Forum Polityka, aktualnościKraj

TTIP nie może stanowić zagrożenia dla polskiego rolnictwa

TTIP nie może stanowić zagrożenia dla polskiego rolnictwa

Wyświetlaj:
tuy / 83.10.147.* / 2015-09-14 11:45
stany chca zropbic z europy swoja kolonie bananowa
1999 / 109.129.195.* / 2015-06-11 09:50
'
Polecam ciekawe opracowanie wykonane w Parlamencie Europejskim:

"Risks and opportunities for the EU agri-food sector in a possible EU-US trade agreement", EP, Directorate-General for Internal Policies,2014.
---
Osobiscie jestem przeciwna wlaczeniu rolnictwa UE do TTIP.
,
1999 / 109.129.195.* / 2015-06-11 10:00
W Partnerstwie Trans-Pacyficznym /TPP/ negocjacje prowadzone sa przez USA z poszczegolnymi krajami.

W Partnerstwie Trans -Atlantyckim /TTIP/ negocjacje prowadzone sa miedzy UE a USA. A przeciez UE to nie Stany Zjednoczone Europy. Poszczegolne kraje UE absolutnie nie maja wplywu na prowadzone negocjacje i nie znaja szczegolow negocjacji.
To mi sie bardzo nie podoba.
1999 / 109.129.195.* / 2015-06-11 10:31
Nie rozumiem i nie wiem, dlaczego Francja i Niemcy 'sprzedaja' rolnicto unijne w ramach TTIP.

W podanym przeze mnie opracowaniu "Risks and opportunities..." wymienia sie trzy glowne ryzyka dla UE:
1/ nizsze koszty produkcji rolnej w USA
/m.in. ze wzgledu na duza skale produkcji gospodarstw amerykanskich, gospodarke ekstensywna, nizsze ceny energii itp/,

2/ rozna legislacje w poszczegolnych stanach USA,

3/ ryzyko obnizenia standardow w UE.

Mowi sie rowniez o zdyscyplinowaniu subsydiow do rolnictwa.
---
Dziwie sie bardzo, ze kraje UE nie protestuja przeciw wlaczaniu sektora rolno-zywnosciowego do TTIP.
,
Lysy 35 / 77.253.149.* / 2015-06-11 08:00
Traktaty takie jak TRUP stanowią zagrożenie nie tylko dla rolnictwa ale i wprost dla suwerenności państwa, podwazajac jego możliwości do regulowania działań zagranicznych korporacji na swoim terytorium.

No ale państwo które istnieje tylko w teorii, na papierze, a tak na prawdę to go nie ma nie może być przecież suwerenne, tak więc podpisanie takiego traktatu niewiele zmieni.
Należy zrozumieć, ze Polska jest obecnie tworem fasadowym, jeszcze bardziej zależnym od sił zewnętrznych niż PRL a nasze elity rządzące to w rzeczywistości namiestnicy i marionetki opłacane z zewnątrz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy