Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk chce pomagać firmom. To znowu pozory?

Tusk chce pomagać firmom. To znowu pozory?

Money.pl / 2012-10-10 06:44
Komentarze do wiadomości: Tusk chce pomagać firmom. To znowu pozory?.
Wyświetlaj:
senio0621 / 37.190.148.* / 2012-10-18 16:26
Pod rządami Tuska - wszystko jest możliwe. To nie Naród wierzy w bzdurne obiecanki Od wyborów 2007 r wyniki sondaży i wyborów są po prostu fałszowane. Dla tego Tusk spokojnie mówi że niema z kim przegrać
pani domu / 2012-10-19 09:05
chce pomagać firmom? wydaje mi się, ze wciąz u nas w Polsce najgorzej jest zakładać firmę, w porównaniu do kajów Europy zachodniej to w ogóle jest jakiś hardcore
opinia / 159.205.87.* / 2012-10-16 18:15
U podłoża są błędy , powinien być jedna stawka VAT niższa nie więcej niż 8% na wszystko co do spożycia oprócz papierosów i alkoholu a u nas jest bałagan zrobiony przez rządy i posłów żeby kombinować , dla tych co płacą i dla kontrolujących z urzędu , dlatego wiele usprawnień to typowo polityczne zagrywki typu mam pomysła a wy się borykajcie z nowym , to robi chaos u tych co utrzymują to państwo i naszych polityków , którzy często robią sobie z tego prywatę np. ostatnio w sprawie aborcji to prywata wyznaniowa i strach przed zwierzchnikami kościoła i opluwaniem ich przez Rydzyka , w przeszłości dostoło się śp. Prezydentowej
życzliwy / 79.187.170.* / 2012-10-15 11:50
obojetne co nie wymyślą dla uczciwie funkcjonujacych na rynku i przestrzegajacych przepisów pociagnie to za soba - zmiany w oprogramowaniu , dodatkową biurokracje , konieczność rozbudowania analityki .Każda transakcja bedzie musiała być analizowana - czy ma trafić do rejestru VAT , czy zaksiegować jako przychód - i to sa koszty.
To wszystko nie jest takie proste. Mam wątpliwości , czy da się w 2 tygodnie zrobić bobrą ustawę , albo dobre przepisy.
A zadam pytanie , a co z zasadą odpowiedzialności za to co robie , ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej.
A co z mentalnościa tego społeczeństwa , i tak sa tacy co nie rozumieją na czym polega działalność gospodarcza i ryzyko i płaca dostawcą , bo mnie nie zapłacili- jeżeli Państwo utwierdzi ich w tym przekonaniu nie mam zapłacone to nie płace - to padnie rynek pośredników , który odgrywa ważna rolę w gospodarce wolnorynkowej.
Czy nie lepiej zastanowić się nad usprawnieniem działalności sądów i komorników , złagodzeniem regół wpisania na czarne listy nie wywiązujacych się z płatności, zmusić sądy aby badały zgłoszone do rejestracji nowe spółki czy to nie ucieczka z innej zadłużónej - prowadził mąż - teraz nowa na żonę - działalność ta sama.
Zmusić Sądy gospodarcze aby wzieły sie do roboty i wykonywały swoje czynności rzetelnie.Przyspieszyć procesy upadłościowe - a nie żeby Sysncy latami paśli sie na Spółkach w likwidacji a wierzyciele nic nie dostaja , bo starcza tylko na syndyka. W KRS - wprowadzic listę z nazwika osób które były w zarzadach upadłych spółek.Scigać zarządy za nie zgłoszenie w terminie upadłości - zgodnie z obecnie obowiązujacym prawem. Nie upadłości bez winy , nie ma zaległości w płatnościach bez winy. Ludzie nie rozumieja,że kasa firmy to nie prywatna portmonetka.
Przyjrzeć się tym spółkom prawniczym, co mocą ludziom w głowach rewelacyjnymi pomysłami jak obniżyć koszty nie płacąc w terminie , unikając podatków itp.
Nawet perzepisów zabardzo by nie trzeba zmieniąc ,żeby to co piszę zrealizować wystarczy wymagać od urzedników Państwowych aby robili to co do nich należy i z rzetelnościa.
Edukować , edukować i jeszcze raz edukować. A jakie to my mamy pisma edukacyjne , czy programy , jak już są to o 24 godzinie i nikt ich nie oglada. Trzeba wciskać ludziom te wiedzę.Dziennikarze potrafią tylko szczuć, są niedouczeniu ,nie chce im sie pracować , najlepiej tłuc bez ładu bez składu w kówłko to samo.Dlaczego tak mało pokazuje się rzetelne firmy - w czwartek w ub. tygodniu był I Kongres Rzetelnych Firm - rganizowany przez Krajowy Rejestr Długów - czy była jaka kolwiek informacje w TV , czy prasie na ten temat.
Czy ktoś pokazał tych ludzi - mówiąc czyli to jest możliwe płacić swoje zobowiązania w terminie. Czy ktoś wie ile zweryfikował firm KRD , ilu firmom przyznał certyfikaty rzetelności - dlaczego nich ich nie zapytał o te listę - nikt nie powiedział współpracujcie z nimi , bedziecie mieć kase na czas i problem płacenia VAT w terminie nie bedzie Waszym problemem.
Po co tworzyć coś nowego , co nie wiadomo czy sie sprawdzi - siegnijmy po to co jest.
burak2 / 89.68.251.* / 2012-10-15 11:23
Wprowadzić jeden podatek 10% i skończyć z odliczeniami.................
finan. / 83.238.201.* / 2012-10-13 11:31
Przecież to jasne że przeciwnikami tej metody są tylko ci co mają coś na sumieniu (ale gdzie tam szukać sumienia) uczciwy kontrahent tego typu rozwiązań się nie boi bo i czemu. Z tych relacji widać jak dużo kwitnie nieuczciwości i cwaniactwa w odliczeniach VAT kosztem innego kontrahenta który boi się utraty klienta przy tak wysokiej konkurencji.
Greg1234321 / 83.10.35.* / 2012-10-12 18:45
wystarczy rozporządzenie, że od nieterminowych zapłat wystawia się OBLIGATORYJNIE odsetki ustawowe w podwójnej wysokości. A VATu nie ruszać. Od razu połowa problemów zniknie i nieuczciwe firmy dostaną bat na tyłek.
sfora europejska / 178.182.4.* / 2012-10-11 20:27
miliardy ida na dotacje dla kolosów światowych.

a 11 milionów Polaków żyje za 20 złotych dziennie.

wszystko dzięki "wykształconym z dużych miast " !
dyzmaagnus / 178.182.4.* / 2012-10-11 20:24
za dużo polskich firm jeszcze działa, na budowie autostrad i stadionu narodowego zbyt mało firm zbankrutowało, trzeba dorżnąć watahę !
ualaua / 93.154.237.* / 2012-10-11 16:48
A kto pierwszy zastosował tę zasadę. Sieci handlowe , które kupując towary płaciły za nie nawet z rocznym terminem płatności.Wszystko na półkach to towar niemalże wyłudzony
vatowiec / 93.154.237.* / 2012-10-11 16:46
Łupią małe polskie firmy . Dla firm zagranicznych sa niezwykle grzeczni chociaż nic z nic nie mają. Małe polskie sklepiki więcej wpłacają VAT do budżetu niż wielkie sieci handlowe. Te w biały dzień oszukują na ewidencjach VAT
vatowiev / 93.154.237.* / 2012-10-11 16:43
też mi coś. Niech urzędy skarbowe porządnie sprawdzą rejestry VA sieci handlowych. Tam już co piąta operacja sprzedaży nie jest rejestrowana z kasy do rejestru . Czy zapisy w rejestrach całościowo sprawdzane są z zapisami kas fiskalnych? Nie . Ile milionów nie trafia do budzetu ?
tota / 83.24.202.* / 2012-10-11 11:11
Ja chcę do Unii z moją firmą! Żaden kraj z unijnych NIE ŁUPI w tak bezwzględny sposób przedsiębiorców! Wszędzie są: niższe koszty pracy, niższe osobiste obciążenia podatkami i ubezpieczeniami społecznymi pracodawców ( w Anglii ZUS to 1/8 mojego ZUS-u ).
Do tego mamy łamanie konstytucji w zakresie NIERÓWNEGO PRAWA o opłacaniu składek ZUS i konsekwencjach wpłat nieterminowych.Panie Premierze- jestem pana wyborcą, ale to co się dzieje dla mnie jako przedsiębiorcy staje się NIE DO ZNIESIENIA. Zabieram syna i lecę gdzie indziej. A odprowadziłam ponad 56.000 podatku dochodowego w ubiegłym roku. Będzie z tego ZERO.
życzliwy. / 79.187.170.* / 2012-10-15 12:01
Nie wiem jak jest w Angli , o krajach rajach podatkowych nie dyskutujmy bo dzis są jutro niema , ale opowiadanie ,że w UNI sa niższe koszty pracy i podatki jest nie prawdą.
Jest wiele innych ułatwień , ale napewno nie w sprawie podatków - nawet zwroty VAT w Polsce nie wygladaja najgorzej.
Prowadzę działalnośc na rynku Europejskim od 89 roku i znam dobrze wiele rynków Unijnych i wszędzie jest ta sama bryndza. Kodeksy pracy komunistyczne , podatki zdzierskie , bałagan w Urzędach i biurokracja. Predzej się w Polsce dostanie z Urzędu odpowiedź niż tam , tam nawet małokto pisze bo ich odzwyczaili.
Nasz problem , to problem mentalności społeczeństwa , urzędników , pracowników , złych ustaw ,częstych zmian przepisów , niespójnych przepisów , zarozumialstwa urzędników przy niekompetencji. I my musimy wymusić na urzędnikach aby zmienili - tzrba tepić zło , niekompetencje , a nie zalatwiać z panią krysia , paniem Wojtkiem i mieć w nosie całość. Jak często słyszymy na spotkaniach bussinesowych - ja nie mam problemu bo mam znajomego tu tam ówdzie - tylkoże na dłuższą mete to nić nie daje.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-10-11 12:43
Największe s************ - zagłosowac na PO i wyjechać z kraju.
Panie nie rób Pan tego - gdy sie myslało oczami wpatrzonymi w ołtarzyk TVN-u, to teraz trzeba za swój stan umysłu zapłacić. Nie skazuj na zapłatę tylko tych co naprawde nie moga wyjechać. Trochę honoru ...
Niezrzeszony1111 / 37.209.132.* / 2012-10-13 20:14
Zawsze można zostać i czekać nie wiadomo na co ! Albo głosować na Kaczyńskiego i wtedy dopiero zobaczymy w jakim bagnie będzie Polska. Powodzenia
armia / 87.206.201.* / 2012-10-14 00:44
Czy można wpaść w jeszcze większe bagno?...Można zostawiając Tuska i jego ekipę złodziei przy Rządach. A ty zatwardziały Tuskowcu dalej chcesz na niego g losować? Daj szansę innym. A co złego zrobił ci Kaczyński. Nasłuchałeś się Tuskowej propagandy przeciw Kaczyńskiemu. Boisz sie jego rządów? pewnie i ty masz nieczyste sumienie złodzieju.
adam313 / 146.124.141.* / 2012-10-17 16:19
ot typowe rozumowanie ala kaczynski: jak przeciw jarkowi to zlodziej!
T.J. / 83.8.153.* / 2012-10-11 08:47
T.J. Chcę jeszcze dodać do poprzedniej mojej opinii, że płacenie podatku VAT po 90 dniach mimo nie otrzymania zapłaty jest oczywiście następnym idiotyzmem gdyż sprowadza to z opóźnieniem te same idiotyczne zależności, jak już pisałem - płacenie podatku od niezarobionych pieniędzy i brak środków na jego zapłacenie !!!
T.J. / 83.8.153.* / 2012-10-11 08:38
Nie mogę zrozumieć jak niemożliwe jest zaprzestanie OKRADANIA przedsiębiorcy !!!!
Przecież jeżeli bierze się podatek (pieniądze) od nieotrzymanej należności, to bierze się pieniądze za frajer tak sobie bo się chce. I skąd ten przedsiębiorca te pieniądze ma wziąć - ukraść czy co !!!
Logika tych wszystkich durni jest porażająca.
Oczywiście należy zakazać odliczania VAT-u od niezapłaconych faktur, ale to chyba jest oczywiste - chyba że też za trudne do zrozumienia !!!!
Inne względy (myśl kombinacje) ustępują logicznemu myśleniu !!
PB1778 / 2012-10-10 23:04
Jak słyszycie, że rząd i jego przedstawiciele chcą komuś pomagać to trzymajcie mocno portfele i sprawdzajcie stan długu publicznego, a i inflacja pokaże jak bardzo "pomagają".
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy