Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk dokończy reformy Buzka?

Tusk dokończy reformy Buzka?

Money.pl / 2008-01-30 12:25
Komentarze do wiadomości: Tusk dokończy reformy Buzka?.
Wyświetlaj:
Tomasz.S. / 83.7.42.* / 2008-01-30 13:42
Tylko nie Buzka, bo tyle szkód w gospodarce co narobił tamten rząd, to ogarnia przerażenie. Premier zapomniał chyba, z jakim bagażem po Buzku musiał przejąć zdołowaną gospodarkę rząd Millera.
Oby mechanizmy rządu Buzka już nigdy się w Polsce nie powtórzyły!
MN4 / 80.51.231.* / 2008-01-30 15:27
Z jakim bagażem? Słucham.
man13 / 2008-01-30 13:40 / Tysiącznik na forum
To ze trzeba je dokonczyc widac golym okiem od lat. Po Buzku pozostaly buble dezorganizujace dzialania na wszystkich poziomach zycie spolecznego. Do tak postawionych planow przydal by sie kalendarz.
donkichot / 79.188.238.* / 2008-01-30 13:34
a wielkie reformy przygotowane przez Gabinet Cieni ?
Co on własciciwie firmuje, specjaliści Buzka sprzedali PZU , właściwie oddali partii Eureko z doradcą Belki .za mniej niz jednoroczny zysk firmy. Fachowcy
gtgtgtg / 195.205.44.* / 2008-01-30 13:42
to sie nazywa na temat. ale widać dla niektórych każde miejsce jest dobre na ogólne wynurzenia. ale skoro mieszkasz w warszawie to rozumiem, że odpowiedni sztab na miejscu cie zatrudnił do pisania bzdetów. to tak w temacie oczywiscie piszę...
sztandarter furer WOLF / 79.188.238.* / 2008-01-31 08:58
Rzeszów podziwia fachowców co Zelmerem handlowali !
olo1 / 89.79.212.* / 2008-01-30 13:30
I znowu nic tylko gadka, gadka, gadka,
A GDZIE PROJEKTY USTAW !!!
i co 2 lata to za mało czasu?
dareg / 212.160.93.* / 2008-01-30 12:25
panie tusk !
próbkę tego rozwiązania mieliśmy na przykładzie senatora stokłosy
wystarczyło kupić lokalne media , lokalnych samorządowców, policjantów, sędziów i prokuratorów oraz kilka lokalnych podupadających zakładów aby mieć wszystko i wszystkich w kieszeni - stokłosa w ten sposób był senatorem przez kilkanaście lat bez przerwy !
niby wszystko w porządku, zgodnie z prawem, tylko co to ma wspólnego z demokracją ?
dąży pan do tego aby władzę lokalną przejeli lokalni macherzy ?
jednoczesnie dąży pan do osłabienia roli wojewodów - ludzie w terenie zostaną pozostawieni na pastwę takich oszustów jak stokłosa
pozdrawiam
arch / 2008-01-30 16:39 / Tysiącznik na forum
No i ubezzpieczyć się w K R U S I E - 969 zł składka za 12 miesięcy (-p.stokłosy oczywiscie )
MN4 / 80.51.231.* / 2008-01-30 15:32
A co według ciebie jest denokracja? Właśnie wybory. Partyjne czy JOW to tylko inny kłopot, ale nic lepszego nie wymyślono. Poczytaj zanim coś napiszesz.
flaki po polsku / 79.188.238.* / 2008-01-30 13:40
wesoły romek z przedmieścia dzieki pajdokracji zafunduje Polsce rozbiór dzielnicowy , autonomie Kaszub i Śląska. RP w UE jest niepotrzebna !

Widać że nie zmienił swoich sądów :
„Polskość to wzniosło-śmieszny teatr oraz nienormalność, dla mnie osobiście to temat niechciany, wywołujący odruch buntu oraz brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”

no i z 2005 r wypowiedź jako wicemarszałka Sejmu

"Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić"

lex veritatis
gtgtgtg / 195.205.44.* / 2008-01-30 13:54
grzyby czy kwas?
Aramis 10 / 83.22.244.* / 2008-01-30 13:28
Nie sądzę abyś miał rację. Przekręty i wynaturzenia są ,niestety, elementem każdego systemu i na dodatek żaden kraj nie jest od tego wolny.
Co wspólnego z demokracją ma centralizacja. Jedenym z dogmatów komunistycznych był właśnie centralizm demokratyczny. Wówczas to ludzie byli właśnie pozostawieni na pastwę lokalnych partyjnych kacyków, którzy mieli w nadzorze zarówno lokalną prasę jak i policję ( wtedy to była milicja ) sądy i tym podobne. Czy według to jest lepsze?
Decentralizacja to najlepsze co może być. Podejmowanie decyzji na miejscu przez osoby znające lokalną problematykę ,wydatkowanie środków finansowych na rzeczywiste potrzeby społeczności lokalnej a nie według wojewódzkiego czy centralnego rozdzielnika. Zalety można mnożyć.
Jeśli jednak ktoś zakłada ,na przykładzie jednego zaledwie przytoczonego wynaturzenia ,że to złe rozwiązanie to nie sądzę że da się przekonać. Tym bardziej że żaden system i nie wiem jak dojrzała demokracja nie zapobiegną wszystkim przekrętom.
Kero niezwerbowany / 87.205.79.* / 2008-01-30 12:58
Nie jest ważne jaka władza sprawuje bezpośrednie zarządzanie dla ludzi, którzy nie potrafią kierować własnym życiem.
Tylko komuniści tęsknią za tym co było a Stokłosa to przykład cwaniaka, który poradzi sobie z głupim narodem - na to nie ma lekarstwa bez względu na ustrój.
A.T. / 194.73.38.* / 2008-01-30 12:50
tylko co to ma wspólnego z demokracją
Wszystko. Istota demokracji jest to, ze to wyborcy wybieraja swoich przedstawicieli. Jezeli Ci wyborcy sa na tyle glupi lub nieodpowiedzialni, ze wybieraja oszustow i zlodziei, to sami sa sobie winni. I zadna ustawa tego nie zmieni. Obecna ordynacja wyborcza powoduje, ze glosujesz na partie, a nie masz praktycznie zadnego wplywu, ktory z ludzi startujacych z tej partii wejdzie do parlamentu. O tym decyduje za Ciebie ktos, kto przydziela miejsca na liscie wyborczej.

Jednomandatowe okrego wyborcze powoduja, ze to ludzie bezposrednio decyduja o tym, kogo wybiora na swego przedstawiciela. I jednoczesnie ponosza odpowiedzialnosc za ten wybor. Taka sytuacja jest nazywana wolnoscia. Wolnoscia z wynikajacymi z niej mozliwosciami oraz odpowiedzialnoscia.
marek19.53 / 83.24.44.* / 2008-01-30 23:52

Jezeli Ci
wyborcy sa na tyle glupi lub nieodpowiedzialni, ze wybieraja oszustow i zlodziei, to sami sa
sobie winni

To słabiutka argumentacja za JOW.

JOW w naszej sytuacji politycznej nic nie zmieni, wręcz pogorszy.
- ciągle będzie występowała sytuacja głosowania "przeciw" . Gowin przegra z Gosiewskim we Włoszczowej a Gęsicka z Palikotem w Warszawie.
- w dalszym ciągu o promocji kandydata będzie decydowało wsparcie finansowe partii.
- wsparcie lokalnych kombinatorów może mieć decydujący wpływ,
- można się spodziewać rozproszenia głosów co, jak wiadomo, nie wróży dobrze. Może się okazać, że decydujący głos będzie miał plankton.

JOW-y, być może, mają aktualnie sens w wyborach samorządowych. Prawie bez wątpienia mają sens w wyborach prezydenckich gdzie kandydują wyraziste postacie.

No i proszę nie używać demagogii. O odpowiedzialności za wybór. Ani wybierający ani wybierani nie odpowiadają za wybór.
O ile duża grupa, partia, może coś obiecywać i można ją rozliczyć w kolejnych wyborach o tyle pojedynczego osobnika w żaden sposób.

Być może za kilka, kilkanaście lat. Jak pojawi się ustabilizowany układ polityczny, politycy z prawdziwego zdarzenia. Ale jeszcze nie teraz.

I z premedytacją pominąłem wpływ wpływ mediów i wielkich koncernów, które ze względu na stosunki własnościowe mają niekoniecznie taki sam interes jak wyborcy.
gtgtgtg / 195.205.44.* / 2008-01-30 12:44
a ja myślę, że to byłoby najlepsze. choć nie wierzę, że uda się to wprowadzić, za dużo rządzących wie ile stracą. system partyjny to najwieksza poracha demokracji.

Ten jednostkowy przykład który podałeś... to już tylko ludzie z tego okręgu mogą mieć żal do siebie i wg mnie w żaden sposób nie przekreśla to tej idei. ale niektórzy lubią robić z wyjątku regułę. Twoja idea mówi: partia przypilnuje aby do sejmu szli prawi i mądrzy. ale niestety tak nie jest. wystarczyło spojrzeć na szeregowców PiS, Samoobrona. jakieś głąby, które zdania nie potrafią sklecić. Tylko logo partii i nr na liście ich uratował. to jest machloja.

niech ludzie wybierają człowieka, którego znają o którym coś wiedzą, a nie jakieś ziomki spod ziemi nagle. żadna metoda nie jest idealna, ale skrócenie dystansu pomiędzy wybieranym a wybierającym zmiejsza prawdopodobieństwo przypadku.

ale oponenci i tak napompują przypadki i tak jak powiedziałem zrobią regułę. a wiadomo że to właśnie ci boją się o swoje puste łby i ciepłe stołeczki.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy