 stycznia, inwestorzy będą mogli nabyć pakiet 92,31% kapitału zakładowego spółki Elektromontaż – Poznań SA z siedzibą w Poznaniu.

Wystawiony na sprzedaż pakiet, to: 2 252 500 akcji Skarbu Państwa (ok. 41,65% kapitału zakładowego spółki), 1 664 563 akcji należących do Budimex SA z siedzibą w Warszawie (ok. 30,78% kapitału zakładowego) oraz 1 075 300 akcji Banku Handlowego w Warszawie SA (19,88% kapitału zakładowego spółki).
Cena wywoławcza pakietu akcji wynosi 79 877 808 zł, natomiast cena wywoławcza za jedną akcję została ustalona na poziomie 16 zł.

Inwestorzy zainteresowani nabyciem udziałów Spółki mają czas na złożenie zgłoszenia do wzięcia udziału w aukcji do 8 stycznia 2010 r.

Przedmiotem działalności spółki jest między innymi:
- produkcja aparatury rozdzielczej i sterowniczej energii elektrycznej, z wyjątkiem działalności usługowej;
- działalność usługowa w zakresie instalowania, naprawy i konserwacji elektrycznej aparatury rozdzielczej i sterowniczej;
- produkcja systemów do sterowania procesami przemysłowymi;
- wykonywanie robót ogólnobudowlanych w zakresie obiektów liniowych, linii elektroenergetycznych, elektrotradycyjnych, telekomunikacyjnych i przesyłowych;
- wykonywanie instalacji elektrycznych budynków i budowli.


Czy to nie jest dobry podmiot do łyknięcia przez TRK??
max303 / 2009-12-19 19:38 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
bardzo dobry
Amigo11 / 2009-12-19 14:25 / SAMA PRAWDA
Resort infrastruktury ma nowy plan, jak rozwijać kolej w Polsce do 2015 r. Chce masowo prywatyzować spółki kolejowe, modernizować dworce i tory, oddłużyć PKP. - Musimy działać, inaczej kolej ulegnie dalszej degradacji - mówi "Gazecie" Juliusz Engelhardt, wiceminister infrastruktury ds. kolei

Czeba będzie wywalić BYTOM i zakupić trakcje za wszystko plus kredyty...
pawciomerc / 2009-12-19 15:06 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
co Ty
trakcje mozna mieć ale nie za więcej niż 20% portfela
zresztą mieć jeden papier ponad 35% portfela to już głupota
sam kiedyś miałem tak bio
rafcio5 / 94.254.185.* / 2009-12-19 16:28

zresztą mieć jeden papier ponad 35% portfela to już głupota

A tu bym polemizował..... zależy jaki papier i po jakiej cenie kupiony...... na dużych spółkach państwowych można tak robić i ryzyko upadku jest bliskie zera :)
Amigo11 / 2009-12-19 14:32 / SAMA PRAWDA
W jakim stanie jest polska kolej, każdy widzi - spóźniające się pociągi, stare wagony, brudne dworce. Ostatnia nowa linia kolejowa w Polsce została zbudowana w 1987 r. - Stan infrastruktury kolejowej jest gorszy niż 20 lat temu - przyznaje Juliusz Engelhardt, wiceminister infrastruktury ds. kolei. W 1990 r. było 24 tys. km czynnych linii kolejowych, obecnie 19 tys. km. A do 2015 r. zniknie kolejne 4 tys. km. Zaniedbania są tak kolosalne, że nawet ponad 5 mld zł zarezerwowane w przyszłym roku na modernizację torów to kropla w morzu.
Amigo11 / 2009-12-19 14:17 / SAMA PRAWDA
http://www.youtube.com/watch?v=fb2RWYAefuk

Ciąg dalszy z FailBloga!
prostak1 / 82.28.81.* / 2009-12-19 13:15
witam z rana . juz mi podniesli cisnienie z rana . A...11 ustawa o e-hazardzie . to jakies szalenstwo . nasze regulacje prawne mozna wsadzic sobie w doope . jestesmy w uni . 1 . Art. 128. § 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Pieniądze i inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy. PYTANIE CZY MOGE ZLOZYC WNIOSEK DO PROKURATURY NA NEOSTRADE ZE UZYWAM ICH LACZU DO PRZESTEPSTWA???? niech skonfiskuja serwery
prostak1 / 82.28.81.* / 2009-12-19 13:41
J....., J....AC .J**. ostatni przycieli mi pasmo za sciaganie filmu ./ poprzednio za sniffera/.oczywiscie przywrocili . tlumaczyli ze to nielegalne . co jest nielegalne .moge umieszczac dane gdzie mi sie podoba na serwerach ktore sa dostepne nielegalne jest podgladanie moich transferow .wiecej juz tego nierobia
amigo2 / 2009-12-19 12:52
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 58 / 2009
Data sporządzenia: 2009-12-18
Skrócona nazwa emitenta
BYTOM
Temat
Nabycie akcji przez osobę zarządzającą jednostką zależną Emitenta
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd Z.O. "Bytom" S.A. informuje, iż otrzymał w dniu dzisiejszym informacje o zakupie akcji Emitenta przez Pana Marka Rzepkę - Prezesa Zarządu Zakładów Przemysłu Jedwabniczego "Dolwis" S.A.

Pan Marek Rzepka nabył w dniu 18 grudnia 2009 roku 5.000 akcji Z.O. "Bytom" S.A. po cenie jednostkowej 0,79 zł za akcję.

W związku z powyższą transakcją zakupu akcji Emitenta Pan Marek Rzepka posiada 27.000 akcji Emitenta o wartości nominalnej 27.000 zł stanowiących 0,06% udziału w kapitale zakładowym Emitenta i dających łącznie 27.000 głosów na walnym zgromadzeniu Z.O. "Bytom" S.A., co stanowi 0,06% głosów na walnym zgromadzeniu Emitenta.
amigo2 / 2009-12-19 12:56
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 57 / 2009
Data sporządzenia: 2009-12-18
Skrócona nazwa emitenta
BYTOM
Temat
Zawarcie umów przez jednostkę zależną Emitenta
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd Z.O. Bytom S.A. informuje iż w dniu 17 grudnia 2009 r. powziął informację o podpisaniu przez Zakłady Przemysłu Jedwabniczego Dolwis S.A. z siedzibą w Leśnej (jednostka zależna Emitenta) dwóch umów z firmami :

1. OAO "Volodarka" z siedzibą w Winnicja ( 21-100 ) Ukraina na realizację i dostawę podszewek wiskozowych w okresie syczeń - grudzień 2010.
Wartość przedmiotowej umowy wynosi 100.000 EURO netto.
2. OAO "Voronin" z siedzibą w Kijowie ( 01-033) Ukraina na realizację i dostawę podszewek wiskozowych w okresie styczeń - grudzień 2010.
Wartość przedmiotowej umowy wynosi 100.000 EURO netto.

Łączna wartość podpisanych umów wynosi 200.000 EURO netto.

Warunki finansowe podpisanych kontraktów nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w przypadku zawierania tego typu umów.

Powyższe umowy są znaczące dla jednostki zależnej Emitenta z uwagi na fakt, iż wartość podpisanych umów przewyższa 10% wartości kapitału zakładowego spółki Zakłady Przemysłu Jedwabniczego Dolwis S.A.
amigo2 / 2009-12-19 12:58
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 56 / 2009
Data sporządzenia: 2009-12-18
Skrócona nazwa emitenta
BYTOM
Temat
Informacja dotycząca emisji akcji serii M Zakładów Odzieżowych "Bytom" S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
W uzupełnieniu informacji przekazanej do wiadomości publicznej raportem bieżącym nr 54/2009, Zarząd Z.O. Bytom S.A. informuje, iż w związku ze złożeniem w dniu 10 grudnia 2009 Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie działającej, jako podmiot reprezentujący Investor Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie oraz Investor Central and Eastern Europe Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie, oferty nabycia 4.500.000 (cztery miliony pięćset tysięcy) akcji serii M Zakładów Odzieżowych Bytom S.A, w cenie emisyjnej wynoszącej 1,00 (jeden) złoty każda – łączna kwota wpłaty z tytułu objęcia 4.500.000 (cztery miliony pięćset tysięcy) akcji serii M o wartości nominalnej 1 (jeden) złoty każda - to jest 4.500.000 (cztery miliony pięćset tysięcy) złotych zostanie wpłacona na rachunek bankowy Z.O. Bytom S.A. w terminie do 17 stycznia 2010 roku.
amigo2 / 2009-12-19 12:59
wczoraj mnie nie było,wiec nadrabiam zaległosci)))))
SIORBAC LECIM NA 30 ZETA!!!!!!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy